Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich

  • 491 Odpowiedzi
  • 188352 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« dnia: Listopad 01, 2008, 07:46:47 »
Witam,
Dwa dni temu przesiadłem sie z Trinity na MDA IV i praktycznie od dwóch dni próbuję (niestety na razie empirycznie) wybrać sobie ROM dla siebie. W dziale o Trinity mieliśmy wykaz ROM-ów wraz z krótkimi opisami co w którym sie nie podobało, bugi itd. Tutaj nie znalazłem niczego takiego. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że można przekopać wątki na XDA ale ...... np wątek o Duttys ma kilkaset stron !!!! Na naszym forum w wątku o Duttys Diamond w ostatnich postach padło nawet, że należy taki wątek rozpocząć, a ponieważ ja właśnie stoję przed dylematem co zrobić więc postanowiłem wątek założyć. Proszę pamiętać, że wątek ten NIE MA SŁUŻYC do udowadniania "wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy" ale chodzi mi o rzeczowe uwagi jaki ROM jest co w nim działa i jakie ma mankamenty. Zawsze po wyborze konkretnego już ROM-u można szczegóły doczytać na forach źródłowych. Proszę również nie prowadzić prywatnych "wojenek" bo nie takie jest założenie mojego postu.


Teraz wykaz ROM-ów o których wypowiadali sie klubowicze. Lista będzie uzupełniana (mam nadzieję) na bieżąco:

1.Standardowy ROM Ery 1.37

  • częste zawieszanie się urządzenia - nawet podczas ładowania
  • problemy z połączeniami - po wybraniu numeru nic sie nie dzieje
  • telefon wielokrotnie niedostępny pomimo zalogowania się do sieci - przychodzą tylko sms-y o nieodebranych połączeniach

2.Standardowy ROM Ery 1.93

  • na razie jedyna opinia to to że pracuje całkiem przyzwoicie :)

3.Diamentowy full 3.1a /3.2a

  • ROM z bardzo dużą ilością przydatnych (lub nie) aplikacji - zależy od użytkowników,
  • całkowicie spolszczony - wielki plus za to,
  • bateriożerny (ledwo ponad 1 dzień przy paru telefonach),
  • dosyć wolny - tu opinie użytkowników raczej zgodne,
  • słuchawki bluetooth działały, ale po 2ch godzinach słuchania schodziła cała bateria.

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103280.0

4.Dutty's 2.6 full

  • sporo aplikacji, część nieprzydatnych,
  • po angielsku, polski touchflo trzeba dograć,
  • oszczędniejszy od Diamentowego 3.2 - na baterii wytrzymuje około 2 dni,
  • szybszy od Diamentowego, zajmuje mniej pamięci,
  • słuchawki bluetooth działały dłużej, ale gorsza jakość dźwięku.

http://www.duttythroy.net/

5.Dutty's 2.7 full

  • j/w ale ciut szybszy, słuchawki bluetooth niestety nie działały.

http://www.duttythroy.net

6.SwiftBL 7.5 Full 12mb pagepool

  • Storage 114,05 MB, Program 111,02 MB (wolne 55,09 MB po softresecie)
  • raczej niezbędne aplikacje, nic niepotrzebnego nie znalazłem,
  • cały po angielsku,
  • bateria ponad 2 dni przy paru telefonach,
  • touch flo śmiga aż miło ale jest to opłacane zajęciem dodatkowej ilości pamięci,
  • słuchawki bluetooth działały i grały całkiem długo, ale zanim użyłem bawiłem się w advanced config sporo więc nie wiem jak w standardzie (zmiana bitpool i wyłączenie "beam")

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408109

7.Shine On 2.4 full (dynamic pagepool)

  • Storage 112,55 MB Program 115.03 MB (wolne 58,59 MB po softresecie)
  • podstawowe aplikacje i dodatkowe gry,
  • można włączyć polski touch flo,
  • bateria działa około 2 dni przy paru telefonach,
  • bardzo szybki touch flo,
  • słuchawki bt działają dobrze,
  • szybkość działania tego romu porównywalna z Full Wypasem czyli demonem prędkości on nie jest,
  • drobne problemy z GPS-em - w TomTom 7 potrafił podczas nawigowania wyłączyć GPS, pomagało dopiero wyłączenie i włączenie aplikacji,
  • dosyć długie botowanie i uruchamianie TF3D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405728

8.Wildberry V1

  • bardzo szybki TF3D - nic się nie zacina, wszystko chodzi jak powinno,
  • brak zbędnego oprogramowania - tylko to co potrzebne,
  • brak polskiego języka,
  • wraz z radiem bs14 należy wymienić doskonałą jakość rozmów [wzrost jakości w stosunku do 7 był ogromny i bardzo szybkie łapanie fix'a w gps - pare sekund i już chwyta,
  • niestety ogromne zużycie baterii [24h przy normalnym użytkowaniu] - poprzednie radio 7 trzymało 2 dni bez problemu.

9.A.Z.T.O.R. v6

  • jeden z klubowiczów zaliczył podczas 10 minutowego działania 3 zwiechy :(

10.Duttys Diamond V2.8

  • świeżo ugotowany ROM - czekamy na opinie pierwszych użytkowników

11.Karmba_a v3.3

  • bardzo stabilny
  • 55MB wolnej pamięci po uruchomieniu. Po około tygodnia bez restartu ~35MB
  • niebieski skin, co może niektórym niezbyt się podobać
  • ma wszystkie standardowe zakładki TF3D, nie ma standardowo przypisanych żadnych skrótów w programach, w Operze jest tylko jedna zakładka - Youtube

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=438973

12. Diamond ERA LITE 4.0

  • W miarę szybki i stabilny ROM (niestety na razie brak konkretów od użytkowników)

13.udK Syrius HD R0 - Blackstone Build 20757.1.4.0 - WWE BETA3

  • znowu jest to niesamowicie szybki ROM, praca z TF3D jest naprawdę przyjemnością,
  • właściwie nie ma zainstalowanych żadnych (lub prawie żadnych) dodatkowych aplikacji,
  • trzeba doinstalowywać nawet TF3D config - na szczęście język polski jest dla TF3D już w ROM-ie i wystarczy go tylko włączyć,
  • zainstalowana jakaś nowa wersja QuickGPS - znowu trzeba odnawiać dane o pozycjach co 3 dni, a nie co 6,
  • u mnie (piszę u mnie ponieważ na XDA nikt o tym nie pisał) wystąpiły olbrzymie problemy z GPS-em, aplikacji nawigacyjnych właściwie nie dało się używać - Automapy prawie wcale - TomToma z biedą. Aplikacje cały czas na zmianę łączyły i rozłączały się z GPS-em, a sam GPS non stop tracił sygnał po czym łapał go z powrotem, triki w stylu HR oraz czyszczenie pamięci GPS za pomocą GPS Tools nie działały - na XDA w specyfikacji ROM-u są nowe sterowniki m.in. do GPS-u - może to jest przyczyną,
  • maszyna Javy również nie wyświetlała mi poprawnie Opery Mini - czcionka tak mała że nieczytelna - niestety dla mnie jest to podstawowa aplikacja za pomocą której przeglądam Internet,
  • najnowsza wersja Opery która można znaleźć w tym ROM-ie również działała bardzo niestabilnie - często występowały delikatne "podwieszenia" aplikacji,
  • inne aplikacje których używałem typu Office, eWallet jakaś gierka działały stabilnie,
  • nie było żadnych problemów z WiFi sygnał stabilny, nie zrywał połączeń, BT również OK, słuchawka BT zainstalowała sie poprawnie,
  • w ROM-ie zostały użyte jakieś specjalne tweeki audio w celu poprawy głośności, ludzie na XDA strasznie je wychwalali, ale niestety jak dla mnie głośnik po prostu "skrzeczał" a nie wydawał dźwięki,
  • czas pracy na tym ROM-ie z radiem 16 które posiadam nie odbiega od czasów pracy na innych ROM-ach w żadną stronę.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=438313

c.d.n.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 13:28:24 wysłana przez literat »

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2008, 07:58:54 »
Bardzo dobry pomysł.

