Chce napisać ebooka dla ppc > W czym to zrobić ?

  • 45 Odpowiedzi
  • 7028 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Chce napisać ebooka dla ppc > W czym to zrobić ?
« dnia: Czerwiec 29, 2007, 22:48:48 »
WItam. Chce zrobić Ebooka w basic4ppc. Jak już go zrobie to zęby go sprzedawać legalnie to muszę jakąś licencje mieć itp ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2008, 22:21:37 wysłana przez Skerdej »
.

Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2007, 23:44:41 »
Myślę, że jak kupiłeś pełną wersję B4PPC u Erela, to masz prawo do sprzedawania napisanych przez siebie aplikacji w B4PPC.

PS. Jak podoba Ci się B4PPC??? :)

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 00:10:44 »
Fajny prorgam. Ja narazie niezabardzo umiem VB. Mój ebook byłby na temat pirotechniki amatorskiej. Zrobiłem już INTO, menu w różnych formach. Narazie nawet nie umiem zrobić aby po kliknięciu w button dalej + w label wpisany password = następny slajd (form). Z tych stronek kursowych niema tak banalnych żeczy.  A jeżeli chodz i o sprzedawanie to mógbym zroibć taki myk: 1. Ściągnięcie klijenta jest darmowe ale trzeba kupić Smsem (allpay.pl) Pliki np txt. Po wklajeniu np pliki txt do głównego katalogu tego klijenta(czytnika) poprostu będzie on poprawnie działał. A baze danych z tymi artykułami pirotechnicznymi które włąśnie trzeba będzie kupić to w jakim formacnie je zrobić żeby ten mój klijent nad którym teraz pracuje to obsługiwał i żeby nie dało by się odczytać tych informacji innym programem (np notatnik) niż mój klijent .pozdro

ps. Grgczyz - jeżeli może masz jakiś program prototyp albo coś  jakiś tuturial dla bardzo początkujących  to napisz na PW
.

Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2007, 07:21:14 »
Chyba nie będę mógł Ci pomóc, ponieważ nie mam aż takiego doświadczenia ... życzę Ci jednak powodzenia.

Pozdrawiam. :)

*

Offline mkbdc

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPad mini 16 4g, Asus VIVOTAB x86, SGN, Asus R2H,
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2007, 11:04:56 »
Nie wiem jak jest ze składnią w basic4ppc, ale w vb żeby wywołać drugie okno należy wpisać:

Form2.show
gdzie Form2 to nazwa okna, które chcesz wywołać


Pomógłbym bardziej, ale po zainstalowaniu tej aplikacji wyskakuje mi błąd:


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2007, 11:20:41 wysłana przez mkbdc »

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2007, 13:21:22 »
Mkbdc to sprubój zainstalować go na ppc a nie na deskopie ;d
.

*

Offline anias

  • **
  • 102
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2007, 21:21:11 »
A gdzie (w Polsce) można kupić ten program?


AniaS

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2007, 21:34:56 »
Niewiem ale ja pod koniec wakacji będe miaj już "Basic4ppc Enterprise Version - 79.00$" kupię przez firmę informatyczną :)
.

*

Offline anias

  • **
  • 102
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2007, 13:19:54 »
Niewiem ale ja pod koniec wakacji będe miaj już "Basic4ppc Enterprise Version - 79.00$" kupię przez firmę informatyczną :)


przez którą?

AniaS

Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2007, 20:40:32 »
Ja kupiłem Basic4PPC bezpośrednio u jego twórcy - Erela wysyłając mu pieniądze w liście oczywiście po wcześniejszym ustaleniu tego z nim.
Adres e-mailowy do niego można znaleźć na www.basic4ppc.com

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2007, 21:21:43 »
A może po prostu poszukaj czegoś darmowego? Choćby ForwardPass. Dla celów takich jak twój będzie bardzo dobry.

[Tą odpowiedź pisałem dobre 10 minut, jednak ostatecznie usunąłem ją i jest tylko to co powyżej. Sam nie jestem jakimś super zaawansowanym programistą, jednak takie zachowanie zawsze mnie śmieszy i zarazem załamuje: "mam wiele fajnych pomysłów, będę pisać programy i je sprzedawać, KOMPLETNIE nie umiem programować". Super. Nie chcę nawet wiedzieć, czy wiesz wogóle co to jest... zmienna...]

Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2007, 09:09:02 »
Forward Pass też jest całkiem ok.
Jest to jednak w zasadzie tylko interpreter. Ponadto autorzy porzucili już ten program i nie jest on rozwijany ... ale dzięki temu faktycznie jest on darmowy.
Aby napisane na nim programy działały trzeba zainstalować na PPC VBScript.
Przewagą B4PPC nad FP jest możliwość kompilowania napisanych programów zarówno dla PPC jak i PC. Ponadto do ich działania wymagane jest środowisko .NET, co dziś jest już właściwie standardem (nie trzeba już dodatkowo instalować innych boosterów).

Gdyby ktoś był zainteresowany Forward Pass'em, to można go i wszystko co z nim powiązane, znaleźć na http://www.peszko.pl/index.html

Pozdrawiam,

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2007, 14:54:19 »
A może po prostu poszukaj czegoś darmowego? Choćby ForwardPass. Dla celów takich jak twój będzie bardzo dobry.

Tą odpowiedź pisałem dobre 10 minut, jednak ostatecznie usunąłem ją i jest tylko to co powyżej. Sam nie jestem jakimś super zaawansowanym programistą, jednak takie zachowanie zawsze mnie śmieszy i zarazem załamuje: "mam wiele fajnych pomysłów, będę pisać programy i je sprzedawać, KOMPLETNIE nie umiem programować". Super. Nie chcę nawet wiedzieć, czy wiesz wogóle co to jest... zmienna...][/size]

Przyznam się , niewiem co to jest zmienna. Jedynie wiem że w Vb aby otworzyć okno trzeba "okno.show" Niewiem co Cie tak śmieszy. Dobry pomysł to 1/3 sukcesu.
To że nieumiem programować to mnie wogule nie dyskfalifikuje poniewarz mogę przecież z kimś podjąć współprace i zarabić. Poprostu podsuwałbym pomysły ,materiały, grafikę apropo grafiki to jestem grafikiem komputerowym i naprawdę mogę zrobić taką grafikę że mogą Ci gały wyjść z oczu :)
.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:05:59 »
pirotechnika amatorska  ;D moze byc czadowo lol

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:18:55 »
Pirotechnika moja pasja  :D
.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2007, 15:57:14 »
A może po prostu poszukaj czegoś darmowego? Choćby ForwardPass. Dla celów takich jak twój będzie bardzo dobry.

Tą odpowiedź pisałem dobre 10 minut, jednak ostatecznie usunąłem ją i jest tylko to co powyżej. Sam nie jestem jakimś super zaawansowanym programistą, jednak takie zachowanie zawsze mnie śmieszy i zarazem załamuje: "mam wiele fajnych pomysłów, będę pisać programy i je sprzedawać, KOMPLETNIE nie umiem programować". Super. Nie chcę nawet wiedzieć, czy wiesz wogóle co to jest... zmienna...][/size]

Przyznam się , niewiem co to jest zmienna. Jedynie wiem że w Vb aby otworzyć okno trzeba "okno.show" Niewiem co Cie tak śmieszy. Dobry pomysł to 1/3 sukcesu.
To że nieumiem programować to mnie wogule nie dyskfalifikuje poniewarz mogę przecież z kimś podjąć współprace i zarabić. Poprostu podsuwałbym pomysły ,materiały, grafikę apropo grafiki to jestem grafikiem komputerowym i naprawdę mogę zrobić taką grafikę że mogą Ci gały wyjść z oczu :)
Przykro mi, ale tu piszemy o programowaniu, a nie grafice. Co więcej nie wyśmiewam się z twoich umiejętności, bo każdy od czegoś musi zacząć i w tym nie ma nic śmiesznego.
Jedyne co mnie rozśmieszyło to:
Cytuj
Witam. Chciałbym założyć firmę informatyczną (narazie domową) której usługi to właśnie aplikacje na ppc. Jedynie co teraz moge powiedzieć to mam dużo pytań. Może te pytania dla niektórych będą głupie: z jakim języku programiści z spb albo sbsh, piszą programy i jakim edytorem.
Narazie mam jedynie kilkadziesąt pomysłów na programy które by napewno były popularne a logo firmy każdy by kojazył. Wiem że nie nigdy nie ma tak łatwo ale od czegoś trzeba zacząć. Jakiego języka się uczyć ? Czy książki z heliona dev kupić ? Jakie oprogramowanie programistyczne posiadać ? Pozdrawiam

