[MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda

  • 208 Odpowiedzi
  • 144739 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
[MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« dnia: Sierpień 08, 2009, 00:18:21 »
Panowie, na wszelkie problemy z samorobiącymi się hr i innymi dziwnymi zachowaniami Diamonda, znaleziono rozwiązanie - MTTY :ok: Odpowiedni wątek jest tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290. O co dokładnie chodzi? Jeśli często zmieniamy ROMy, w pamięci urządzenia robi się śmietnik. Najprościej ujmując - jeśli instalujemy ROM o wielkości 100 MB, a następnie ROM o wielkości 90 MB, te 10 MB danych wciąż zostaje w pamięci. Może to powodować dziwne zachowania urządzenia, soft resety kończące się hard resetami, zawieszenia sprzętu, wolne działanie systemu, manili itp. itd. Aby usunąć ten śmietnik i nagrać ROM na "czystą" pamięć, potrzebny jest MTTY. Ten poradnik poprowadzi Cię krok po kroku przez ten proces.

Serdeczne dzięki dla kolegi wozny87, który pomógł w tłumaczeniu.

!!! PRZED WYKONANIEM OPISANYCH CZYNNOŚCI UPEWNIJ SIĘ ŻE MASZ WGRANY HARD-SPL !!!
ABY SPRAWDZIĆ OBECNOŚĆ HARD SPL, ZAPOZNAJ SIĘ Z TYM TEMATEM: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105474.msg727255#msg727255

Krok 1

- Pobieramy i instalujemy oprogramowanie Microsoft Active Sync (Windows XP, można je pobrać stąd: http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/device-synch.mspx) bądź Windows Mobile Device Center (dla Windows Vista, można je pobrać stąd: http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center-download.mspx).

- Ściągamy ROM wedle uznania i zmieniamy jego nazwę na diamimg.nbh (porada nr 34 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105440.0).

- kopiujemy ROM (diamimg.nbh) bezpośrednio na pamięć magazynową (INTERNAL STORAGE 4GB).

Krok 2

a) Windows XP

- Podłączamy urządzenie do PC i wybieramy na Diamencie opcję Active Sync. Po podłączeniu, w ustawieniach Active Sync (na PC) odznaczamy opcję USB Connections,odłączamy urządzenie i restartujemy komputer. Przechodzimy do punktu Krok 3.


b) Tylko Windows Vista/7

Uwaga dla posiadaczy systemów Vista/7 w wersji 64bit
Przy starcie systemu należy wcisnąć klawisz F8 i wybrać "Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników".
Jeśli nie zadziałają sterowniki x64 Active Sync Drivers.zip, należy użyć x64 AS Drivers Win 7 Tested & Working.zip.


Pobieramy dołączony do wątku plik ze sterownikami (aby zobaczyć pliki, musisz być zalogowany na forum). Odpowiednio:

- Windows Vista 32 bit - x86 Active Sync Drivers.zip
- Windows Vista 64 bit - x64 Active Sync Drivers.zip
- Windows 7 64 bit - x64 AS Drivers Win 7 Tested & Working.zip


- Podłączamy urządzenie do PC i wybieramy na Diamencie opcję Active Sync. Po podłączeniu, w ustawieniach Active Sync odznaczamy opcję USB Connections,odłączamy urządzenie i restartujemy komputer.

- Wchodzimy do trybu Bootloader w swoim Diamondzie (wcisnąć zmniejszanie głośności + reset), pokażą się 3 kolorowe paski, zielony niebieski i czerwony a na dole będzie napis "Serial". Po podłączeniu Diamonda do komputera, napis "Serial" zmieni się po chwili na "USB".

- Udajemy się do "Control Panel -> System -> Device Manager", wybieramy Microsoft Usb Sync w sekcji Mobile Devices (może nazywać się także HTC USB Sync)



- Klikamy prawym przyciskiem myszki, wybieramy "Properties", udajemy się do zakładki Driver i wybieramy "Update Driver"



- Wybieramy "Browse Computer For Driver" (druga opcja)



- Wybieramy "Let Me Pick From A List...." (druga opcja)



- Klikamy na "Have Disk"



- Wskazujemy folder z odpowiednim dla nas sterownikiem z punktu 2a i wybieramy plik "wceusbsh.inf" (plik identyczny dla wersji x32 i x64)



- Nastąpi powrót do poprzedniego okna, wybieramy Install

- Na Windows 7 może pokazać się ostrzeżenie. Wybieramy "Install anyway"



- Sterownik został prawidłowo zainstalowany



- Po powrocie do "Driver Properties", sprawdź wersję sterownika. Jeśli data sterownika zmieniła się z 2007 na 2003, operacja zakończyła się sukcesem.



