VC++ 2005 + SDK PPC problem

  • 5 Odpowiedzi
  • 1935 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ali_

  • 11
VC++ 2005 + SDK PPC problem
« dnia: Marzec 13, 2006, 17:32:50 »
Witam!

Jako, ze ambitnie ( ;) ) mam zamiar napisac troche softu na windows mobile (konkretnie 2005) to sobie troche poczytalem na stronie microsoftu  "jak zaczac bycie developerem" ;) i tam napisali, ze musze sobie zainstalowac Visual Studio 2005 potem ActiveSync 4,1 i potem WM SDK dla PPC lub SmartPhone... zalezy co mnie interesuje.
Sciaganalem darmowa wersje Visual C++ 2005 Express (bo chce pisac w c++) oraz AS 4,1 i SDK dla PPC, VC++ i AS zainstalowaly sie bez problemow, natomiast SDK startuje po czym wyswietla komunikat

"Software development tool required to use this SDK for aplication development are not installed on this workstation[.bla bla bla..] see MS Web Site" i gdy klikne "Open Browser" wyswietla mi sie strona http://msdn.microsoft.com/vstudio/default.aspx .

I teraz pytanie, czy poprostu najbardziej obciachowa wersja VC++ 2005 czyli Express nie nadaje sie do tego co ja chce zrobic i musze sciagnac jakas inna fajna naturalnie nie za darmo ? czy moze cos innego jeszcze potrzebuje ?

Chyba, ze sie myle i w ogole to co robie nie ma sensu i powinienem zaczac inaczej...

Zakladamy, ze bede pisal w c++ i chce miec mozliwosc testowania aplikacji bez pda (przynajmniej na poczatku).
Aplikacja moja ma wykorzystywac ekran VGA oraz WiFi , moze BT... prawde mowiac chodzi o zastapienie laptopa (ktory w sumie robi za "pilota" sieciowego) czyms mniejszym.

Nie wiem czy to potrzebne ale system operacyjny to WinXP Pro PL ;)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

--
pozdrawiam
Jakub Jędrzejczak

VC++ 2005 + SDK PPC problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2006, 11:05:09 »
Czołem,
Express to najuboższa wersja VS2005 i nie można nią wiele zrobić, nie ma oczywiście możliwości tworzenia przy jej pomocy na PocketPC. Na pewno można tworzyć aplikacje korzystając z VS2005 Professional, ale wydaje mi się że można też wykorzystać wersję tańszą VS2005 Standart, ale musisz to sprawdzić na ich stronie dokładniej, bo co do tej ostatniej nie jestem pewien.

*

Offline mandor

  • **
  • 229
    • http://rait.republika.pl
VC++ 2005 + SDK PPC problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2006, 11:25:15 »
MS podaje, że wersja Standart się nadaje do tego celu. Niestety trochę kosztuje. Wypuścili też niedawno jakiś freewarowy toolkit do kompilacji pod PocketPC, który działa z linii poleceń. niestety dobre czasy freewareowych eVC chyba się definitywnie skończyły :(

VC++ 2005 + SDK PPC problem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2006, 16:14:25 »
Standard kosztuje 1120zł netto czyli tyle co przeciętny słaby pda, to symboliczna cena dla kogoś kto zamierza na tym zarabiać, bez przesady. No i w sumie miłe że standard tworzy pod platformę mobilną http://msdn.microsoft.com/vstudio/products/compare/default.aspx

*

Offline ali_

  • 11
VC++ 2005 + SDK PPC problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2006, 16:16:48 »
Dzieki za odpowiedzi!

VC++ Pro mozna sciagnac 90dniowy trial (lepsze to niz nic ) i tak zrobie.

W przypadku eVC to co musze miec ?
Bo ten temat tez gdzies widzialem podczas poszukiwan i da sie sciagnac eVC++ 4.0 za darmo ze strony microsoftu.

Czyli
eVC++ 4.0 (+ widzialem service packi)
activesync (mam)
oraz pewnie SDK tylko ktory?

i mam pytanie czy duzo rozni sie pisanie aplikacji na WM 2003 i 2005 ?

*

Offline mandor

  • **
  • 229
    • http://rait.republika.pl
VC++ 2005 + SDK PPC problem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2006, 19:41:30 »
>i mam pytanie czy duzo rozni sie pisanie aplikacji na WM 2003 i 2005
Zależy w czym piszesz. Samo Pocket WinAPI się dużo nie różni w kolejnych wersjach. Praktycznie można napisać program w eVC++ 3.0 powinien działać w wyższych wersjach. Fakt że nie testowałem np połączeń sieciowych ani mocno zaawansowanej grafiki.

do eVC 4.0 ściągnij SDK PocketPC 2003
do eVC 3.0 SDK PocketPC 2002

SDK WM 5.0 pewnie też się przyda bo nie mam pojęcia, czy jest dostarczone z wersją testową VC++ Pro - ale pewnie nie.

Jeśli byś chciał zainstalować eVC 4.0 i eVC 3.0 na jednej maszynie to instaluj najpierw eVC 4.0 bo możesz mieć inaczej problem. Coś się tam gryzło między sobą, już nie pamiętam co.

>Standard kosztuje 1120zł netto czyli tyle co przeciętny słaby pda, to
>symboliczna cena dla kogoś kto zamierza na tym zarabiać, bez
>przesady. No i w sumie miłe że standard tworzy pod platformę mobilną

RedTwiggy Jak dla mnie jest to sporo bo na pisaniu pod PocketPC nie zarabiam, tylko hobbystycznie udostępniam jako freeware.
Ale fakt, że cena dla kogoś kto zarabia jest symboliczna, może czas zacząć na tym zarabiać?

 :wink: