przezroczystość w .net cf

  • 6 Odpowiedzi
  • 813 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kartam

  • ***
  • 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • Master of Pocket PC & Smartphone ;]
    • MediaDrain (w budowie ;))
  • Sprzęt: HTC TyTN II
przezroczystość w .net cf
« dnia: Styczeń 12, 2007, 21:23:51 »
Witam,
Mam 2 PictureBox'y,
1 leży na drugim. Niestety, mimo zastosowania GIF'u z przezroczystością
mamy prostokąt z białą ramką. Próbowałem użyć PictureBox2 z OpenNetCF, a także innych formatów plików (a także to i to). Pomóżcie, jeżeli jest taka możliwość. A może uważacie że .net cf nie jest dobrym narzędziem ? Wiem że Polacy niechętnie odnoszą się do .net, preferując prymitywne rozwiązania typu C++.. i w sumie im sie nie dziwie bo pewnie w C++ można rozwiązać mój problem.

pozdrawiam

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Re: przezroczystość w .net cf
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2007, 12:14:01 »
Cytat: "kartam"
Wiem że Polacy niechętnie odnoszą się do .net, preferując prymitywne rozwiązania typu C++..

Oczywiście, a jeszcze głupsi Polacy wybierają Assemblera... Co za prymitywy. :swirus:  :D
Żeby nie C++, a np. Java, .NET CF (i inne tego typu zarazy) to byśmy gnili na pocketach z nędznymi, super wolnymi, ektremalnie pamięciożernymi programami, gdzie by emulator starego GB ledwo ruszał na Aximie x50v. ;) Niby są one dobre dla programistów (a raczej układaczy programów z klocków :bored: ), jednak dla użytkownika o wiele mniej (jeszcze ŻADNA aplikacja .NET CF nie poszała dobrze na moim ipaq, nawet ze wszystkimi poprawkami).
Docelowo programy w nich pisane mają odpalać się na kilku różnych systemach, jednak w praktyce każdy wie jak to wygląda. ;)
Więc, jeżeli piszesz jakiś mały programik to po prostu spróbuj obejść się bez przeźroczystości, jeżeli coś bardziej ambitniejszego to polecam oczywiście C++. ;)

*

Offline kartam

  • ***
  • 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • Master of Pocket PC & Smartphone ;]
    • MediaDrain (w budowie ;))
  • Sprzęt: HTC TyTN II
przezroczystość w .net cf
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2007, 20:18:18 »
heh... C++ wydaje się podobny do Javy ale w praktyce bardziej zrozumiałbym binarkę programu otwartą w notatniku :/ programuję od 5 lat i nie mogę sięprzekonać do C++ :/

*

Offline fp

  • **
  • 113
    • http://pdaclub.pl/forum/index.php?action=search
przezroczystość w .net cf
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2007, 21:17:15 »
IMHO to nie jest kwestia przekonywania się.
po prostu są sytuacje, gdzie .NET czy Java nie dadzą rady.
i odwrotnie.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
przezroczystość w .net cf
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2007, 21:47:07 »
Poklik ma 100% racji. NET to nie jest dobre rozwiązanie na pockety, a C++ będzie potężny nawet jeśli ludzie o nim zapomnieją.
C++ idzie zrobić wszystko panując całkowicie nad programem, a korzystając  z .NET korzystasz praktycznie z gotowych klas, czyli tak jak Poklik mówi, klocków. Jeśli jakaś nie ma przezroczystości to kaplica, a w C++ wszystko sam musisz sobie zaplanować ;) Jednak żeby nie popadać w skrajności to właśnie ludzie zrezygnowali z assemblera :D Rozumiem, że świat idzie do przodu, ale nie zawsze musi to oznaczać, że wyjdzie mu to na dobre ;)
Cytuj
C++ wydaje się podobny do Javy

Eee tam głupoty gadasz, to Java jes podobna do C++ :))

Swoją drogą nie wyobrażam sobie pisania w .NET nie znając C++.

*

Offline kartam

  • ***
  • 285
  • Płeć: Mężczyzna
  • Master of Pocket PC & Smartphone ;]
    • MediaDrain (w budowie ;))
  • Sprzęt: HTC TyTN II
przezroczystość w .net cf
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2007, 13:31:21 »
kaplica nie kaplica.. zawsze mozna sobie zaimportować kontrolki ActiveX czy coś tam... może GDI rozwiąże mój problem? Na pewno można korzystać w .NET z klas i procedur zewnętrznych. Ale nie mam pojęcia jak np. użyć GDI w języku netowym. Ma ktoś jakis pomysł?

I jak by można było... jakiś link do tutoriala C++ dla Pocket PC moze byc po angielsku... bo nie rozumiem o co chodzi z tymi "SendMessage" i tymi wszystkimi LPSZSTR, jak to zadeklarować czy coś ... wreszcie jak dodać kontrolkę, np. button?

Aha. I jak z obiektu formy CMainFrame wycisnąć handle? heh... w net nie trzeba było nawet wiedzieć co to handle... No ale cóż trzeba iść do przodu.

przezroczystość w .net cf
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2007, 21:38:45 »
.NET z klockow? owszem, mozna, ale nie trzeba :-) .net jedynie daje taka mozliwosc, nie ma koniecznosci wykorzystywania jej i mozna zrobic to co w c++ ;-)

GDI? jest w msdn