Kilka pytań do posiadaczy

  • 28 Odpowiedzi
  • 24961 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kilka pytań do posiadaczy
« dnia: Lipiec 17, 2011, 23:17:00 »
Witam,
Posiadam HTC Desire HD i zastanawiam się nad zmianą na Desire S. Zmiana spowodowana jest tragiczną baterią w DHD oraz zbyt dużym wymiarem. Wdług mnie DHD jest zbyt duży co można odczuć w letnie dni.
Mam pytanie do posiadaczy Desire S:
- jak wygląda czas działania na baterii ( DHD max. 16H);
- czy guzik ON/OFF jest lekko wypukły, dobrze wyczuwalny?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2011, 08:10:04 »
Hej.

Sorry, ze tak pozno, ale maly ruch w tym dziale, to i nieczesto tu zagladam... ;)

Power jest ok, nie ma z nim problemow.

Czas dzialania to sprawa umowna, bo roznie mozesz swojego pda katowac, jednak ja jestem dosc heavy userem i te 24h dziala bez problemu. Przy traktowaniu go jako telefon to moze i ze 3 dni by dalo rade wyciagnac.

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2011, 17:20:44 »
Ja również przepraszam że tak późno, ale dopiero niedawno go otrzymałem, i nie chciałem się wypowiadać bez testów. Bateria... jak każdy HTC, nie zaskakuje, katuje go ciągle (granie, muzyka) i wytrzymuje max dzień... jak ktoś będzie mniej intensywnie używał, to pewnie dłużej wytrzyma, ale nie oszukujmy się, 2 dni to max....

klawisz power, chociaż odzwyczaiłem się od niego (htc leo posiadam jako swój główny fon) to jest dobrze wyczuwalny i nie ma z nim problemu, sam się nie wciska, ale trafić to nie problem.

minusem jest na pewno scena rozmów (za nowy fon) i trochę mnie irytuje czasem jakość rozmowy... :/ (ale może to być mój wymysł).
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2011, 16:07:00 »
Dzięki za odpowiedź.
Już kilka dni po zapytaniu zamieniłem DHD na DS i jestem bardzo zadowolony.
Oto moje subiektywne odczucia:
+ bateria wytrzymuje zdecydowanie dłużej, wykorzystywany jako telefon nawet 3 dni.
+ wymiary są dla mnie idealne, nie wypycha kieszeni, idealnie leży w dłoni.
+ wykonanie- tylna pokrywa osłony karty oraz baterii spasowana jest idealnie, w DHD była nierówna, lekko odstawała w jednej strony.
+ przycisk ON/OFF bardzo dobrze wyczuwalny.

Jedyny minus jaki znalazłem to złącze ładowania umiejscowione z boku po środku obudowy. W codziennym użytkowaniu nie przeszkadza jednak o ładowarce biurkowej można zapomnieć.


Odp: Kompatybilności ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2011, 20:44:38 »
Duzo lepiej jest z baterią niz w leo? Mi trzy ma gdzies tak z 16h w tym 3,5h wyswietlacza.

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:48:39 »
LEO i DHD wytrzymywały mi podobnie. W DS jest znacząca różnica, w weekend może będę miał czas żeby go pomęczyć na maxa.

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2011, 14:49:11 »
Mam pytanie do posiadaczy Desire S:
- jak wygląda czas działania na baterii ( DHD max. 16H);
- czy guzik ON/OFF jest lekko wypukły, dobrze wyczuwalny?

1. Bateria jak na konkurencję i inne HTC bardzo długo trzyma. Czasem potrafi i 3 doby - nie dni :) Ale standardowo ładuję co ok. 48 godzin. Legenda ładowałem co 12 godzin :)))

2. Lekko wypukły, mało wyczuwalny, aaale trafiam :)


A jak jest z GPS-em ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2011, 18:23:25 »
Przymierzam się do kupna Desire S ale nigdzie nie widzę opinii odnośnie GPS-a. Jak działa dokładnie, mało dokładnie, szybko łąpie fix-a ?

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: A jak jest z GPS-em ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2011, 15:35:19 »
Przymierzam się do kupna Desire S ale nigdzie nie widzę opinii odnośnie GPS-a. Jak działa dokładnie, mało dokładnie, szybko łąpie fix-a ?
Jak go kupiłem to łapał szybko i nie było problemów.

Teraz jest jakiś zastój.

Jeżeli włączę program GPS fix i antena widzi niebo to łapie w 15-60 sekund.

Bez tego programu potrafi wisieć...

