T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...

  • 7 Odpowiedzi
  • 4890 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

johar

T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« dnia: Styczeń 18, 2011, 10:20:32 »
Witam

Od listopada używam mojego Desire HD i poza faktem że jestem super szczęśliwy że przeszedłem na Androida to do szału doprowadza mnie kilka rzeczy.

T9 - jest po prostu do bani. Nie ma połowy normalnych słów, ciągle mi babole strzela...  :-| Z tego co się bawiłem Galaxy Tab i Galaxy S to mają dużo lepsze słowniki... Duuuużo. Czy można podmienić T9, albo zaimportować normalny wykaz słów? to już w mojej firmowej Noki nie robię tylu błędów!

HTC Sense.com - czy to ja nie umiem ustawić autologowania czy to może normalne że po każdym restarcie, lub włączeniu trybu samolotu muszę się ponownie logować... Jeżeli tak zawsze jest to jaki jest sens tego Sense... Że niby mogę komórkę odnaleźć jak mi ukradną... Ale tylko dopóki złodziej jej nie wyłączy, nie wyjmie kraty, lub baterii... No to się muszę spieszyć  :mysli:

Czy da się zainstalować SWYPE z polskim słownikiem bo mi się udało tylko uruchomić z angielskim podpowiadaniem wyrazów.

Bateria - mi przy normalnym użytkowaniu starcza na max 16 godzin... a jak intensywniej chcę skorzystać to 10. Sorex to jakaś paranoja... co ja mam ze sobą wszędzie gniazdko nosić? Jak jest z tymi bateriami z Allegro? Którą kupić żeby choć 2 godzinki przybyło.

U was też ten plastik na dole tak trochę odstaje? I spada bez powodu, albo nie da się zdjąć za żadne skarby?

pozdrawiam



*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 11:12:53 »
Cytuj
HTC Sense.com - czy to ja nie umiem ustawić autologowania czy to może normalne że po każdym restarcie, lub włączeniu trybu samolotu muszę się ponownie logować... Jeżeli tak zawsze jest to jaki jest sens tego Sense... Że niby mogę komórkę odnaleźć jak mi ukradną... Ale tylko dopóki złodziej jej nie wyłączy, nie wyjmie kraty, lub baterii... No to się muszę spieszyć  :mysli:
Nie sprawdzałem, nie loguję się do HTCSense.com. Jaką masz wersję ROMu?
Cytuj
T9 - jest po prostu do bani. Nie ma połowy normalnych słów, ciągle mi babole strzela...   Z tego co się bawiłem Galaxy Tab i Galaxy S to mają dużo lepsze słowniki... Duuuużo. Czy można podmienić T9, albo zaimportować normalny wykaz słów? to już w mojej firmowej Noki nie robię tylu błędów!
Nie wiem - u mnie standardowy słownik się sprawdza.
Cytuj
Czy da się zainstalować SWYPE z polskim słownikiem bo mi się udało tylko uruchomić z angielskim podpowiadaniem wyrazów.
Da się. Trzeba tylko mieć odpowiednią instalkę.
Cytuj
Bateria - mi przy normalnym użytkowaniu starcza na max 16 godzin... a jak intensywniej chcę skorzystać to 10. Sorex to jakaś paranoja... co ja mam ze sobą wszędzie gniazdko nosić? Jak jest z tymi bateriami z Allegro? Którą kupić żeby choć 2 godzinki przybyło.
Kwestia czym dla ciebie jest "normalne użytkowanie". Poza tym to jest niestety problem wszystkich szybkich smartfonów i DHD nie jest tu jakimś dużym wyjątkiem. Baterii z Allegro nie sprawdzałem.
Cytuj
U was też ten plastik na dole tak trochę odstaje? I spada bez powodu, albo nie da się zdjąć za żadne skarby?
U mnie na jednym boku nie jest na równi z obudową - denerwujące ale da się z tym żyć. Ze zdejmowaniem nie mam problemów.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

johar

Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 12:03:15 »
Cytuj
Nie sprawdzałem, nie loguję się do HTCSense.com. Jaką masz wersję ROMu?
1.72.405.3 system 2.2.1 - ogólnie najnowszy z automatycznie się ładujących. Chyba aktualizował się gdzieś w święta...


Cytuj
Nie wiem - u mnie standardowy słownik się sprawdza.
Sprawdza się? Daj spokój! Są tylko podstawowe słowa bez odmian. Jest "Zabić", ale już nie "zabiłem" i tak w wielu przypadkach. Brak np. ambitniejszym, blondynką, całusy, chuj, cieszysz, CV, cynikiem, dotrę, egoista... i wiele wiele innych. Tak jak mówiłem w Samsungu wygląda to dużo lepiej.


Cytuj
Da się. Trzeba tylko mieć odpowiednią instalkę.
Dziękować


Cytuj
Kwestia czym dla ciebie jest "normalne użytkowanie". Poza tym to jest niestety problem wszystkich szybkich smartfonów i DHD nie jest tu jakimś dużym wyjątkiem. Baterii z Allegro nie sprawdzałem.
10 min rozmów, ze 2 smsy, trochę sieci (sprawdzę co w kinie, fejsika i lub połączenie autobusem) i już piłuje ryja o ładowanie. Wiem i to mnie wprawia w zdumienie. Czy nie lepiej 1mm dodać do grubości i 10gram wagi?
Swoją drogą wygląda to zupełnie inaczej jak wyłączyć wszystkie połączenia z netem, wtedy 2 dni można spokojnie bez kabla przeżyć. Ale Android bez sieci to tylko większa nokia 6310.

