Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE

  • 17 Odpowiedzi
  • 2266 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« dnia: Styczeń 26, 2005, 19:28:37 »
Spotkalem sie ostatnio z ciekawym wykorzystaniem ADOCE w aplikacji napisanej w JavaScript'cie i bazujacej na Pocket IE. Niestety w Pocket'ach z wersja systemu z numerkiem 2003 nie mozna w Pocket IE wykorzystac obiektu ADOCE poniewaz nie implementuje on pewnego interfejsu. Wiadomo cos komus o obejscu tego probelmu? np. o jakims obiekcie 3rd party ;) ktory stanowilby posrednika miedzy Pocket IE a ADOCE i ktory implementowalby interfejs bezpieczenstwa, ktory pozwolilby mu dzialac z Pocket IE w 2003?
W ogole czy mozna gdzies znalezc liste obiektow dostarczanych z systemem, ktore moga zostac stworzone przez ActiveXObject w Pocket IE?
Przy okazji musze przyznac, z jak na razie programowanie Pocket PC jest dla mnie przykrym doswiadczeniem, Java odpada [SuperWaba dziala u mnie w taki sposob, ze uruchomione programy Java'owe miast napisow maja czarne kwadraty ;), HTML + JavaScript odpadaja [moze jak pojawi sie Minimo to cos sie da zrobic] w systemach 2003, zostaje mi tylko eVC++, mile to to, ale trudno przestawic sie na C++ gdy pisze sie w pracy w Java'ie ;) O VisualBasicu w ogole nie mysle, bo uwazam ten "jezyk" za wcielenie koszmaru. Brakuje mi w Pocket PC odpowiednika HTA z duzych okien [HTA to HTML Application, czyli cos co wyglada jak plik HTML, a w srodku ma skrypty w JS i korzysta z dostarczanych przez system obiektow do np. zapisu na dysk]

Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2005, 21:08:59 »
Cytat: RMK
... ale trudno przestawic sie na C++ gdy pisze sie w pracy w Java'ie ;) O VisualBasicu w ogole nie mysle, bo uwazam ten "jezyk" za wcielenie koszmaru. ...

Witam,
podzielam twoja opinie o VB :) ale masz dobra alternatywe do Java w postaci .NET, równie łatwo co w Java napiszesz na pocketa w C#, masz do tego pełne środowisko developerskie, emulatory debuggery i debugowanie na pocket itd. może warto tym się zainteresować.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2005, 21:27:32 »
.NET mnie troche zrazil gdy okazalo sie, ze przenosnosc  jest tylko teoretyczna, np. kody skompilowane w Delphi 8 .NET i w Delphi 2005 for .NET wcale, a wcale nie chca sie uruchomic na Pocket'ach ;) Ciekaw jestem jak to sie ma np. z rzeczami skompilowanymi przy pomocy mono. Choc pewnie bede sie musial zainteresowac ta platforma chociazby po to zeby w klotniach o wyzszosci Java'y nad .NET'em [tudziez na odwrot ;)] miec argumenty za Java ;)
Na razie uzywam eVC i SuperWaba'y, choc ta druga nie pasuje mi zbytnio z powodu ciaglego przerysowywania kontrolek.

Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2005, 11:11:34 »
:D :D Wiadomo ze nie, przecież na duże komputery jest .NET (1.0, 1.1 oraz 2.0) i Delphi.NET wykorzystuje właśnie jego, a na Pocket PC jest .NET Compact Framework 1.0 i to w nim trzeba pisać.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2005, 19:50:39 »
Nawet sensowne ;) w koncu w Java'ie tez mamy EE, SE i ME ;)
Mozesz polecic jakies materialy do .NETa dla maluchow? No i czy istnieje jakies srodowisko ktore jest dostepne do zabawy bez dodatkowych wydatkow?

Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2005, 00:17:21 »
Jest kilka książek ale ja nie mam żadnej ;), do .NET i C# (którego używam) korzystam z książek dla dużego .NET, natomiast do małego to głownie polecam, msdn.microsoft.com (generalnie jest tam wszystko) , www.codeproject.com (kilka przykładów na start). Z darmowych środowisk to nie znam żadnego (ciekaw jestem czy jest darmowe ide do .NET CF), żeby w nim pisać polecam jednak VS.NET 2003 Prof. (standard nie potrafi) Najmocniejszą stroną tego środowiska jest debugger naprawdę przydaje się jednoczesne podglądanie natywnie na pocketpc, aplikacji na windows dużym i web service :) generalnie to bardzo wydajne narzędzie i drogie :( niestety. No i zaletą jest że windows mobile 2003 ma już .net cf w rom, na starszych można go doinstalować.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2005, 07:44:38 »
A VS.NET 2003 Prof. to glownie C# czy tez jest tam J#? No i czy warto sie "ladowac" w J#?
Musze tez zobaczyc czy filozofia .NET jest tak samo czy moze bardziej zakrecona niz ActiveX i COM i czy obudowa jest tak samo skomplikowana.
Ja na razie bawie sie SuperWaba, nie jest zle, ale najlepiej tez nie ;) niestety zeby sprawdzic czy sie przez przypadek nie uzylo czegos z jakiegos "zakazanego" pakietu trzeba projekt zsuperwabic a to trwa [szczegolnie na moim laptopie ;)] no i testowe uruchamianie w Eclipse'ie nie jest zbyt sensowne, bo tamze na dobrej starej maszynie z Suna wszystko dziala, a na SuperWabie juz nie musi ;)

Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2005, 09:38:40 »
A VS.NET 2003 Prof. to C#, VB#, J# i pare aplikacji wiecej pelen opis jest na stronach MS. Filozofia .NET (ja piszę tylko w C#, ale sa wizzardy co przerobia SunJava na J#) jest bardzo prosta, generalnie korzystanie z natywnych ActiveX i COM lub tworzenie ich w.NET jest banalne i oczywiscie integruja sie w obie strony bez problemu. Generalnie dobry edytor kodu i latwo sie tworzy gui.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2005, 10:20:00 »
To moze sie zapoznam z VS.NET 2003 Prof ;) wczesniej uzywalem VC6 i eVC wiec nie powinien to byc dla mnie az taki wielki szok ;)
Zobaczymy jak sie w tym pisze ;)
Ale mysle, ze tak dobry edytor jak w Eclipse'ie to jednak nie jest ;)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2005, 13:25:27 »
Cytat: RMK
Ale mysle, ze tak dobry edytor jak w Eclipse'ie to jednak nie jest ;)
Jest, jest, nawet lepszy, przyjaźniejszy, "lżejszy". ;)

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2005, 13:34:18 »
Cytat: MacBirdie
Cytat: RMK
Ale mysle, ze tak dobry edytor jak w Eclipse'ie to jednak nie jest ;)
Jest, jest, nawet lepszy, przyjaźniejszy, "lżejszy". ;)

Zobacze, ocenie, potwierdze lub zaprzecze ;)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2005, 13:39:53 »
Ja wręcz IDE VS .NET 2003 uwielbiam :)
Żeby tylko była obsługa lub pluginy dla CVS lub innych standardowych systemów kontroli wersji, nie tylko dla microsoftowego SourceSafe czy jak mu tam, to by było rewelacyjnie.
A co mnie jeszcze bardziej cieszy, że "native" aplikacje dla Windows Mobile będzie można pisać już bezpośrednio w VS .NET 2005, a nie w osobnym eVC++. :)

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2005, 19:00:31 »
W ramach wskrzeszania ;)
Od jakiegos czasu bawie sie VS .NET 2003 i C#. Na pierwszy rzut oka wydaje sie byc bardzo mile i ladne, na drugi rzut oka brakuje wielu rzeczy, ktore ma Eclipse [np. automagiczne dodawanie pakietow [w Eclipse'ie], czy tez namespace'ow gdy uzywamy jakiegos typu], na trzeci rzut oka dopada mnie przerazenie co do tego czym jest ten caly C#. Jak na razie moge powiedziec, ze podzial bibliotek jest delikatnie mowiac dziwny. Typy sa tez dziwne, do FileStream mozna zapisac tablice bajtow, to jest OK, ale juz Stringa mozna przerobic tylko do tablicy znakow....... Na razie stwierdzam, ze jezyk C# i platforma .NET to niezbyt udolna proba nasladowania Java'y... ale i tak bede to paskudztwo poznawal ;) jakby nie patrzec da sie w tym czyms pisac dla PocketPC, a z Java jest tam o wiele gorzej ;)

Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2005, 20:50:48 »
Witaj
Generalnie trochę nie rozumiem, po co i dlaczego namespace ma się dodawać automatycznie, mnie się podoba, że panuje nad tym, co dodaje sam, ale ja nie znam Eclipse i chyba nie do końca zrozumiałem:)
A na co chcesz przerobić Stringa może będę mógł pomóc, bo w sumie jak by nie patrzyć to jest on jedynie ciągiem bajtów:), tylko że .net go trochę opakowuje.
Co do Java vs .net to ja mam zupełnie przeciwne zdanie, .net moim zdaniem nie posiada młodzieńczych błędów javy, jego jedyną wadą jest to że jest ograniczony (na razie) do platformy MS. Java to jeden język na wiele platform a .net to jedna platforma na wiele języków (C#, VB#, J# i w sumie prawie 50 innych) :D no ale w końcu nie można mieć wszystkiego naraz, nie... Też podoba mi się w porównaniu z moimi (dość niewielkimi) kontaktami z Java ze .net chyba łatwiej stworzyć gui, Eclipse opakowuje każdą kontrolkę w olbrzymią ilość klas...
Pozdrawiam

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2005, 21:47:09 »
Cytat: redtwiggy
Witaj
Generalnie trochę nie rozumiem, po co i dlaczego namespace ma się dodawać automatycznie, mnie się podoba, że panuje nad tym, co dodaje sam, ale ja nie znam Eclipse i chyba nie do końca zrozumiałem:)

Brakuje mi tego, ze gdy np. uzywam JButton'a w Java'ie to pisze w Eclipse JButt wciskam CTRL-Spacja i uzupelniacz kodu proponuje mi klasy ktore sie tak nazywaja, ale to nie wszystko [i akurat to jest w IDE z VS .NET 2003 ;)] gdy wybiore klase javax.swing.JButton to w kodzie uzyte bedzie JButton, a import pakietu javax.swing.JButton zostanie dodany do sekcji importow. W C# uzywam System.IO.FileStream i wybieram to, a zlosliwe IDE nie dodaje tego do uzywanych....

Cytat: redtwiggy
A na co chcesz przerobić Stringa może będę mógł pomóc, bo w sumie jak by nie patrzyć to jest on jedynie ciągiem bajtów:), tylko że .net go trochę opakowuje.

A czy String nie jest czasem pseudotablica 16 bitowych znakow zgodnych z Unicode?
Oczekuje od jezyka dosc latwej konwersji miedzy rzeczami, ktore da sie konwertowac ;) jezeli tablicej bajtow byte[] da sie skonwertowac do Stringa to i String powinien byc tak samo latwo konwertowalny ;)

Cytat: redtwiggy
Co do Java vs .net to ja mam zupełnie przeciwne zdanie, .net moim zdaniem nie posiada młodzieńczych błędów javy, jego jedyną wadą jest to że jest ograniczony (na razie) do platformy MS. Java to jeden język na wiele platform a .net to jedna platforma na wiele języków (C#, VB#, J# i w sumie prawie 50 innych) :D no ale w końcu nie można mieć wszystkiego naraz, nie...

Na razie nie znam .NETa ale pamietajac COMa, DCOMa, ActiveX, OLE i DDE widze, ze MS dosc niekonsekwentnie i balaganiarsko kreuje swoje technologie. W Java'ie widze dosc przemyslane dzialania w rozwoju jezyka. Na poczatku miedzy 1.0 a 1.1 byly skoki, pozniej powstalo 1.2 ktore wprowadzilo rewolucje, ale 1.2 i 1.4 sa dosc podobne, a 1.5 mimo wielkiego skoku tez nie lamie zasad. To raczej dyskusja filozoficzna ;) ale widac wyraznie, ze w MS sa dwa zespoly ktore walcza, zwolennicy WinAPI [czyli zespol Redmond]  ktorzy zbudowali WinAPI ktore bylo z jednej strony bardzo elastyczne, a z drugiej strony pozwalalo na bardzo duzo i zespol MSDNa ktory tworzyl COMa, i teraz .NETa. Dla Redmond najwazniejsza byla wsteczna kompatebilnosc [slynny jest przypadek umieszczenia w kodzie Win95 warunku sprawdzajacego czy odpalona aplikacja nie ma nazwy zgodnej z SimCity w ktorejs tam wersji, a zrobiono to tylko po to zeby gra choc miala blad nie wywalala sie pod koniec dzialania pod Win95], grupa MSDN znow goni za nowoscia i potrafi zmieniac implementacje tylko po to by sprobowac czegos nowego ;) Przeciez nawet juz teraz jest mowa o tym, ze lansowany teraz .NET nie bedzie zapewnial kompatebilnosci z WinFX, a dokladniej ze WinFX nie bedzie raczej wstecznie kompatebilny z .NET  [OK, wiem ze WinFX to bedzie wycinek jakiegos przyszlego .NETa, ale z drugiej strony ktoz to wie?] .NET to jednak chyba glownie produkt marketoidow, a nie inzynierow oprogramowania. Ale choc moze mi sie nie podobac to bede go musial poznac ;)

Cytat: redtwiggy
Też podoba mi się w porównaniu z moimi (dość niewielkimi) kontaktami z Java ze .net chyba łatwiej stworzyć gui, Eclipse opakowuje każdą kontrolkę w olbrzymią ilość klas...