Nie korzystam z nawigacji w tym telefonie póki co, bo mam Automapę na WM, ale zauważyłem że większość Androidów kiepsko sobie z GPSem radzi ;/

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2011, 21:45:15 »
A jak ogólne wrażenia ? Bo strasznie się miotam między HTC Desire S / Samsungiem Galaxy S / Sony Xperia Arc.
Ciągnie mnie do HTC jak cholera no i ekran nie jest jeszcze wielkości cegły. Jak twoje ogólne wrażenia.

P.S. Sorki za mały offtop, ale to się chyba jeszcze właściwie mieści w temacie   B)

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2011, 22:08:17 »
Witaj,
Miałem Galaxy S oraz Desire HD a wcześniej HD2, obecnie posiadam Desire S i dla mnie jest to najlepszy wybór.
Galaxy miał i ma rewelacyjny wyświetlacz i całkiem przyzwoicie trzyma bateria, dużym minusem był dla mnie brak lampy. Przeszkadzało mi również to że przypomina Iphona, również tylna klapka kiepsko wyglądała.
DHD miał dwie wady: bateria oraz wielkość. W okresie letnim ciężko go nosić w cienkich spodniach.
Zakupiłem Desire S i jestem mega zadowolony. Bateria trzyma 2-3 dni (w DHD 16h), wymiary są dla mnie idealne ( zbliżone do IP4, jednak jest większy wyświetlacz). Guzik ON/OFF jest dobrze wyczuwalny ( wDHD był schowany).

Do Samsunga już nie wrócę, HTC z HTC Sens bije go na głowę.
Polecam Desire S.

P.S. jest to moja subiektywna ocena. 

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2011, 09:54:18 »
A jak ogólne wrażenia ? Bo strasznie się miotam między HTC Desire S / Samsungiem Galaxy S / Sony Xperia Arc.
Ciągnie mnie do HTC jak cholera no i ekran nie jest jeszcze wielkości cegły. Jak twoje ogólne wrażenia.

P.S. Sorki za mały offtop, ale to się chyba jeszcze właściwie mieści w temacie   B)
Paru znajomych ma Galaxy S i S II. Tego drugiego nie biorę nawet pod uwagę, bo jest jak packa na muchy :) S'ka jest zdecydowanie mniejsza od S II, ale w stosunku do HTC wydaje się za lekka - jakby zrobiona z plastiku. Przez co telefon nie jest taki "twardy" jak HTC. Zdecydowaną wadą jest brak lampki LED, której często używam jako latarki. Poza tym telefony są podobne.

Na plus HTC zasługuje HTC sense, który jest moim zdaniem zdecydowanie ładniejszym i bardziej użytecznym rozwiązaniem.

Samsungi mają fabrycznie SWYPE, z którego korzystam po dograniu na HTC - nie ma z tym żadnego problemu, a prędkość pisania zwiększa się do nieprzyzwoitych wartości :))) I można trzymać telefon w ręku i pisać bez patrzenia jak kiedyś "po literce" lub z "t9" na starych nokiach i ericssonach :) Choć warto sprawdzić wynik przed wysłaniem :)

Wielkość 3.7" w HTC moim zdaniem jest idealny. Nie męczy wzroku, a telefon nie jest mocno wyczuwalny w kieszeni = nie wypycha jej ani nie wystaje na boki :)

Wadą mojego HTC są ewidentne problemy z fixem GPS, ale nie robiłem jeszcze nic aby ten problem rozwiązać. Jak zrobię roota i zbackapuje dane to może oddam do serwisu. Możliwe że po twardym resecie by przeszło, bo jak go kupiłem to tych problemów nie było.

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:10:17 »
Kurza twarz, mało informacji jest o GPS-ie czasem w recenzji ktoś napisze, że działa i tyle, ale jak działa to już nie. A pojedyncze osoby ? - widzę, że sporo ma problemy...  :O

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:30:30 »
Kurza twarz, mało informacji jest o GPS-ie czasem w recenzji ktoś napisze, że działa i tyle, ale jak działa to już nie. A pojedyncze osoby ? - widzę, że sporo ma problemy...  :O
Postanowiłem to sprawdzić i okazało się, że możliwe że moje problemy były po części spowodowane odznaczeniem "Use wireless networks / mobile connections"...

Aczkolwiek wcześniej na 100% miałem to włączone i problem też się czasem pojawiał.

