VPN Client

  • 17 Odpowiedzi
  • 5991 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
VPN Client
« dnia: Sierpień 11, 2008, 15:22:54 »
hej
postanowilem zapytac bo proobowalem bardzo duzo googlac ale bez skutku.

Szukam klienta VPN. Ale uwaga nie taki zwykly L2TP czy PP2T tylko cos na IPSEC bym mogl sie polaczyc
z koncentratorem VPN Cisco.
W laptopie uzywam VPN client od Cisco i mam gotowy korporacyjny profil do laczenia sie ( plik PCF)
I teraz: szukam klienta pod WM 6.1 ktory najlepiej jakby czytal PCF lub konwertowal tak bym z tym Cisco mogl sie polaczyc PDA.
Jesli ktos ma jakies sugestie  prosze o pomoc.

PS nie oczekuje odpowiedzi lacz sie laptopem :) chodzi o sytuacje w ktorej musze polaczyc sie do sieci firmowej i cos skrobnac
na serwerach nie majac laptopa.

Sprawa pilna i szczeze nawet mysle nad darowizna jak rozwiazanie bedzie dzialajace :)

Pozdr
Adam
---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:33:10 »
Sam szukałem prez dosyć długi czas. Znalazłem jakieś komercyjne rozwiązania, które jednak z naszym boksem Ciscowym nie chciały działać. Po prawdzie  było rok/2 lata temu, więc może coś się pojawiło. Rozejrzę sie zatem, a jeśłi ktos ma inne info, to również proszę o umieszczenie tego w tym wątku.

PS. To chyba nie ten dział.Powinno być w ogólnym

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2008, 20:11:59 »
ciężka sprawa bo klienta nie ma ale da rade 3030 (koncentrator) tak skonfigurować żeby przechodził czysty nieskażony (przez mędrków z cisco) IPSec, ewentualnie druga mozliwość (nie testowałem ale gdzieś w dokumentacji jest) to jest kilent activex i łączysz się przeglądarka (IE) z koncetratorem i odpala się activex i dalej już z górki. wymagany jest IE w wersji chyba 4.x wiec powinno się diamentem udać.
a najlepiej przejśc z koncentratorów na ASA i problem z bani:)

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:27:23 »
A co ci daje ASA?

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2008, 09:46:40 »
ipsec z defaulta zgodny z standartem, a nie wynalazek cisco + tysiace innych fajnych rzeczy ale to juz offtop:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 09:50:48 wysłana przez sivy »

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2008, 09:50:53 »
Zgadzam sie ale chodzi tez o profil w *.pcf by jakis klient to zaczytal - tam jest np zakodowane haslo grupy.

Pozdr.
Adam
---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2008, 09:54:50 »
no to na wm raczej ciezko bedzie cokolwiek znalezc:(
a nie możesz się dogadac z adminami waszej sieci żeby ci zmienili sposob połączenia nawet niech bedzie L2TP i po sprawie albo over przegladarka. działać bedzie tak samo, a nie musisz się meczyć z klientem (który jest dość badziewny niestety)
chyba że problemem jest pass do grupy i musisz je jakoś odzyskać, ale to już nie na tym forum.

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2008, 09:56:41 »
no to na wm raczej ciezko bedzie cokolwiek znalezc:(
a nie możesz się dogadac z adminami waszej sieci żeby ci zmienili sposob połączenia nawet niech bedzie L2TP i po sprawie albo over przegladarka. działać bedzie tak samo, a nie musisz się meczyć z klientem (który jest dość badziewny niestety)
chyba że problemem jest pass do grupy i musisz je jakoś odzyskać, ale to już nie na tym forum.

Hej.
Boje sie ze zostane z niczym.
Admini hmm ci od VPN siedza na wyspach - niestety nie pracuje w malej firmie tylko w korpo. i tutaj zasady sa zelazne :)
Ale jakby cos ktos keidys znalazl - dajcie znac.

