Android on Diamond

  • 394 Odpowiedzi
  • 132691 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline trybik1992

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond -> HTC Desire
Odp: Android on Diamond
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 01, 2012, 14:39:42 »
bawiłem sie jakiś miesiąc, dwa xandroidem i nie byłem zadowolony zbytnio... zostalem przy windzie   B)

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Odp: Android on Diamond
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 01, 2012, 15:07:55 »
Sprawdź na: http://tiad8.com/

Są nowe romy, trwa praca nad NAND android dla diamonda.

Czy testujesz to? Mógłbyś napisać jak zainstalować, z angielskim średnio a nie chciałbym coś spsuć w moim HTC. Dzieki.

Odp: Android on Diamond
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 01, 2012, 22:57:49 »
Obecnie testuje na diamondzie SD builda Tiadroid7 2.3.7.  Jestem dość zadowolony, da się użytkować build stabilny i chyba nie ma problemu z baterią(chyba). Testuje dopiero drugi dzień i przy dość intensywnym używaniu: wifi, market itd. diamond wytrzymał około 10 godzin, czyli podobnie jak na WM. Wszystko działa oprócz: póki co podłączenia do komputera jako dysk wymienny(ma być na dniach update, który to naprawi) oraz nagrywania kamerą. Wiadomo prędkość działania nie jest taka jak na urządzeniach z fabrycznym androidem na pokładzie, szczególnie przy przeglądaniu internetu daje się to odczuć.

1.Najpierw wypada skopiować dane z internal storage na dysk komputera. Co do samej instalacji to trzeba z Internal Storage stworzyć 4 partycje(jakimś partition managerem). Pierwsza duża FAT32(u mnie 3.10 GB i obojętnie jaka nazwa) i 3 partycje z systemem plików EXT2(nazwy:"system"-wystarczy około 150-160 mb, "data"-tutaj lepiej więcej u mnie około 320 mb, "cache"-100-150 mb . Wszystkie partycje tworzymy jako podstawowe(primary). Wielkości podałem orientacyjnie, będę musiał popróbować większych i sprawdzić czy jakiś efekt jest.

2.Następnie wypakowujemy sciągnięte archiwum na Internal Storage: plik .zip z update w nazwie ma być bezpośrednio na Internal Storage, folder npkboot również. Ja musiałem jeszcze podmienić w archiwum plik "ts_calibration" na diamondowy. Znajduje się on w archiwum z update w nazwie w katalogu: system/etc/calibration. Pliczek ten jest do znalezienia w internecie w wersji dla diamonda.

3. Dalej kopiujemy odpowiedni plik startup.txt(folder startups w npkboot) do katalogu tam gdzie jest haret.exe.  Można też skopiować pliki kernela z folderu "files"(wszystkie prócz startup.txt) do folderu npkboot. I co istotne z folderu gdzie jest kernel 27. bo tylko z nim działa.

4. Po tych operacjach uruchamiamy haret.exe. Leci nam z góry na doł linuxowy kod, aż wyskakuje komunikat:""Push and hold the VOLUME DOWN button to enter recovery mode" Wciskamy wtedy guzik głośności w dół i uruchamia nam sie CWM. Nawigacja za pomocą przycisku głośności i guzików ze słuchawkami. Wybieramy:"Install zip from sd card" ,następnie:" Choose zip from sd card" i wybieramy plik zip z update w nazwie z internal storage. Zatwierdzamy, czekamy aż się zainstaluje(około 5 minut). Następnie "czerwoną" słuchawką cofamy do poprzedniego menu i wybieramy:"Reboot system".

6. Po restarcie jeszcze raz uruchamiamy haret.exe z poziomu windowsa i czekamy aż android się wczyta. KONIEC

Dodam jeszcze że w buildach 2.2.3 i 2.2.2 nie działa wifi. mi zaczęło działać dopiero  w 2.3.7.

Pomimo że jest to portowany android to wg mnie działa przywoicie.
Co do wersji NAND dla diamonda prace póki co stoją w miejscu.
W razie jakichkolwiek problemów postaram się pomóc.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 23:04:37 wysłana przez matsuo »

Odp: Android on Diamond
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 03, 2012, 17:28:08 »
a powiedzcie mi, czy rozwiązaliście problem wygaszania ekranu podczas łączenia sie z rozmówcą, a już po rozmowie braku reakcji na wznowienie wyświetlacza?czy tylko ja mam taki problem?! na xda była info co należy zrobić podczas występowania tego problemu na htc hd ale u mnie ten sposób nie działa,
Memo 2.5.2.3_LIGHT

Odp: Android on Diamond
« Odpowiedź #394 dnia: Październik 12, 2012, 22:01:45 »
Taka porada co do sposobu Matsuo:

1.Do stworzenia 4 partycji używamy MiniTool Partition Wizard.

3.Dla Diamonda plik startup.exe znajduje się w npkboots -> startups -> 27 kernel -> DIAM -> DIAM100. Kopiujemy ten plik do folderu npkboots.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2012, 13:41:30 wysłana przez marcino1996 »