Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem

  • 5 Odpowiedzi
  • 11184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem
« dnia: Listopad 15, 2011, 02:08:43 »
Jako, że Darmowy Internet od Aero2 ostatnio zyskuje co raz większą popularność zdecydowałem się zamówić kartę SIM Aero2 i kupić modem z zamiarem sporadycznego korzystania z mobilnego Internetu. Przed kupnem modemu postanowiłem przetestować działanie Darmowego Internetu od Aero2 na HTC Touch Diamond i ku mojemu zdziwieniu udało mi się uzyskać połączenie z Internetem przez co zaoszczędziłem na kupnie oddzielnego modemu. :ok: Moje korzystanie z mobilnego neta będzie na tyle sporadyczne, że przekładanie kart SIM nie będzie problemem.  :wink:

Miałem Diamonda od Orange z fabrycznym SIM Lock'iem najpierw musiałem pozbyć się SimLock'a... http://pdaclub.pl/forum/diamond/faq-htc-diamond-zdejmowanie-blokady-simlock-za-free-!/

Przedstawiam mały poradnik jak połączyć Diamond'a z Aero2:
Po zdjęciu Sim Lock'a (bądź jej wcześniejszym braku) wkładamy kartę Aero2 do telefonu.
Po włączeniu telefonu nie pokaże nazwy sieci tylko "No Service", zasięgu również brak.
Połączenie z siecią zmieniamy na ręczny.
Sieć Aero2 wyświetlana jest jako "26017" i łączymy z nią.
"No Service" dalej będzie widnieć w nazwie sieci i zasięgu brak, jakby telefon z niczym się nie połączył.
Dodajemy nowy punkt dostępowy o nazwie APN: darmowy, użytkownik: pozostawiamy puste, hasło: pozostawiamy puste, ustawienia sieci: na automatyczne.
Podłączamy kabel USB do komputera i wybieramy "Data connection" z utworzonym przez nas APN: darmowy.
Po połączeniu komputera z siecią z telefonu cieszymy się darmowym Internetem.  :proud:

Testowanie na:
HTC Touch Diamond
RADIO ROM: 1.09.25.23
ROM: Gen.Y D2 R5.5
BRAK SIMLOCK'A

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Odp: Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2011, 13:30:39 »
Mam akurat tego smartphone, jednak nie działa w nim digitizer przez co nie mogę wprowadzić żadnych ustawień z klawiatury ekranowej. Mogę natomiast zrobić wszystko co dostępne jest z klawiszy, tj. wybrać aplikację, uruchomić, wybrać menu. Czy masz pomysła jak wprowadzić dane Aero.

MyMobiler.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 13:49:16 wysłana przez TheArt »

*

Offline -tome

  • 3
  • Jestem, wiem i chcę.
    • Windows Mobile, Java ME
  • Sprzęt: SGH-i200, e55, Diamond
Odp: Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:27:11 »
U mnie Diamond w ogóle nie znajduje sieci Aero,  sprawdziłem na Nokii e55 i wyświetlił dostępność tej sieci, więc zamówiłem kartę, po włożeniu do Diamonda sieci nadal nie wyświetla ale po kilku próbach połączenia zadziałało, jak ktoś ma problemy to można zrobić hard reset. Jak nie działa digitizer to można od kogoś spróbować ściągnąć odpowiedni klucz z rejestru i za pomocą resco explorera spróbować dodać do swojego rejestru.

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Odp: Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2012, 03:19:43 »
U mnie Aero działa od początku w Diamondzie.

Odp: Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2012, 09:27:43 »
a może ktoś poleci jaki ROM i Radio warto użyć do Diamonda który służyłby jedynie jako router ?

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Darmowy Internet Aero2 - Diamond działa jako modem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2012, 19:55:46 »
spróbuj na oryginalnym sofcie.
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S