- Pozostaw urządzenie podłączone w trybie Bootloadera i zrestartuj system (na PC). Po restarcie pojawi w Menedżerze Urządzeń pojawi się "Unknown Device". To właśnie Diamond.


Krok 3

- wchodzimy na naszym Diamencie do trybu Bootloader (wciskamy zmniejszanie głośności + reset), pokażą się 3 kolorowe paski, zielony niebieski i czerwony a na dole będzie napis "Serial". Po podłączeniu Diamonda do komputera, napis "Serial" zmieni się po chwili na "USB".

- Uruchamiamy z poziomu komputera mtty1.42.exe, który został dołączony do tego wątku. Uruchomi się okno programu pokazujące w Port: COM1, z tej listy wybierz USB. Jeśli masz Viste/7 i opcja USB nie pojawiła się, sprawdź, czy poprawnie zainstalowałeś odpowiedni sterownik (pkt. 2b). Jeśli posiadasz Windows XP i opcja USB nie pojawiła się, sprawdź czy zrobiłeś wszystko zgodnie z pkt. 2a.

- Zostaw standardowe parametry, (8 bits / Flow Control NONE / Stop bits 1 / Parity None / Local Echo No) i kliknij OK.

a) Wciśnij na klawiaturze komputera enter żeby pokazać komendę EITHER USB> lub CMD> - osobiście miałem CMD>

- powinno się pokazać w oknie programu mtty

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
CMD>
---------------------

b) Wpisz (używając klawiatury komputera, opcja kopiuj-wklej nie zadziała) set 14 0, żeby bootloader "zbootował" system operacyjny (ROM) po resecie. Powinno się pokazać w oknie programu mtty:

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
CMD>set 14 0
HTCST ÚÈHTCEUSB>
---------------------

c) Wpisz (używając klawiatury komputera) task 28 55aa, żeby sformatować urządzenie (Diamonda). Powinno się pokazać w oknie programu mtty:

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
Cmd>task 28 55aa
Format start
Fill RSVD information for block 288 to 321
Storage start sector=0xB600, total sector=0xF240
Storage start block=761, total block=969
Total Bad Block in CE: 0

Erase physical block from 1051 to 2048

formatstorage Bad block found: 1625  - osobiście miałem 46 Bad blocków
Format end

Cmd>
---------------------

d) wpisz (używając klawiatury komputera) task 8, żeby zrestartować urządzenie. Powinno się pokazać w oknie programu mtty:

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
Cmd>task 8

Cmd>
---------------------

e) Natychmiast ODŁĄCZ Diamonda od komputera i zrób HARD-RESET (wcisnąć zmniejszanie głośności + kółko + reset, wybierz klawisz zwiększania głośności, aby przywrócić ustawienia fabryczne. Nie wybieraj na tym poziomie strzałki w dół - przywrócenia ustawień fabrycznych i sformatowania Internal Storage - ponieważ właśnie na Internal Storage jest ROM, którym musimy sflashować urządzenie).Po skończonym Hard Resecie wciśnij klawisz zwiększania głośności ("Press Vol Up To Boot") aby zrestartować urządzenie. Natychmiast po restarcie urządzenia wciśnij przycisk zmniejszania głośności + strzałka (back hardkey) nad słuchawką kończącą rozmowę, żeby zacząć proces instalacji ROMu z Internal Storage. Po wgraniu romu z IS, wcisnąć reset.

f) Od razu po wgraniu ROMu ponownie wykonać HARD-Reset (standardowa procedura jaką wykonujemy po każdy flashowaniu Diamodna)  

Gotowe!

