[MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda

  • 208 Odpowiedzi
  • 144775 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline yavo

  • ***
  • 288
  • Sprzęt: MDA 4, ROM DI2 7.0, radio 1.09.25.23
Odp: Problem z Włączeniem Telefonu po MTTY !
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 05, 2010, 13:01:42 »
Spróbuj wgrać jakiś ROM przez bootloadera...

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 08, 2010, 21:59:56 »
koledzy czy jak instaluje ROM przez preflash wyciągnięty z paczki romu ETO.y romu (podmieniam tylko plik z systemem) to czy to tak samo jak bym zrobił przez MTTY (chodzi mi o efekt końcowy? preflash wykonuje task 29 i potem ładuje nowy sys w telefony
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 17:19:32 wysłana przez szamankfc »

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 10, 2010, 16:55:01 »
Panowie mam problem, w moim diamondzie szwankuje aparat, zdarze się, że po jego włączeniu albo się nie odpala, albo pojawiają się "dziwne kolory" zdarza się to z dwa razy na 20 uruchomień. Co zrobić, czyściłem mu pamięć ale to nie pomogło, HR? system to 6.5, może nowy rom? Co się stanie po HR oprócz tego, że pamieć karty zostanie skasowana?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 16:57:10 wysłana przez bartosz181 »

*

Offline Piotrekk992

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie rezygnuj z marzeń
  • Sprzęt: RAZR, HD2, 3G 8GB, 6650f
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 10, 2010, 17:13:06 »
Panowie mam problem, w moim diamondzie szwankuje aparat, zdarze się, że po jego włączeniu albo się nie odpala, albo pojawiają się "dziwne kolory" zdarza się to z dwa razy na 20 uruchomień. Co zrobić, czyściłem mu pamięć ale to nie pomogło, HR? system to 6.5, może nowy rom? Co się stanie po HR oprócz tego, że pamieć karty zostanie skasowana?

Hard reset to najzwyczajniej ustawienia fabryczne ze skasowaniem pamięci, nic innego. Gdy to nie pomoże (choć szczerze wątpię żeby pomogło, nie znam aplikacji która by blokowała aparat) wgraj inny rom. Od siebie polecę od xcoom'a (ale to dlatego że uważam że jest najbardziej dopracowany) a jeżeli na nim dalej będzie to występowało to niestety wina optyki.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 11, 2010, 20:50:02 »
chopy mam problem, wszystko robie tak jak trzeba dochodze do momentu ladowanie romu z pamieci storage, po kombinacji klawiszy zmniejszanie strzalka reset wywala mi zebym nacisnal przycisk zasialnia aby uploadowac system albo przycik akcji zeby anulowac w czym jest problem 3 razy probowalem i dalej jes to samo. Przez te zmiany system mi sie cofnal do 6.1 wgrywam rom o ktorym pisal kolega wyzej. I jeszcze jedno dalej nie działa mi poprawnie aparat, czyli co wina optyki? ale to by bylo bez sensu bo dziala poprawnie, tylko bledy sie wkradaja
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 20:53:42 wysłana przez bartosz181 »

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 11, 2010, 21:48:09 »
zassij najnowszy Eto.Y_2.4b_WWE rozpakuj do katalogu i podmień plik z ROMem na ten który chcesz załadować plik ma nazwę ruu_signed.nbh i twój ma się tak nazywać, w pamięci storage mniej plik z systemem na wszelki wypadek oczywiście ten w pamięci musi mieć nazwę diamimg.nbh
podepnij komórkę  pod komputer i uruchom FlashRUU.exe postępuj według zaleceń wyświetlanych na ekranie program sam wykona task 29 twojim zadaniem będzie w odpowiednim momencie wejść w BL kiedy program ładujący poprosi o to, kiedy będziesz już w BL poganiasz program aby załadował ROM  :grin: i tyle załaduje się
zauważ że moja metoda nie jest idealna bo wgrywasz przez kabel dlatego  w pamięci storage mniej plik z systemem na wszelki wypadek oczywiście ten w pamięci musi mieć nazwę diamimg.nbh
PS. myślę że twój problem polega na tym że trzeba przycisnąć przycisk zasilania aby załadować system  :ok: naprawdę wystarczy pstryknąć na chwilę a nie cisnąć na 3 zdrowaśki  :E ewentualnie czytaj ten tłusty druk powyżej ↑
co do optyki to może być syf na taśmie i coś raz styka a raz nie koszt naprawy to 30zł
albo po prostu powoli pada i tu wymiana optyki to około 70zł

teraz do mnie dotarło że zamiast  ładować się w BL można odpiąć telefon od kompa i zapodać:
Przytrzymaj klawisz zmniejszenia glośnosci + klawisz back (strzałka) + soft reset i ładować z pamięci storage nie zapominając o plik z systemem  musi mieć nazwę diamimg.nbh
i Postepuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 23:46:55 wysłana przez szamankfc »

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:53:08 »
szamankfc wszystko idzie standardowym sposobem, ten rom co mi poleciłeś jest możliwość jego spolszczenia? a aparat to bród albo coś się sypie. Jeszce jedno jak wygląda sprawa z baterią na tym romie? Dzieki za pomoc. Pzdr