Zgadzam sie, ze o wiele latwiej stworzyc GUI :) Dodatkowo w Java'ie szczegolnie tej przeznaczonej do pisania aplikacji na PC ;) [nie do konca tak to jest podzielone, ale szczegol] tworzenie interfejsu to istny koszmar walki ze Swing'iem ;) ale da sie to przezyc. Choc zmiana dzialania np. jakiejs opcji w menu wymaga odnalezienia kawalka kodu, ktory jest powiazany z ta opcja, nie wystarczy prosty click.... a to ubieranie w duza ilosc klas to clue programowania obiektowego ;)

Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2005, 10:50:21 »
Cytat: RMK
W C# uzywam System.IO.FileStream i wybieram to, a zlosliwe IDE nie dodaje tego do uzywanych....

No tak ale dzięki tyemu inteli sens wyswietla Ci tylko to co urzywasz i nie dodaje nic samowolnie do projektu, chyba to tylko kwestia przyzwyczajenia, bo mnie by sie wydawało dziwne że ma mi dodawać to autamtycznie do projektu :D

Cytat: RMK
A czy String nie jest czasem pseudotablica 16 bitowych znakow zgodnych z Unicode?
Oczekuje od jezyka dosc latwej konwersji miedzy rzeczami, ktore da sie konwertowac ;) jezeli tablicej bajtow byte[] da sie skonwertowac do Stringa to i String powinien byc tak samo latwo konwertowalny ;)

Wiesz generalnie to wszystko jest :) tylko trzeba korzystać z helpa
polecam zainstalowanie MSDN to 3 płyty DVD ale znakomicie się integrują z helpem ide i znacznie przyspiesza prace.

System.Text.Encoding.Unicode.GetBytes(string)
System.Text.Encoding.Unicode.GetString

itd. itd.

chyba troche na wyrost zakladasz ze jak tego nie znalazles to tego nie ma :) spoko wszystko a nawet wiecej

Cytat: RMK
Na razie nie znam .NETa ale pamietajac COMa, DCOMa, ActiveX, OLE i DDE widze, ze MS dosc niekonsekwentnie i balaganiarsko kreuje swoje technologie. W Java'ie widze dosc przemyslane dzialania w rozwoju jezyka.

DDE jest bardzo stare
Ale przyznam się że ja projektuje na codzien COM, DCOM, czasem ActiveX i teraz w .NET i moim zdaniem jest to dosc konsekwetnie rozwijane, a .NET jest kolejnym etapem rozwoju tej idei i znakomicie sie z nia komponuje

Cytat: RMK
Przeciez nawet juz teraz jest mowa o tym, ze lansowany teraz .NET nie bedzie zapewnial kompatebilnosci z WinFX, a dokladniej ze WinFX nie bedzie raczej wstecznie kompatebilny z .NET  [OK, wiem ze WinFX to bedzie wycinek jakiegos przyszlego .NETa, ale z drugiej strony ktoz to wie?] .NET to jednak chyba glownie produkt marketoidow, a nie inzynierow oprogramowania. Ale choc moze mi sie nie podobac to bede go musial poznac ;)

Tutaj troche poplatales, WinFX to Avalon, Indigo i WinFS i mowienie ze to ma byc zgodne lub nie z .net to tak jak mowic ze c++ ma byc zgode z windows lub linuxem. :)

Avalon i Indigo znakomicie sie integruja z .net i umozliwiaja dobre i proste tworzenie i interfejsu urzytkownika i drugie, tworzenie wydajnych i rozbudowanych usług sieciowych.


Pozdrawiam serdecznie

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2005, 20:01:44 »
Cytat: redtwiggy
No tak ale dzięki tyemu inteli sens wyswietla Ci tylko to co urzywasz i nie dodaje nic samowolnie do projektu, chyba to tylko kwestia przyzwyczajenia, bo mnie by sie wydawało dziwne że ma mi dodawać to autamtycznie do projektu :D