Ja też szukam ROM,u do mojego Diampnda i już się pogubiłem w tym wszystkim. Zebranie w jednym temacie wszystkich  ROM,.ów z krótkimi opisami o ich zaletach i wadach pomoże wielu osobom podjecie trafnej decyzji z ich wyborem.

Proponuję o przypięcie tego tematu do głównej strony.

Pozdrawiam,
Andrzej

*

Offline !Novy

  • ****
  • 774
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond      ROM Dutty V3-Oh yeah!
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2008, 09:54:53 »
Witam,
Dwa dni temu przesiadłem sie z Trinity na MDA IV i praktycznie od dwóch dni próbuję (niestety na razie empirycznie) wybrać sobie ROM dla siebie. W dziale o Trinity mieliśmy wykaz ROM-ów wraz z krótkimi opisami co w którym sie nie podobało, bugi itd. Tutaj nie znalazłem niczego takiego. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że można przekopać wątki na XDA ale ...... np wątek o Duttys ma kilkaset stron !!!! Na naszym forum w wątku o Duttys Diamond w ostatnich postach padło nawet, że należy taki wątek rozpocząć, a ponieważ ja właśnie stoję przed dylematem co zrobić więc postanowiłem wątek założyć. Proszę pamiętać, że wątek ten NIE MA SŁUŻYC do udowadniania "wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy" ale chodzi mi o rzeczowe uwagi jaki ROM jest co w nim działa i jakie ma mankamenty. Zawsze po wyborze konkretnego już ROM-u można szczegóły doczytać na forach źródłowych. Proszę również nie prowadzić prywatnych "wojenek" bo nie takie jest założenie mojego postu.

Jako pierwszy się wypowiem na temat ROM-u który mam zainstalowany czyli DIAMENTOWY 3.2 FULL WYPAS. ROM ma wielką zaletę, że jest po polsku, ale jak dla mnie jest za bardzo rozrośnięty. W aplikacjach mamy tyle różności zainstalowanych, że może głowa rozboleć. Następna sprawa to jego szybkość. Z całym szacunkiem ale moja Trinity (technologicznie starsza o około 3 lata) która miała wgraną Manillę chodziła w porównaniu do tego ROM-u jak burza. Na temat bugów nie będę się wypowiadał bo dla mnie największym mankamentem jest jego szybkość i to go dyskwalifikuje. Ponieważ język polski do szczęścia mi nie jest potrzebny będę szukał romu jak najszybszego o długim czasie działania na baterii i mającego TF3D bo to fajny "bajer" - a propos Manilla i TF3D to oczywiście dwie różne rzeczy - proszę mnie poprawić jeżeli się mylę. Pytam o to ponieważ zauważyłem, że większość ROM-ów na XDA ma wypisaną Manillę, a nie TF3D i to mnie trochę zbiło z tropu.

Przepraszam za trochę przydługi wstęp i zapraszam do wypowiedzi.

Taki wątek juz istnieje http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=110490.0,niestety wypowiadziałem tam zbyt dużo słów krytyki dla ROM-u Moderatora i nie miał szans na przylepienie.Może tobie się uda kolego,pewne jest jedno.Lwia część posiada ROM Full Wypas i nie chcą innego z niewiadomych przyczyn ,nie wiedząc co tracą(tu język tego ROM-u wygrywa a nie zalety) a krytyka nie wchodzi w grę.Mam wrażenie że ta Lwia część decyduje o tym czego używają z powodu braku informacji o innym sofcie następni Newbie a szkoda....
Złodziejstwo jest wybaczalne – głupota nie.Napoleon Bonaparte

Mam bana na to forum :(

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2008, 10:13:35 »
Kolego,
Język PL. oprogramowania jest bardzo ważny. Ja osobiście używam Full wypas i wszystko chodzi tylko bardzo wolno. Czytając informacje o innych ROM-ach bardzo często spotykam o problemach  i odmowy współpracy z niektórymi aplikacjami.
Dlatego zestaw ROM,ów w jednym temacie z krótką charakterystyką o ich wadach i zaletach jest mile widziany.

