Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!

  • 72 Odpowiedzi
  • 18146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 30, 2007, 16:23:29 »
Teraz ja męczę Lazarusa ale mam problem z autogeneracją procedur zdarzeń ciągle mi wyrzuca:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f02a41489717644.html
Jak na sztywno wpisałem deklarację to mi tak lawinowo kolejne moduły chciał :/ ... Chyba muszę gdzieś ustawić ścieżki do tych katalogów z unitami dla platformy "arm-wince" ... tylko gdzie...
Ja siedzę w delphi ,a lazarus jako IDE w konfiguracji mnie zabija, w delphi po prostu ustawiam/dodaję "Search Path" ścieżkę do katalogu z *.pas/dcu i działa ,a Lazarus :terrified:

Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 05, 2007, 20:04:43 »
Cytat: "maciejkaczkowski"
Nie wiem czy was zainteresuje, pod adresem http://ccrdu.de/ znajduje się lekki framework dla WinCE pod Pascala, wszystko należy wypisywać z kodu a programy zajmują ok 100kb
[...]


Wszystko ładnie pięknie, tylko jak to użyć ? Wymagany jest do tego lazarus czy też wystarczy FreePascal z kompilatorem dla ARM/CE ?

Zainstalowałem sobie FP w wersji 2.0.4, "zrobiłem" ppcrossarm.exe według przepisu ze strony FreePascal CE, pobrałem pliki wykorzystywanych bibliotek (pkStrings, pkWinInet) i przy próbie kompilacji dostaje błąd, że Result jest niepoprawnym identyfikatorem (dziwne...) :/

Dodam, że system, na któym  pracuję (niestety) to przeżytek  WinNT, a na nim Lazarus nie działa poprawnie - nie działają mi opcje w Menu :(

Jak to jest z tym FrameWorkiem ? Uruchomił go ktoś jeszcze ?

Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 25, 2007, 19:32:45 »
I jak idzie pisanie aplikacji w tym ustrojstwie?
Mógłby ktoś "łopatologicznie" opisać
jak przygotować środowisku do kompilacji na ppc?


krzysieks

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 25, 2007, 20:14:44 »
krzychs - pobierz sobie skompilowane środowisko, poustawiaj tylko zmienne PATH jak i ścieżki do plików (wszystko jest opisane na poprzednich stronach), potem ruszy. Wzoruj się na testowej aplikacji, też została załączona. Potem wszystko już jakoś idzie ;)

*

Offline gemsi

  • 39
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 12, 2007, 16:21:40 »
czy to jest poprawne ?
http://www.see-cure.de/files/lazarus-arm-wince-20060707.7z
bo ja mam problem z rozpakowaniem, unpaker mi powiada ze to nie jest poprawny plik :/

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:16:50 »
Spróbuj Total Commanderem albo WinRar. U mnie rozpakowało normalnie.

*

Offline anias

  • **
  • 102
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:30:29 »
czy to jest poprawne ?
http://www.see-cure.de/files/lazarus-arm-wince-20060707.7z
bo ja mam problem z rozpakowaniem, unpaker mi powiada ze to nie jest poprawny plik :/


Czy po zainstalowaniu ww. archiwum wszystko jest już prawidłowo poustawiane (aby można było kompilować
dla wince), czy trzeba jeszcze "coś" poustawiać?


AniaS

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 17, 2007, 12:35:33 »
No nie wiem. Pliki po skompilowaniu w Lazarusie są bardzo duże, minimalny rozmiar to 5MB a dla PPC to niedopuszczalne.

*

Offline {VeTeR}

  • 16
  • Sprzęt: NEC 900c
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 19, 2008, 22:15:33 »
moglby mi ktos pomoc przez gg w konfiguracji lazarusa do aplikacji na win ce, ni holere nie moge tego zrobic sam :/

albo jakby ktos powiedzial jak dodac sciezke z folderem do sciezki?
[ chodzi mi o tego tutka http://wiki.lazarus.freepascal.org/index.php/User:CCRDude gdzie koles pisze Add C:\Apps\Lazarus\pp\bin\i386-win32 and C:\apps\Lazarus\pp\bin\arm-wince to the PATH environment. ]

hilfe mi! ;P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 22:35:55 wysłana przez {VeTeR} »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:24:48 »
No przecież masz paczkę już skonfigurowaną, wystarczy pobrać i odpalić. Potem sobie zmieniasz katalogi jak chcesz.

Fajnie by było jakby jakiemuś mózgowcowi chciało się posiedzieć nad tym Lazarusem i wszystko poprawić tak, żeby dało się kompilować normalne projekty z formami i kontrolkami (choćby tylko standardowymi), to by była potęga wtedy.

Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 21, 2008, 17:55:28 »
No przecież masz paczkę już skonfigurowaną, wystarczy pobrać i odpalić. Potem sobie zmieniasz katalogi jak chcesz.

Fajnie by było jakby jakiemuś mózgowcowi chciało się posiedzieć nad tym Lazarusem i wszystko poprawić tak, żeby dało się kompilować normalne projekty z formami i kontrolkami (choćby tylko standardowymi), to by była potęga wtedy.

Tej paczki już nie ma, ale z tego co widzę jest chyba coś lepszego :) Wystarczy z SF'a ściagnąć Lazarusa pod Windowsa i ściagnąć jeszcze odpowiadajacy tej wersji cross compiler dla arm/wce dla lazarusa (z tej samem gałęzi co lazarus):
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=89339&package_id=105599

czyli ściagamy np: Lazarus-0.9.24-fpc-2.2.0-20071114-win32.exe po czym instalujemy i ściągamy crosscompilera Lazarus-0.9.24-fpc-2.2.0-20071105-cross-arm-wince-win32.exe i instalujemy. Teraz wysatrczy odpalić Lazarusa, usatwić wszystko na WinCE/ARM (tj. Widget LCL: winCE; Docelowy OS: wince; Docelowy CPU: arm) i powinno działać.

Ale kurna jak zejść z 10MB plików :| to już zagadka.

*

Offline grisza[gen]

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
    • FotoGrisza
  • Sprzęt: [StarTrek][Nokia 770][Nokia 70][MIO P550M][Nokia 9210i][Nokia Ld-3W][Simpad SL4]
Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 25, 2008, 01:43:52 »
strip --strip-all nazwa_programu

 :mrgreen:
Dawniej ludzie byli bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.

Odp: Szansa na programowanie w Pascalu bez Delphi - Lazarus!
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 25, 2008, 07:35:42 »
Sanjuro : zrobilem wszystko wg. Twojej instrukcji , zrobilem mala forme zeby sie zmiescila na ekranie ale program wciaz odpala sie na PC a na PDA sie nie wlacza (laduje sie i laduje i koniec)