Jęsli znajdziecie koledzy jakieś błędy w tym poradniku, proszę o informację  :)

Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 11:34:23 wysłana przez aope »
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2009, 09:05:14 »
U mnie problem się zrobil po wgraniu tego romu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=521941. Generalnie podejrzewam, że bylo to spowodowane wielkością romu gdyż diamimg miał ponad 110 mb. Po wgraniu HR losowy, wieszajaca sie manila etc. Powiem wiecje po wgraniu innego romu bez względu na to jakiego problem nie ustępował. Zastosowalem MTTY , sformatowałem diamonda i wgrałem ten rom z nową przeportowaną manila i wszystko działa bez zarzutu więc potwierdzam, że ta metoda jest skuteczna. Oczywiście jak ktoś ma XP to nie musi się bawić ze sterownikami tylko od razu przechodzi do MTTY.

*

Offline fala77

  • ****
  • 717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One V
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2009, 09:50:42 »
Panowie, na wszelkie problemy z samorobiącymi się hr i innymi dziwnymi zachowaniami Diamonda, znaleziono rozwiązanie - MTTY :ok: Odpowiedni wątek jest tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290

Mam nadzieję, że będzie pomocne  :ok:

Polecam często flashującym swoje urządzenia :E

nigdy nie miałem z tym problemu ale o co chodzi tam pokródce bo ja nie spikuje po engliszu ?
HTC One V

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2009, 12:12:48 »
nigdy nie miałem z tym problemu ale o co chodzi tam pokródce bo ja nie spikuje po engliszu ?

W skrócie chodzi o to, że za pomocą MTTY dokładnie wyczyścisz pamięć urządzenia (wewnętrzną, nie tą 4GB) i na czyste urządzenie wgrywasz rom z pamięci 4GB. Warto to zrobić, ponieważ jak się okazuje, jeśli wgrywasz rom, który zajmuje powiedzmy ponad 100 MB, a później zmieniasz na rom o wielkości 90 MB, to te 10 MB śmieci wciąż zostaje w pamięci. W efekcie, może to powodować problemy. MTTY czyści więc wszystko, a Ty wgrywasz ROM na czysty system plików, bez śmieci :ok:

Był wątek mówiący, że na problemy z hard resetami i dziwnymi zachowaniami Diamonda receptą jest wgranie oryginalnego ROMu z serii 2.x. I jeśli się zastanowić, jest to logiczne - romy htc zajmują masę miejsca, tym samym nadpisują te "śmieci", które mogły pozostać. Jednak, coś tam zawsze może zostać. Stąd MTTY jest najlepszym, działającym rozwiązaniem :grin:

Może warto przypiąć wątek?  :)
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2009, 14:27:17 »
Poza tym pojawiają się czasami bad sectory po tych dziwnych HR i wtedy taki MTTY jakoś je pomija a jak zainstalujesz nowy rom choćby nie wiem jak wielki to wlasnie ten bad sector moze powodowac zwieche diamonda i w konsekwencji HR

*

Offline BelHeI

  • **
  • 171
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2009, 14:35:46 »
Ehmm???
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=139751.0

Jakie śmieci nadpisuje oryginalny rom?
Wgrywasz oryginalny, potem już normalnie gotowane romy wgrywasz i HR. Wtedy już wszystko Ci działa...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 14:37:49 wysłana przez BelHeI »

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2009, 14:37:59 »
Ehmm???
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=139751.0

Jakie śmieci nadpisuje oryginalny rom?
Wgrywasz oryginalny, potem już normalnie gotowane romy wgrywasz i HR. Wtedy już wszystko Ci działa...

Tylko tak jak widzisz, tam jest rada polegająca na wgraniu oryginalnego romu, a po nim, gotowanego. Niektórym to zadziałało, niektórym nie (np. mi). Natomiast ten sposób jest w 100 proc. lepszy, choćby z tego powodu, o którym napisał kolega powyżej. Innymi słowy - ten jest po prostu sprawdzony i MUSI działać.

