FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.

  • 716 Odpowiedzi
  • 354111 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 27, 2008, 08:51:48 »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc będę wdzięczny za wyrozumiałość ;).

Jestem szczęśliwym (chyba??) posiadaczem diamonda kupionego w holandii.

Chciałem wgrać ROM spreparowany przez qsqa no i niestety jak się okazało nie umiem czytać ze zrozumieniem,i uruchomiłem najpierw ROMUpdateUtility.exe zamiast SSPL-Manual.exe. Gdy teraz próbuję uruchomić na kompie SSPL-Manual.exe oczywiście przy podłączonym diamondzie wyskakuje mi błąd w windowsie.

Jakieś sugestie co mogę teraz zrobić?

Aha o ile to w czymś pomoże to uruchomiłem bootloadera i pojawiają się takie informacje:

DIAM100 MFG 64M
SPL-1.40.OliNex
MicroP-Diam (LED) v11

PSOC-Diam STAGE_PVT v0x30.

z góry dzięki za wszelkie sugestie co do dalszego postępowania, czyli co robić żeby wgrać ROM przygotowany przez qsqa.

pozdrawiam
rqsz

Ja mam podobny problem tylko że błąd wyskakuje mi przy próbie rekonstrukcji roma z ery a dokładniej przy próbie uruchomienia SSPL - manual.exe.
Ja nie chcę oddać go do serwisu tylko chciałem sprawdzić działanie GPS w romie ery. Czy muszę wgrywać spl z ery - czy mogę zostać przy odblokowanym SPL-u?
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 27, 2008, 09:36:26 »
obydwaj macie juz spl'a dobrego teraz możecie wgrywac dowolny rom

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 27, 2008, 10:39:22 »
obydwaj macie juz spl'a dobrego teraz możecie wgrywac dowolny rom

Przez problemu z GPSem chciałem wgrać rom z ery wraz z SPL i SPL nie chce mi się ustawić na taki jaki jest w erze.
To że wgrywać mogę każdy rom to ja wiem - bo od czwartku miałem wszystkie romy które zrobił QSQA, ale musiałem wrócić do romu ery :(

Jak wyjaśnię dlaczego GPS z Automapą mi nie chciał działać na romach QSQA to napiszę.
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 27, 2008, 12:05:52 »
Dzięki za info w takim razie po południu będę walczył z ROMem
pozdrawiam

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 27, 2008, 17:54:44 »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc będę wdzięczny za wyrozumiałość ;).

Jestem szczęśliwym (chyba??) posiadaczem diamonda kupionego w holandii.

Chciałem wgrać ROM spreparowany przez qsqa no i niestety jak się okazało nie umiem czytać ze zrozumieniem,i uruchomiłem najpierw ROMUpdateUtility.exe zamiast SSPL-Manual.exe. Gdy teraz próbuję uruchomić na kompie SSPL-Manual.exe oczywiście przy podłączonym diamondzie wyskakuje mi błąd w windowsie.


Niestety to był mój błąd - SSPL-Manual.exe uruchamiasz w Diamondzie  :( Już poprawiłem w FAQ

sorki (na szczęście uruchomienie SSPL-Manual na kompie niczym to nie grozi, ufff)

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 27, 2008, 21:25:58 »
No i wszystko jasne :d
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2008, 21:57:16 »
Ściągnąłem simlock-a z ERY i teraz musze oddać MDA do naprawy. Czy ktoś wie jak spowrotem założyć simlock-a? A może ktoś już to przerabiał i serwis nie zwraca na brak simlock-a uwagi? Opis na początku nic o tym nie mówi. Czy to zapomnienie autora czy może to nie jest ważne? A może serwis na podstawie IMEI nie jest w stanie stwierdzić czy telefon miał simlocka czy też nie?
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2008, 07:28:46 »
Ściągnąłem simlock-a z ERY i teraz musze oddać MDA do naprawy. Czy ktoś wie jak spowrotem założyć simlock-a? A może ktoś już to przerabiał i serwis nie zwraca na brak simlock-a uwagi? Opis na początku nic o tym nie mówi. Czy to zapomnienie autora czy może to nie jest ważne? A może serwis na podstawie IMEI nie jest w stanie stwierdzić czy telefon miał simlocka czy też nie?

Nie mam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale mam pytanie dotyczące zdjęcia simlocka.  Czy jest to proces skomplikowany czy łatwo się to robi jak wgrywanie noego ROMA ?
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline dezz

  • 21
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 04, 2008, 10:19:30 »
Ściągnąłem simlock-a z ERY i teraz musze oddać MDA do naprawy.