Pozdr.
Adam
---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:06:14 »
to napisz do nich maila z opisem ziastniałej systuacji i broń boże nie sugeruj rozwiązania udaj kolesia nieobeznanego, poproś o pomoc i tak dalej. pracowałem z takimi ludzmi kilka razy i jak bedą mogli pomóc i pokazać swoją wiedze i inne tego typu rzeczy podbijające ego to luzik dadzą rade i pomogą. Najważniejsze nie wolno im sugerować rozwiazania albo dać do zrozumienia że wiesz wiecej od nich, albo niedaj bozez znasz solution, wtedy się zamkną w sobie i nie pomogą.
Nawet, że to corp to lepiej bo wszystko jest śledzone, zapisywane. Jak to nie zadziała znaczy się trafisz na orginalnych anglików/irlandczyków to zostaje ci helpdesk i wtedy nie ma bata nawet lokalne leniwce i nieroby nie będą miały wyjscia i wezmą się do roboty.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 10:07:52 wysłana przez sivy »

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:44:43 »
to napisz do nich maila z opisem ziastniałej systuacji i broń boże nie sugeruj rozwiązania udaj kolesia nieobeznanego, poproś o pomoc i tak dalej. pracowałem z takimi ludzmi kilka razy i jak bedą mogli pomóc i pokazać swoją wiedze i inne tego typu rzeczy podbijające ego to luzik dadzą rade i pomogą. Najważniejsze nie wolno im sugerować rozwiazania albo dać do zrozumienia że wiesz wiecej od nich, albo niedaj bozez znasz solution, wtedy się zamkną w sobie i nie pomogą.
Nawet, że to corp to lepiej bo wszystko jest śledzone, zapisywane. Jak to nie zadziała znaczy się trafisz na orginalnych anglików/irlandczyków to zostaje ci helpdesk i wtedy nie ma bata nawet lokalne leniwce i nieroby nie będą miały wyjscia i wezmą się do roboty.

niestety nie przejdzie :) nie moge udac laika bo jestem adminem na fabryki w Polskie :) a nawet jakbym udal to malo mi uwierza po tym jak pracujemy nad rozwiazaniami na codzien :)

No nic i tak dzieki za rady :)
---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:15:55 »
to sprobój jak kumpel do kumpla może tak uda się:)

*

Offline Microman

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2008, 00:02:36 »
Zgadzam sie ale chodzi tez o profil w *.pcf by jakis klient to zaczytal - tam jest np zakodowane haslo grupy.

Pozdr.
Adam

Hej,
mam DOKLADNIE ten sam problem.  W wyniku roznego rodzaju poszukiwan dotarlem do softu "Antha VPN Pro". Jest o wiele bardziej rozbudowany od tego domysnlego z naszego WM6.1.  Ma m.in. mozliwosc wyboru typu Gateway'a VPN - z Cisco sa do wyboru dwa: "Cisco VPN Concentrator" oraz "Cisco Unified Client".  Od razu powiem, ze nie jestem znawca technologii VPN, ale po porownaniu parametrow podanych w plikach .pcf i tych, jakie sa do ustawienia w tym kliencie stwierdzam, ze sa dosc analogiczne. Najwiekszy problem z jakim trzeba sie tu chyba zmierzyc, to to, ze w plikach .pcf haslo grupowe podawane jest w postaci zaszyfrowanej, a w aplikacji trzeba je chyba wprowadzic w czystej postaci. Jesli Tobie udaloby sie pozyskac to haslo od korporacji i przetestowac ten programik na pelnych parametrach, to byloby cos!
7-mio dniowa wersje testowa oraz zakup licencji do pelnej wersji mozna dokonac na stronie producenta: http://www.anthasoft.com/anthavpn-virtual-private-network.php
Kilka dni temu podeslalem wszystkie szczegoly zwiazane z konfiguracja mojego firmowego Cisco'wego klienta VPN do supportu Antha Soft z prosba o gotowy zestaw ustawien dla ich aplikacji, aby zadzialala u mnie, ale do tej pory sie nie odezwali. Moze obrazili sie, ze pozmienialem hasla do konta VPN w pliku .pcf...? :mrgreen:
Pozdrawiam,
Andrzej
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 00:48:56 wysłana przez Microman »

Odp: VPN Client
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2008, 16:16:05 »
Zgadzam sie ale chodzi tez o profil w *.pcf by jakis klient to zaczytal - tam jest np zakodowane haslo grupy.