ps. chodzi mi o oczywiście takie programowanie żeby po zainstalowaniu na ppc dało się kozystać a nie babrania w m$ .net
Chcesz założyć firmę informatyczną nie znając się zupełnie na informatyce/programowaniu?

Jeżeli naprawdę chcesz napisać dobrego ebooka to go po prostu napisz, ładnie sformatuj i skonwertuj do formatów np. iSilo, Plucker, TomeReader itp. i wtedy sprzedawaj. Po co pisać nową aplikację? Nie widzę w tym najmniejszego sensu.

Ale tak serio to jak wcześniej pisałem. Zainstaluj darmowego ForwardPassa (tak Grgczyz, wiem, że to interpreter, jednak dla Skrdeja zapewne nie będzie to robiło różnicy), tam od biedy możesz po prostu... narysować swój program i wstawić odpowiedni pare gramów kodu, aby to wszystko "ożywić". Do tego masz wiele gotowych, przykładowych programów więc domyślam się, że sobie poradzisz ;) Na początek polecam lekturę podstawowych kursów C++, które możesz dostać w sieci... za darmo ;) Przy poznaniu składni, możesz bez większych problemów pisać w JavaScripcie (tak, jest on piorunująco podobny do Cpp ;D ), bo właśnie tego języka FP jest interpreterem.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2007, 16:50:06 »
Dzięki za info :D

A jak jest z licencją na  ForwardPassa ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2007, 22:01:33 wysłana przez Skerdej »
.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2007, 20:19:47 »
Aktualnie jest on porzucony, tzn. na oficjalnej stornie FP nie ma ani wzmianki, że taki projekt kiedykolwiek istniał, nie ma go też na stronach takich jak pocketgear, handandgo, ostatnie wieści o tym programie były takie, że producent udostępnił go za darmo. Niestety nie mam pojęcia na jakiej licenji (możliwe, że w instalce jest jakiś plik z licenją, jednak mnie to swego czasu wogóle nie obchodziło).
Więc chyba możesz utworzyć przy jego pomocy komercyjny projekt bez żdnych opłat na rzecz producenta FP.

Ogólnie pomimo, że FP jest ekstremalnie ograniczony (tylko wbudowane funkcje, nic poza tym), super powolny i do tego interpreter to jednak warto go mieć ma palmtopie, bo zajmuje coś koło ~100kb, a czasem można sobie napisać jakiś prosty programik.

PS. I pamiętaj, żeby pisać w JavaScript a nie VisualBasic. :)

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:23:35 »
Pomyśle nad tym. Niedawno załatwiem sobie Microsoft Visual C# 2005 Express Edition. Małymi kroczkami zaczynam się uczyć języka. Czy to jest dobre narzędzie do programowania na ppc ? pozdro  ;)
.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:34:41 »
Cytuj
Czy to jest dobre narzędzie do programowania na ppc ?
To już lepiej pozostań przy VB ;D

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 06, 2007, 18:45:27 »
A w tym forwardpassie można kompilować ?
.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2007, 19:57:53 »
Zapewne chodzi ci o to, czy można zrobić programik, który będzie odpalał się na każdym pockecie bez dodatkowych bibliotek, czyli sam jeden mały exek. A więc tak, możesz tak zrobić, jednak do tego trzeba użyć desktopowej wersji, która spakuje projekt do pliku .cab, a w środku będziesz miał jednego exeka z programem (tak naprawdę będzie to plik .exe forward pass, którego masz na palmtopie, tylko z wkodowanym w niego skryptem, więc nie ma tu kompilacji).
Zresztą zainstaluj programik u siebie (około 100kb na pockecie) i sam zobacz, jak to wygląda w praktyce.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2007, 22:23:41 »
Odpaliłem program na ppc. Ten program jest bardzo podobny do basic4ppc tylko inny język.  Ściągnę sobie wersie na pc  i sie nim troszke pobawie. Dzieki za wszystko  :)
.