Pozdrawiam,
Andrzej

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2008, 10:28:36 »
Andi60: właśnie o to mi chodzi co napisałeś, to że większość używa Full Wypas na pewno dobrze świadczy o nim, bo jak to by była zupełna kicha to z pewnością nawet polski język by mu nie pomógł :) Mnie natomiast interesują wypowiedzi ludzi którzy mieli zainstalowane inne romy WWE i ich opinie na ich temat, a nie dywagacje na temat ROM-ów znanych ze słyszenia lub o których się coś gdzieś przeczytało. !Novy: nie ma co mieć urazy do moderatora bo jeżwli ja bym poświęcił mnóstwo czasu na stworzenie ROM-a, a później na jego udoskonalanie to z pewnością również starałbym się przekonać do niego użytkowników. Teraz EOT i proszę o info o ROM-ach bo jak nie to będę musiał się nawgrywać tych ROM-ów żeby je poznać.

*

Offline majsel

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2008, 10:51:56 »
ja jestem zadowolony ze swojego romu :)
mianowicie wziąłem kuchnię qsqa i stworzyłem sobie minimum minimów.
rom + 2 czy 3 rzeczy i to wszystko.
jest lekki. nie zawiesza się, działa świetnie po kilku ustawkach w diamond tweaku.
a zawsze można sobie dograć parę rzeczy jak się chce.
full wypas jest generalnie kiepski bo jest szmalc mydło i powidło. i chodzi wolno.
takie jest oczywiście moje zdanie.
pozbyłem się diamonda. pozbyłem się wielu problemów z nim związanych.
kupiłem nokię e71 i teraz jestem szczęśliwym człowiekiem. mogę teraz głośno powiedzieć: htc diamond to gówno.

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2008, 11:13:37 »
Wszystko ładnie i pięknie.

Nie każdy jest kucharzem, jak ja i nie znam się na sprawach kulinarnych. Mnie interesuje tzw."gotowiec". Myślę, że zamiarem autora tego wątku było zebranie w jednym miejscu gotowych ROM-ów przygotowanych przez użytkowników i sprawdzonych na swoich urządzeniach a nie modyfikacja już istniejących.

Jeżeli ktoś chce sobie "upichcić" ROM to jest założony wątek na ten temat i może z niego skorzystać a nie poszukiwać gotowych tak jak ja.
Nie chcę eksperymentować bo mam małe doświadczenie na ten temat i chce skorzystać z gotowych ROM-ów. Może jak nabiorę więcej doświadczenia to sam będę "gotował Rom,y".

Pozdrawiam,
Andrzej

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2008, 11:54:40 »
Ostatnio sprawdziłem kilka romów i moge się podzielić wrażeniami