A zwalony przez ściąganie simlock-a  czy co innego?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 12:00:38 wysłana przez dezz »

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 04, 2008, 15:59:10 »
Serwis bardziej patrzy na poprawny CID i oryginalny ROM -  zdjęcie SIMlocka nie jest przestępstwem.

dezz - coś musi być nie tak u ciebie bo sciągnąłem na próbę ten plik i jest wszystko OK

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:59:21 »
Witam jako nowy członek klubu i nowy posiadacz HTC diamond  :ok:

No początku muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego forum i opisów w nim zawartych, Panowie czapki z głów wspaniała robota. Wcześniej zajmowałem się oswajaniem pingwina w mojej Motorolce A780 i tam nie było tak łatwo;-)

Ale do konkretów.

Po pierwszym zapoznaniu z tym wątkiem mam narazie 1 pytanie (reszta pewnie wyjdzie w praniu), z opisu wynika że programy instalowane na komputerze wymagają win Xp lub Visty jak to jest w przypadku win2000SP4 jakoś sie do tego systemu przyzwyczaiłem ;-) i nie zabardzo chce go zmieniać tylko dla wgrywania softu do PDA.
Jak to jest , pójdzie na win 2000 czy nie ? Pytam bo czekam na przesyłkę telefonu z angli i jeszcze nic nie próbowałem robić.

pozdrawiam

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2008, 23:52:26 »
pójdzie, wiekszosc softu z xp sie odpali, a AS powinien dzialac chyba bez wiekszych problemów. ale polecam sie przesiasc z archaicznego 8 letniego systemu na cos noweszego:)

*

Offline WronekGDY

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond P3700
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 11, 2008, 00:44:11 »
Czy jest gdzies do sciagniecia najnowszy ROM z htc.com? Ja prawdopodobnie posiadam najnowszy i nie mam mozliwosci sciagniecia, a jak zaczne modzic z "Diamoentowym Romem" to chcialbym miec wszystko w jednym katalogu, zeby nie szukac pozniej i sie goraczkowac. Zapewne to gdzies jest wystawione, ale kurcze nie  moge znalezc. Jesli ktos bylby łaskawy... Dziekuje

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 11, 2008, 09:20:32 »
........ ale polecam sie przesiasc z archaicznego 8 letniego systemu na cos noweszego:)

No cóż może i archaiczny ale z to bardzo stabilny   :proud:

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 11, 2008, 09:28:30 »
pójdzie, wiekszosc softu z xp sie odpali, a AS powinien dzialac chyba bez wiekszych problemów. ale polecam sie przesiasc z archaicznego 8 letniego systemu na cos noweszego:)


Moze jeszcze Viste zaproponujesz ... bo to by byl strzal we wlasna stope :)

Pozdr.
Adam

---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5

*

Offline sivy

  • **
  • 178
  • Sprzęt: htc touch pro
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 11, 2008, 09:30:14 »
........ ale polecam sie przesiasc z archaicznego 8 letniego systemu na cos noweszego:)

No cóż może i archaiczny ale z to bardzo stabilny   :proud:

off top

end off sale, end off support a stabilność xp albo visty taka sama albo nawet wieksza (co prawda wymagania sprzetowe wieksze ale należy iść z postępem czasu:) ale dla każego co lubi:)

*

Offline experience2007

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 11, 2008, 09:34:43 »
........ ale polecam sie przesiasc z archaicznego 8 letniego systemu na cos noweszego:)

No cóż może i archaiczny ale z to bardzo stabilny   :proud:

off top

end off sale, end off support a stabilność xp albo visty taka sama albo nawet wieksza (co prawda wymagania sprzetowe wieksze ale należy iść z postępem czasu:) ale dla każego co lubi:)

Masz racje ze end of support , ale to za 3 lata wiec troche czasu jest. Wszyscy wiedza ze XP to najbardziej udany system dla usera do domu w latach 2000-2008. Vista jest naprawde ... hmm ... ladna i ma wiele ciekawych opcji ... chocby profile sieci. ale ma tez wiele wad. to jak na razie kaprysne dziecko ktore musi sie wiele nauczyc :)  Co do wymagan jasne za 2 lata bedziemy miec w kazym laptopie quady i dyski flashowe.
Jednak system musi dawac od siebie cos wiecej niz tylko konsumowac. Jak byl xp tez kazdy nazekal ale krocej niz przy viscie.
Czas pokaze :) Ja kupilem laptopa z Vista i dokupilem XP wiec jakby co za 3 lata mam alternatywe. chyba ze sie sprawdzi to co przewiduja ze zanim sie skonczy support na xp M$ wypusci siodemke czy jak go tam zwa :)

