Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna

  • 46 Odpowiedzi
  • 42168 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« dnia: Październik 20, 2011, 13:21:49 »
Właśnie w dniu dzisiejszym jest już dostępna aktualizacja metodą OTA.

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 16:12:30 »
Tak, tak.
U mnie już się instaluje  :O~

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2011, 23:37:58 »
Dziś zaktualizowałem, jak na razie jest ok. Samo odblokowanie wygląda świetnie, można ustawić kilka wariantów. Poprawiła się zdecydowanie szybkość przewijanych ekranów, nie mają końca.
Napiszcie jak z baterią, zasięgiem i WiFi

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 10:41:46 »
Dzień dobry, posiadam desire s od niedawna, stąd też niedawno (dzisiaj) zauważyłem ten temat. Niestety, telefon nie wyszukuje tej aktualizacji - w czym może tkwić problem? Czy jestem skazany na Androida 2.3.3 i HTC Sense 2.1? Z góry dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 15:24:37 wysłana przez karel2 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2011, 09:48:32 »
Jeśli masz telefon od operatora, to prawdopodobnie musisz czekać aż on zatwierdzi aktualizację. Poza tym HTC zwykle nie puszcza od razu dla wszystkich, tylko falami (najpierw ileś tam numerów IMEI, potem znowu ileś, itd.).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 15:35:00 »
To jest bardzo ciekawe. Poczytajcie na innych forach jakie jaja są z tą aktualizacją.
Otóż, niektórzy wstrzymywali się z instalacją bo bali się o jakieś błędy itp. A teraz w ogóle ich telefony nie pokazują możliwości aktualizacji mimo, że wcześniej taką informację mieli

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2011, 21:05:05 »
Jeśli masz telefon od operatora, to prawdopodobnie musisz czekać aż on zatwierdzi aktualizację. Poza tym HTC zwykle nie puszcza od razu dla wszystkich, tylko falami (najpierw ileś tam numerów IMEI, potem znowu ileś, itd.).
Dziękuję za konkretną odpowiedź.
To jest bardzo ciekawe. Poczytajcie na innych forach jakie jaja są z tą aktualizacją.
Otóż, niektórzy wstrzymywali się z instalacją bo bali się o jakieś błędy itp. A teraz w ogóle ich telefony nie pokazują możliwości aktualizacji mimo, że wcześniej taką informację mieli

Niestety też słyszałem negatywne opinie, ale ciekawość bierze górę. Wygląda na to, ze htc zbyt pospieszyło się z tą aktualizacją. Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie, jak mogli sobie pozwolić na taką pomyłkę.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2011, 14:23:31 »
Jest jeszcze jedna możliwość: bardzo często aktualizacje przez OTA kończą się różnymi problemami z aktualną konfiguracją. Po wykonaniu przywrócenia do ustawień fabrycznych i ponownym skonfigurowaniu telefonu problemy znikają. Ja miałem tak m.in. z 2.3.3 na moim Desire Z. Może tu jest podobnie?
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2011, 21:47:20 »
U mnie aktualizacja przebiegła bez problemu. Jest kilka plusów i minusów.
Plusy:
+ szybko łączy się z wifi
+ skróty na ekranie blokady
+ dopracowane graficznie widgety
+ smsy zdecydowanie bardziej czytelne
Minusy:
- utrudnione odbieranie połączeń
- tandetna pod względem graficznym prognoza pogody

Fon z t-mobile

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Aktualizacja HTC Desire S (OS+Sense)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2011, 21:30:30 »
W dniu dzisiejszym kilka minut temu przyszła mi automatyczna aktualizacja OS i Sense dla HTC Desire S (do Android 2.3.5 i Sense 3.0)! Telefon brandowany, kupiony w T-Mobile Polska! Póki co pobieram, co dalej z tego wyjdzie zobaczymy!

Trochę mnie to zaskoczyło bo myślałem, że dla brandowanego telefonu z polskiej sieci będzie problem z dotarciem automatycznych aktualizacji OS i Sense! A tu ci niespodzianka, bo przyszła ...

