Instalacja Destinator 7 - problem

  • 12 Odpowiedzi
  • 23038 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Instalacja Destinator 7 - problem
« dnia: Styczeń 09, 2008, 08:36:46 »
W związku z wyjazdem do Austrii na Sylwestra zdecydowałem się na zakup wersji 7 Destinatora. Wcześniej posługiwałem się wersją 6 i byłem z niej zadowolony, ale chodziło mi o nowe mapy.
Zgodnie z instrukcją podłączyłem PDA przez ActiveSync, włożyłem płytę (1 DVD, a nie 3 CD jak poprzednio), stara wersja się automatycznie odinstalowała i nowa zainstalowała. Potem trzeba było zainstalować mapy, ale ponieważ trwa to bardzo długo wgrałem je przez czytnik kart prosto na kartę pamięci. Wszystko zadziałało, chociaż przy uruchomieniu mapy Polski program powinien pytać o rejestrację, a nie pytał.
Problem zaczął się przy ustalaniu trasy do Wiednia. Dostałem komunikat, że Wiedeń jest na innej mapie i przy podaniu adresu w Wiedniu trzeba ręcznie zmienić mapę.
Dla tych co nie wiedzą - Destinator 7 ma mapy głównych dróg Europy w 2 plikach - Europa Zachodnia i Europa Wschodnia, a nie jak w wersji 6 w jednym pliku. I okazało się, że program widzi wszystkie adresy, ale tylko w zasięgu głównych dróg Europy Wschodniej. Natomiast jak chce się podać adres w Europie Zachodniej trzeba ręcznie zmienić mapę. Problem ten istnieje również w czasie jazdy. Jako cel można podać miejscowość na granicy (w moim wypadku Mikulov w Czechach), przejechać granicę, ręcznie zmienić mapę na Austrię i podać adres w Wiedniu. W drodze powrotnej to samo (oczywiście z adresem miejscowości granicznej w Austrii).
Podejrzewam, że problem ten powstaje, ponieważ mapy nie są zarejestrowane. Ale jak je zarejestrować, jeżeli program tego nie chce - tego nie wiem. Może pomógłby twardy reset PDA, ale nie chce mi się wgrywać wszystkiego na nowo.
Przy okazji wyszło na jaw kilka innych niedoróbek wersji 7, ale nie chcę się za bardzo rozwlekać.
Pozdrawiam wszystkich - And

Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:32:16 »
a Tak z ciekawości gdzie kupiłeś?

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 12:07:49 »
w Jamiconie pewnie  :E  Niebawem to sprawdzę, jak jest rzeczywiście z tym problemem.
Nie mniej jednak podejrzewam, że jeżeli nie będziesz miał wgranej dodatkowo samej Austrii to tak właśnie jest. Wybierając wtedy adres w "innym kraju" podajesz mapę Austrii, miasto: Wiedeń i ulicę. Tak to chyba raczej działa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 13:46:03 wysłana przez lordJim »
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2008, 12:28:12 »
Ale ja, i nie tylko ja, z 6 podobne problemy mielismy - mamy sie nie zmieniaja zawsze automatycznie po przejezdzie przez granice - czasem trzeba bylo czekac minute, czasem 5, a czasem i po 15 mapa sie nie zmieniala i musialem to robic recznie... jakies dziwne te problemy ma Desti :E

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:25:06 »
To nie jest tak. Program po prostu widzi jako jedną całość państwa objęte mapą głównych dróg Europy Wschodniej i oddzielnie jako całość państwa Europy zachodniej. Można zaplanować trasę z Litwy do Czech, można z Paryża do Wiednia, ale nie można z Warszawy do Berlina, bo wyświetla się komunikat "Nie można dotrzeć d wybranego miejsca docelowego. Czy chcesz ustawić AuSw jako mapę bieżącą". A więc nie da się zaplanować trasy z Europy wschodniej do zachodniej.
Myślę że jest to kwestia zarejestrowania programu, a konkretnie map bo program da się zarejestrować i to zrobiłem. Podejrzewam, że w rejestrze pozostały ślady po rejestracji wersji 6 i dlatego nie chce rejestrować map wersji 7, ale nie wiem jak te ślady (bez twardego resetu) usunąć.
Wersję 7 kupiłem głównie ze względu na mapy i są dużo lepsze, wiele błędów jest usuniętych, jest aktualizacja (np trasa Siekierkowska w Warszawie), chyba ciekawszy interfejs, chociaż też sporo błędów. Np można ustawić klawiaturę QWERTY ale tylko przy ustawieniu języka na angielski, a przy przejściu na polski to się wyłącza.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:52:28 »
To nie jest tak. Program po prostu widzi jako jedną całość państwa objęte mapą głównych dróg Europy Wschodniej i oddzielnie jako całość państwa Europy zachodniej.
Myślę że jest to kwestia zarejestrowania programu ...

Raczej wątpię, MZ przyczynę tej sytuacji podałeś w pierwszym  zdaniu.
Mapy głównych dróg Europy pełnią rolę łącznika poszczególnych krajów, ale nie ma łącznika dla tych 2 map.
Czy mapy z D6 działają na D7? (obiło mi sie o uszy, że tak) Jeśli działają spróbuj użyć starszej wersji MRE.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2008, 22:11:48 »
Pewnie masz racje, ale pada pytanie - jak połączyć obie mapy dróg Europy Wschodniej i Zachodniej, bo takiej mapy po prostu nie ma

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2008, 22:32:18 »
Ale po co?  :shock:
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2008, 22:40:14 »
Jak nie ma jak jest ...
w D6 mapa EURoads_WE_AD obejmuje całą 'cywilizowaną' Europę
(brak Rosji, Białorusi Ukrainy i części byłej Jugosławii)
Poza próbą zastąpienia tych dwu MRE ich starszą ale jednoczęściową wersją
nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Cytat: lordJim
Ale po co?  :shock:

Przecież pisał, żeby mógł wyznaczyć trasy typu CZ-A, D-PL, ... ponoć się nie da.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:35:47 »
Zamierzam spróbować z mapą europy wersji 6, ale przecież nie po to kupuje się wersję 7, żeby posługiwać się starymi mapami. Jest to ewidentny błąd, który wersję 7 dyskwalifikuje.
Chętnie usłyszałbym od innego użytkownika wersji 7, czy ma podobny problem

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2008, 13:46:31 »
Oprócz euromap powinieneś mieć wgrane mapy kraju, w którym zamierzasz mieć adresy docelowe i po problemie  :ok:
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2008, 16:51:04 »
Chyba masz mnie za idiotę. Oczywiście, że mam wgrane mapy kraju do którego jadę.

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Instalacja Destinator 7 - problem
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2008, 01:01:33 »
Wiesz co anwikol- chyba potwierdzę to co napisałeś. Dzisiaj otrzymałem nowego D 7.0.0.588.11 z UK. Z mapami z tego D7 nie da rady. Dobrze, że z mapami D6 wyznacza trasy międzynarodowe bez problemu  :ok:
Ja pozostawiłem kilka pojedynczych mapy D7 i dołożyłem te Z D6 . Teraz nie powinno być problemów.
Śmignąłem kilka kilometrów po mieście i nie mogę mieć zastrzeżeń.
Mimo wszystko wyznaczanie celu w innych państwach jest w D7 po prostu do dupy. No i mapy z czwartego kwartału 2006 + 1kwartał 2007 dla "Europy Wsch". Dobrze, że nie musiałem za niego płacić z własnych pieniążków  :E.
Może D8 będzie wreszcie miał wszystko na 99%  :grin:
Ale poza tym nie mam nic przeciwko D7.
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...