Chodzi po prostu o to, że flash większym romem zamazuje dane z "mniejszego". Nie formatuje pamięci, tylko nadpisuje. Zresztą, o co dokładnie chodzi, jest wyjaśnione w wątku, który podałem ;) Ten sposób jest po prostu bardziej logiczny i po prostu działa. Tak jak napisałem - mi sposób z wątku który przytoczyłeś nie rozwiązał problemu. MTTY rozwiązał.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 14:41:54 wysłana przez aope »
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2009, 10:00:46 »
Poza tym pojawiają się czasami bad sectory po tych dziwnych HR i wtedy taki MTTY jakoś je pomija a jak zainstalujesz nowy rom choćby nie wiem jak wielki to wlasnie ten bad sector moze powodowac zwieche diamonda i w konsekwencji HR
jak bys mial bad sector w diamencie to mozesz go wyrzucic. mozesz miec bad blocki w romie lub radiu wtedy mozna jeszcze wszystko naprawic.
mozesz mi pokazac jak mtty pomija cos. bo ja nie jednokrotnie odratowalem sprzet za pomoca mtty.
w mtty zmieniaja sie tylko zadania, funkcjonalnosc jest taka sama od kilku lat
aope masz racje kolega nigdy nie korzystal z mtty dlatego tak pisze, kiedys bez tego programu mogles sprzeta wyrzucic bo nie bylo spl`ow typu hard. kiedys tak sie zmienialo botloadery dla przykladu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=64803.0 90% z was nie bylo by w stanie zrobic tego samodzielnie. opis beckapu dziala do tej pory z kazdym htc, wystarczy zmienic adresy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2009, 10:13:11 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2009, 14:51:30 »
@romulus: dla mnie mtty rozwiązał wszystkie problemy, z jakimi się borykałem. Ponadto system działa szybciej, manilla szybciej się uruchamia, nie tnie, wszystko działa jak w bajce. Żadne instalacje oficjalnych romów przed flashem, żadne kombinowanie, po prostu mtty i jazda  :ok: Poprawa jest nie do opisania, co zresztą potwierdza każdy, kto tej metody spróbował :) Gdyby nie to, pewnie bym swojego Diamonda wysyłał do serwisu, a tak...okazało się to zupełnie niepotrzebne :)
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2009, 13:07:40 »
Witojcie!
Przeczytalem uwaznie watek o MTTY i mam pytanie:

Jaki driver zainstalowac dla VIsty 32? Uzywam na codzien MACOSa i mam dostep jedynie do komputera z Vista na pokladzie, ktorego chce uzyc do zresetowania Diamonda.. Jak wylaczyc owo syncowanie przez USB skoro w Viscie nie ma Active Sync?
Pozdrawiam kolegow Windowsowcow :)

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2009, 13:16:59 »
A ja z pytaniem - moze glupim - odnosnie Windowsa XP. Jesli dobrze zrozumialem - te sterowniki sa dla Visty i 7.
Zrobilem pierwsze dwa kroki i nie pokazuje sie USB w liscie. Znaczy - za strona - ze cos nie tak ze sterownikami.
Ktore powinienem wybrac?

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2009, 15:26:48 »
@Dorjaaz: jeśli masz Vistę 32, musisz pobrać sterownik - x86 Active Sync Drivers.zip :) W Viście masz Windows Mobile Device Center (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=46F72DF1-E46A-4A5F-A791-09F07AAA1914&displaylang=pl). Synchronizacje przez USB wyłączasz właśnie w jego ustawieniach  :ok:

@Andreashek: W XP nie trzeba zmieniać sterowników. Musisz tylko pamiętać, aby wyłączyć połączenie przez USB w Active Sync, zrestartować komputer i dopiero po restarcie podpiąć telefon w trybie bootloadera. Musi zadziałać.

Tylko pamiętajcie koledzy - musicie mieć wgrany HardSPL i nie zapomnijcie wgrać obrazu romu na Internal Storage zmieniając jego nazwę tak jak to podane w wątku. Jeśli tego nie zrobicie, możecie pozostać z kawałkiem bezużytecznej elektroniki w dłoni.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2009, 15:31:29 wysłana przez aope »
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2009, 16:01:24 »
Dzieki, aope.
Poszlo jak burza:)
Nowy ROMik sie instaluje:)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2009, 20:53:25 »
przyklejone
można ew dopisać w temacie, że dotyczy mtty

*

Offline wawrzekpl

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc tytn, diamond, fs loox t830, mio p550
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2009, 23:38:28 »
Można również wgrać rom przez tryb bootloader, przynajmniej ja tak robiłem, bez wgrywania na internal storage.