1.Pominę standardowy rom Ery...
2.Diamentowy full 3.1a /3.2a

a)Rom z b.dużą ilością przydatnych aplikacji
b)full po polsku,
c)bateriożerny (ledwo ponad 1 dzień przy paru telefonach)
d)raczej wolnawy
e)słuchawki bluetooth działały, ale po 2ch godzinach słuchania schodziła cała bateria
link: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103280.0
3.Dutty's 2.6 full
a)sporo aplikacji, część nieprzydatnych
b)po angielsku, polski touchflo trzeba dociągnąć
c)oszczędniejszy od poprzedniego w baterii (ok. 2 dni)
d)szybszy od diamentowego, zajmuje mniej pamięci
e)słuchawki bluetooth działały dłużej, ale gorsza jakość dźwięku
link: http://www.duttythroy.net/
4.Dutty's 2.7 full
j/w ale ciut szybszy, słuchawki bluetooth nie działały więc szybko zmieniłem
link: http://www.duttythroy.net/
5.SwiftBL 7.5 Full 12mb pagepool
a)raczej niezbędne aplikacje, nic niepotrzebnego nie znalazłem
b)cały po angielsku
c)bateria ponad 2 dni przy paru telefonach
d)touch flo śmiga aż miło ale jest to opłacane zajęciem dodatkowej ilości pamięci (chyba)
e)słuchawki bluetooth działały i grały całkiem długo, ale zanim użyłem bawiłem się w advanced config sporo więc nie wiem jak w standardzie (zmiana bitpool i wyłączenie "beam")
link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408109
6.Shine On 2.4 full (dynamic pagepool)
a)raczej niezbędne aplikacje+jakaś gierka ;)
b)można włączyć polski touch flo
c)bateria działa ponad 2 dni przy paru telefonach
d)b.szybki touch flo, wg mnie najszybszy z wymienionych
e)słuchawki bt działają dobrze, można słuchać ok 6 godzin przy max bitpool (nie zdążyłem dokładnie sprawdzić)
link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405728

ostatni z romów spełnia moje wymagania więc puki co przy nim zostaje ;)
mam nadzieje że to zestawienie się komuś przyda
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 12:26:19 wysłana przez pitbool »

*

Offline mihus708

  • 46
  • Sprzęt: 3310->k510i->benq-siemens s88->nokia 5300 ->n95-1->htc diamond>
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2008, 12:15:33 »
pitbolo mogł byś podać mi linka  do tego ostatniego romu Shine On 2.4 full bede bardzo wdzięczny już czas na coś nowego bo ten full wypas działa ale tylko na nerwach bardzo często łapie zwiechy  :evil:
Napisane: Listopad 01, 2008, 12:14:21
Sorki za przekręcenie twego nicku pitbool  :) :ok:

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2008, 12:25:44 »
Właśnie o takie zestawienia mi chodziło. Brawa dla pitbool i czekamy na kolejne konstruktywne wypowiedzi.

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2008, 12:26:41 »
dodałem linki do wsztstkich ;)

btw, może autor wątku w pierwszym poście stworzy z zebranych tu informacji listę romów?

*

Offline mihus708

  • 46
  • Sprzęt: 3310->k510i->benq-siemens s88->nokia 5300 ->n95-1->htc diamond>
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2008, 13:04:01 »
A no faktycznie ależ ja dziś jestem rozkojarzony dzieki pitbool świetna charakterystyka i oczywiście licze na następne  :ok: :)

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2008, 14:22:10 »
nie jesteś ;p dodałem je po twoim poście ;d

i puki co nie liczcie na opisy kolejnych romów ode mnie bo nie widze powodu do zmiany obecnego ;)

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2008, 14:29:34 »
dodałem linki do wsztstkich ;)

btw, może autor wątku w pierwszym poście stworzy z zebranych tu informacji listę romów?


Wieczorem usiądę spokojnie i postaram się zebrać wszystkie informacje i zebrać w pierwszym poście.

*

Offline Looke83

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2008, 15:01:35 »
Witam.

Na początku używałem Diamentowy Full Wypas i wrażenia podobne jak u pitbool'a.

Obecnie używam Wildberry V1. Oto co zauważyłem :
  • Bardzo szybki TF3D - nic się nie zacina, wszystko chodzi jak powinno
  • Brak zbędnego oprogramowania - tylko to co potrzebne
  • Brak Polskiego języka - ale powiedzmy sobie szczerze - po co komu PL język ??
  • Obecnie używam radia bs14 i z plusów należy wymienić doskonałą jakość rozmów [przynajmniej w moim przypadku wzrost jakości w stosunku do 7 był ogromny i bardzo szybkie łapanie fix'a w gps [pare sekund i już chwyta]. Do minusów niestety ogromne zużycie baterii [24h przy normalnym użytkowaniu] - poprzednie radio 7 trzymało 2 dni bez problemu.

