Dlaczego GPS opóźnia odczyt aktualnej trasy?

  • 4 Odpowiedzi
  • 16974 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mw71

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A701, ROM Oki 024, WM 5.0, karta SD 2 GB
Dlaczego GPS opóźnia odczyt aktualnej trasy?
« dnia: Styczeń 18, 2008, 18:11:54 »
Napiszcie jakie powinny być ustawienia np. prędkości strumienia danych i portu, na którym działa GPS, bo jak korzystam z GPS to jak jadę to odczyt mam opóźniony o ok. 400-500 metrów! (jak jestem w danym punkcie to pokazuje mi go za jakieś 7-10 sekund dopiero!).  Nie wiem tez czy GPS ma być ustawione na SiRF czy NMEA! Czym to się różni??? Gdzie najlepiej znaleźć jakieś ustawienia do GPS, żeby poprawnie działał?

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Dlaczego GPS opóźnia odczyt aktualnej trasy?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:52:13 »
Fajno, fajno. Ale jaki sprzęt?
Ale skoro Ci działa GPS to znaczy, że port jest poprawnie ustawiony. Opóźnienia mogą wynikać ze złej konfiguracji programu (nie znam Destinatora) lub odbiornik GPS jest "zamulony" i należy go zresetować.
Lepiej SIRF, ale nie wszystkie programy obsługują ten protokół, np. AutoMapa nie obsługuje ale MioMap/Igo - tak. Nie wiem jak to jest w przypadku Destinatora.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Dlaczego GPS opóźnia odczyt aktualnej trasy?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:55:56 »
Rozumiem, ze masz Destinaotra :E Sciagnij ze strony producenta wersje 6.1.1. - powinno sie troche poprawic. Aczkolwiek to opoznienie jest, hmmm, raczej normalne Destim, zwlaszcza w widoku 3D. Dopiero w wersji 7 jakos to wszystko dziala normalnie :O

*

Offline mw71

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mio A701, ROM Oki 024, WM 5.0, karta SD 2 GB
Odp: Dlaczego GPS opóźnia odczyt aktualnej trasy?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2008, 20:11:44 »
mam Mio A701. Destinator działał mi dotychczas normalnie, tzn. wskazania były prawie w czasie rzeczywistym, a teraz pokazuje punkt gdzie byłem jakieś 10 sekund wcześniej!!!! Nie wiem jak to ustawić!

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Dlaczego GPS opóźnia odczyt aktualnej trasy?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2008, 12:30:16 »
Zresetuj odbiornik GPS.