FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.

  • 716 Odpowiedzi
  • 355504 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #690 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:52:10 »
witam. mam nastepujacy problem dostalem diamonda od kolegi ktory wylaczyl sie podczas uzywania nawigacji w samochodzie dodam ze telefon byl podlaczony do ladowarki, od tej pory gdy chce go wlaczyc wyswietla sie jedynie splascreen "touch diamond" i telefon sie wylacza. robilem HR/SR stosowalem sposob MTTY, probowalem wgrac romy przez bootloadera (orginalne ze strony htc oraz 2z forum) w formie exe lecz nadal ten sam problem tekst ktory wyswietla sie w bootloaderze to:

DIAM100 MFG 64M
SPL-1.40. OliNex
MicroP-Diam (LED) v11

PSOC-Diam STAGE_PVT v0x30

Jakies pomysly? Wydaje mi sie ze jednak od strony sprzetowej a nie softu;/

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #691 dnia: Lipiec 24, 2010, 09:12:14 »
Witam klubowiczów,

od kilku dni zmagam się z próbą zmiany spl z olinex na oryginalny orange w diamondzie. Niestety bezskutecznie. Postępowanie wg instrukcji zmienia wersję radia i rom, ale nie zmienia spl. Twardo stoi 1.40 ollinex. Niestety nie mogę uruchomić sspl-manuala z poziomu telefonu, bo nie przechodzi ekranu kalibracji. Podłączyłem już remote screen alignment, niby wykonał procedurę poprawnie, ale po resecie ekran kalibracji i tak występuje. Usunąłem plik welcome, ale efektu brak. Po soft restarcie plik znów jest. Telefon jeszcze na gwarancji i pewnie wymieniliby zepsuty digitizer, ale jak zobaczą ollinexa to kicha.

Jakieś pomysły?

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #692 dnia: Lipiec 25, 2010, 21:47:25 »
myślę, że dobry dział, mam problem mianowicie od niedawna mam Diamonda i domyslilem sie ze bateria w "czyms takim" nie bedzie trzymac 3-4 dni jak zwykly telefon , ale czy sa jakies ustawienia ktore pozwalaja na jak najdłuższe utrzymanie poziomy bateri tak aby nei ladowac , dzis mialem 58 % a po 2 godzinach 3% a telefon byl w ogole nie uzywany tylko przyszly na niego 2 polaczenia. prosze o pomoc bo narazie to codziennie laduje...

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #693 dnia: Lipiec 28, 2010, 20:28:20 »
Ja coś podobnego miałem bateria uciekała dość szybko nawet podczas wygaszonego ekranu.Poczytałem trochę i dowiedziałem się o programie Nuedynamicclok można nim ustawić jak ma się zachowywać procesor podasz np:wygaszenia fona żeby podasz wygaszenia pracował z mniejszą prędkością a co za tym idzie mniejszy pobór mocy.Mnie to pomogło.

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #694 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:04:12 »
Witam

na HTC diamond po zainstalowaniu smartlock wystąpił problem z odbieraniem połączeń
specjalnie zablokowałem ekran dotykowy aby sam tel nie odbierał połączeń w kieszeni

czy jest możliwość po zablokowaniu ekranu dotykowego odebrania połączeń za pomocą twardych przycisków (słuchawek)

*

Offline _j_h_

  • 26
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #695 dnia: Lipiec 31, 2010, 15:27:48 »
Może ktoś podlinkować plik z pkt. 11a do rekonstrukcji ROMu HTC PL ponieważ link http://www.4shared.com/file/59039698/6dbeb351/ROM_HTC_PL_reaktywacja4.html nie działa

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Lost in universe.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #697 dnia: Sierpień 05, 2010, 10:44:31 »
Przepraszam od razu ale nie przebrnolem przez 24 storny tekstu :( Moze wiec warto uwage dopisac do pierszego watku bo abonenci ktorzy kupili w PlusGSM nie do konca wiedza co mamja zrobic bo:

Rekonstrukcja fabrycznego ROMU HTC PL, ERA PL, ORANGE PL

Moge prosic o pomoc? Mam Diamonda z Plus

Połączone: [time]Sierpień 05, 2010, 12:18:41[/time]
Staram sie to wszystko ogarnac by oddac do serwisu. Z pkt 11:

Cytuj
!!!UWAGA!!! Na HTC e-Club pojawiła się wersja ROMu stosowanego przez HTC PL jako "shiped". Dlatego zalecam pobranie tego ROMu z TEGO miejsca i wgrania wszystkiego (ROMu, RadioROMu i SPL) za jednym razem.