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 12, 2010, 12:57:44 »
Nie widzę możliwości spolszczenia Eto.Y
miałeś podmienić pliki  z systemem na taki jaki ci się marzy czyli bierzesz NP. z xcoom FireROM v.8.4.1  kopiujesz plik ruu_signed.nbh i wrzucasz do katalogu Eto.Y podmieniasz plik i teraz instalator z Eto zrobi Task 29 i załaduje xcoom FireROM

Eto.Y miałem krótko tak ze 2 godziny więc o baterii nic nie powiem próbowałem go spolszczyć nie wyszło więc wróciłem  xcoom FireROM
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 13:02:08 wysłana przez szamankfc »

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 29, 2010, 20:09:44 »
witam was. czy ktoś z was może mi pomóc. mtty nie ma usb?

*

Offline faecd

  • 14
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 25, 2011, 03:45:15 »
Chlopaki mam problem z samym wgraniem romu z IS. Wszystko robie po kolei elegancko, w konci wciskam reset zaczyna sie wgrywanie romu, update dojedzie do okolo 1/5-1/4 skali i soti...dwa razy reset to mi do bootloadera wychodzi.

Rom jaki sciagnalem i wrzucilem na IS to:
Windows Revolution Manila 2.1 Edition = Manila 2.1. :/

Co zrobic? Ani telefonu nie moge wylaczyc? wstawic do ladowarki na reszte nocy...srodek nocy mnei zastal i ogromny problem

Połączone: Styczeń 25, 2011, 03:57:48
o kurde udalo sie...pomyslalem i z boot loadera zainstalowalem rom przez kompa, potem wg instrukcji szybki hardreset plus voldown i uruchamia sie wreszcie... :P masakra
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 03:57:48 wysłana przez faecd »

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:13:07 »
Witam. Mam taki problem. Robię wszystko wg instrukcji i jest ok dopóki nie odpalę mtty. Jak go odpalę to mam tylko to:



I nic więcej nie mogę zrobić. Zna ktoś rozwiązanie? Z góry thx. Pozdro  :-?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:01:04 »
O ile mnie pamięć nie myli, to okno na starcie zawsze tak wygląda - dlatego w instrukcji jest napisane:
Cytuj
a) Wciśnij na klawiaturze komputera enter żeby pokazać komendę EITHER USB> lub CMD> - osobiście miałem CMD>

Próbowałeś?
Lost in universe.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:31:15 »
Tak i nic, cały czas puste białe pole :/

Edit:

Czy jest możliwość, że tak się dzieje przez źle zainstalowane stery? Mam Wina 7 i gdy instaluje te sterowniki to data się zmienia na 2003, ale wyskakuje błąd i przy ikonce HTC USB Sync mam wykrzyknik w żółtym trójkącie. Po restarcie komputera pokazuje unknow device, ale w mtty po wciśnięciu enter nic się nie dzieje  :-?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 14:55:02 wysłana przez Fazi93 »

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:14:39 »
Teraz to sobie żarty z nas robisz.
Mtty nie zadziała bez poprawnie zainstalowanych sterowników, a taki wykrzyknik właśnie oznacza brak poprawnie zainstalowanych
sterowników.
Lost in universe.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:27:19 »
Czyli, że tak powiem, nici z flashowania na mojej 7. Thx.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 03, 2011, 18:57:51 »
Witam, mam problem z Diamondem - telefon straaasznie muli. Zainstalowałem ostatnio jakiś czysty rom z forum, titanum chyba ale to nie pomogło. Chciałbym go sformatowac, z nadzieją na poprawę szybkości. IS nie było formatowane od zakupu :D tj. jakieś 2 lata :D Czy wystarczy format IS (z poziomu Menu/ustawienia)?
Chyba, że macie lepszą propozycję?

*

Offline Piotrekk992

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie rezygnuj z marzeń
  • Sprzęt: RAZR, HD2, 3G 8GB, 6650f
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 03, 2011, 20:11:34 »
polecam task29 i wgranie nowego, sprawdzonego i jak wolisz odchudzonego romu.

*

Offline dzetson

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard G4
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 16, 2011, 13:38:20 »
nie mogę wgrać Hard SPL gdyż wywala mi błąd instalki, błąd połączenia. Jest napisane aby zgrać plik na dioamonda i odpalić z jego poziomu lecz niestety tak zrobić nie mogę gdyż nie mogę przejść kalibracji ekranu(zapętla się). nie moge wywalić pliku welcome.exe ani odpalić go przez Pocket controller pro:/ jakies pomysły?

