Ankieta

Jakie emotki najbardziej by Ci pasowały?

ze "starego" forum (poprzednie)
56 (49.6%)
jakieś inne (sprecyzować w poście ;) )
11 (9.7%)
aktualne
46 (40.7%)

Głosów w sumie: 110

kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa

  • 62 Odpowiedzi
  • 60662 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 19, 2006, 17:02:05 »
Zainstalowałem PocketGCC ale po tym nic nie działa. Czy mógłby mi ktoś poradzić przy instalacji jego, jak to potem wygląda oraz jakieś jeszcze alternatywne edytory kodu może z deburgowaniem, tworzeniem *.exe'ców itp.??

*

Offline as127

  • **
  • 207
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 27, 2006, 22:09:18 »
Cytat: "paw111"
Ja korzystam z BC++ 3.1 pod pocketDOS. Są pewne niedogodności, ale najbardziej kompletny. Nie jest zgodny z tymi nowymio normami( ISO cośtam itp.) ale mi wystarcza.


Czy mógłby ktos napisać skąd ściągnąć demo pocketDOS ?
Próbowałem kilkakrotnie ściągnąć z www.pocketdos.com ale tam plik jest uszkodzony.

kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2007, 19:42:03 »
Witam, tutaj znalazlem malenkie zestawienie srodowisk i kompilatorow.

http://www.pocketpcdn.com/tools/index.html

Pozdrawiam Ogre2000

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 19, 2007, 13:48:48 »
Znacie jakieś dobre kompilatory JavaScript??
Albo Java??

*

Offline deeb

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox C550 with wm6 on board
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2007, 00:18:36 »
A czy ktos z was orientuje sie jakie kompilatory( zwlaszcza c++) dzialaja pod wm5? thx
-------------
Czy PocketDOS 1.11 działa na wm5??

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2007, 07:19:48 »

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2007, 15:35:37 »
Ludzie!! Jest coś innego niż C++??

*

Offline deeb

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox C550 with wm6 on board
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2007, 16:43:08 »
Cytat: "Anonymous"
cedit jest dosc ciekawym edytorm ;)
http://www.logicalsky.com/


Czy do CEdita jest jakis kompilator albo cos czym mozna sprawdzic poprawnosc kodu??

kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2007, 14:41:12 »
Cytat: "arczi"
A znacie jakiś kompilator do Javy na PPC? Wiem że edytor znaleźć można bez problmu... a co z kompilatorem? Dosyć dziwnie wygląda sprawa z Javą jeśli chodzi o przeglądarki internetowe - po prostu mają wbudowaną szczątkową obsługę Javy. Czyżby aż tak tragicznie miało być z kompilatorami na PPC? Java wkońcu z założenia to język wieloplatformowy - same "programy" w Java są nawet w pralkach/kuchenkach itp. dziwacznych urządzeniach...


Ależ applety transmitowane są już skompilowane.
Kompilator na kliencie nie jest potzrebny, najwyżej runtime i to bywa w przeglądarkach.

W pralkach też nie ma kompilatora. Widziałeś rozmiar pełnego środowiska deleperskiego?

kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2007, 14:42:09 »
Cytat: "processor"
Znacie jakieś dobre kompilatory JavaScript??
Albo Java??


Jesteś pewien, że rozróżniasz te języki?

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2007, 15:16:39 »
Cytat: "jacek.czerwinski"
Cytat: "arczi"
A znacie jakiś kompilator do Javy na PPC? Wiem że edytor znaleźć można bez problmu... a co z kompilatorem? Dosyć dziwnie wygląda sprawa z Javą jeśli chodzi o przeglądarki internetowe - po prostu mają wbudowaną szczątkową obsługę Javy. Czyżby aż tak tragicznie miało być z kompilatorami na PPC? Java wkońcu z założenia to język wieloplatformowy - same "programy" w Java są nawet w pralkach/kuchenkach itp. dziwacznych urządzeniach...


Ależ applety transmitowane są już skompilowane.
Kompilator na kliencie nie jest potzrebny, najwyżej runtime i to bywa w przeglądarkach.

W pralkach też nie ma kompilatora. Widziałeś rozmiar pełnego środowiska deleperskiego?


Coś chyba źle napisałem.... w tym co wyżej zacytowałeś - to z tego co pamiętam starałem się w tym tekście zawrzeć dwie sprawy:
1. Brak kompilatora na PPC
2. Brak kompatybilnego z J2SE środowiska uruchomieniowego (maszyna virtualna) pozwalającego np. na poprawną obsługę appletów java....

...i chyba w zły sposób zaznaczyłem swoje rozgoryczenie nieumiejętnie przeplatając powyższe dwie kwestie w jednym akapicie.....

A pytanie o to czy widziałem rozmiar pełnego środowiska developerskiego... bez komentarza pozostawię.... heh...

