No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę

  • 27 Odpowiedzi
  • 26242 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« dnia: Październik 23, 2007, 20:04:37 »
... mamy za sobą. Na stronie dumnie bije po oczach Destinator 7. Szkoda, że wreszcie :E. Teraz należy poczekać na darmowy upgrade softu do wersji 7, a moim zdaniem warto...

Aha, info w nowym wątku, co by widoczne było i nie umknęło w natłoku tematów - w końcu ruch tu straszny, i coś ważne mogłoby komuś uciec :mrgreen:

*

Offline CarreraGT

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porsche Carrera GT - perełka :) CarreraGT ->
    • Moja galeria
  • Sprzęt: W podpisie
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2007, 09:59:22 »
a bedzie obslugiwał ekrany vga??
iPhone 4, Mac Mini, iPad

Regulamin poczytaj - to nie tablica ogłoszeń - spokojnie czytalem ;-)

*

Offline qset

  • 45
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2007, 20:03:43 »
no ale juz ktos sie dowiadywal jak i skad wziac destinatora 7 ?
bo ja bym byl tym zainteresowany

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2007, 21:51:50 »
Najlepiej, to ze sklepu, np. tego sklepu   :E.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2007, 21:55:25 wysłana przez nieboraku »

*

Offline qset

  • 45
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2007, 09:18:28 »
no ale to jest qrcze zakup od nowa a gdzie jakas aktualizacja co oni sobie w bombki z nami leca

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2007, 14:02:05 »
Aktualizacji w PL nie widzialem, ale na zachodzie tak - niewiele taniej, bo w granicach 100 euro

Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2007, 19:04:15 »
czy ktos wie jak zmusic ta mape aby obracala sie zgodnie z kierunkiem jazdy?
gdy skrecam to na ekranie nic sie nie dzieje mimo tego, ze w opcjach zaznaczylem "rotate map to driving direction"...

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2007, 20:53:51 »
Bywa. Kliknij w miejscu kompasu, zmienia Ci sie podglady i jak wrocisz do wlasciwego powinno byc ok.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2007, 12:02:00 »
... mamy za sobą. Na stronie dumnie bije po oczach Destinator 7. Szkoda, że wreszcie :E. Teraz należy poczekać na darmowy upgrade softu do wersji 7, a moim zdaniem warto...
A dlaczego twoim zdaniem warto? Są jakieś istotne zmiany? Na stronie producenta niewiele można się dowiedzieć.
Czy wiadomo już coś o mapie PL? Ile MB? Jak pokrycie w Europie wschodniej?

A co do darmowego upgrade softu to chyba coś fantazjujesz. Nie przypominam sobie żeby było coś takiego wcześniej (DPN/D6). Była tylko poprawka w D6 bo zauważyli błędy i tyle. Więc czyżby coś się miało zmienić?
Ja spodziewam się powtórki z przeszłości czyli obniżki ceny o 50% na wiosnę 2008. W tym roku, bodaj w marcu kupowałem D6 za trochę ponad 200 złociszy - teoretycznie to był upgrade dla dotychczasowych posiadaczy DPN (tak pisało na pudełku) ale w rzeczywistości była to pełna wersja instalacyjna

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2007, 21:07:06 »
Uważam, że zmiana softu poszła w dobrym kierunku. Automatyczna zmiana tryb dzień/noc, możliwość ustawienia głośności z poziomu programu, dokładniejsze wskazywanie obecne pozycji, troszkę lepsza współpraca z TMC i kilka innych popierdółek.

