Program dla przedstawiciela handlowego.

  • 13 Odpowiedzi
  • 4810 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Program dla przedstawiciela handlowego.
« dnia: Grudzień 11, 2004, 19:34:24 »
Własnie przekopuje sie przez tony postów szukajac info na temat programu umozliwiajacego wystawienie faktury ( rachunku ) u klienta. Czy jest cos takiego na PPC? Oczywiscie znalazlem firme ktora chetnie sprzeda mi program ale za 1200 PLN!!!! Poszukuje czegos free lub za rozsadna cene. Dalszy problem to wydruk tych dokumentów, jak to sprzetowo i programowo wykonać? Proszę o pomoc. Generalnie rozwazam zakup PPC albo laptopa w ktorym fakturowanie wydaje sie na dzien dzisiejszy proste i co wazniejsze duzo tańsze.

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2004, 19:42:36 »

Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2004, 20:01:08 »
" Kitek: Na poczatku myslalem o jakims formularzu w excelu ale mialem nadzieje, ze moze jest juz jakis sensowny gotowiec .. i to w formie softu.

Jakubie: Nie wypatrzylem nic sensownego  a z emulatorem dosa to juz troche rzezba :-/"

Temat był wałkowany ale nic z niego nie wynika. Znaczy wynika jedno ze kupując PDA nastawic sie musze na rozrywke i tylko rozrywke. Jak na razie do innych zastosowań poprostu brakuje softu i ludzi ktorzy by sie tym zajmowali :(. Ponowie jeszcze raz moje pytanie czy zna ktos niedroki program do fakturowania na PDA ??????

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2004, 20:15:15 »
A googlowales moze??
Jesli nie to polecam te dwa zapytania:
"pocket pc van selling"
"pocket pc vanselling"
i otrzymasz mnostwo odpowiedzi.

Slabo chyba szukales bo softu do sprzedazy nie brakuje np.:
http://www.hp.com.pl/doc/4014
http://www.hp.com.pl/doc/842

A w kwestii ceny to musisz dowiedziec sie bezposrednio u producenta.

Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2004, 20:30:17 »
Wszystko fajnie ale nasze rodzime programy zaczynaja sie od 1500 PLN!!! Czy to nie lekka przesada? Poza tym w wypadku fakturowania i innych dok. fiskalnych musza byc zachowane pewne zasady ktorych nie posiadaja dok. z programów zachodnich. Widze tu duze pole do popisu dla programistów. Cena do 400 PLN byla by do przyjecia. A odbiorców tego programu znam osobiscie z 10. Wiec moze sie ktos skusi i napisze jakas prosta aplikacje??

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2004, 20:45:21 »
Na naszym forum jest taki topic prosb i zyczen. Mozesz sprobowac, ale program do fakturowania (sprzedazy) to raczej nie jest prosta i przyjemna sprawa. Zwroce Ci jedynie uwage na sprawy ksiegowe i przenoszenie dokumentow z PDA do programu ksiegowego (wolisz przepisywanie reczne czy automatyczna synchronizacje?). Z tego i innych powodow cena jest taka a nie inna.
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=10665

Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2004, 22:09:58 »
"Zwroce Ci jedynie uwage na sprawy ksiegowe i przenoszenie dokumentow z PDA do programu ksiegowego (wolisz przepisywanie reczne czy automatyczna synchronizacje?). "...
W/g mnie to jak ktos pisze program to powinien uwzglednic potrzeby wszystkich odbiorców. Ja osobiscie potrzebuje np: aplikacji ktora tylko wystawi fakture i koniec. Dokumenty przepisze sobie w domku do programu ksiegowego ( nie jest ich az tak duzo ). Lepsze to niz reczne wypisywanie faktur... Ale takich programów to nie widziałem :(

*

Offline schizoid

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Było: Jornada 320, Jornada 680, Siemens SL4. Obecnie HP h1940, MioP550
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2004, 22:59:52 »
do tomk73:

Sam program nie bedzie problemem. Problemem bedzie drukowanie. Masz drukarke ktora wspolpracuje z PDA? Udalo Ci sie na niej cos wydrukowac z poziomu PDA? Jak to dziala?

I do wszystkich:
Od paru godzin szukam info jak rozwiazac problem druku. W sieci sa jedynie gotowe (platne) programy. Na chwile obecna przyszlo mi do glowy jedynie nastepujace rozwiazanie:
- PDA z podczerwienia
- drukarka z podczerwienia
- wyslanie przez port podczerwieni informacji do druku w trybie tekstowym. Tak jak to dawniej sie robilo :) Ewentualnie dorwanie instrukcji i zrobienie prostego sterownika:)

Ktos moze rozwiazal problem samego druku, albo moze ma drukarke z podczerwienia i moze przetestowac moj pomysl? Niestety moja drukarka podczerwieni nie posiada, a nowej na razie sobie nie kupie.

I jeszcze - wydaje mi sie, ze drukarka z BT chyba bedzie dzialala podobnie. Po sparowaniu urzadzen powinien byc utworzony port COM i mozna by do niego wysylac dane. Ktos cos wie, i moze w razie czegos wyprowadzic mnie z bledu?

Pozdrawiam
schizoid

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2004, 10:33:52 »
Darmowy program do drukowania to HP Mobile Printing.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2004, 12:37:19 »
Cytat: tomk73
Własnie przekopuje sie przez tony postów szukajac info na temat programu umozliwiajacego wystawienie faktury ( rachunku ) u klienta. Czy jest cos takiego na PPC? Oczywiscie znalazlem firme ktora chetnie sprzeda mi program ale za 1200 PLN!!!! Poszukuje czegos free lub za rozsadna cene. Dalszy problem to wydruk tych dokumentów, jak to sprzetowo i programowo wykonać? Proszę o pomoc. Generalnie rozwazam zakup PPC albo laptopa w ktorym fakturowanie wydaje sie na dzien dzisiejszy proste i co wazniejsze duzo tańsze.

Jak chcesz zrobię Ci fakturę w PocketExcelu z bazą danych towarów i kontrachentów za free
Jakby co to pisz
wit@turkowski.org

Jedynie sam musisz rozwiązać problem z drukowaniem...

Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2004, 14:23:31 »
Wiem ze sa gotowe rozwiązania polegajace na wydruku z programu na drukarke z BT ale koszt tej zabawy jest dosc spory. Napewno IRDa + drukarka wyszlo by taniej ale o ile. I nadal powstaje pytanie czy laczny koszt PDA + drukarka + program + inne nie bedzie droższe od nieporęcznego laptopa + drukarka.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2004, 14:26:58 »
Są przecież przejściówki BT>LPT - nosisz taki ze soba i podłaczasz do drukarki klienta i lux.

Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:08:06 »
Ok a ile takie cudo kosztuje. Drukarke mam wlasna zamontuje w samochodzie i gucio.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Program dla przedstawiciela handlowego.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2004, 22:46:20 »
Cytat: tomk73
Ok a ile takie cudo kosztuje. Drukarke mam wlasna zamontuje w samochodzie i gucio.

okolo 300 zeta
http://www.cebit.pl/product_info.php?cPath=21_24&products_id=33