[gmod]Nie dubluj postów! Na razie ostrzegam, następnym razem będzie warn. [/gmod]
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 20:57:54 wysłana przez vonski »

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 16, 2011, 15:55:25 »
dzetson, nie dubluj postów to po pierwsze, a po drugie Twój problem nie ma żadnego związku z tym tematem.
Napisz to tam gdzie trzeba i w sposób dający się zrozumieć problem.
Lost in universe.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 18, 2011, 12:57:14 »
e) Natychmiast ODŁĄCZ Diamonda od komputera i zrób HARD-RESET (wcisnąć zmniejszanie głośności + kółko + reset, wybierz klawisz zwiększania głośności, aby przywrócić ustawienia fabryczne. Nie wybieraj na tym poziomie strzałki w dół - przywrócenia ustawień fabrycznych i sformatowania Internal Storage - ponieważ właśnie na Internal Storage jest ROM, którym musimy sflashować urządzenie).Po skończonym Hard Resecie wciśnij klawisz zwiększania głośności ("Press Vol Up To Boot") aby zrestartować urządzenie. Natychmiast po restarcie urządzenia wciśnij przycisk zmniejszania głośności + strzałka (back hardkey) nad słuchawką kończącą rozmowę, żeby zacząć proces instalacji ROMu z Internal Storage. Po wgraniu romu z IS, wcisnąć reset.
Witam!
Chciałem dodać że w MDA CAOMPACT IV zamiast "back hardkey" wciaskamy czerwoną słuchawkę w celu instalacji romu z pamięci.
pozdrawiam

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 18, 2011, 13:39:19 »
booogus bzdury piszesz.
Fakt że MDA C4 ma zamieniony rząd klawiszy, ale NIE wciskamy czerwonej słuchawki, tylko tak jak wg. instrukcji.
Lost in universe.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:41:52 »
Witam, mam taki problem, wykonuję wszystko, ale pod koniec nie mogę zrobić Hard Resetu! Poprostu naciskam przyciski "centralny" + "głośność w dół" i soft reset, i nic się nie dzieje! Proszę o pomoc, mam MDA Compact IV

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 28, 2011, 12:29:51 »
Możliwości są dwie - albo któryś z przycisków jest uszkodzony, albo je niedokładnie wciskasz.
Lost in universe.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 05, 2011, 09:11:32 »
No, bardzo dziwne to jest, bo wszystkie przyciski działają oddzielnie  :sad: Nie wiem co robię źle. Naciskam najpierw Vol Down + Kółko, potem rysikiem Reset Button, i Diamond reaguje jakbym nacisnął samego reset buttona  :undecided:.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 12, 2011, 15:33:59 »
Witam,
Panowie ściągnąłem simlocka i teraz chciałbym wgrać jakiś ROM.

Lecz gdy daję w programie set 14 0 to wychodzi takie coś: Czy to może być ?


Cmd>set 14 0
HTCST   ÚČŇHTCE
Cmd>


Według poradnika powinno być:
CMD>set 14 0
HTCST ÚÈHTCEUSB>

Jak myślicie ? Fon mam z orange i chce się pozbyć tego durnowatego softu z brandem.

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 19, 2011, 15:49:45 »
Witam, mam Windows 7 32Bit, podłączając Diamonda w trybie bootloadera i uruchamiając MTTY w Port nie było opcji USB, wykonałem więc instrukcje z punktu 2b aktualizując sterownik tym x86 Active Sync Driver (gdyż ten dla Windows 7 jest dla wersji 64bit). Sterownik się zaktualizował, jednak jego data to 2004 nie 2003, ponadto nic to nie zmieniło, MTTY nie widzi portu USB, czy mam wgrać jakiś inny sterownik, może macie drivera do 32 bitowej siódemki. Dzieki.

Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 20, 2011, 14:56:40 »
Witam, mam Windows 7 32Bit, podłączając Diamonda w trybie bootloadera i uruchamiając MTTY w Port nie było opcji USB, wykonałem więc instrukcje z punktu 2b aktualizując sterownik tym x86 Active Sync Driver (gdyż ten dla Windows 7 jest dla wersji 64bit). Sterownik się zaktualizował, jednak jego data to 2004 nie 2003, ponadto nic to nie zmieniło, MTTY nie widzi portu USB, czy mam wgrać jakiś inny sterownik, może macie drivera do 32 bitowej siódemki. Dzieki.
wykonaj task 29, jest mniej problemowy, łatwiejszy i działa lepiej niż zwykłe mtty. wszystko masz opisane na xda.
pzd
Memo 2.5.2.3_LIGHT

*

Offline TheArt

  • ***
  • 322
    • http://www.vianet.pl
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 20, 2011, 15:47:25 »
To nie przeniósł nikt na nasz ojczysty język, forum XDA nie trawię, angielski znam średnio a te ich forum to jeden wielki bałagan, więc gdyby ktoś mógł to proszę o rodzimą wersję.

*

Offline popaS

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC M9
Odp: [MTTY] Sposób na dziwne zachowania Diamonda
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 23, 2011, 18:37:30 »
to prawda w instrukcji jest błąd przez króty troche sie napociłem!!!

Czesc !
Gdybym tego nie przeczytal to robilbym numer "Vol down + Back Key" do znudzenia.
Nie mozna bylo tego od razu poprawic i byloby mniej zamieszania na forum i mniej czytania niepotrzebnych liter ?
Za tutorial dziekuje tak czy inaczej - zobaczymy co sie zmieni po tym "wyczyszczeniu" telefonu.