A co do darmowego upgrade'u - po pierwsze niktórzy załapali się na taką akcję z Destinatorem 6, tak więc akcje byly. Po drugie, zawsze można było ściągnąć aktualną wersję ze strony supportu Destinatora, i pewnie tak też będzie można uczynić tym razem.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2007, 17:07:34 »
Uważam, że zmiana softu poszła w dobrym kierunku. Automatyczna zmiana tryb dzień/noc, możliwość ustawienia głośności z poziomu programu, dokładniejsze wskazywanie obecne pozycji, troszkę lepsza współpraca z TMC i kilka innych popierdółek.
No to sorry ale jak dla mnie to są znikome zmiany, raczej poprawki tego co już jest. IMHO nie warto za to płacić - jak dadzą za free to wezmę a jak nie to płakać nie będę. Co innego mapy ale dalej nic nie wiem co nowego jeśli chodzi o mapy...
Tym razem nie zapłacę ani złotówki póki nie będę dokładnie wiedział co kupuję.

*

Offline plnf

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2, SDHC 8GB, AM 6.5, navigon 7 na Symbian
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2007, 15:28:44 »
Witam,



  • Czy istnieje jakaś wersja upgradowa do 6.1.1

  • Czy D7 działa z NAVROAD'em na WinCe5.0

Pozdrawiam
HTC HD2 (ROM blackSideDown 1.09.23569 PLK), SDHC 8 GB,  AM 6.5, NAVIGON 7.0 na Symbian v60

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2007, 18:21:07 »
Bardziej ciekawe jest, czy ktoś juz używa oryginalnego Destinatora 7  i może coś powiedzieć o mapach, zwłaszcza Europy Wschodniej (Litwa, Czechy, Słowacja i oczywiście Polska).

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2007, 21:30:18 »
Witam,
  • Czy istnieje jakaś wersja upgradowa do 6.1.1
Obecnie nie. Drugie pytanie - nie wiem :E

Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2007, 11:12:13 »
Bardziej ciekawe jest, czy ktoś juz używa oryginalnego Destinatora 7  i może coś powiedzieć o mapach, zwłaszcza Europy Wschodniej (Litwa, Czechy, Słowacja i oczywiście Polska).


Oczywiście, co dokładniej chciałbyś wiedzieć?

pytania po umieszczeniu na forum podsyłajcie na maila, będzie mi łatwiej odpowiadać emil@gps.bialystok.pl
Jeśli będziecie na tyle uprzejmi i umieścicie odpowiedzi na forum pomożecie mi odpowiedzieć na więcej pytań, a innym użytkownikom pomożecie korzystać z tego oprogramowania.

Pozdrawiam

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2007, 15:23:11 »
A ja mam pytanie, gdyż nie znalazłem takowej informacji: czy D7 posiada wtyczkę do Today, czy może tak jak D6 zabrakło tego udogodnienia?
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2007, 16:07:43 »
Witam,



  • Czy istnieje jakaś wersja upgradowa do 6.1.1

  • Czy D7 działa z NAVROAD'em na WinCe5.0

Pozdrawiam

Znalazłem w necie wersje  480x272 ale nie próbowałem czy działa to pewnie i fabryczna jest.

*

Offline qset

  • 45

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2007, 11:49:14 »
Góż to za 'nowość' z mapami z 2006r.  :O
Wstydziliby się ... cóż jeśli ktoś się zdecyduje na Desti powinien mieć świadomość,
że zawsze będzie miał starsze mapy niż konkurencja. To chyba 'cena niewysokiej ceny'  :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2007, 13:21:51 »
Wiesz, w sumie masz racje i trzeba jechac po Destinatorze jak po lysej kobyle, bo wypuszczaja soft na koniec 2007 roku z mapami Europy Zachodniej z czwartego kwartalu 2006 - granda, jakich malo. Ale z drugiej strony, jak czytam , z Igo wcale nie jest lepiej, a roznica cenowa chyba jest na korzysc D7... Gdybym dzis mial wybrac oprogramowanie nawigacyjne, chyba by "posrod jadla oslina z glod padla"  :E

Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2007, 10:30:37 »
Wiesz, w sumie masz racje i trzeba jechac po Destinatorze jak po lysej kobyle, bo wypuszczaja soft na koniec 2007 roku z mapami Europy Zachodniej z czwartego kwartalu 2006 - granda, jakich malo. Ale z drugiej strony, jak czytam , z Igo wcale nie jest lepiej, a roznica cenowa chyba jest na korzysc D7... Gdybym dzis mial wybrac oprogramowanie nawigacyjne, chyba by "posrod jadla oslina z glod padla"  :E

A ile wg ciebie wybudowali nowych autostrad czy dróg w Niemczech od końca zeszłego roku? Na zachodzie niewiele się zmienia to nie Polska gdzie brakuje autostrad czy dróg ekspresowych. Możecie pisać, że bronie Destinatora. Ja po prostu dużo jeżdżę i tak samo pojedziesz na zachód z nowymi mapami jak na tomtomie z 2005 roku który ma takie same mapy. Bo na zachodzie od długiego czasu jest 100% pokrycia kraju z numeracją budynków w każdej wiosce.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2007, 15:15:44 »
A ja mam wrażenie, że się znamy - zdaje się z zamówienia z uchwytu TMC do Asusa 636 :E

A wracając do tematu - cóż, na zachodzie też się zmienia, może nie aż tak bardzo, ale zmienia się. Sytuacja w UK, zwłaszcza pod Londynem wygląda jak jeden wielki plac budowy, i obwodnic, dróg, rozgałęzień i wszelkich kombinacji mocno przybywa. Zresztą koło mnie faktycznie niewiele się zmienia, ale jednak zmienia. Stąd jak dla mnie sprzedaż map z końca 2006 roku jest lekkim przegięciem. Nie wspomnę, że baza kodów pocztowych niestety w Destinatorze 7 nadal kuleje i nie różni się niczym od wersji 6 - to czego brakowało, nadal brakuje. W UK w zasadzie po kodzie pocztwoym dojeżdża się pod drzwi, i niestety kilka razy kody zaprowadziły mnie pod zły adres, więc zawsze muszę jeszcze spisywać miejscowość, ulicę, numer.

Ogólnie biorąc nie zamieniłbym D6 na Igo2006, bo miałem je okazję potestować u siebie, i wypadało troszkę gorzej, pomimo bogatszych ustawień. Nie zamieniłbym też na TT6/7, bo cena tego zestawu kosmiczna, a jakość nie lepsza. Także zostaję z tym co mam i czekam na wersję 8, która może wreszcie wprowadzi coś przełomowego/ciekawego.

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2007, 15:37:44 »

Oczywiście, co dokładniej chciałbyś wiedzieć?

pytania po umieszczeniu na forum podsyłajcie na maila, będzie mi łatwiej odpowiadać emil@gps.bialystok.pl
Jeśli będziecie na tyle uprzejmi i umieścicie odpowiedzi na forum pomożecie mi odpowiedzieć na więcej pytań, a innym użytkownikom pomożecie korzystać z tego oprogramowania.

Pozdrawiam
[/quote]

Chciałbym się dowiedzieć, czy mapy są dokładniejsze. Czy np Kowno nie występuje jako punkt na mapie. Tak samo miejscowości w Czechach i Słowacji
Pozdr
Andrzej

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 20, 2007, 10:16:58 »
A ile wg ciebie wybudowali nowych autostrad czy dróg w Niemczech od końca zeszłego roku? Na zachodzie niewiele się zmienia to nie Polska gdzie brakuje autostrad czy dróg ekspresowych.
Z tym akurat się nie zgadzam - nowych dróg na zachodzie przybywa znacznie więcej niż u nas bo tam po prostu się je buduje
a nie mówi że się będzie budować :grin: I jak się jedzie w trasę to na papierowych mapach tych nowych dróg nigdy nie ma (niemożliwe ze względów technologicznych) więc fajnie byłoby, gdyby był jakiś upgrade w Destim np. co pół roku (czyli de facto raz podczas licencji).
Ale to co przemawia i tak za Destim to IMHO doskonałość tego softu. W stosunku do AM to jest po prostu nokaut pod każdym względem, zwłaszcza tym co najwążniejsze - dokładność routingu i tzw. kultura pracy. Po prostu nokaut. Nie wiem jak jest w porównaniu z TomTomem czy Igo ale słyszałem że mają trochę błędów. W D6 czy DPN nie spotkałem się jeszcze z błędami a w Europie zachodzniej routing miałem 100%-towy czyli nigdy nie błądziłem ani nie nadkładałem drogi a do tego przecież służy nawigacja. I do tego żadnych bugów + przejrzystość samej nawigacji.
Jedno tylko do czego mozna się przyczepić to wygląd programu ale to są argumenty dla tych co nawigacją lubią się pobawić a efekt nawigacji stawiają na drugim miejscu - znam sporo takich ludzi... :wink:

