Konwersja z Unicode do CP1250 czy czegos podobnego i w druga

  • 1 Odpowiedzi
  • 1354 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Konwersja z Unicode do CP1250 czy czegos podobnego i w druga
« dnia: Styczeń 04, 2005, 22:32:25 »
Witam,

Tak czekajac na mojego pierwszego Pocketa [jutro mam go odebrac ;)], postanowilem sobie troche popisac zeby zobaczyc jak to to sie programuje ;)
Najpierw mialem nadzieje, ze uda sie na PPC wykorzystac MiSiowy wynalezek zwany HTA [nie udalo sie ;)],  ale ostatecznie skonczylem z projektem w eVC4++ pisanym w C++ i tu jest moj problem ;) Program napisalem, dziala, sek w tym, ze w pliku zapisuje mi tekst w unicode, a ja wolalbym jednak w CP1250 czy czyms podobnym. Wine ponosi napewno to, ze moj program choc kompilowany w C++ to praktycznie kod C z dodatkami ;)
Wszystkie operacje na tekscie odbywaja sie na tekscie unicode'owym, ostateczny wynik zapisywany jest to pliku w najmniej prawidlowy jak przypuszczam ;) sposob czyli poprzez fwrite() ;)
Jeszcze z czasow popelniania mojej wtyczki Gadacz do PowerGG  [takie male cos co odczytywalo wypowiedzi ludzi z naszego GG poprzez syntezator mowy] pamietam, ze w Win32 byly jakies metody do translacji, ale zniknely mi gdzies w pomrokach dziejow ;)
Wiec mam pytanie, zna ktos te metody? ;)
Zaznaczam, ze program jest pisany w WinAPI bez MFCa i innych podobnych okropienstw ;) [obiekty znosze dobrze w Java'ie i kiedys w Delphi].
A dla ciekawych, program jest prostym narzedziem do notowania wydatkow, z podzialem na kategorie [chodzi o to, zeby byly opisy dla roznych kategorii, np. jak mam wpis dotyczacy paliwa to wpisuje tez ile litrow autko wypilo i jaki mialo przebieg, a w przypadku ksiazki czy gazety mam pole na tytul]

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Konwersja z Unicode do CP1250 czy czegos podobnego i w druga
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2005, 20:05:28 »
Sam sobie odpowiem ;)
Konwersja z Unicode na zwyklego stringa WideCharToMultiByte(), konwersja ze zwyklego stringa na Unicode MultiByteToWideChar().