No i pobralem ale niestety nadal zostalo SPL :( Musze sie tego pozbyc. Pytanei jak?
Mysle ze trzeba robic dalsze kroki jednak i nie poprzestac na Uwadze??
Czyli:

Cytuj
pobieramy paczkę z ROMem z TEGO linku
- rozpakowujemy archiwum do osobnego katalogu - po tej operacji w katalogu będą 3 pliki:
DiamonCustomRUU.exe
RUU_signed.nbh
SPL 1.93.zip

Ale niestety link nie dziala http://www.4shared.com/file/59039698/6dbeb351/ROM_HTC_PL_reaktywacja4.html
Ktos moze wgrac dokalnie ten plik bo tutaj http://trampek.damianek.be/htctd/ROMy/HTC/ jest cos innego :( - pliki sa do orange :(

Połączone: Sierpień 05, 2010, 12:19:48
http://trampek.damianek.be/htctd/ROMy/HTC/

Ale kolega prosil o inny plik. Ja tez bardzo prosze o resend
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 12:19:48 wysłana przez noise »

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #698 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:32:13 »
11a. Rekonstrukcja fabrycznego ROMu HTC PL

Link padł do oficialnego romu :(

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #699 dnia: Sierpień 07, 2010, 12:17:49 »
qsqa obeical ze przywroci wczoraj. Wiec pewnie w weekend to zrobi.

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #700 dnia: Sierpień 12, 2010, 22:19:36 »
gdzie moge znaleść oryginalnego splash screena z ERY?
It is Nice to Be Important, But It is More Important to Be Nice

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #701 dnia: Październik 15, 2010, 18:18:13 »
mam pytanie do tego

"!!!UWAGA!!! Przed wgraniem ROMu "cooked" musisz bezwględnie wgrać HardSPL - inaczej możesz skończyć z kawałkiem bezużytecznej elektroniki w ręku. Samą procedurę wgrywania HardSPL wystarczy przeprowadzić tylko raz - o ile oczywiście nie próbowałeś wgrywać ponownie fabrycznego SPLa. "

to znaczy ze jak juz kiedys robilem HARDSPL to juz nie musze robic wgrywac rom cooked?? a czy jak zrobie hardSPL dodatkowo to czy moze sie cos stac? bo wczesniejszy rom wgrywalem nie ja i nie wiem czy byl robiony hardspl

*

Offline artix121

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Chwilowo brak
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #702 dnia: Listopad 17, 2010, 23:24:08 »
Witam:) kupiłem dziś MDA compact IV i mam z nim problem:( podobno został wgrany nowy ROM prze poprzedniego właściciela i to jest powodem problemu,  który objawia się tym, że gdy go włączam jest wibracja na początku po chwili dźwięk lecz nic nie dzieje się na wyświetlaczu tzn jest czarny ekran:( raz na chwilę mrugnął na biało i raz podświetlił się (nie wyświetlając nic), nie da się również otworzyć bootloader'a aby wgrać inny ROM. czy jest możliwe by była to wina romu?? a jeśli nie to czego? proszę o pomoc, oraz  proszę o wyrozumiałość jeśli popełniłem jakieś błędy ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj:)
Do zadawania pytań służy forum nie pw. :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #703 dnia: Listopad 18, 2010, 08:41:01 »
To zrób Hard Reset. Jeśli źle wgrał ROM to mógł zrobić cegiełkę (brick) z Diamonda i możesz go używać jako przycisk do papieru.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline artix121

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Chwilowo brak
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #704 dnia: Listopad 18, 2010, 21:15:36 »
nawet jeśli jest wibracja i słychać dźwięk załączającego się windowsa?? a i hard reset nic nie daje;/
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 21:46:46 wysłana przez artix121 »
Do zadawania pytań służy forum nie pw. :)

*

Offline roony

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #705 dnia: Listopad 23, 2010, 12:14:19 »
Panowie mam takie male pytanie co moze byc nie tak

wczoraj wgrywalem nowego roma i radioroma wszystko wedlug instrukcji za ktora podziwiam autora ale do sedna po wgraniu diamentowego romu 3.2 i radio romu 1.02.25.11 < chodz nie wiem czemu a sciaglem 1.00.25.07 a pisze mi inny no ale dobra

i telefon mi sie wiesza co jakis czas od wczoraj np. przy wlaczeniu automapy wiesza sie i trzeba mu zrobic SR tak samo mialem wczoraj jak uruchomilem jedna gre zaden przycisk nie odpowiada i trzeba go resetowac

ktos moze mi pomoc w takim przypadku?

