Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?

  • 11 Odpowiedzi
  • 7103 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« dnia: Lipiec 06, 2012, 11:35:36 »
Witam.
Potrzebuje waszej pomocy...
Wczoraj po wgrywaniu nowego romu (mtty, wszystko przebiegło pomyślnie, HR, wgrywanie romu 100%, pojawiło się logo startowe, następnie splash screen "Don Salari Rom's" (wgrywałem ten rom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=593678)) i nagle telefon zgasł... w tym czasie robiłem co innego na komputerze i nie spojrzałem dokładnie, czy coś  się wyświetliło, ale zauważyłem że telefon zgasł, więc chciałem go "wybudzić" i tu nic... nie reaguje na nic... HR, SR, bootloader... (mam 2 oryginalne baterie) więc sprawdzałem na obydwóch, na żadnej nie wstaje... zostawiłem na noc telefon bez baterii i też nic... ? czytałem dużo wątków na forum, i dużo ludzi miało przypadek że wgrywali rom dla urządzeń z CDMA, (przy opisie tego romu, nie znalazłem nic takiego) ba, wcześniej wgrywałem i działał...
I tu zwracam się do was drodzy forumowicze, z zapytaniem czy da się coś jeszcze zrobić, czego ja nie zrobiłem? czy zostaje tylko serwis? (przy dzisiejszych cenach telefonu, raczej nie opłacalne?)
Na koniec dodam, że telefon nigdy nie był zatapiany, spadł mi kilka razy ale wszystko po nich działało, bo zawsze po upadku uruchamiałem telefon i sprawdzałem czy wszystko gra...
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź!

Połączone: [time]Lipiec 06, 2012, 22:36:11[/time]
Nikt mi nie jest wstanie pomóc?
Dodam że komputer go nie widzi, nie reaguje na ładowarke...

Chyba sam doszedłem co jest nie tak:
znalazłem pewien cytat na forum: "trzeba usunąć HSPL przywracając oryginalny ROM"
Wcześniej właśnie wgrałem oryginalny rom, i nie wiedziałem że HSPL "się automatycznie usunie"
więc pozostanie jedynie serwis...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2012, 22:44:53 wysłana przez kafar55 »
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:45:06 »
Jeśli w BL nie wejdzie to już raczej pozamiatane.

Martwe Artemisy potrafią wejść do BL po nieudanych kilkunastu próbach, a potem wstają (przynajmniej u mnie :) )

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:03:52 »
Dziękuje za odpowiedź...
Czyli jeśli nie uda się wejść w bootloader, to pozostaje wymiana płyty głównej?
Prosiłbym jeszcze o informacje, czy istnieje jakiś "serwisowy" sposób na naprawe? (czytałem o jakichś jteg czy jteq, boxach itp...) ponieważ, nie wiem czy jest sens zanosić go do serwisu...
Pozdrawiam.
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:10:26 »
JTAG jest możliwy, czyli wrzucenie BL bezpośrednio na procesor.

Udało mi się na Wizardzie, ogólnie męczący temat niewart ceny Diamonda (niewiele serwisów się w to bawi).

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:12:11 »
tak też właśnie myślałem...
no nic... pozostaje pożegnać się z diamentem, i zbierać na coś nowszego  :S
Dziękuje za porade.
Pozdrawiam
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:18:44 »
Jeśli Diamond ci odpowiada to warto kupić dawcę z uszkodzonym LCD, spokojnie poniżej 100zł się znajdzie.

Inna sprawa że za 130zł można już ciekawe rzeczy upolować na allegro.

Mam na myśli HTC na WM (akurat lubię starsze wydania), sam sporo starszych sprzętów już kupiłem po to tylko żeby mieć.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:19:37 »
Ktoś powinien zmienić nazwę wątku z "Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"? na Czy to już \"tani przycisk do papieru\"?  :E

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:25:00 »
Jeśli Diamond ci odpowiada to warto kupić dawcę z uszkodzonym LCD, spokojnie poniżej 100zł się znajdzie.

Inna sprawa że za 130zł można już ciekawe rzeczy upolować na allegro.

Mam na myśli HTC na WM (akurat lubię starsze wydania), sam sporo starszych sprzętów już kupiłem po to tylko żeby mieć.
nie chciałbym kombinować "w przeżucanie bebechów", nie znam się na tym... a jeśli jeszcze miałbym komuś płacić za tą czynność, to już przekracza koszt nowego (używanego) diamenta...


Ktoś powinien zmienić nazwę wątku z "Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"? na Czy to już \"tani przycisk do papieru\"?  :E
Teraz to już mi obojętne ...  :E
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:37:28 »
Zdrowa decyzja:
"Nie znam się to nie będę kombinował"

Myślę że warto sprzedać to co masz np w Kup Teraz 70zł (jeśli ma nienaruszoną plombę i masz do tego pudełko to myślę że długo nie będziesz czekał na ofertę, ładowarkę proponuję zachować), dozbierać trochę na sprawny egzemplarz lub inny model.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:44:01 »
gdzie sprawdzę tą plombę?
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:06:46 »
Śrubka pod pokrywą baterii powinna mieć małą okrągłą naklejkę VOID.


*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Czy to już \"drogi przycisk do papieru\"?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:10:41 »
ja jej niestety nie mam...  :mysli:
nie ma to jak telefon z drugiej ręki... :ok: chociaż przyznam że problemów, z nim nigdy nie miałem...
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S