Stestuje dzisiaj i dam znać :)

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2011, 21:24:13 »
Kurza twarz, mało informacji jest o GPS-ie czasem w recenzji ktoś napisze, że działa i tyle, ale jak działa to już nie. A pojedyncze osoby ? - widzę, że sporo ma problemy...  :O

Nie ma problemow... Nawiguje z google mapa ostatnio prawie codziennie i szybko lapie fixa, nawet w ruchu. Dobrze trzyma sygnal i pozycjonuje bardzo precyzyjnie.

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2011, 22:27:02 »
No w końcu jakieś pozytywne info  :ok:

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2011, 22:32:09 »
Nie wiedziałeś, że na necie wypowiadają się tylko ci, którzy chcą ponarzekać? ;>
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2011, 11:07:42 »
Nie wiedziałeś, że na necie wypowiadają się tylko ci, którzy chcą ponarzekać? ;>
Jak komuś działa dobrze to z pewnością o tym nie będzie pisał tak chętnie jak osoba, która szuka informacji "jak to naprawić" :)

Ale kiedy mój GPS w Desire S miał problemy to szukałem po forach (zagranicznych) i zauważyłem, że sporo ludzi też było zdołowanych - wskazywali np. GPS FIX jako pomocne narzędzie.

Ogólnie w Desire S GPS "jakoś działa", ale jest mało czuły (podobnie jak wifi), więc jadąc samochodem raczej nie złapie szybko fixa kiedy przysłania go dach, a nie jest bezpośrednio przy szybie. W domu można zapomnieć.

A dla porównania we wszystkich HTC z Windowsem (poza Trinity) jakie miałem wcześniej miały fixa w samochodzie, nawet gdy leżały w schowku pod łokietnikiem. Niektóre potrafiły również w domu na parterze złapać np. ze 4-5 satelitów i się zafixować (przez betonowy, ekranowany strop i strych).

W Desire S można o tym zapomnieć niestety, ale kiedy włączone jest wifi albo mobilne połączenie to zazwyczaj się szybko fixuje.

Zazwyczaj, bo niestety czasem kiedy jest naprawdę potrzebny i to szybko, wtedy zdarza się, że trwa to przysłowiowymi "godzinami" :) Miałem tak kilka razy i zdecydowanie nie polecam :) Ale nie zawsze mam przy sobie Automapę i/lub zasięg netu dla Google Maps włączonego "z zaskoczenia" w nowym miejscu, żeby mnie doprowadził do domu z jakieś wioski czy terenu leśnego.

Połączone: Wrzesień 09, 2011, 11:16:46
Nie ma problemow... Nawiguje z google mapa ostatnio prawie codziennie i szybko lapie fixa, nawet w ruchu. Dobrze trzyma sygnal i pozycjonuje bardzo precyzyjnie.
Ja też ostatnio się tym bawię - ale raczej dla testów i wygodnego wyszukiwania głosowego. Czasem zdarza się że jadę obok drogi głównej (istniejącej od lat), a czasem strzałka zatrzymuje się na mapie (na parę sekund, minutę lub dłużej) i stoi, mimo że ja jadę.

Ogólnie jestem fanem google i podobają mi się ich technologie (z których w większości korzystam), jednak nawigacja jeszcze sporo potrzebuje, żeby dorównać np. automapie - głównie logika wyznaczania tras, poprawność wyświetlania adresów/dokładność itp. No i powinna być mimo wszystko porządna opcja "offline", bo wbrew reklamom Play i innych internetu naprawdę nie ma jeszcze wszędzie :) Przekonałem się o tym będąc niedawno w okolicach Jarosławia, gdzie nie można było nawet wysłać smsa, ani porozmawiać dłużej niż kilka sekund :)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 11:16:46 wysłana przez Raadek »

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2011, 12:13:31 »
A ja napiszę, że GPS mi działa i to rewelacyjnie.
Np. wczoraj: deszcz, zachmurzenie duże, jechałem jako pasażer więc się bawiłem, prędkość ok 50-60km/h włączyłem iGO i sygnał złapał w ciągu kilku sekund. Wprowadziłem punkt docelowy i nawet na chwilę się nie zaciął, nie zerwał połączenia, mimo, że jechaliśmy specjalnie innymi drogami niż pokazywał w mieście.

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2011, 12:16:10 »
A ja napiszę, że GPS mi działa i to rewelacyjnie.
Np. wczoraj: deszcz, zachmurzenie duże, jechałem jako pasażer więc się bawiłem, prędkość ok 50-60km/h włączyłem iGO i sygnał złapał w ciągu kilku sekund. Wprowadziłem punkt docelowy i nawet na chwilę się nie zaciął, nie zerwał połączenia, mimo, że jechaliśmy specjalnie innymi drogami niż pokazywał w mieście.
A jak jest z dokładnością map iGo?