To tyle z mojej strony.
Pozdrawiam
HTC Diamond
ROM : [WM6.1 PLK] Dark Innovation 2 (v3.0) [Manila2]
Radio : v1.09.25.23

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2008, 15:42:42 »
Bardzo zachęcam innych użytkowników Shine On do podzielenia się wrażeniami....czy ktoś znalazł jego słabe strony? jeśli nie znowu trzeba flashować :) a już myślałem że jestem "w domu" na własnoręcznie ugotowanym... ale ta choroba zdaje się nigdy się nie kończy!
Przy okazji- czy ktoś wie czy Shine On jest zabezpieczony przed rozgotowaniem? może możnaby go użyć jako baseROM do diamentowej kuchni?

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2008, 16:26:08 »
Wielkie dzięki pitbool.

O takie zestawienie chodziło.

Proszę o krótką informację czym się różnią poszczególne wersje:

Shine On 2.4 Light & Full

Shine_On_2.4_LIGHT_Dynamic_pp by koukou

Shine_On_2.4_LIGHT_16MB_pp by koukou

Shine_On_2.4_FULL_Dynamic_pp by koukou

Shine_On_2.4_FULL_16MB_pp by koukou


Shine On 2.4 Light Dynamic pp filefactory

Shine On 2.4 Light 16MB pp filefactory

Shine On 2.4 Full Dynamic pp filefactory

Shine On 2.4 Full 16MB pp filefactory

Pozdrawiam,
Andrzej

*

Offline annkor

  • **
  • 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDACIV; AM z licencją;
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2008, 18:16:30 »
  B) Proponuję aby każdy dodający opinię o ROM'ach podał urządzenie z którego korzysta, czy też jest to MDA czy HTC DIAMOND.
Mam wrażenie, że różne ROM'y różnie zachowują się na ww urządzeniach. A może się mylę?   B)
"Nie mów co wiesz, lecz wiedz co mówisz"

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 01, 2008, 18:21:11 »
Shine On 2.4 Light & Full

pagepool to jeśli się nie mylę zajęta "z góry" pamięć dedykowana pod interfejs telefonu zwiększająca jego szybkość
a)dynamic pagepool- pamięć zmienia się w zależności od potrzeb w danej chwili
b)16mb pagepool- 16 mb dedykowanej pamięci
-różnica jest zapewne taka ze dynamic działa z początku trochę wolniej ale zajmuje mniej pamięci
(jeżeli nie mam racji albo coś zamotałem to poproszę o sporstowanie)


full- pełne oprogramowanie od autora
lite- część programów wycięta, lżejsza wersja

by koukou/filefactory
- serwer z którego pobierasz, nie ma wpływu na rom
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 18:23:01 wysłana przez pitbool »

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 01, 2008, 18:29:22 »
Dzięki za wyjaśnienie.
Gdzie znajdę informację jakie programy są zainstalowane w wersji Full i  Lite ?.

Andrzej

Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2008, 18:37:42 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405728

na obrazku na zielono masz programy we wszystkich romach, na czerwono wywalone z lite (tylko w full)

widzę że z angielskim nie radzisz sobie specjalnie, musisz wiedziec że w "shine on" tylko tf3d ma język polski, a i tak trzeba go włączyć, cały windows jest po angielsku...





EDIT: w takim razie zwracam honor z tym angielskim ;)
EDIT2:
Cytuj
a propos Manilla i TF3D to oczywiście dwie różne rzeczy
raczej nie, manilla nazywają się pliki od tf3d dlatego ludzie na xda tak go nazywają, a w orginale jest touch flo 3d bo bardziej chwytliwa nazwa ;)
ale ja też mogę się mylić ;p
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 18:51:02 wysłana przez pitbool »

*

Offline Andi60

  • **
  • 135
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2008, 18:44:03 »
Dzięki, nie zauważyłem tego opisu.
W domu na kompie korzystam z windy w wersji angielskiej.

