problem z podłączeniem do WiFi

  • 1 Odpowiedzi
  • 1906 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z podłączeniem do WiFi
« dnia: Styczeń 16, 2011, 22:04:16 »
Witam,

Właśnie jestem świeżo po zakupie DHD. Mam olbrzymi problem z podłączeniem go do mojej sieci WiFi. Ale po kolei:
1. Na routerze WAN jest ustawiona sieć domowa, z niego idzie DHCP (router 192.168.1.1)
2. do routera WAN dopięty jest router WiFi działający jako AP (static IP 192.168.1.8 ).
3. przez tego AP laptopy normalnie podłączają się do internetu, widzą pozostałe elementy sieci, inne komputery, itp
4. Na AP jest ustawione WPA2 - Personal z TKIP / AES i hasło
5. DHD łączy się z siecią po WIFI - na routerze WAN widzę, że ten mu przydziela adres

Do tego momentu wszystko wygląda OK, ale DHD nie może pobrać nr IP. Widzę w widgecie, ze próbuje pobrać ten IP, ale nie idzie dalej. DHD jest z wersją ROM 1.32.405.6 - nic nie modyfikowałem. Telefon jest w sieci PLAY (jeśli to jeszcze miałoby w czymś pomóc).

gdy testowałem telefon zaraz po zakupie, bez problemu podłączył się do sieci w jednej z kawiarni w centrum Warszawy. Więc nie powinno być z tym problemu. Ale na innych forach zauważyłem posty, że jest właśnie niekiedy problem z podpięciem sie do WIFI.

Będę wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam
Piotrek

*

Offline rafal66

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation Z710e + Acer Iconia Tab A500 (16)
Odp: problem z podłączeniem do WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2011, 23:06:03 »
AP masz static - rozumiem, że oznacza to wpisanie do AP na stałe tego IP czy też jest w fixed/static wpisany w routerze?
Tak czy inaczej ustaw w obu (router niech przydziela zawsze to samo IP do AP, AP niech ma wpisane na stałe swoje IP). Nie wiem dlaczego ale w podobnej konfiguracji miałem kiedyś problem, router usilnie przydzielał to samo IP które ma AP do laptopa.
Bo takim podwójnym ustawieniu na sztywno pomogło. Na wszelki wypadek możesz przy okazji zmienić IP tego AP, gdyby Twój DHD zapałał zbyt wielką miłością do tego numeru i go cały czas pamiętał.