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2007, 23:23:24 »
Ja tam nie mam nic przeciwko Desti, chociaż ostatnio chciał mnie pakować "pod prąd". Na łukach też bym zrezygnował z komunikatów typu "-skręć w prawo czy - ..w lewo". Interfejs w zasadzie na podobnej strukturze od zawsze. Ale to już sprawa każdego softu. Dla mnie liczy się również efektywność na trasie a nie podniecanie się ekranem. Do zabawy mam inne programy  :E
Chociaż Sony na Navtequ zaczyna deptać powoli Destiemu po piętach ale nadal ma mniejszą bazę adresową  :mrgreen:
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2007, 15:22:32 »
Jeszcze jedna ciekawa sprawa, mianowicie numeracja budynków.

Możecie wierzyć lub nie :)

Dane ze strony Automapa.pl
procent populacji objętej dokładnymi punktowymi adresami       51%

W Destinator 7 - 52%

Pozdrawiam,
Emil

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2008, 09:49:09 »
Bardziej ciekawe jest, czy ktoś juz używa oryginalnego Destinatora 7  i może coś powiedzieć o mapach, zwłaszcza Europy Wschodniej (Litwa, Czechy, Słowacja i oczywiście Polska).


Dumam nad kupnem jakiegoś programu, AM już odrzuciłem, AP odradzają, ale podobno Destinator 7 jest całkiem niezły.
Głównie chodzi mi o mapy Bułgarii, Rumunii i Turcji, Węgier, Czech i Słowacji, Chorwacji, Serbii. Czy da się przejechać Rumunię
z 7 wersją programu? Czy ktoś z was mógłby sprawdzić czy jest trasa 7C w Rumunii (Szosa Transfogaraska, między Sibiu a Pitesti),
oraz czy jest w Bułgarii: Burgas, Sozopol?
--
twinsen

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: No to Destinator 7 i jego oficjalną premierę
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2008, 18:21:23 »
Dumam nad kupnem jakiegoś programu, AM już odrzuciłem, AP odradzają, ale podobno Destinator 7 jest całkiem niezły.
Głównie chodzi mi o mapy Bułgarii, Rumunii i Turcji, Węgier, Czech i Słowacji, Chorwacji, Serbii. Czy da się przejechać Rumunię
z 7 wersją programu? Czy ktoś z was mógłby sprawdzić czy jest trasa 7C w Rumunii (Szosa Transfogaraska, między Sibiu a Pitesti),
oraz czy jest w Bułgarii: Burgas, Sozopol?
W zeszłym roku jechałem na D6 przez RO i BG w drodze do TR i główne drogi (= międzynarodowe) w tych krajach były a z tego co wiem D7 ma praktycznie te same mapy co D6. Do tego jest dokładna mapa Bukaresztu. I na tym koniec. Żadnych dróg 2-go rzędnych. A szosa transfogarska, którą miałem okazję jechać w 2004 roku to droga zdecydowanie 2-go rzędna, więc z pewnością jej nie ma. Poza tym jak już wjedziesz na transfogarską to nawigacja jest niepotrzebna bo ta droga nie ma żadnych odbić - można jechać tylko do przodu.