Mi udalo sie zdekodowac haslo z pcfa. Polecam http://www.unix-ag.uni-kl.de/~massar/bin/cisco-decode Potem juz z gorki :)

*

Offline Microman

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2008, 18:30:04 »
Cytuj
Mi udalo sie zdekodowac haslo z pcfa. Polecam http://www.unix-ag.uni-kl.de/~massar/bin/cisco-decode Potem juz z gorki :)

Shmayek
Czy mam rozumiec, ze udalo Ci sie dzieki temu odpalic takie polaczenie po VPN do koncentratora Cisco?! :grin:)))
Jesli dzieki temu i mnie sie uda, to masz u mnie skrzynke piwa...!!

Odp: VPN Client
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2008, 19:09:52 »
Cytuj
Mi udalo sie zdekodowac haslo z pcfa. Polecam http://www.unix-ag.uni-kl.de/~massar/bin/cisco-decode Potem juz z gorki :)

Shmayek
Czy mam rozumiec, ze udalo Ci sie dzieki temu odpalic takie polaczenie po VPN do koncentratora Cisco?! :grin:)))
Jesli dzieki temu i mnie sie uda, to masz u mnie skrzynke piwa...!!

Dokladnie tak. Tez mam w firmie VPN Cisco, ale kiedys musialem skorzystac z jakiegos linuxa live cd i odkodowalem haslo, odpalilem pierwszego lepszego vpna z tej dystybucji i... poszlo :) Probuj i informuj o postepach, a skrzynke piwa to chetnie z Toba wypije ;)

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2008, 19:30:17 »
Dokladnie tak. Tez mam w firmie VPN Cisco, ale kiedys musialem skorzystac z jakiegos linuxa live cd i odkodowalem haslo, odpalilem pierwszego lepszego vpna z tej dystybucji i... poszlo :) Probuj i informuj o postepach, a skrzynke piwa to chetnie z Toba wypije ;)

Na pewno nie pierwszego lepszego, bo jedyny ktory z cisco wspolpracuje to vpnc ;)

Odp: VPN Client
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2008, 19:35:11 »
Dokladnie tak. Tez mam w firmie VPN Cisco, ale kiedys musialem skorzystac z jakiegos linuxa live cd i odkodowalem haslo, odpalilem pierwszego lepszego vpna z tej dystybucji i... poszlo :) Probuj i informuj o postepach, a skrzynke piwa to chetnie z Toba wypije ;)

Na pewno nie pierwszego lepszego, bo jedyny ktory z cisco wspolpracuje to vpnc ;)

To w takim razi to byl ten pierwszy lepszy ;)

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VPN Client
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2008, 09:27:00 »
Dokladnie tak. Tez mam w firmie VPN Cisco, ale kiedys musialem skorzystac z jakiegos linuxa live cd i odkodowalem haslo, odpalilem pierwszego lepszego vpna z tej dystybucji i... poszlo :) Probuj i informuj o postepach, a skrzynke piwa to chetnie z Toba wypije ;)

Na pewno nie pierwszego lepszego, bo jedyny ktory z cisco wspolpracuje to vpnc ;)

Wasza pomoc jest nieoceniona :)
Deokoder dziala zaje ... :)

Teraz pracuje nas softem do vpn dla WM6 bo anathavpn sie blednie na Diamondzie instaluje :(
Adam

PS jak piwo trzeba postawic mowcie smialo :P
---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5