*

Offline anias

  • **
  • 102
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:09:12 »
Ja kupiłem Basic4PPC bezpośrednio u jego twórcy - Erela wysyłając mu pieniądze w liście oczywiście po wcześniejszym ustaleniu tego z nim.
Adres e-mailowy do niego można znaleźć na www.basic4ppc.com


W jaki sposób wysyłana jest licencja na ten produkt.
Mailem? Listownie? Inaczej?


AniaS

Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:23:36 »
Po wysłaniu pieniędzy otrzymałem e-mail'a od Erela z załączoną pełną wersją Basic4PPC. Myślę, że ten e-mail jest licencją. O szczegóły można się zapytać na forum Basic4ppc, lub bezpośrednio u jego twórcy.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:39:42 »
no nie ma licencji właśnie. Aby mieć licencje musisz zamówić najdrozszy pakier za chyba 299$ :D ja mam tą wersję podstawową za 49$ ale nie sprzedaje bo nie mam licencji
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2007, 23:13:47 wysłana przez Skerdej »
.

*

Offline anias

  • **
  • 102
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:46:06 »
no nie ma licencji właśnie. Aby mieć licencje musisz zamówić najdrozszy pakier za chyba 399$ :D ja mam tą wersję podstawową za 100$ ale nie sprzedaje bo nie mam licencji


coś nie tak z tą licencją, masz ją jak najbardziej niezależnie
od wersji, którą kupisz:

Applications developed with Basic4ppc are roylaty free.
You can sell any number of developed applications.
Licenses are per developer. Each developer requires one license.

Purchase Basic4ppc Standard Version - 49.00$ (US Dollars) - Purchase using a discount code

The Standard version includes:
Basic4ppc Full Version.
Basic4ppc Desktop Full Version - Allows compiling applications to Windows / Device executables.
One year free updates upgrades.
Single developer license.

Purchase Basic4ppc Enterprise Version - 89.00$ (US Dollars)

The Enterprise version also includes:
3 years free upgrades.
First priority support.
Single developer license.

Purchase Basic4ppc Site License - 299.00$ (US Dollars)

The Site License version also includes:
3 years free upgrades.
First priority support.
15 developers licenses on a single site.


AniaS

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2007, 23:16:27 »
dobra zapytam inaczej. Na ile lat się idzie siedzieć za nielegalne sprzedawanie? ;D czy może są jakieś kruczki w prawie że moge zrobić że aplikacja bedzie za free ale dostęp do ściągnięcia za smsa? oczywiscie napisze ze nie można umieszczac na innej stronie tego softu oprucz tego.Pozdro
.

*

Offline kruszbuk3

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: IPAQ 4150 Motorola L6 Jornada 690
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2007, 14:31:11 »
Ale kombinujesz, nie lepiej nauczyć się C++  :wink:  kompilować normalnym gcc, i nie przejmować się tym, że ktoś cie może pozwać.
Prawnikiem nie jestem, ale chyba jak zrobisz np. klub, czyli opłata za wejście do klubu to powiedzmy 5zł, i będąc klubowiczem masz do zasobów klubu, między innymi do twoich programów to prawnie będzie ok.
Ale ten gość od basic4ppc może napisać na stronie głównej że używasz pirackiej wersji programu, i że twoje programy mogą być niebezpieczne :)
To jest raczej śliska sprawa, jedna pomyłka  i ktoś cię może wyślizgać.  :evil:

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chce zrobić Ebooka w basic4ppc
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2007, 17:16:00 »
No ja zaczynam się uczyć c++ . Ale oprucz tego że chciałbym tego ebooka zrobic to szcze mam pomysły na wtyczki today i klawiaturki . Jeżeeli wszystkie moje projekty wypaliły to bym z gigantami rewalizował  :mrgreen: Pomysły mam proste (proste w wykonaniu) ale za to bardzo fajne.
Narazie nie zdradzam ich bo jescze ktoś by zarobił na moich nieprzespanych nocach  :ok:
.