Automatyczna aktualizacja pobrała się i zainstalowała poprawnie w ciągu kilkunastu minut i po kilku automatycznych restartach telefonu (w 100% zasięgu Wi-Fi)! Po aktualizacji nadal pojawia się logo T-Mobile podczas uruchamiania, dane prywatne zostały zachowane! Nowy wygląd części aplikacji i widgetów! A dalej zobaczymy ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 21:14:55 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Aktualizacja HTC Desire S (OS+Sense)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2011, 15:04:34 »
Ja mam niebrandowanego Desire S i też taki sam komunikat o aktualizacji...

... ale szczerze mówiąc trochę się boję instalować, bo to co mam działa dobrze (poza powolnym włączaniem wifi - ale zauważyłem, że na to może mieć wpływ ilość i moc sygnału wifi - u mnie telefon jest zwykle w zasięgu 3 anten i nie wie którą wybrać:)

Masz może jakieś screeny z tego nowego Sense?

I na jaki ekran odblokowywania się zmienił teraz?

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2011, 15:09:12 »
U mnie aktualizacja przebiegła bez problemu. Jest kilka plusów i minusów.
Plusy:
+ szybko łączy się z wifi
+ skróty na ekranie blokady
+ dopracowane graficznie widgety
+ smsy zdecydowanie bardziej czytelne
Minusy:
- utrudnione odbieranie połączeń
- tandetna pod względem graficznym prognoza pogody

Fon z t-mobile

Ooo, jak dla mnie jedynym minusem poprzedniego firmware było właśnie powolne włączanie wifi, ale mam pytanie odnośnie skrótów na ekranie blokady. Jakie skróty można tam dodać i jak to działa?

Jak utrudnione zostało odbieranie połączeń?

Bo nie wiem czy instalować update... :)

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2011, 22:42:24 »
Aktualizować warto  :ok:
Skróty możesz dodać dowolne, wybierając z "wszystkich aplikacji".
Utrudnienie w odbieraniu połączeń polega na tym że musisz przeciągnąć zieloną ikonę w pierścień. Nie jest to bardzo uciążliwe jednak poprzednia wersja mi bardziej odpowiadała. W zimę można było odebrać rozmowę nosem nie ściągając rękawiczki.
Generalnie jest więcej plusów niż minusów.

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2011, 11:56:20 »
Wczoraj jednak zaktualizowałem :) Wszystko poszło bez problemu, telefon zachował wszystkie dane i ustawienia - plus dla HTC :)

Z rzeczy które uważam za zalety:

+ płynniejsze działanie w niektórych miejscach
+ ekran blokowania i powiadomień jest użyteczniejszy i może nie będzie sam odbierał połączeń przy wyciąganiu z kieszeni
+ lepsza aplikacja do aparatu + wreszcie można fotografować z kamery przedniej :)
+ minimalnie szybsze włączanie wifi (nadal nie jest natychmiastowe)
+ natychmiastowe włączanie diody (latarki) z widgetu LED LIGHT ON/OFF (wcześniej było opóźnienie kilka sekund)
+ inteligentniejszy suwak z ustawianiem godziny alaramów i przypomnień kalendarza - sam zatrzymuje się na 0, 15, 30 i 45 min, a nie lata bezwładnie jak wcześniej
+ nowa aplikacja Gallery - wreszcie nowe zdjęcia wyświetlają się po wejściu, a nie po przewinięciu na sam koniec :)))

Minusy:

- denerwująca animacja po odblokowaniu ekranu - zajmuje tylko czas i nie wiem jak ją wyłączyć (jest gdzieś opcja wyłączania wszystkich animacji systemu, ale nic tu nie zmienia)
- przesuwanie ekranów HTC SENSE zdecydowanie mi się nie podoba (efekt pseudo-3d). Wolałem zwykłe przesuwanie.
- zmieniony kalendarz ma mniejszą funkcjonalność
- nie podoba mi się nowa lista rozmów sms... nigdy takiej nie lubiłem ;/
- widget wyświetlający kalendarz odświeża się teraz wolniej (po każdym zablokowaniu i odblokowaniu ekranu)
- wstawianie templatów w smsy trwa długo (lista zdefiniowanych zdań wczytuje się 2-3 sekundy)