Pozdr.
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 24, 2007, 23:42:01 »
witam!

a moze zncie jakis edytor php/html ?
Mi tylko wystarczy liczenie linijek i kolorowanie skladni a jakby jszcze tak wysylal na serwer pliki.... o to juz by bylo wspaniale ;)

pozdro

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 14, 2008, 09:51:03 »
znacie jakiś edytor wspierający pisanie programów w C na pda, nie koniecznie kompilator, wystarczył by z wbudowanym interpreterem tego języka.


Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 14, 2008, 13:25:39 »
znacie jakiś edytor wspierający pisanie programów w C na pda, nie koniecznie kompilator, wystarczył by z wbudowanym interpreterem tego języka.

Prawie na początku wątku masz odpowiedz na swoje pytanie (zresztą kilkakrotnie się powtarzającą w różnych wątkach):

cedit wydaje sie byc calkiem cool ;)
http://www.logicalsky.com/

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 15, 2008, 16:12:13 »
idealnie, tylko jeszcze przydałoby się jakoś odpalić napisane w cedit programy, wie ktoś może jak to zrobić? czy w ogóle w tym programie jest taka opcja jak Run?

zainstalowałem jeszcze pocket gcc ale nie wiem jak to uruchomić, próbowałem włączyć każdego execa po kolei, ale na nic nie reaguje. wm6.0 axim x51v. macie jakieś propozycje jak zrobić żeby to zadziałało?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 23:32:28 wysłana przez krzysiej »


*

Offline Ad360

  • 11
    • PCstyle.pl - poznaj świat komputerów
  • Sprzęt: FUJITSU-SIEMENS Pocket LOOX N560
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2009, 17:52:07 »
Też mam ten problem. Jak odpalić PGCC na WM 6?  :(

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 31, 2009, 09:49:01 »
Też mam ten problem. Jak odpalić PGCC na WM 6?  :(

Napisać Makefile do swojego programu... gcc to nie jest żaden edytor, czy nakładka - to jest kompilator, któremu trzeba powiedzieć, co ma zrobić.

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:47:32 »
Też mam ten problem. Jak odpalić PGCC na WM 6?  :(

Napisać Makefile do swojego programu... gcc to nie jest żaden edytor, czy nakładka - to jest kompilator, któremu trzeba powiedzieć, co ma zrobić.


Hmm czuje ze stworzenie i zrozumienie makefile to moze byc trudne na poczatek :) A zapewne uzywa sie jak zwyglego gcc
czyli :

gcc nazwa_programu.c -o nazwa_programu.exe  - mozna jeszcze dodac jakies flagi optymalizacji np. -O2 itp. warto poczytac o gcc

Choc moim zdaniem kompilacja czy pisanie softu na PDA to raczej dla hardcorow :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

mst

Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:18:28 »
Mam problem z borland c++ pod pocketdosem, mianowicie programsię kompilują tylko jak ma się wyświetlić na ekran wywala mi komunikat
Cytuj
is up to date

Czy to znaczy, że licencja wygasła? Oczywiście nie zapomniałem o getchar(); a na PC mam to samo.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:35:29 »
ja poszukuję kompilatora kodu napisanego w VHDL. Znacie może coś takiego na PPC?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:44:11 »
ja poszukuję kompilatora kodu napisanego w VHDL. Znacie może coś takiego na PPC?

he he powodzenia :) i do czego ten VHDL chcesz skompilowac. Jak juz to sie robi synteze (to jest opis sprzetu), ale nawet soft na PC nie jest pod tym katem idealny (nie wszystkie biblioteki mozesz uzyc jesli implementujesz w sprzecie) i ma spore wymagania.

Do tego na jaka platforme Xilinx, Altera ??? Chodzi ci o jaies CPLD, FPGA  czy jakies inne zastosowanie ?

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 01, 2009, 14:45:27 »
ja poszukuję kompilatora kodu napisanego w VHDL. Znacie może coś takiego na PPC?

he he powodzenia :) i do czego ten VHDL chcesz skompilowac. Jak juz to sie robi synteze (to jest opis sprzetu), ale nawet soft na PC nie jest pod tym katem idealny (nie wszystkie biblioteki mozesz uzyc jesli implementujesz w sprzecie) i ma spore wymagania.

kompilacje, znaczy zwykłe sprawdzenie składni, bez syntezy lub symulacji...

Cytuj
Do tego na jaka platforme Xilinx, Altera ??? Chodzi ci o jaies CPLD, FPGA  czy jakies inne zastosowanie ?

z punktu widzenia samego kodu to nie ma zadnego znaczenia.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 01, 2009, 15:54:29 »
gcc nazwa_programu.c -o nazwa_programu.exe  - mozna jeszcze dodac jakies flagi optymalizacji np. -O2 itp. warto poczytac o gcc

ale to już jest makefile ;)

Choc moim zdaniem kompilacja czy pisanie softu na PDA to raczej dla hardcorow :)

zgadzam się...

