Delphi 2005 for Compact Framework Preview

  • 8 Odpowiedzi
  • 1920 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« dnia: Sierpień 14, 2005, 18:23:36 »
Bawil sie juz ktos tym?
Jakies wrazenia? :)

Oficialny komunikat Borland Polska tutaj:
http://www.bsc.com.pl/pr/delphi2005cf.shtml

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2005, 20:05:06 »
O nieee! Delphi na pocketach! I znowu wzrośnie liczba tragicznie zrobionych aplikacji na tę platformę. :D

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2005, 20:35:36 »
Zawsze to bedzie jednak jakas alternatywa dla C# i C/C++ ;)
Java sie nie sprawdza na PPC, wiec moze Delphi pomoze ;)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2005, 21:32:27 »
W zasadzie ze względu na prostotę, z jaką można wyklikać aplikację Formsową w C# pod VS 2005, to Delphi chyba dużej szkody nie zrobi, tym bardziej że będzie to, mam nadzieję, po prostu kompilator Delphi do IL, bez żadnych borlandowskich bibliotek. :)

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2005, 21:40:25 »
A ja licze wlasnie na jakies borlandowskie biblioteki, a dokladniej na VCLa ;)
Przyznam, ze uzywalem od czasow VCLa roznych rzeczy, od Swinga poprzez WinForms, ale VCL byl najwygodniejszy z nich wszystkich. Dodatkowo Delphi mialo w moim odczuciu lepsze IDE, jakos nigdy nie moglem sie przyzwyczaic do IDE z Visual Studio. Choc jesli idzie o IDE to Eclipse bije wszystkie inne na glowe ;)

*

Offline RMK

  • **
  • 157
    • http://przemelek.blogspot.com
  • Sprzęt: ASUS A636N
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2005, 16:38:44 »
W ramach walki z nudą zainstalowałem D2005 Personal z płytki z PC World tudzież Chipa, pobrałem klucz ze strony Borlanda i pobrałem także narzędzie do kompilacji kodu Delphi dla Pocket PC.
Po 15 minutach walki uzyskałem programik, który wyświetlił mi na PPC Hello World! ;)
W chwili obecnej ten borlandowski Technological Preview czy jak to nazywają wymaga dość złozonych operacji aby skompilować kod działający na PPC.
Pierwszym zgrzytem jest to, że gdy już sobie zaprojektujemy interfejs to i tak musimy z niego ręcznie powycinać to czego nie obsługuje CF .NET ;) Póżniej już tylko odpalenie kompilatora z linii poleceń i możemy skopiować program na PPC.
Jak na razie zgodnie z tym co mówi Borland i z tym co widać w trakcie prób nie należy liczyć na to, że łatwo będzie stworzyć program dla PPC w Delphi, ale już sam fakt istnienia tego pierwszego podejścia sugeruje, że już za jakiś czas Visual Studio 200[3,5].NET będzie miało konkurenta w postaci produktu ze stajni Borlanda :) a to powinno cieszyć :)

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2005, 17:52:49 »
Tak! To jest pocieszające ... :))
Jak ta wersja Delphi będzie skończona i do nabycia to powiem WRESZCIE JEST! :proud:
Zawsze mnie dziwiło, dlaczego jeszcze nie ma Delphi produkującego aplikacje dla PocketPC. :mysli:

Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2006, 00:16:54 »
Cytat: "RMK"
A ja licze wlasnie na jakies borlandowskie biblioteki, a dokladniej na VCLa ;)
Przyznam, ze uzywalem od czasow VCLa roznych rzeczy, od Swinga poprzez WinForms, ale VCL byl najwygodniejszy z nich wszystkich.

No weź, to przyzwyczajenie. Generalnie klasy VCL'a są słabe porównując z dotnetem.
Cytat: "RMK"

Dodatkowo Delphi mialo w moim odczuciu lepsze IDE, jakos nigdy nie moglem sie przyzwyczaic do IDE z Visual Studio. Choc jesli idzie o IDE to Eclipse bije wszystkie inne na glowe ;)

No i znowu przyzwyczajenie. Wiesz, ja trochę dużo programowałem w Delphi i jakoś nie mam problemu z Visual Studio. Mam tylko problem z przestawianiem się jak zmieniam, ale to w obie strony.

Delphi 2005 for Compact Framework Preview
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2006, 00:18:13 »
Cytat: "RMK"
W ramach walki z nudą zainstalowałem D2005 Personal z płytki z PC World tudzież Chipa, pobrałem klucz ze strony Borlanda i pobrałem także narzędzie do kompilacji kodu Delphi dla Pocket PC.
Po 15 minutach walki uzyskałem programik, który wyświetlił mi na PPC Hello World! ;)
W chwili obecnej ten borlandowski Technological Preview czy jak to nazywają wymaga dość złozonych operacji aby skompilować kod działający na PPC.
Pierwszym zgrzytem jest to, że gdy już sobie zaprojektujemy interfejs to i tak musimy z niego ręcznie powycinać to czego nie obsługuje CF .NET ;) Póżniej już tylko odpalenie kompilatora z linii poleceń i możemy skopiować program na PPC.
Jak na razie zgodnie z tym co mówi Borland i z tym co widać w trakcie prób nie należy liczyć na to, że łatwo będzie stworzyć program dla PPC w Delphi, ale już sam fakt istnienia tego pierwszego podejścia sugeruje, że już za jakiś czas Visual Studio 200[3,5].NET będzie miało konkurenta w postaci produktu ze stajni Borlanda :) a to powinno cieszyć :)

A to nie musi chodzić o pisanie kompletnych programów. Mnie np. wystarczy jak uda mi się skompilować bibliotekę. No i generalnie o to chodzi w dotnecie by był dowolnojęzyczny