Bateria, zasięg i inne wydają się bez zmian :)

Ogólnie bałem się, że będzie gorzej :)

Teraz trzeba się przyzwyczaić do nowych wad i zalet :)

BTW: Czy ktoś zna może jakiś program konfigurujący HTC SENSE 3? Na windows mobile miałem coś takiego do konfiguracji manila-coś-tam

Połączone: Listopad 29, 2011, 12:00:44
W zimę można było odebrać rozmowę nosem nie ściągając rękawiczki.

Zamiast odbierać nosem polecam sobie takie rękawiczki przygotować :)))

http://mydiy.pl/rekawiczki-do-obslugi-smartfonow
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 12:00:44 wysłana przez Raadek »

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Aktualizacja HTC Desire S (OS+Sense)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2011, 16:39:22 »
Generalnie wszystko działa OK po instalacji aktualizacji jeśli chodzi o działanie telefonu! Telefon działa, nie było problemów z instalacją aktualizacji ani ponownym uruchomieniem telefonu! Aktualizacja trwała kilkanaście minut przez Wi-Fi! Telefon po aktualizacji obserwuję już od kilku dni, więc mogę się już podzielić kilkoma pierwszymi uwagami na temat tej aktualizacji i działania telefonu po aktualizacji!

Telefon uruchamia się/startuje chyba trochę dłużej niż wcześniej! Niestety chyba trochę słabszy jest zasięg Wi-Fi (może ktoś potwierdzić?)! Zasięg GSM chyba się nie zmienił! Zasięgu GPS jeszcze nie miałem okazji przetestować!

W telefonie znacząco zmienił się wygląd graficzny części aplikacji i widgetów (moim zdaniem na mniej korzystny / mniej ładny, ale może to kwestia przyzwyczajenia)! Np. aplikacja Kalkulator wygląda graficznie FATALNIE (poprzedni wygląd kalkulatora był idealny/ładny, teraz pola poszczególnych znaków/cyfr/funkcji jakby zachodzą na siebie, czcionka znaków/cyfr/funkcji jest jakby dużo większa i nie mieści się na polach tych znaków/cyfr/funkcji - trochę tak jakby klawisze klawiatury komputerowej zachodziły na siebie!); podobnie niestety na gorszy zmienił się wygląd Kalendarza i niestety sposób jego działania - dodawania nowych zadań/terminów i ich prezentacji w kalendarzu; zmienił się też widget Pogoda (chyba to nowsza jego wersja - rozszerzona, wygląd to kwestia przyzwyczajenia); zmienił się wygląd aplikacji Market (nie podoba mi się!)

Zmienił się sposób odblokowywania ekranu - był suwak przesuwany w dół żeby odblokować/odebrać telefon i w górę aby dać odmowę dzwoniącemu, teraz jest pierścień/okrąg/oring który przeciąga się z dołu na środek ekranu i żeby go odblokować upuszcza się go a on pęka i jak kamień rzucony w wodę tworzy kolejne coraz większe okręgi i odblokowuje ekran (nie wiem jak dać odmowę)! Na zablokowanym ekranie są 4 skróty/ikonki do dowolnych aplikacji/funkcji telefonu (można je zmieniać na skróty/ikonki do innych aplikacji/funkcji) i po przeciągnięciu danego skrótu na zablokowanym ekranie do środka pierścienia/okręgu/oringu odblokowującego ekran otwiera się od razu daną aplikację/funkcję (to jest nawet fajne bo zyskujemy dzięki temu dodatkowe 4 skróty na zablokowanym głównym ekranie dające bezpośredni dostęp do 4 dowolnych aplikacji/funkcji bezpośrednio z ekranu a nie z głębi menu telefonu);

Zmienił się sposób działania ekranów/pulpitów - wcześniej można było zmieniać ekrany 3x w lewo lub 3x w prawo od głównego ekranu/pulpitu i trzeba było wracać z powrotem do głównego ekranu/pulpitu żeby przejść do tych po drugiej jego stronie, teraz jest tyle samo ekranów/pulpitów ale można je obracać cały czas w jedną wybraną stronę w lewo lub w prawo na zasadzie pętli wracając do głównego ekranu/pulpitu jak na kuli w globusie (a nie tylko 3x w prawo lub w lewo)!