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:00:30 »
Mam pytanie.

Jeżeli mam w dimoncie spl 1.93 to moge wgrać Hspl ?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 07, 2010, 13:54:11 »
HardSPL możesz wgrywać ile razy chcesz (jak się uda). Harda można zmieniać. Za to bez Harda nie wgrywaj ROMu czy RadioROMu.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 01, 2011, 21:42:49 »
Mam wersję SPL-1.94.OliNex czy to jest jakaś wersja HardSPL? Telefon ma aktualnie wgrany DI2.

*

Offline dzetson

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard G4
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 16, 2011, 13:40:25 »
nie mogę wgrać Hard SPL gdyż wywala mi błąd instalki, błąd połączenia. Jest napisane aby zgrać plik na dioamonda i odpalić z jego poziomu lecz niestety tak zrobić nie mogę gdyż nie mogę przejść kalibracji ekranu(zapętla się). nie moge wywalić pliku welcome.exe ani odpalić go przez Pocket controller pro:/ jakies pomysły?

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 16, 2011, 14:55:51 »
HR próbowałeś?
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline dzetson

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard G4
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 16, 2011, 16:05:53 »
nie raz

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 16, 2011, 16:36:55 »
Cytuj
nie mogę gdyż nie mogę przejść kalibracji ekranu(zapętla się). nie moge wywalić pliku welcome.exe ani odpalić go przez Pocket controller pro:/

Jeszcze tego nie rozumiem
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline dzetson

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard G4
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 16, 2011, 17:00:01 »
to może od początku.
Mam brandowany HTC Diamond na orange. Miałem mase syfu na telefonie więc zrobiłem sobie HR żeby mieć znowu spokój na długo ale tutaj pojawił się problem. Wyskakuje mi kalibracja ekranu której nie da się ustawić. Mogę w nieskończoność wstukiwać te krzyżyki. Być może digitizer jest uszkodzony ale reaguje na każdy najmniejszy i najlżejszy ruch na całej powierzchni ekranu więc może to tylko kwesia romu. Zdecydowałem że zmienie rom na Fire ale tutaj znowu pojawia się problem gdyż nie mam wgranego Hardspla ale nie mogę go wgrać bo mam błąd komunikacji. Pomoga wgranie HardSpl'a na telefon i odpalenie z pozycji telefonu ale zrobić tego nie mogę gdyż tak jak pisałem nie moge przeskoczyć kalibracji. Wgrałem już na nowo softa orange ale nic to nie pomogło:( Korzystałem już z Pocket Controll Profesionall ale nie chce mi się z nim połączyć, próbowałem również My Mobile ale też brak połączenia, podobnie jak z Remote Screen Alignment

*

Offline cezaarr

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 13, 2011, 10:50:17 »
Wie ktoś może skąd wziąć SPL od niemieckiego T-Mobile?

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #715 dnia: Luty 11, 2012, 01:10:44 »
Witam. Rozwiązał może ktoś problem z tym spolszczeniem dla RUU... 2.03.479.2 ?
Masz zgodę? Poczytaj regulamin.

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 14, 2012, 20:13:56 »
Mam problem z odpaleniem ROMUpdateUtility.exe.
NET zainstalowane, po otwarciu paczki z HARDspl ROMUpdateUtility.exe  w niej odpala, hard spl zrobione. Ale gdy tylko przejdę do folderu z nowym romem i chcę odpalić w nim ROMUpdateUtility.exe nie odpala. Klepsydra wisi z 1 sek i dalej cisza. Ba, nawet  zrobiłem test wrzuciłem sam  ROMUpdateUtility.exe do folderu odpala, dodałem do folderu obraz romu  i nic. Spotkał się ktoś z tym?