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:11:25 »
Czy któryś z Szanownych Forumowiczów mógłby wyjaśnić mi, dlaczego autor poradnika w trzecim poście swojego tematu, w siódmym punkcie nakazuje się śpieszyć przy rozłączaniu Diamonda i czym może skutkować niezastosowanie się do tej porady.
Kontynuując, czy ktoś bardzo łopatologicznie mógłby wytłumaczyć krok po kroku - co robić i co pojawi się na ekranie Diamonda/komputera , aby to zrobić w przypadku punktu siódmego ? Z góry dziękuję i pozdrawiam !

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:35:47 »
Ponieważ po kroku
6d: type "task 8" to ask your device reboot:

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
Cmd>task 8

Cmd>
---------------------

robi się automatyczny restart. Musisz szybko odłączyć kabel i przytrzymać klawisz zmniejszenia glośnosci + klawisz back (strzałka) + soft reset aby załadować ROM z pliku diamimg.nbh z internal storage.
Jak nie zdążysz (ja przez niedopatrzenie zrobiłem zwykła HR :) ) to Diamond  uruchomi się ze starego ROMu
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:39:04 »
Dzięki bardzo za odpowiedź, w dodatku tak szybką .Pozdrawiam!

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:30:55 »
aope moze przetlumacz ludzia na ojczysty jezyk.
poza tym ten problem nie dotyczy tylko diamenta ale rowniez tp
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
Odp: Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:38:28 »
aope moze przetlumacz ludzia na ojczysty jezyk.
poza tym ten problem nie dotyczy tylko diamenta ale rowniez tp

Taki właśnie miałem plan na jutro :) Dziś się nie wyrobię, ale jutro po pracy postaram się wkleić przetłumaczony poradnik :)

@marcinl: dzięki za przyklejenie :)
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

*

Offline radzix27

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson XPERIA™ X1i
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2009, 17:09:50 »
Ja czekam na wytłumaczenie po polsku jak to się robi, bo doszedłem do wpisywania komend i tu czarna magia :O Nie wiadomo czy wklejać wszystko czy tylko coś konkretnego...i jak to później uruchomić  :mysli:

> ROM: SGXU Infinite
> RadioROM: 1.14.25.55

Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:07:17 »
Ja też czekam z niecierpliwością  :O~

*

Offline aope

  • **
  • 235
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, ROM: Gen.Y D2 R3 Radio: 1.13.25.24
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:04:57 »
Koledzy, przepraszam, dopiero dotarłem do domu :( Wrzucę tłumaczenie jutro, dziś już nie dam rady...
I znowu wydajemy pieniądze, których nie mamy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, żeby imponować ludziom, których nie lubimy.

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:31:24 »
działa i wszystko ok ;D jak chcesz aope to mogę Cię wyręczyć w tłumaczeniu ;)
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline Kamill

  • ***
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 15, 2009, 13:04:35 »
Wczoraj pobawiłem się tym i nie zauważyłem różnicy w działaniu systemu... Być może dlatego, że już wczesniej wgrywałem stockowy rom.

Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 15, 2009, 14:05:27 »
Po przetłumaczeniu w Google Translate wyszła taka bzdura że nie byłem w stanie skorzystać z porady a przy częstym flashowaniu przydało by sie co jakiś czas wykasować porządnie pamięć. Z góry dzięki.

*

Offline wozny87

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leoś)
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 15, 2009, 16:02:59 »
Procedura:
1. Ściągnij ROM wedle uznania i zmień jego nazwę na diamimg.nbh (porada nr 34 http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105440.0).

2. Skopiuj ROM (diamimg.nbh) na pamięć magazynową (INTERNAL STORAGE 4GB).

3. Wejdź do trybu Bootloader (wcisnąć zmniejszanie głośności + reset), pokażą się 3 kolorowe paski, zielony niebieski i czerwony a na dole będzie napis "Serial". Po podłączeniu Diamonda do komputera, napis "Serial" zmieni się po chwili na "USB".

4. Uruchom z poziomu komputera mtty1.42.exe; link do ściągnięcia:
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=208457&d=1248437218
   Uruchomi się okno programu pokazujące w Port: COM1, z tej listy wybierz USB. Jeśli masz Viste to zapraszam do tego działu (post2)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290
  Jeśli na XP nie pokazuje się USB to aope opisał w tym wątku co należy zrobić.

