J# czy C# - poczatki z VS 2005

  • 2 Odpowiedzi
  • 824 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J# czy C# - poczatki z VS 2005
« dnia: Czerwiec 11, 2005, 17:21:05 »
Witam,

Chcialbym poruszyc o to taki temat.

Mam pewne doswiadczenie (ani male ani duze) z pisaniem programow w srodowisku java. Od niedawna zaczalem sie bawic z java na pocket pc (kiedys cos tam dzialalem w c i c++, takze o tym jezyku mam rowniez jakies pojecie). Jednak po przeczytaniu kilku artykulow chcialbym zaczac zabawe z VS 2005 (zamowilem juz sobie nawet :) VS 2005 beta 2) na pocket pc. Nie wiem jednak na jaki jezyk przejsc? Podobno J# jest dla programistow java bardzo dobry, jednak z drugiej strony C# jest bardziej popularny i wiecej w nim mozna. Jesli moglibyscie mi doradzi ktory jezyk bylby dla mnie lepszy (J# czy C#). Przydaly by sie rowniez jakies ciekawe porownanie obu jezykow no i jakies tutoriale wprowadzajace w swiat Visual Studio i platformy .Net, poniewaz jeszcze nigdy nie mialem z tym doczynienia. Wogole bede wdzieczny za wszelkie linki i materialy na temat platformy .Net Compact Framework oraz obu jezykow dla poczatkujacych (czyli dla mnie) :)

Z gory dzieki

Pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
J# czy C# - poczatki z VS 2005
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2005, 23:29:52 »
Linki do kilku ciekawych stron na temat programowania znajdziesz w dziale z linkami.

J# czy C# - poczatki z VS 2005
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2005, 11:33:27 »
Szczerze mowiac nigdy nic w J# nie napisalem, ale wydaje mi sie ze C# jest lepszy z tego prostego wzgledu ze jest barziej popularny. W necie znajdziesz baaardzo duzo roznych przykaldow i opisow rozwiazan w C# albo w VB, natomiast J# jak na lekarstwo.

Jesli znasz jave to przejscie na C# powinno odbyc sie bezbolesnie.