programowanie Pocket PC

  • 1 Odpowiedzi
  • 2706 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

programowanie Pocket PC
« dnia: Sierpień 14, 2003, 19:01:12 »
witam!

Pisze aplikacje win 32 ,ale chciałbym się teraz troche z Win Ce/Pocket PC 2002 pobawić.  Nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z tymi systemami,więc jak przeleciałem kilka kodów źródłowych z MSDN miałem wiele niejasności :( (nawet inne funkce do obsługi komunikatów itp..)  

Jeśli ktoś mógłby mi polecić jakąś książke (może być anglo-języczna jeśli jeszcze nie ma nic polskiego i najlepiej sklep internetowy który ją wysyła) byłbym bardzo wdzięczny. W MSDN naprawde trudno znaleźć jakich kompletny toturial lub sample z dokładnymi opisami . Tylko proszę mi nie polecać pana Charlesa Petzolda bo to już dawno kurzez u mnie zarosło :) oczywiście  byłoby super jeśli może wydał wersje książki z opisanym tymże systemem.

Pozdrawiam,
Rafał Skowroński

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
programowanie Pocket PC
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2003, 19:26:56 »
Tak, Petzold Tobie akurat się już nie przyda, skoro win32 masz opanowane. Sprawdzałeś może Pocket PC SDK Documentation, szczególnie dział Programming the Pocket PC?
Tam wszystko jest opisane od samego początku, czyli co potrafi Pocket PC, jaki jest sprzęt, jak tworzyć specyficzne dla Pocket PC elementy interfejsu użytkownika itd itp. Są też dość wyczerpujące i liczne przykłady aplikacji, pluginów, formantów, modułów itd. Myślę że jest to bardzo dobry start.