5. Zostaw standardowe parametry, (8 bits / Flow Control NONE / Stop bits 1 / Parity None / Local Echo No) i kliknij OK.

6a. Wciśnij na klawiaturze komputera enter żeby pokazać komendę EITHER USB> lub CMD> - osobiście miałem CMD>

"powinno się pokazać w oknie programu mtty

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
CMD>
---------------------

6b. Wpisz (używając klawiatury komputera) set 14 0, żeby bootloader "zbootował" system operacyjny (ROM) po resecie.

"powinno się pokazać w oknie programu mtty

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
CMD>set 14 0
HTCST ÚÈHTCEUSB>
---------------------

6c. Wpisz (używając klawiatury komputera) task 28 55aa, żeby sformatować urządzenie (Diamonda :grin: ).

"powinno się pokazać w oknie programu mtty

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
Cmd>task 28 55aa
Format start
Fill RSVD information for block 288 to 321
Storage start sector=0xB600, total sector=0xF240
Storage start block=761, total block=969
Total Bad Block in CE: 0

Erase physical block from 1051 to 2048

formatstorage Bad block found: 1625  - osobiście miałem 46 Bad blocków
Format end

Cmd>
---------------------

6d. wpisz (używając klawiatury komputera) task 8, żeby zrestartować urządzenie.

"powinno się pokazać w oknie programu mtty

---------------------
MTTY OUTPUT:
---------------------
Cmd>task 8

Cmd>
---------------------

7. Natychmiast ODŁĄCZ Diamonda od komputera i zrób HARD-RESET (wcisnąć zmniejszanie głośności + kółko + reset) następnie wciśnij klawisz zwiększania głośności (" Press Vol Up To Boot") po zakończonym procesie przywracania ustawień fabrycznych wciskamy ponownie klawisz zwiększania głośności (spowoduje to reset Diamonda) i natychmiast wciśnij przycisk zmniejszania głośności + strzałka (back hardkey) nad słuchawką kończącą rozmowę, żeby zacząć proces instalacji ROMu z IS.  

8. Po wgraniu ROMu wykonać HARD-Reset (standardowa procedura jaką wykonujemy po każdy flashowaniu Diamodna)  :)

Gotowe!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 16:06:54 wysłana przez wozny87 »
ROM: HyperDroidGBX v9
RADIO: 2.15.50.14
OPERATOR: PLAY

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:50:16 »
Panowie, na wszelkie problemy z samorobiącymi się hr i innymi dziwnymi zachowaniami Diamonda, znaleziono rozwiązanie - MTTY :ok: Odpowiedni wątek jest tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290

Mam nadzieję, że będzie pomocne  :ok:

Polecam często flashującym swoje urządzenia :E
Jak pisalem tez tak mialem na rafalku dzieki twoim wskazówkom zrobilem opis dla TP tu link http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=142496.0
"Jako pierwszy pokazał rozwiązanie kolega aope dzieki jego linkowi zrobiłem ten opis bo mój sprzęt posiadał taki sam mankament"
Zmieńcie tylko "5 Na pasku windowsa >szara ikona AS kliknij prawym i odznacz "zezwalaj na połączenie USB" bo połowa sprzętów się nie będzie łączyła.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline radzix27

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson XPERIA™ X1i
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2009, 19:16:07 »
Udało się :) Dzięki za tłumaczenie  :ok:  U mnie miałem 0 Bad Block'ów :)

> ROM: SGXU Infinite
> RadioROM: 1.14.25.55

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: [MTTY] Sposób na problemy z robiącymi się HR itp.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2009, 16:02:24 »
witam

Cytuj
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290
  Jeśli na XP nie pokazuje się USB to aope opisał w tym wątku co należy zrobić.

prośba o pomoc nie moge sie doczytać w wątku gdzie jest opisane jak w xp nie pokazuje się usb.
Wchodziłem tez w managera urządzeń ale u mnie nie ma czegoś takiego jak mobilne urządzenie i Microsoft USB Sync
Czy trzeba go jakoś doistalowywać?

Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III