palmtop do nauki programowania

  • 9 Odpowiedzi
  • 1386 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

palmtop do nauki programowania
« dnia: Kwiecień 08, 2005, 12:09:18 »
Witam, dopiero zaczynam z tym zabawe,  mysle o zakupie ASUS MyPal A620BT gdyz jest wzglednie tani. W zwiazku z tym chcialbym sie zapytac, czy jest on odpowiedni, czy np. jest dostep do bluetooth irdy nagrywania/odtwarzania dzwieku z poziomu wlasnych programow. Czy sa rozbieznosci miedzy innymi palmtopami, czy ten sam soft zadziala na wszystkich pocketach z takimi funkcjami?

Drugie pytanie dotyczy zasiegu bluetooth, normalnie wynosi kilka metrow, jednak sa adaptery, ktore oferuja zasieg 100m, jest to dla mnie troche podejrzane, czy te adaptery rzeczywiscie sie sprawdzaja? i czy to 100m nie jest w przypadku adapterow tego typu po obu stronach?

pozdrawiam
Dawid Pawlata

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2005, 13:14:56 »
jeśli palmtop ma coś wbudowane to 99% że aplikacje mogą tego używać, a niczym nie różnią się twoje aplikacje od tych do ściągnięcia z www.
soft nie zawsze zadziala tak samo na różych os-ach
co do adapterów to zwykle podany jest zasięg na otwartej przestrzeni, a biorąc pod uwagę ściany/przeszkody/itd zasięg jest dużo mniejszy (oczywiście jeśli używaćby go w pomieszczeniach)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2005, 18:37:34 »
Bluetooth w PDA ma zasiego do 10 metrow na otwartej przestrzeni.

palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2005, 19:35:38 »
dzieki za info, a powiedzcie mi jeszcze  jaki WiFi ma zasieg w PDA? i jak drastycznie spada czas pracy przy korzystaniu z niego?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2005, 19:42:23 »
Wszystko zalezy od baterii danego PDA... ale srednio okolo 2 - 3 godziny mozna siedziec na WiFi. Zasieg jest rozny... mysle ze srednio z 50 - 70 metrow na otwartej przestrzeni.

palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2005, 15:26:49 »
Cytat: dawidp
Drugie pytanie dotyczy zasiegu bluetooth, normalnie wynosi kilka metrow, jednak sa adaptery, ktore oferuja zasieg 100m, jest to dla mnie troche podejrzane, czy te adaptery rzeczywiscie sie sprawdzaja? i czy to 100m nie jest w przypadku adapterow tego typu po obu stronach?

pozdrawiam
Dawid Pawlata

to jest pradwa, ze moze i do 100m, ale najczesciej nadajnik.
Wyglada to tak, ze lacznosc bedzie 1 stronna. Czyli moze nie dzialac wcale.

nadajnik 100m
odbiornik 10m

odbiornikiem znajdziesz nadajnik, ale w 2 strone juz nie podziala :[

Tak to ja rozumiem :]



palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2005, 23:48:51 »
No wlasnie, chociaz wyczytalem gdzies, ze te na 100m sa bardziej czule, ale darowalem sobie, mysle raczej o WLANie, mam nadzieje, ze siegnie dwa pietra w dol, zobaczymy

dzieki za odpowiedzi
DP

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2005, 00:57:37 »
Myślę że sięgniesz...

Zasięg jest bardzo różny... ja na moim 4150 korzystałem z internetu w odległości 550m. + OKNO + podwójna ściana drzew I TO WSZYSTKO DZIAŁAŁO...!!!

niestety wdaje mi sie że to wszystko zależy od modelu... tak jak to jest z antenami do sieci wlan... jedna działa baardzo dobrze a druga taka sama już nie koniecznie chce tak dobrze działać...

Pozd.
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2005, 13:49:42 »
Cytat: jarmarek
Myślę że sięgniesz...

Zasięg jest bardzo różny... ja na moim 4150 korzystałem z internetu w odległości 550m. + OKNO + podwójna ściana drzew I TO WSZYSTKO DZIAŁAŁO...!!!

No to niezle... a powiedz co bylo po drugiej stronie?

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
palmtop do nauki programowania
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2005, 13:56:01 »
a po drugiej stronie była(poprawka - jest:) ) yaga 18dBi podłączona do planety... Praktycznie w całym miasteczku mam dostęp do netu z mojej sieci osiedlowej...
Nie pracuj za pieniądze...