Pozdrawiam,
Andrzej.

*

Offline Maarcin

  • ***
  • 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G2
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2008, 20:30:39 »
Serwus!  Świetnie się stało , iż powstał ten temat. Może znajdę (dzięki niemu , motywację do zmiany ROM-u  :smile:  ).
Aktualnie , używam 1.93.401.2  (polski HTC ) , sporo w nim aplikacji , wiele takich , że nie mam nawet pojęcia , o co w nich chodzi  :D  .
Jednakże , działa znakomicie , przynajmniej tak mi się wydaje , gdyż nie mam porównania . Aktualnie działa z RADI-em .BS14 , jedyną wadą , która mnie wk... irytuje , jest dość krótki czas pracy na baterii . Opisujecie , iż bateria , nawet do 2 dni wytrzymuje  :shock:  ... u mnie , góra dociąga do późnego wieczora , jednak gadam dużo - nawet bardzo . Następnym , dość irytującym zjawiskiem , jest ładowanie się systemu , raz wpisuję PIN , przed załadowaniem się TF3D , innym razem, po ... i trwa to nieco dłużej .

Jeżeli Ktoś , z Szanownych Forumowiczów , używał ten ROM , proszę o ewentualne sugestie . 
Może tkwię w średniowieczu , nie wiedząc o tym  :D  !

Pozdrówka .
_____________________________________________________

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2008, 21:00:07 »
Dorobiłem na początku wykaz, jeżeli są jakieś sugestie co do sposobu dopracowania tekstu to proszę smiało pisać - nie obrażam się :) Pomyślałem, że można by jeszcze dopisać znanych dobrych "cookerów" którzy się wykazali się gotując ROM-y dla innych urządzeń. Byłoby wiadomo od kogo ROM-ów szukać - z drugiej strony eliminowalibyśmy przez przypadek początkujących kucharzy, a to mogłoby ich skrzywdzić. Proszę o sugestie.
Do opracowania zostały jeszcze następne ROM-y i szukam ich użytkowników:

A.Z.T.O.R.
WM6.1 Full & Light by Swtos
udK Syrius HD R0
WWE Rom Mary One
Karmba_a v3.3

Innych nie wymieniam - jest ich dużo ale wybrałem te z największą liczbą postów na XDA - jeżeli ktoś testował jakis inny to również opis jest mile widziany.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 21:24:31 wysłana przez literat »

*

Offline Maarcin

  • ***
  • 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G2
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2008, 21:17:20 »
Fajne prównanie , lecz co znaczy "parę rozmów" ?
Dzięki Wielkie i Pozdrawiam.
_____________________________________________________

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2008, 21:26:26 »
Fajne prównanie , lecz co znaczy "parę rozmów" ?
Dzięki Wielkie i Pozdrawiam.


Niestety piszący niesprecyzował tego określenia - w sumie najlepiej by było podawać w minutach :)

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2008, 21:41:10 »
Jako prawdopodobnie przyszły użytkownik MDA C IV chciałbym zapytać jakie są wady standardowego ROMu z Ery? Bo poza niepochlebnymi opiniami jakoś mało konkretów znalazłem odnośnie jego wad w porównaniu z ROMami użytkowników (widać po liście powyżej). Czy dla nie do końca wymagającego użytkownika zmiana ROMu ma w ogóle sens?
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline BartyL

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2008, 22:11:45 »
Podpisuje sie do kolegi powyzej, z tym ze mnie chodzi o Orange:

w skrocie w punktach wady softu z Orange (w tym tygodniu bede mial HTC Diamond z Orange, jest to moj pierwszy phone z WMobile i troche sie obawiam tych zmian romow).