To juz kwestia gustu i tego kto do czego sie przyzwyczail ;) Zaznaczyc tez trzeba, ze Eclipse dodaje moze i samowolnie, ale jest na tyle mily, ze zaznacza np. importy ktore sa niewykorzystane, wiec w trakcie czysczenia kodu zawsze mozna dosc ladnie posprzatac. W VS .NET nie natknalem sie tez na narzedzia do refactoringu kodu, ale wyznam, ze ich nie szukalem :) [swego czasu uzekla mnie opcja w menu refactor w Eclipse'ie, ktora zowie sie Encapsulate this field ;) sama tworzy getter i setter, ale i ustawia zadana widocznosc dla nich i ogranicza widocznosc zmiennej] W VS .NET brakuje mi tez takich milutkich dodatkow z Eclipse'a jak np. wyszukiwanie odwolan do metody w calym kodzie i tym podobnych rzeczy :) Tym co naprawde pomaga w VS .NET jest wizualny edytor interfejsu, ale z drugiej strony akurat wkodowanie z palca wygladu interfejsu to nic nadzwyczajnego, dlatego powaznie sie zastanawiam nad tym zeby pobawic sie jakimis OpenSource'owymi IDE dla C#, szczegolnie ze sam kompilator jest nawet dostepny w wersji dla PocketPC ;)

Cytat: redtwiggy
Wiesz generalnie to wszystko jest :) tylko trzeba korzystać z helpa
polecam zainstalowanie MSDN to 3 płyty DVD ale znakomicie się integrują z helpem ide i znacznie przyspiesza prace.

System.Text.Encoding.Unicode.GetBytes(string)
System.Text.Encoding.Unicode.GetString

itd. itd.

chyba troche na wyrost zakladasz ze jak tego nie znalazles to tego nie ma :) spoko wszystko a nawet wiecej

Domyslam sie, ze jest ;) Sek w tym, ze akurat taki dostep nie jest dla mnie skazonego Java ;) najprostszy ;) W Java'ie uzylbym String.getBytes(), a chcac stworzyc Stringa z tablicy byte[] po prostu uzylbym new String(byte[]). Ale to akurat jest przyklad na to, ze w kazdym jezyku przyjmuje sie inne zasady ;)

Cytat: redtwiggy
DDE jest bardzo stare

Wiem ;) pamietam je jeszcze z czasow Win 3.1 ;)

Cytat: redtwiggy
Ale przyznam się że ja projektuje na codzien COM, DCOM, czasem ActiveX i teraz w .NET i moim zdaniem jest to dosc konsekwetnie rozwijane, a .NET jest kolejnym etapem rozwoju tej idei i znakomicie sie z nia komponuje

Masz tutaj nade mna przewage patrzenia na to "od srodka", ja patrze bardziej z boku, co prawda robilem conieco z tymi technologiami, ale nie uzywam ich na codzien. Choc przyznam, ze w mojej ocenie Microsoft z duza luboscia utrudnia zycie programista, szczegolnie widac to gdy porowna sie MFC z VCL Borlanda. Osobiscie przeszkadzaja mi tez GUIDy ;) Ale rozumiem ich sens.

Cytat: redtwiggy
Cytat: RMK
Przeciez nawet juz teraz jest mowa o tym, ze lansowany teraz .NET nie bedzie zapewnial kompatebilnosci z WinFX, a dokladniej ze WinFX nie bedzie raczej wstecznie kompatebilny z .NET  [OK, wiem ze WinFX to bedzie wycinek jakiegos przyszlego .NETa, ale z drugiej strony ktoz to wie?] .NET to jednak chyba glownie produkt marketoidow, a nie inzynierow oprogramowania. Ale choc moze mi sie nie podobac to bede go musial poznac ;)

Tutaj troche poplatales, WinFX to Avalon, Indigo i WinFS i mowienie ze to ma byc zgodne lub nie z .net to tak jak mowic ze c++ ma byc zgode z windows lub linuxem. :)

Avalon i Indigo znakomicie sie integruja z .net i umozliwiaja dobre i proste tworzenie i interfejsu urzytkownika i drugie, tworzenie wydajnych i rozbudowanych usług sieciowych.

A mozliwe, ze pomieszalem, opieralem sie na kilku zdaniach ktore wyczytalem chyba w jakiejs ksiazce o "Delphi 8 .NET", oraz o tym co wyczytalem w blogu jakiegos bylego programisty z Microsoftu.
Jednak musze powiedziec, ze na dzien dzisiejszy w konflikcje Java czy .NET nadal jestem za Java ;) choc i .NETa bede poznawal ;)

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Pocket IE w Pocket PC 2003 i ADOCE
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2005, 20:45:40 »
Tak przy okazji dyskusji zachaczajacej o .NETa, ciekawy artykul zamykajacy rubryke poswiecona .NET w Dr Dobbs Jurnal
http://www.ddj.com/documents/s=9211/ddj050201dnn/