Cytuj
U mnie na jednym boku nie jest na równi z obudową - denerwujące ale da się z tym żyć. Ze zdejmowaniem nie mam problemów.
No bez sensu... niby takie super wykonanie :/

Pasuje stwierdzenie, że łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo. Po co mi komórka która może wszystko, jeżeli jest wiecznie rozładowana. To tak jakby nowe BMW x6 miało zasięg 100km.

Podobna sytuacja miała miejsce z notebookami. Dopiero od jakiegoś roku standardem zaczęło się robić 5-6 godzin pracy a i 10 nie jest już wyjątkiem (mówię o rynku konsumenckim) I okazuje się że to działa, bo taki sprzęt (lekki, średnio wydajny i z dużym bakiem) sprzedaje się coraz lepiej. Producenci smartphonów uczcie się

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 13:01:47 »
Cytuj
Sprawdza się? Daj spokój! Są tylko podstawowe słowa bez odmian. Jest "Zabić", ale już nie "zabiłem" i tak w wielu przypadkach. Brak np. ambitniejszym, blondynką, całusy, chuj, cieszysz, CV, cynikiem, dotrę, egoista... i wiele wiele innych. Tak jak mówiłem w Samsungu wygląda to dużo lepiej.
No nic nie poradzę. Nie znalazłem gotowego słownika. Chyba jedyna metoda to zmiana klawiatury.
Cytuj
10 min rozmów, ze 2 smsy, trochę sieci (sprawdzę co w kinie, fejsika i lub połączenie autobusem) i już piłuje ryja o ładowanie.
Jeśli masz takie "normalne" użycie i o 16 pada to masz coś co drenuje baterię. Domyślam się że nie masz roota. U mnie jest jednak dużo lepiej - normalnie nawet ponad 2 godz. WWW po HSDPA i Wi-Fi, ok. 30 min. gier, trochę rozmów i ok. 16 bateria zaczyna się kończyć - choć jeszcze z 1h przewegetuje. Może to dzięki custom ROM'owi.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

johar

Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:54:48 »
Cytuj
Jeśli masz takie "normalne" użycie i o 16 pada to masz coś co drenuje baterię. Domyślam się że nie masz roota. U mnie jest jednak dużo lepiej - normalnie nawet ponad 2 godz. WWW po HSDPA i Wi-Fi, ok. 30 min. gier, trochę rozmów i ok. 16 bateria zaczyna się kończyć - choć jeszcze z 1h przewegetuje. Może to dzięki custom ROM'owi.
Nie mam rota. Co do drenowania baterii to w sumie wszystko mam ustawione na autoaktualizowanie. Kontakty, maile (2 skrzynki), fejsik, HTC Sense, Skype, pogoda... Jak wyłączyłem neta przez 3g to 2-3dni trzymał. Z tym że idą Androida jest nie bycie telefonem ale okienkiem do netu...


Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2011, 00:47:07 »
Cytuj
Jeśli masz takie "normalne" użycie i o 16 pada to masz coś co drenuje baterię. Domyślam się że nie masz roota. U mnie jest jednak dużo lepiej - normalnie nawet ponad 2 godz. WWW po HSDPA i Wi-Fi, ok. 30 min. gier, trochę rozmów i ok. 16 bateria zaczyna się kończyć - choć jeszcze z 1h przewegetuje. Może to dzięki custom ROM'owi.
Nie mam rota. Co do drenowania baterii to w sumie wszystko mam ustawione na autoaktualizowanie. Kontakty, maile (2 skrzynki), fejsik, HTC Sense, Skype, pogoda... Jak wyłączyłem neta przez 3g to 2-3dni trzymał. Z tym że idą Androida jest nie bycie telefonem ale okienkiem do netu...

Ja też tak miałem, że bateria trzymała mi bardzo krótko. Średnio po 3-4h i padał całkowicie. Zmieniło się to jak zainstalowałem taskillera. Teraz spokojnie 24h mi wytrzymuje (około 30min rozmowy, wi-fi, internet z telefonu czasami po 1h i muzyka ze słuchawek). Później dla sprawdzenia odinstalowałem taskillera i znowu trzymał zalediwe kilka godzin. I tak jak Ty nie mam roota.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2011, 16:02:47 »
Kontakty, maile (2 skrzynki), fejsik, HTC Sense, Skype, pogoda... Jak wyłączyłem neta przez 3g to 2-3dni trzymał. Z tym że idą Androida jest nie bycie telefonem ale okienkiem do netu...

Spróbuj wyłączyć samego Skype'a. Na iOS on strasznie drenuje baterię, może na Andku jest tak samo.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: T9, HTC Sense.com, bateria i inne wady...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2011, 22:54:04 »
na androidzie to samo. Skype bardzo zjada baterię na samo utrzymanie połączenia. W ciągu nocy potrafi nawet połowę zabrać podczas gdy Talk zje najwyżej 3%... a w zasadzie to samo utrzymanie 3g włączonego tyle pobiera.
Are you shpongled?