Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM

  • 6 Odpowiedzi
  • 7686 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« dnia: Maj 05, 2011, 18:32:33 »
Witam,

jestem świeżym użytkownikiem HTC Desire HD i nie wiem jak poradzić sobie z problemem z tematu  :-?. Miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczny za podanie rozwiązania.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2011, 20:33:47 »
musisz napisać dokładniej o co chodzi
PIM to jakaś aplikacja? gdzie chcesz skopiować kontakty?

Odp: Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2011, 16:53:23 »
Komunikat ten pojawia się po podłączeniu telefonu do PC za pomocą HTC Sync. Telefon zostaje wykryty, wszystko jest ok. Po zaznaczeniu co ma zostać zsynchronizowane (tutaj kontakty i kalendarz) i wciśnięciu "synchronizuj teraz" pojawia się właśnie ten komunikat "Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM"  :-?

Jedyne do czego może mi się obecnie przydać HTC Sync to zgrywanie muzyki (choć i tak po podłączeniu telefonu jako pamięć masową da się to zrobić). Oczywiście kontakty i zapiski w kalendarzu mogę wymieniać z gmail'em za pomocą Internetu w telefonie, ale zadałem to pytanie, bo może nie mam czegoś dobrze ustawionego w DHD? :mysli:

Wcześniej korzystałem z HTC HD 2 i tam nie było problemu: Telefon-PC-Microsoft ActivSync i wszystko ładnie szło...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2011, 17:11:36 »
hmm HTC Sync nie używam, a z czym na PC o to synchronizuje? może potrzebny jest MS Outlook?

Odp: Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2011, 18:52:24 »
No właśnie powinien Gmail być zsynchronizowany z MS Outlook. Tyle, że niby to zrobiłem, a dalej jakoś mi to nie działa :/

Odp: Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2011, 13:25:16 »
u mnie wszytsko dzialalo i nagle tez pojawil sie taki komunikat, ale wylaczylem outlooka i synchronizacja przebiegla pomyslnie, i teraz dziala.

podobny problme widzialem na forum android com pl i tam polecja stosowanie innego programu do synchro
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 13:27:52 wysłana przez abacus »

Odp: Nie można kopiować kontaktów z aplikacji PIM
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2011, 15:34:44 »
A jakiego Ty programu używasz Abacus? Bo ja sciągnąłem jakiś inny, ale z nim to jak z Paint (im prostszy tym trudniejszy  :)).
Ale jakoś przestałem się przejmować tym, że nie synchronizuję sobie wszystkiego jak z HD2 - mam włączony pakiet 100 MB co miesiąc w Play, synchronizację maila, kontaktów i kalendarza ustawiłem na "raz dziennie" i HTC Sync zostawiłem na dysku PC tylko do podłączenia telefonu, by móc instalować .apk z poziomu PC  :P
Temat można uznać więc za zamknięty, bo zrobiłem sobie w końcu porządek na gmail'u i boję się teraz, że jak zacznę "kombinować" to narobi mi się straszy bałagan...
Jeśli jednak znajdzie ktoś jakiś pewny sposób i wrzuci instrukcję jak z tym sobie poradzić będę wdzięczny :). Dzięki za zainteresowanie, big up!