Programowanie pod PPC

  • 6 Odpowiedzi
  • 3494 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ty-grysek

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900
Programowanie pod PPC
« dnia: Sierpień 12, 2003, 14:08:28 »
Witam!

Mam trochę doświadczenia w programowaniu pod Delhpi (zapraszam na moją stronkę); często piszę programiki na własny użytek. Obecnie stałem się posiadaczem palmtopa PPC2002 (LOOX 600) i też chętnie napisałbym parę "przydasi". Przeraża mnie jednak nie tyle sam fakt programowania, co przygotowania do tego celu PC-ta. Jakoś nie mogę tego przebrnąć. Gdyby ktoś mógł mi podać jakiś link lub napisać krok po kroku co powienienm zainstalować i jak uruchomić - byłbym wdzięczny. A moja wdzięczność objawiłaby się jako udostępnienie moich programó na zasadach free. ...chyba się za bardzo rozpędziłem - no bo nie wiem jeszcze jak wygląda kwestia licencji. :) Oczywiście najbardziej mi odpowiada wszystko za free...
Przejżałam trochę najświeższych postów na tej grupie ale nie znalazłem niczego na ten temat. Programuję w Pascal-u, trochę w C, Basic-u i Asemblerze. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam
Tygrysek

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Programowanie pod PPC
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2003, 14:13:41 »
Czym tu się przerażać? Instalujesz Microsoft eMbedded Visual Tools 3.0 2002 Edition i Twój PC już jest gotowy do tworzenia oprogramowania w eVC++ i eVB. :)

*

Offline Ty-grysek

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900
Programowanie pod PPC
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2003, 14:45:51 »
A co zrobić z PPC2002 SDK ? Czy to potrzebne? I do czego?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Programowanie pod PPC
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2003, 14:59:35 »
Napisałem - zainstalować eMbedded Visual Tools 3.0 2002 Edition i to wystarczy. Zresztą nawet jest pełen opis tego pakietu w naszym dziale Software, ale kto by się tym przejmował.

Pocket PC 2002 SDK jest w ten zestaw włączony, w przeciwieństwie do zwykłej wersji Toolsów.
A samo 2002 SDK generalnie zawiera biblioteki specyficzne dla funkcji API systemu Pocket PC 2002, zawiera także emulator systemu i trochę przykładów (API i MFC).

*

Offline Ty-grysek

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900
Programowanie pod PPC
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2003, 15:32:18 »
Rzeczywiście - przeoczyłem eMbedded VT w Software - moja wina. Już ściągam. Serdeczne dzięki i pozdrawiam

PS
Może podpiąć "Programowanie" w dziale "Software" pod "Programowanie" w nagłówku strony głównej? Bo w tej chwili link jest nieaktywny.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Programowanie pod PPC
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2003, 16:00:15 »
Założenie pierwotne było takie, że Programowanie z menu miało prowadzić do działu o programowaniu Pocket PC, jednak nikt się tym do dzisiaj nie zajął (brak chętnych? słaba promocja potrzeby takich talentów?), a lada moment czekają Duże Zmiany, więc tym menu już bawić się nie będę. ;)

*

Offline WIrek

  • *
  • 88
    • http://wirek.republika.pl/files/index.htm#pocket
Programowanie pod PPC
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2003, 12:59:18 »
Są też różne pakiety do programowania (również na samym PPC) z użyciem runtime- np. NSBasic (www.nsbasic.com) lub PocketC (www.orbworks.com lub www.pocketc.net). Pierwszy to "prawie" Basic, drugi to "prawie czyste" C. Oba pakiety posiadają wersje demo, z czego PocketC praktycznie niczym nie ograniczone (polecam ;) ).