Nowych funkcji w ustawieniach itp. chyba nie przybyło (może ktoś potwierdzi?)!



Po aktualizacji:

Wersja systemu Android po aktualizacji: 2.3.5
Wersja HTC Sense: 3.0
Numer oprogramowania: 2.10.401.8

Wersja jądra / Wersja kernela:
2.6.35.10-g9ac6c7a
htc-kernel@and18-2 #1
Wed Sep 21 13:48:03 CST 2011

Wersja pasma podstawowego
20.4801.30.0822U_3822.10.08.04_M

Numer kompilacji
2.10.401.8 CL156318 release-keys

wersja przeglądarki WebKit/533.1

Android Market
Wersja kompilacji: 3.3.11
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 18:44:15 wysłana przez PPiotrek78 »

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2011, 12:26:03 »
Koledzy
Jako że jestem nowy w używaniu DS i od razu po zakupie dostałem upgrade do wspomnianych aktualizacji mam pytana:

Czy Wam także zacinają się filmy 1080i/p .mp4 odtwarzane przez MX playera? mam dostępna tylko opcję SW i w tej konfiguracji obraz tnie się bardzo mocno a dźwięk po paru sekundach w ogóle się wyłącza. Filmy 720p idą płynnie - czy jest to ograniczenie samego urządzenia czy ja ma coś nie tak z kodekami/odtwarzaczem?

Drugie pytanie dotyczy odtwarzania po Wi-FI jak to zrobić żeby podpinał się pod udostępniony dysk sieciowy ? Jakimś programem czy po prostu gdzieś muszę wpisać adres dysku?

Pozdrawiam



Odp: Aktualizacja HTC Desire S (OS+Sense)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2011, 13:07:36 »
żeby go odblokować upuszcza się go a on pęka i jak kamień rzucony w wodę tworzy kolejne coraz większe okręgi i odblokowuje ekran (nie wiem jak dać odmowę)!
Trzeba przeciągnąć czerwoną słuchawkę do okręgu.

Po aktualizacji zniknął mi (ze spisu aplikacji) Panel samochodowy - jak u was?
Natomiast chyba dodatkowo mam Menadżer zadań.

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:04:41 »
żeby go odblokować upuszcza się go a on pęka i jak kamień rzucony w wodę tworzy kolejne coraz większe okręgi i odblokowuje ekran (nie wiem jak dać odmowę)!
Trzeba przeciągnąć czerwoną słuchawkę do okręgu.

Po aktualizacji zniknął mi (ze spisu aplikacji) Panel samochodowy - jak u was?
Natomiast chyba dodatkowo mam Menadżer zadań.

Potwierdzam - znika Panel Samochodowy, ale za to jest menedżer zadań.

Moje odczucia raczej pozytywne. Poza tym, co już wspomniano na plus zmieniło się menu trybu działania telefonu wpiętego pod USB. Mamy dwa duże przyciski dla "Tylko ładowanie" i "Tryb pamięci masowej". I w końcu zmieniono te idiotyczne nazwy "Internet z telefonu" na lepiej (profesjonalniej?) brzmiące.
Dodano również bardzo przydatny skrót do wykonania zrzutu ekranu (przycisk on/off+home).

Nie podoba mi się natomiast to, że tapeta nie przesuwa się wraz ze zmianą pulpitu, jak miało to miejsce w poprzedniej wersji HTC Sense. To kwestia ustawień czy może tak po prostu jest?

I to chyba wszystko po kilku tygodniach używania nowego Sensa.

Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:07:20 »

Nie podoba mi się natomiast to, że tapeta nie przesuwa się wraz ze zmianą pulpitu, jak miało to miejsce w poprzedniej wersji HTC Sense. To kwestia ustawień czy może tak po prostu jest?