Pozdr.
Adam


Sorry za off top juz wiecej nie bedziem :P
---------------------------------------------------
HW:        HTC Touch HD
SW:        HTC ROM Tester:P
Obecnie: 6.5

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:37:23 »
9. Wgrywanie nowego HardSPL, ROMu, RadioROMu



Obecnie najbardziej są polecane RadioROMy z końcówką 05 i 07

RadioROM 1.00.25.05

RadioROM 1.00.25.07

==========================================================================================


To który jest lepszy 05 czy 07 ??

*

Offline meeron

  • **
  • 106
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 11, 2008, 11:48:00 »
oba rownie dobre a ja wychodze z zalozenia ze nowszy lepszy ;)
htc diamond made in era

*

Offline najman

  • ***
  • 488
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 11, 2008, 18:03:59 »
Probuje wgrac HARD SPL w tym celu podalczylem diamonda w tryb AS wlaczam program ROMUpdateUtility.exe i wyskakuje mi okienko na koncu "Dpdate utility cannot connect to yout PDA Phone. Please check your usb cable." Macie jakis pomysl? Wgrywalem juz pare programow przez AS i wszystko gralo.

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 11, 2008, 22:22:22 »
Kurcze ja mam to samo co kolega wyżej,
ACS działa i można sie połączyć z fonem, ale program do Harda go nie widzi, co sie dzieje:)))

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 12, 2008, 08:36:42 »
W zakładce ustawienia -> połączenia-> USB   należy odznaczyć zaawansowane funkcje sieciowe - to może powodować problemy.
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 12, 2008, 09:03:58 »
A spróbowaliście tego ?

Cytuj
- jeżeli z jakichkolwiek powodów po uruchomieniu ROMUpdateUtility.exe wyskoczy nam jakiś błąd, to należy najpierw przekopiować SSPL-Manula.exe na Diamonda (najlepiej do głównej pamięci),uruchomić SSPL-Manual.exe z poziomu Diamonda, poczekać aż ekran Diamonda ściemnieje i dopiero uruchomić ROMUpdateUtility.exe na komputerze.


Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 12, 2008, 10:43:29 »
DZIEKI
podziałał sposób qsqa, oczywiście było wszystko w FAQ, ale człowiek czasami ślepy jest:))
dzięki i coś ci posłałem:)) mała darowizna Mariusz K.

*

Offline najman

  • ***
  • 488
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 13, 2008, 16:15:33 »
No mnie tez sie udalo wgrac nowy rom:) ale po wgraniu hard spl nie wiem dlaczego nie skasowaly sie moje pliki z Internal Storage? Czy musze robic HR z kasowaniem pamieci?

*

Offline dassystem

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800 -> HTC Touch Diamond -> Omnia HD i8910 -> HTC Magic |32A|
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:49:13 »
!!! UWAGA !!! wgranie HardSPL spowoduje Hard Reset - na wszelki wypadek przed tą operacją zrób backup wszystkich swoich danych w Diamondzie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 09:51:45 wysłana przez dassystem »

*

Offline najman

  • ***
  • 488
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 14, 2008, 15:36:12 »
Czytalem to i dziwnie sie ze dlaczego u mnie sie nic nie skasowal HR o? Dlatego pytam czy mam zrobić

*

Offline dassystem

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800 -> HTC Touch Diamond -> Omnia HD i8910 -> HTC Magic |32A|
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2008, 10:23:09 »
Raczej nie.
Z backupem jest jak z prezerwatywą - lepiej mieć i nie używać niż zapomnieć i potrzebować.

Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 16, 2008, 21:34:49 »
Wgrałem hardspl i jest ok .
Ale ściągnąłem najnowszego roma ale po otwarciu go nie idzie dalej , występuje jakiś błąd .
Miał ktoś z Was podobny problem ?
Napisane: Wrzesień 16, 2008, 21:25:54
A bład jest taki: NEt framework : v2.0.50727
qrcze wogóle nie znam się na tym .

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: FAQ HTC DIAMOND/MDA COMPACT IV/ HTC VICTOR, ROM, HardSPL, Rekonstrukcja itd.
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 18, 2008, 13:33:55 »
FAQ zostało zaktualizowane o procedurę rekonstrukcji ROMu ORANGE PL  :ok: