[Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.

  • 20 Odpowiedzi
  • 6621 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline BelHeI

  • **
  • 171
Witam,



Ostatnia aktualizacja ROMu zapoczątkowała dość nietypowe problemy[które te zostały wymienione poniżej].

Objawy:
- kasowanie katalogów pamięci wewnętrznej
- po kilku godzinach SR działał tak jak HR
W moim przypadku problemy pojawiły się przy Windows Revolution 6.0[bulid 23003] by mike1986.

Po paru godzinach nienatężonej pracy[więc telefon się nie przegrzewał], nawet po HR czy też zmianie gotowanego ROMu na inny gotowany, problem nie znikał...

Rozwiązanie(podziękowania za pomoc dla:billyj80)
- pobieramy standardowy rom od HTC, który znajduje się pod TYM linkiem i instalujemy. Zostanie nam przywrócony standardowy ROM jak i RadioROM.

Dopiero po tym zabiegu możemy bez problemowo instalować gotowane romy.

Oczywiście, nie musimy wgrywać za każdym razem oryginalnego romu przed instalacją gotowanego ;p
Robimy to tylko kiedy zaczynają nam się takie problemy, jakie wymieniłem wyżej.


Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 23:08:16 wysłana przez BelHeI »

*

Offline fala77

  • ****
  • 717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One V
może nie jestem specjalistą ale jak sprzęt działał bezproblemowo 4 miesiące,nie doznał uszkodzeń mechanicznych i problem nie jest spowodowany romem(rozumiem że wgrywałeś różne i problem się powtarza) to przyjrzał bym się baterii.może się skitrała,przegrzewa się podczas ładowania albo inne klimaty się z nią dzieją i system się wiesza.
HTC One V

*

Offline BelHeI

  • **
  • 171
Bateria? Nieee...
Diamond się nie przegrzewa, podejrzewam, że coś z pamięcią ram jest nie ten teges, bo może się zapełniać i zablokować fona. A sam nigdy nie zapełniłem w 100% pamięci max. to 75-80%.
Po przeczytaniu tego[http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=139857.0] tematu to trochę się przeraziłem, że jak tam dali 1400zł za naprawdę głośniczka, to tutaj ile mogą wziąć :/

*

Offline billyj80

  • Expert HTC Topaz
  • *****
  • 1939
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2 Topaz
nie martw sie, diamond jest na 99% sprawny, jest to ten sam objaw co SR=HR, wlasnie niedawno mialem podobnie, od czasu do czasu wgrywam rom od mika lub krzyska i po ostatnim razie rom bodajze Revolution Ultra Clean ver 6, przywrocilem moj wlasny rom i telefon zaczal rozne dziwne rzeczy robic, ktorych nigdy nie mialem wczesniej, kasowal nawet katalogi w pamieci wewnetrznej, HR odzysk Sprite Backup i po poł dniu znowy jaja, na koncu robil mi HR przy SR, pomoglo wgranie romu orginalnego od HTC z pamieci Internal Storage od dwoch dni telefon chodzi jak zloto, pozdrawiam
TD1ROM TD2ROM  Nie masz zgody na paypal!

*

Offline BelHeI

  • **
  • 171
Świetnie billyj80 ;)
A już załamkę miałem, hehe xD

Zatem jak to jest wina romu, to na razie jestem ograniczony do używania oryginalnego romu?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2009, 17:33:21 wysłana przez BelHeI »

*

Offline Rysiekm20

  • ***
  • 448
  • Sprzęt: HTC DIAMOND, HTC HERO
Świetnie billyj80 ;)
A już załamkę miałem, hehe xD

Zatem jak to jest wina romu, to na razie jestem ograniczony do używania oryginalnego romu?
Witam.
Nie jestes ogranicziny do uzywania oryginalnego romu tylko najpierw musisz wgrac oryginalny np taki: 2.03.401.2 a pozniej rom gotowany i twoje problemy powinny sie skonczyc. w tym watku znajdziesz oryginalne romy http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=139544.0
Rom Dark Innovation 2

*

Offline BelHeI

  • **
  • 171
Spróbowałem wgrać ten rom: http://rapidshare.com/files/185877825/RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.2_Radio_Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.exe
Tylko, że mi wyskoczył error o.O
Kod błędu 270. Czy mam próbować, aż do skutku? Czy spróbować inną wersję pobrać?

*

Offline billyj80

  • Expert HTC Topaz
  • *****
  • 1939
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2 Topaz
dueerre napisał:


Odp: Billy ROM 2.09.560.0 EK10.3 WM6.1 PLK Manila & NoManila
« Odpowiedz #2594 : Lipiec 12, 2009, 00:16:29 »   Cytuj

Cytat: grzesiekka  Lipiec 11, 2009, 21:52:52
hm ... dalej cyrk ... pochodził cały dzień bez problemów ... wracam wieczorkiem do domu naciskam power a tu wyskakuje okienko że włącza TF3D  i tak w  kółko to nacisnąłem SR i zrozumiał to jako HR ... znowu dramat !! od nowa masę ustawień - nie mam już koncepcji ...

Panowie, bez jaj... namieszales z ROM'ami, na tym forum jest napisane co zrobic jak SR=HR, to nie ma nic wspolnego z ROM'em Billy'ego !! skoro do dzis nie udalo Ci sie znalezc tego watku, to nie bede zlosliwy i przekleje Ci FAQ co zrobic...