Cytuj
is up to date
Czy to znaczy, że licencja wygasła? Oczywiście nie zapomniałem o getchar(); a na PC mam to samo.

skąd pomysł o licencji?....  :mysli:
komunikat oznacza po prostu, że cel jest nowszy, niż źródła - czyli nie ma potrzeby kompilować.
Sprawdź timestampy...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 01, 2009, 17:47:15 »
ja poszukuję kompilatora kodu napisanego w VHDL. Znacie może coś takiego na PPC?

he he powodzenia :) i do czego ten VHDL chcesz skompilowac. Jak juz to sie robi synteze (to jest opis sprzetu), ale nawet soft na PC nie jest pod tym katem idealny (nie wszystkie biblioteki mozesz uzyc jesli implementujesz w sprzecie) i ma spore wymagania.

kompilacje, znaczy zwykłe sprawdzenie składni, bez syntezy lub symulacji...

Cytuj
Do tego na jaka platforme Xilinx, Altera ??? Chodzi ci o jaies CPLD, FPGA  czy jakies inne zastosowanie ?

z punktu widzenia samego kodu to nie ma zadnego znaczenia.

To niestety z czyms takim sie nie spotkalem tzn. samo sprawdzanie skladni ani do VHDL-a ani do Verilog-a... Generalnie jedyne sluszne narzedzia (darmowe) to to co udostepniaja producenci ukladow...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 01, 2009, 18:53:20 »

To niestety z czyms takim sie nie spotkalem tzn. samo sprawdzanie skladni ani do VHDL-a ani do Verilog-a... Generalnie jedyne sluszne narzedzia (darmowe) to to co udostepniaja producenci ukladow...


to wiem, PCtowa wersja Quartusa jest bardzo przyjemna, aczkolwiek nie wszędzie zabieram ze sobą swojego notebooka. Gdy mam pod ręką tylko PDA a wpadnie mi do głowy jakiś pomysł dobrze mieć możliwość sprawdzenia czy ten pomysł się dobrze przelało na elektronike...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 01, 2009, 19:48:46 »

To niestety z czyms takim sie nie spotkalem tzn. samo sprawdzanie skladni ani do VHDL-a ani do Verilog-a... Generalnie jedyne sluszne narzedzia (darmowe) to to co udostepniaja producenci ukladow...


to wiem, PCtowa wersja Quartusa jest bardzo przyjemna, aczkolwiek nie wszędzie zabieram ze sobą swojego notebooka. Gdy mam pod ręką tylko PDA a wpadnie mi do głowy jakiś pomysł dobrze mieć możliwość sprawdzenia czy ten pomysł się dobrze przelało na elektronike...

To jest zbyt trudny temat i malo prawdopodobne by cos bylo na PDA, nawet Altium potrzebuje zewnetrznego softu...
Do tego do sprawdzenia czy przelozy sie na elektronike to trzeba cos wiecej niz kontrola samej skladni...

Natomiast wedlug mnie z praktycznego punktu widzenie pomysl warto zanotowac w notatniku i potem w domu na spokojnie pocwiczyc w dobrym srodowisku + symulator ewentualnie jakas plytka ewaluacyjna...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:15:06 »
To jest zbyt trudny temat i malo prawdopodobne by cos bylo na PDA, nawet Altium potrzebuje zewnetrznego softu...
Do tego do sprawdzenia czy przelozy sie na elektronike to trzeba cos wiecej niz kontrola samej skladni...

Natomiast wedlug mnie z praktycznego punktu widzenie pomysl warto zanotowac w notatniku i potem w domu na spokojnie pocwiczyc w dobrym srodowisku + symulator ewentualnie jakas plytka ewaluacyjna...

wszystko mam, ale czasem mozna szybko zrobic plik .vhd i potem zrzucic na PCta.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:01:41 »
To jest zbyt trudny temat i malo prawdopodobne by cos bylo na PDA, nawet Altium potrzebuje zewnetrznego softu...
Do tego do sprawdzenia czy przelozy sie na elektronike to trzeba cos wiecej niz kontrola samej skladni...

Natomiast wedlug mnie z praktycznego punktu widzenie pomysl warto zanotowac w notatniku i potem w domu na spokojnie pocwiczyc w dobrym srodowisku + symulator ewentualnie jakas plytka ewaluacyjna...

wszystko mam, ale czasem mozna szybko zrobic plik .vhd i potem zrzucic na PCta.

he he masz zdrowie - ja tam mimo wszystko wole wygode jaka oferuje PC + duzy monitor jesli chodzi o takie sprawy :) na PDA to mozna i w notatniku :) Zarys mniejwiecej bedziesz mial...



 
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:42:37 »
tak, mozna... żeby chociażby było takie coś jak notepad++ w mobilnej wersji to juz byłoby coś. Często mam tak że jadac gdzies chce coś napisać a notebooka nie mam pod reka. Co prawda notebook plus monitor w pionie jest niezastąpiony, ale nie zawsze sie ma dostęp do porządnego zestawu...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ozziuss

  • **
  • 130
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: kompilatory\dobre edytory kodu na palmtopa
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 09, 2009, 19:25:22 »
szukam kompilatora c++, chciałbym tworzyć programy z poziomu ppc na ppc
Potrzebna zgoda, Regulamin !!