Raczej jest ta opcja wyrzucona ze względu na pulpity , które teraz obracają się jak karuzela. Czyli dochodząc do ostatniego nie zatrzymuje się tylko przechodzi na druga stronę.

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Aktualizacja HTC Desire S (OS+Sense)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2011, 14:22:24 »
Po aktualizacji zniknął mi (ze spisu aplikacji) Panel samochodowy - jak u was?
Natomiast chyba dodatkowo mam Menadżer zadań.



Tak potwierdzam:
Znikł Panel Samochodowy, być może da się go włączyć poprzez inną aplikację np. Nawigacja itp. (nie miałem okazji szukać)!?
Przybył Menedżer zadań

Wydaje mi się że telefon trochę dłużej się uruchamia/restartuje i działa ogólnie sporo szybciej po uruchomieniu (jeśli chodzi o uruchamianie aplikacji czy przesuwane pulpity itp.), chyba niestety trochę słabszy jest zasięg WiFi po tej aktualizacji, GPS nadal nie sprawdziłem bo nie miałem okazji (poza tym czekam na AutoMapę EU dla Android a obecnie używam MapyMap)!

Natomiast strasznie przeszkadza mi nadal obecny fatalny wygląd i sposób funkcjonowanie Kalendarza i fatalny wygląd Kalkulatora - da się jakoś przywrócić poprzedni wygląd i sposób funkcjonowania tych aplikacji?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 14:27:33 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Aktualizacja HTC Desire S (OS+Sense)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2011, 15:18:09 »
da się jakoś przywrócić poprzedni wygląd i sposób funkcjonowania tych aplikacji?
Bez ich podmiany na poprzednie wersje raczej nie. A to może nie zadziałać, bo starsze wersje mogą być nie kompatybilne z nowym frameworkiem Sense'a. Co prawda na xda-dev widziałem mieszane ROMy (2.1+3.0), ale nie wiem co było z której wersji i co twórca zrobił, żeby to wszystko działało.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:24:48 »
Telefon po aktualizacji bardzo wolno sie włącza - nie liczyłem ile, ale kiedyś byl to moment, a teraz blizej 3-5 :(

A wczoraj musiałem zrobic restart jak mapa google przestała pokazywać mnie na mapie, a dzisiaj drugi raz przy wysyłaniu kodow ERA MENU...

Przykre to, bo na starym sofcie restart robiłem raz w miesiącu.

Miło, ze screeny można robić skrotem klawiszowym.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:29:08 »
Raadek: jeżeli problem bardzo ci doskwiera i nie boisz się konieczności przywracania danych, to wykonaj reset telefonu do stanu fabrycznego. Niestety czasem się zdarza, że przy aktualizacji mechanizmem OTA stare dane i nowy system plus śmieci jakie się nazbierały gryzą się ze sobą i wydajność sprzętu makabrycznie spada lub pojawiają się jakieś błędy. Mam wrażenie, że jest tak w twoim przypadku.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:54:37 »
Witam ponownie,

Mam kilka pytań:
1) do czego służy i jak/kiedy działa hasło magazynu danych logowania w HTC Desire S (Ustawienia/Zabezpieczenia/Ustaw hasło <ustaw lub zmień hasło magazynu danych logowania>) i w jakich momentach pojawia się żądanie podania tego hasła?
O jakie dane logowania chodzi? Jakie dane logowania to hasło chroni?
+ ustawienia powiązane: Użyj bezpiecznych danych logowania / Wyczyść wszystkie dane

2) Czy w HTC Desire S jest możliwość ustawienia tzw. Kodu Zabezpieczającego jak w tradycyjnych telefonach komórkowych?

Pozdrawiam

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:16:51 »
Raadek: jeżeli problem bardzo ci doskwiera i nie boisz się konieczności przywracania danych, to wykonaj reset telefonu do stanu fabrycznego. Niestety czasem się zdarza, że przy aktualizacji mechanizmem OTA stare dane i nowy system plus śmieci jakie się nazbierały gryzą się ze sobą i wydajność sprzętu makabrycznie spada lub pojawiają się jakieś błędy. Mam wrażenie, że jest tak w twoim przypadku.

Jeremy, dzięki za odpowiedź.

Jak będzie bardzo źle to zrobię hard reset, ale szczerze mówiąc nie bardzo mam na to ochotę :) Za dużo programów, ustawień i danych, a backupy pewnie i tak nie wszystko zapiszą ;/

Póki co działa :)

BTW: w samsungu galaxy tab musiałem ostatnio zrobić twardy reset, bo zaczął totalnie głupieć i wisieć - ale tam nie było nic wartościowego i cała operacja zajęła 3 minuty :))

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2011, 23:57:55 »
Po tej aktualizacji ewidentnie mój HTC działa gorzej :/ Dzisiaj kolejny restart, bo nie działa znowu poprawnie nawigacja i mapa google... Jak to się powtórzy jeszcze raz w niedługim czasie to zdecyduje się na twardy reset chyba :/

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:30:46 »
HTC powinno się wstydzić... Ten nowy Android to totalna niestabilność... Teraz np. nie mogłem nigdzie zadzwonić, bo było głucho po wybraniu numeru... Masakra.

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:44:15 »
Raadek słuchaj no,

Ja nie wiem czy to wina HTC, różnie to bywa z aktualizacjami!
U mnie np. zainstalowała się poprawnie i telefon chodzi ogólnie szybciej!
Drażnią mnie natomiast pewne szczegóły typu grafika kalkulatora czy funkcjonalność i grafika kalendarza!
Ale do niczego więcej póki co przyczepić się nie mogę!

Sporo pewnie zależy od ustawień, sposobu użytkowania, ilości zainstalowanego dodatkowego oprogramowania (zaśmiecenia systemu)! Jeśli np. masz doinstalowane dużo oprogramowania rożnego pochodzenia to może trzeba je zweryfikować pod kątem wykrzaczania systemu (chodzi o kompatybilność z nowym systemem) itp.

A może spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych (zresetuj go) na nowym systemie bo czasem to pomaga (wcześniej skopiuj/zabezpiecz zawartość telefonu dane, kontakty, pliki itp. przed utratą)!

Raczej nie zrzucałbym całej winy na producenta (skoro u innych nie ma problemów takich jak np. masz Ty), bo producent raczej idiotą nie jest i aż tak schrzanionej aktualizacji raczej by nie wypuścił narażając się na utratę zaufania do marki HTC itd.!

No, i spokojnie, bo tylko spokój może Cię uratować Chłopie!



*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:55:02 »
Piotrek, będę jeszcze próbował, ale nie uśmiecha mi się spędzanie dnia na konfigurowanie telefonu :) Może w święta się pobawię :)

I jestem spokojny póki co :) Denerwuje mnie po prostu to że wciskają aktualizację, która faktycznie części ludzi bardziej szkodzi niż pomaga. A jak WIFI nie działało dobrze tak dalej nie działa (główna wada Desire S, na którą dużo ludzi narzeka)

Połączone: Grudzień 19, 2011, 20:38:20
Telefon właśnie sam z siebie ot tak się wyłączył... także to był ostatni znak. Czas na format  :-|
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 20:38:20 wysłana przez Raadek »

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Android 2.3.5 i sense 3.0 już dostępna
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 20, 2011, 10:02:30 »

U mnie Wi-Fi chodzi po aktualizacji tak samo jak przed!

Tzn. uruchamia się szybko, zapisaną w pamięci sieć znajduje i loguje się do niej też szybko, inne sieci znajduje też dosyć szybko!
Problemem jest jedynie słaby zasięg sygnału w mieszkaniu przez ściany (w otwartej przestrzeni jest normalny 100%)!
Telefon będąc w dobrym zasięgu (otwartej przestrzeni, nie przez ściany) nie gubi go/nie rozłącza, przez przeszkody/ściany zazwyczaj też nie, ale zasięg jest wtedy minimalny!

Generalnie to nie narzekam na Wi-Fi!

Pozdrawiam