Kolego więc tak pobierz ten rom http://rapidshare.com/files/184845006/_RUU_Diamond_HTC_WWE_2.03.405.2_Radio_Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.exe wypakuj go i tam bedzie RUU_signed.nbh , zmień  nazwe  tego pliku na diamimg.nbh i skopiuj na internal storage i z poziomu internal storage wgraj ten rom. Nastepnie jak już bedziesz miał wgrany ten rom to wtedy wgraj rom gotowany. Jeżeli tak zrobisz to powinno śmigać. Myśle że w miare jasno to wytłumaczyłem wesoły
ps: jesli nie wiesz jak sie wgrywa rom z internal storage to jest tutaj punkt 34 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105440.0
Napisane: Lipiec 12, 2009, 00:13:40
Cytat: westmen3  Lipiec 11, 2009, 23:14:26
u mnie znów problem z baterią nie może się naładować do 100%, jest jakis cab naprawiający to?

tak, przeczytaj pare watkow wczesniej...



ja tak zrobilem i u mnie dzialalo
TD1ROM TD2ROM  Nie masz zgody na paypal!

*

Offline BelHeI

  • **
  • 171
Zaktualizowałem treść tematu w celu pomocy innym, którzy mieli taki sam problem co ja ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 22:18:30 wysłana przez BelHeI »

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
A tak by the way - zastanawialiście sie CO JEST przyczyna takich zachowań? Czemy oryginalny rom leczy? Co gotowane romy zapisuja i gdzie to pozostaje po HR? Dodam, ze przypadłośc lecza rowniez starsze romy z serii 1.93. Gotowane. Moze warto pokusic sie o analize, od ktorej wersji zaczely pojawiac sie takie dziwoty. Np. dzis zostawilem na 2 godziny diamencika podlaczonego kablem do kompa. Pod blacha mam, niestety, Viste - ale to bez znaczenia. W pewnym momencie telefon zamarl. Stanal w miejscu, zegar przestal chodzic. Po odlaczeniu od kompa, nie robiac SR (praca badawcza:)) po k. 20 minutach diamencik wrocil do zycia...Cuda panie...
Pytanie - gdzie i jakie scierwo powoduje te aberacje?
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline radzix27

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson XPERIA™ X1i
Kolego więc tak pobierz ten rom http://rapidshare.com/files/184845006/_RUU_Diamond_HTC_WWE_2.03.405.2_Radio_Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.exe wypakuj go i tam bedzie RUU_signed.nbh , zmień  nazwe  tego pliku na diamimg.nbh i skopiuj na internal storage i z poziomu internal storage wgraj ten rom. Nastepnie jak już bedziesz miał wgrany ten rom to wtedy wgraj rom gotowany. Jeżeli tak zrobisz to powinno śmigać. Myśle że w miare jasno to wytłumaczyłem wesoły
ps: jesli nie wiesz jak sie wgrywa rom z internal storage to jest tutaj punkt 34 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105440.0


Czy ten sposób trzeba stosować przed każdym wgraniem nowego romu? Przykładowo mam teraz rom "X" i chcę wgrać rom "Y" to przed wgraniem romu "Y" muszę wgrać ten rom z cytatu i dopiero później rom "Y" ? Czy to jest tylko jednorazowa czynność wgrania tego romu Ship ?

> ROM: SGXU Infinite
> RadioROM: 1.14.25.55

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Romy można wgrywać jaki sie chce po którym się chce ;) rem z instrukcji należy wgrywać jedynie gdy dzieją sie dziwne rzeczy i np HR nie pomaga na to. Oczywiście jest to dość dziwne że taki lub wcześniejszy rom coś potrafi naprawić ale jak narazie jeszcze nie znalazłem żeby ktoś wyjaśnił dlaczego tak sie dzieje...
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

tomwil

Panowie, czy wgrywanie z poziomu Internal Storage spowoduje (lub może spowodować) format tejże pamięci ???

*

Offline Rysiekm20

  • ***
  • 448
  • Sprzęt: HTC DIAMOND, HTC HERO
Panowie, czy wgrywanie z poziomu Internal Storage spowoduje (lub może spowodować) format tejże pamięci ???
Jezeli Sam nie sformatujesz IS to wgranie  romu z pozimou IS formata samo z siebie nie zrobi.
Rom Dark Innovation 2

*

tomwil

Oki dzieki, zrobione...
ps: strasznie szybko działa Manila na tym romie  :ohreally:

*

Offline rkm78

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + HTC Desire
Odp: [Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:18:21 »
naprawdę działa :) a już prawie pogodziłem się z uwaleniem sprzętu
myślę ze instrukcja warta przyklejenia

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2009, 13:10:12 »
Wiem, ze to gdzieś już było - ale nie mogę znaleźć (PRÓBOWAŁEM!)
Jest narzędzie do oczyszczenia resztek / śmieci po ROM'ach. Czytałem (na forum), ze cuda dzieją się wtedy, jak "mniejszy" ROM (np. paczka miała 95 MB) instalowany jest w miejsce "większego" (np. 100 MB), wówczas zostają śmieci, które w jakichś skrajnych przypadkach mogą zacząć "współpracować" z systemem dając dziwne efekty. I podobno jakimś narzędziem można oczyścić pamięć przed położeniem nowego softu. Kojarzycie może coś takiego?
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline rrudik

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact IV
Odp: [Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2009, 13:22:58 »
MTTY

Wątek o tym jest podpięty czyli w sumie ten możnaby zamknąć ;)

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Odp: [Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2009, 13:48:53 »
Rzeczywiście, dzieki :ok:
Jak dla mnie, do zamknięcia.
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

*

Offline grypiomi

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: [Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2009, 09:54:19 »
Witam

Zrobiłem wszystko według opisu. ROM i RADIO wgrało się ale na koniec dostałem komunikat o błędzie 270.

Co z tym zrobić?

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: [Rozwiązanie] SF=HR - po ostatniej aktualizacji romu zaczęły się problemy.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2009, 13:16:08 »
Wgrać z karty pamięci.