Konfiguracja Gyrator 2

  • 7 Odpowiedzi
  • 3715 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Hornet15re1

  • ***
  • 421
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Konfiguracja Gyrator 2
« dnia: Maj 08, 2009, 20:43:04 »
Mam problem z programem Gyrator 2,zainstalowałem go gdyż to jedyny program który obraca mi ekran w romie xcooma (firerom) i wszystko super,tylko zawsze jest jakieś ale...nie wiem jak utworzyć wyjątek dla skrzynki SMS,bo strasznie mnie denerwuje i przeszkadza jak obraca ekran,czy ktoś wie jak dodać SMS do listy wyjątków bo nie ma jej na liście aplikacji :worried:
Nokia 3210-Nokia 3330-Nokia 6610-Nokia 6822a -Nokia N70 - HTC DIAMOND - HTC TOUCH PRO-SAMSUNG SPICA - HTC DESIRE Z
 
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste...

Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 13:09:53 »
Sam czegoś takiego potrzebuje, daltego odswieżam wątek a zarazem dołączam się do pytania...

*

Offline piterpw

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 18:25:50 »
To proste jak budowa cepa (wbrew pozorom), musisz dopisać sobie odpowiednią regułę lub usunąć ostatnią na liście która odpowiada za obracanie wszystkich pozostałych okien dla których żadna reguła powyżej niej nie została zapisana (gyrator ma ustalone priorytety działań idąc od góry po zdefiniowanych na liście). Ja wywaliłem wszystkie istniejące z listy i ustaliłem sobie tylko własne dla okien które mnie interesowały.

Dokładne informacje są tu (po angielsku, trochę niewygodne menu na dole do nawigacji): http://gyrator.brins0.net

Opcje zmienia się tak:



Więc rozwiązania masz przynajmniej dwa:

1. Usuwasz z listy zdarzenie o nazwie 'Rotate' i wówczas aplikacje nie wyszczególnione na liście jako dozwolone przestają się same z automatu obracać (jeżeli jakaś się będzie miała obracać to trzeba będzie ja dopisać - ja preferuję to rozwiązanie). Zauważ że najpierw masz na liście wyjątki czego nie obracać, a na dole funkcję rotate dla wszystkich pozostałych. jak wywalisz rotate to przy domyślnych ustawieniach nic Ci się obracać już nie będzie, trzeba będzie dopisać zdarzenia dla poszczególnych okien czy aplikacji.

2. Dopisujesz wyjątek dla okna SMS:
a) Menu / Events / Add event i nazwij go jak chcesz (Disable SMS)
b) na zakładce Application wybierasz Learn Window Title
c) naciskasz np. guzik home na telefonie, następnie wchodzisz do interesującego Cię okna SMS i wyciągasz oraz wkładasz rysik (w miarę szybkim ruchem - okno otwierasz normalnie jakbyś skrobał z kimś esa)
d) aplikacja powraca do swojego okna z zarejestrowaną nazwą okna dla którego budujesz wyjątek (nie zmieniaj tej nazwy - dla okna sms takie rozwiązanie będzie najlepsze ponieważ rejestrując klasę okna nie zawsze uda się uzyskać pożądane działanie)
e) na zakładce Orientation pozostawiasz zaznaczoną tylko opcję Portrait
f) na zakładce Stylus wszystkie opcje pozostają puste
g) na zakładce Actions zaznaczasz tylko opcję Rotate Screen
h) naciskasz Apply
i) przytrzymując rysik na nowym wyjątku w menu podręcznym zaznaczasz opcję Orientation
j) ponownie przytrzymując rysik na nowym wyjątku w menu podręcznym zaznaczasz opcję Promote tyle razy aż Twoj wyjątek znajdzie się na liście powyżej zdarzenia Rotate

uff.. gdybym przemyślał na początku ile to pisania to bym tego chyba nie naskrobał
Wszystko co trzeba jest w opisach na XDA albo stronie autora  :E
HTC Desire

*

Offline Hornet15re1

  • ***
  • 421
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2009, 16:14:58 »
No to pozostaje pinknie podziekować za tak długą i tłustą w treść wypowiedz...teraz to wszystko jasne :proud:
Nokia 3210-Nokia 3330-Nokia 6610-Nokia 6822a -Nokia N70 - HTC DIAMOND - HTC TOUCH PRO-SAMSUNG SPICA - HTC DESIRE Z
 
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste...

*

Offline piterpw

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2009, 19:12:29 »
Polecam w zamian programik g-config (wymaga wgrania g-sensor'a).
HTC Desire

*

Offline radzix27

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson XPERIA™ X1i
Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:12:40 »
Odświeżam temat, żeby nie zakładać nowego. Może ktoś wie jak wyłączyć tą aplikację z autostartu? W folderze Autostart nie ma żadnego skrótu do tej aplikacji a w ustawieniach samej aplikacji nie da się zaznaczyć czy ma startować razem z systemem czy nie...ma ktoś na to jakiś sposób?

> ROM: SGXU Infinite
> RadioROM: 1.14.25.55

*

Offline korno

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC: Diamond, Topaz, Sensation
Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2009, 13:48:45 »
witam
mam taki problem z gyratorem , chce go włączyć i odrazu ma błąd ,że gyrator2.exe wystąpił nieoczekiwany błąd inie uruchamia się
wiecie dlaczego może?

Odp: Konfiguracja Gyrator 2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:07:49 »
odświeżam  :ok:

Zrzucił by ktoś screena z ustawień events jak by miało wyglądać zablokowane obracanie dla wszystkiego prócz: youtube i opery?
Reszta żeby była zablokowana. Próbowałem ale coś mi nie wychodziło :/

Edit:
Postanowiłem usunąć ten program. Teraz prawie nigdzie mi nie przeskakuje ekran prócz.... ekranu startowego :/, tego pierwszego home. Co zrobić by się przestał obracać ten nasz główny ekran?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 10:43:20 wysłana przez Ka4mil »