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2011, 14:13:43 »
Parę latek używałem automapy więc iGo jest dla mnie po prostu rozwiązaniem tymczasowym (mam nadzieję, że niedługo będzie AM na andka).
Co do samej mapy to są średnie, w większych miastach to jeszcze daje radę ale już poza miastem to ma pokręcone ulice. Np pokazuje na mapie drogę do czyjejś posesji  :-|  a nie pokazuje drogi która jest też gruntowa ale ma swoją urzędową nazwę.
Zdarza się też tak, że mijam jakąś ulicę a w iGo jest ona dopiero za 300-400m, czyli muszę zawracać bo każe skręcać w pole.
Nie jestem zadowolony ale coś muszę mieć aby chociaż do domu doprowadziła. I nie odważę się jechać w dalszą trasę na tej navi.

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:02:11 »
A co z tak strasznie chwalonym Sygic-kiem ?

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2011, 16:12:00 »
Nie działa na 2.3x

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2011, 22:20:00 »
Na co dzień używam nawigacji z Manty z AM oraz z wgraną MAPMAP (oryginalnie).  Wgrałem do Desire  IGO, żeby mieć w razie czego nawigacje offline, tak na wszelki wypadek. Kilka testów po moim mieście i mogę ją porównać do MapMap.
Wczoraj jeździłem po Bielsku a, że nie zabrałem Manty jeździłem na Google z wybieraniem głosowym. Jestem pozytywnie zaskoczony, szybko łapała fixa (dostęp do sieci), nie gubił sygnału,a i z trasą było ok. Kapitalnie działa wybieranie głosowe.
AM pozostaje numerem jeden, jednak google to ciekawa alternatywa.

W moim DS nie ma problemów z GPS.

Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2011, 15:38:58 »
Dobra. Sygic działa w wersji 11, nie mam na razie okazji porównać w trasie z iGo ale już widzę, że może i Sygic ma dokładniejsze mapy ale za to nie ma numeracji budynków w niektórych miastach, w których iGO bez problemu pokazywał adres z nr domu.

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2011, 12:11:59 »
Jestem ciekaw kiedy Automapa zaprezentuje wreszcie oficjalnie wersję na Androida :) I ile będzie kosztowała i jak zrobią "licencje".

Natomiast wrócę jeszcze do GPS'a - wczoraj ok. 20 próbowałem się wydostać z pewnego miejsca gdzie były same jednokierunkowe, zakazy wjazdu i ślepe ulice... Włączyłem Google Maps, aktywne połączenie 3g... No i jak po 15-20 minutach wreszcie udało mi się wyjechać samemu na jakąś znaną trasę, to się zafixowało...

Dla porównania miałem wczoraj w samochodzie również Samsunga Galaxy Tab P1000. Włączyłem go (czysty system), wsadziłem kartę sim, reboot, sam się skonfigurował, odpalił połączenie, włączyłem mapę i po paru sekundach wiedział gdzie jestem... A leżał sobie na siedzeniu z boku...

Także ogólnie rzecz biorąc jest jak pisałem wcześniej z tym HTC :)

*

Offline palkens

  • ***
  • 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:16:03 »
ja jak tylko odpalam dowolną nawigację

google maps google navigator (to to samo wiem) czy navigona to od razu wie gdzie jestem po wifi/3g potem dokladniej po gps ale lapie bardzo szybko
Mam Touch prO i jest mi z tym dobrze:D

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2011, 13:11:37 »
Z moich doświadczeń wynika, że różne aplikacje w różny sposób zarządzają GPS'em i łapanie fixa może się odbywać z różną prędkością. Warto więc sprawdzić kilka możliwości. Po dłuższym nieużywaniu GPSa czasami może też pomóc aktywność połączenia 3g/wifi z powodów o których pisał palkens oraz dlatego, że telefon pobiera sobie z sieci dokładne dane o położeniu satelitów geolokalizacyjnych.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Kilka pytań do posiadaczy
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2011, 13:55:19 »
Chciałem się wszystkim pochwalić, że ostatnimi czasy GPS szybciej się fixuje (zwykle bardzo szybko), ale tylko pod warunkiem, że jest bezpośrednio przy szybie w samochodzie :) Można zapomnieć o sygnale i nawigacji jak jest chociażby w uchwycie na napoje przy podłokietniku...

Dziwne, bo w ostatnich latach wszystkie telefony mi łapały fixa przez dach z tego miejsca.