PS.
Odnosnie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405728    - czy FREE MEMORY to tylko tyle zostaje pamieci w telefonie po instalacji tego Romu????

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 22:15:47 wysłana przez BartyL »

*

Offline Looke83

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2008, 22:19:45 »
Podpisuje sie do kolegi powyzej, z tym ze mnie chodzi o Orange:

w skrocie w punktach wady softu z Orange (w tym tygodniu bede mial HTC Diamond z Orange, jest to moj pierwszy phone z WMobile i troche sie obawiam tych zmian romow).

PS.
Odnosnie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405728    - czy FREE MEMORY to tylko tyle zostaje pamieci w telefonie po instalacji tego Romu????

Pozdrawiam


Kolego...nie ma co się bać. Też zakupiłem HTC Diamond w Orange i po godzinie zmieniałem rom :P - przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem instrukcję a zapewniam Cię, że nie będziesz miał żadnej przykrej niespodzianki. Co do różnic...oprócz beznadziejnej kolorystyki [to pierwsze co się rzuca w oczy - podobał mi się oryginalny TF3D a nie to co serwuje Orange] + ich dodatkowe zakładki to inne romy mają więcej softu i po prostu szybciej chodzą. Który wybrać to już kwestia gustu...po to jest ten topic żeby pomóc się zorientować w tym co jest dostępne :).

Powodzenia.
HTC Diamond
ROM : [WM6.1 PLK] Dark Innovation 2 (v3.0) [Manila2]
Radio : v1.09.25.23

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Wykaz ROM-ów oraz opinie o nich
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2008, 23:01:06 »
Taki wątek juz istnieje http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=110490.0,niestety wypowiadziałem tam zbyt dużo słów krytyki dla ROM-u Moderatora i nie miał szans na przylepienie.Może tobie się uda kolego,pewne jest jedno.Lwia część posiada ROM Full Wypas i nie chcą innego z niewiadomych przyczyn ,nie wiedząc co tracą(tu język tego ROM-u wygrywa a nie zalety) a krytyka nie wchodzi w grę.Mam wrażenie że ta Lwia część decyduje o tym czego używają z powodu braku informacji o innym sofcie następni Newbie a szkoda....

!Novy - może byś się wreszcie odczepił od totalnej krytyki Full Wypasa, co? Wyjaśniłem swoje racje w innym wątku a ty nadal piszesz o tym samym. O ile pamiętam to też wypuściłem wersję Lite dla tych. którym programy w Full Wypas są do niczego niepotrzebne? Nadal źle - to wypuściłem również Kuchnię, żeby kazdy mógł sobie upichcić ROM jak jest mu potrzebny. Dlaczego tak boli ciebie popularność moich ROMów?

Co do przyklejania tematów - również w innym wątku napisałem co decyduje o tym. Nie jestem stronniczy i nie zależy mi na tym, żeby wszyscy używali tylko moich ROMów. Jeżeli masz jakiś kompleks to najpierw pogadaj z psychologiem a dopiero zacznij wylewać swoje żale na forum. Wszyscy piszą mniej więcej tak samo - Diamentowy ROM służy im zazwyczaj jako pierwszy "gotowany" ROM, później zaczynają próbować z innymi. I co - czy zdażyło się, żebym kogoś ukarał za to banem? Przecież to smieszne i niedorzeczne - po to jest to forum, żeby wymieniać informację pomiędzy użytkownikami a nie na siłe narzucać jedyny słuszny "kierunek"

Z drugiej strony może się mylę - jeżeli większość jednoznacznie się wypowie się negatywnie o Diamentowym to możecie liczyć, że na 100% usunę wątki o nim... !Novy - możesz zaczynać swoją tyradę...

Nie pozdrawiam

UPDATE - po namyśle, przyklejam ten wątek, proszę jednak autora o pilnowanie porządku i częste aktualizacje, a innych użytkowników o tylko merytoryczne wiadomości  B)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 23:12:28 wysłana przez qsqa »