Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0

  • 5 Odpowiedzi
  • 18587 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0
« dnia: Styczeń 29, 2011, 19:24:18 »
Witam Panowie.

Mam problem z napisaną aplikacją pod Windows CE  tzn. Pierwsza próba napisania i uruchomienia aplikacji powiodła się. Jak dotąd wszystkie kolejne projekty napisane w Visual Studio 2008 pod emulatorem win ce po prostu się nie odpalają... Pojawia się klepsydra, po chwili znika i koniec zabawy. Aplikacje pisane/kompilowane na win ce więc nie w tym problem. Na wszelki wypadek usiłowałem pisać i uruchamiać aplikację pod każdą możliwą wersją .net framework oraz wszystkie możliwe urządzenia które mamy do wyboru w Project/Smart Device bez skutku. Panowie proszę o pomoc bo ręce opadają.... Cholernie frustrujący jest ten fakt.

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2011, 20:10:42 »
Witam

To może laickie podejście do tematu, ale czy masz pewność że to problem z kompilacją? Program w ogóle odpala? Może po prostu masz jakiś warunek źle i od razu się kończy? Próbowałeś już robić jakieś przerwy  w działaniu (pauze, brake czy co tam jest dostępne) albo zapisywanie po kolejnych instrukcjach wyników do pliku? No i czy próbowałeś odpalić to co napisałeś na fizycznym urządzeniu.

Odp: Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2011, 20:29:41 »
Witam i z góry dzięki za chęć pomocy.

Wracając do tematu - nie wiem czy to problem z kompilacją... Nie wiem w czym problem stąd taki temat. Pierwsza aplikacja w której miałem wrzuconego buttona, checkbox dla zwykłego testu zadziałała bez problemu. Tzn. wyświetliło się to w oknie. Kolejne takie próby nie powiodły się już. Wobec tego nie będzie to problem z warunkami. W chwili obecnej nie moge sprawdzić tego na fizycznym urządzeniu lecz sprawdziłem "pierwszą", tą działającą aplikację na innym emulatorze (też win ce) i problem był dokładnie taki sam. Pierwsza działała - kolejne niestety nie. Nawet ta pierwsza po kolejnym przebudowaniu (bez jakichkolwiek zmian w kodzie) przestaje działać. :|

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2011, 20:51:43 »
To wygląda na problem z emulatorem, może po wykonaniu zapamiętuje już stan końcowy programu (albo coś podobnego) i dlatego nie wykonuje go podobnie. Skoro program wykonał się (przynajmniej raz) tzn. jest napisany poprawnie na tyle żeby się uruchomić.
A emulator przy kolejnych uruchomieniach nie zmienia jakiś ustawień/nie przywraca wyjściowego systemy plików?

Odp: Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2011, 21:34:58 »
Program nic w emulatorze raczej nie zmienia, bo jak? Tak naprawde służy w takiej postaci do wyświetlenia kontrolek button i checkbox. Próbowałem odpalić na odrębnym kompie program pod emulatorem (aby wykluczyć ewentualne "pozostałości" w emulatorze po uruchomieniu tej  "pierwszej  działającej aplikacji") i nie odpalił. Ponadto pierwsza - działająca aplikacja działa bez problemu. Szlak mnie trafia na marginesie bo ta pierdoła uniemożliwia mi jakiekolwiek działanie... Jeszcze jakieś pomysły masz co do przyczyny? ;/

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Problem z uruchomieniem aplikacji pod Windows CE 5.0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2011, 22:13:02 »
Niestety totalny brak koncepcji.....  :(