htc desire hd aparat

  • 59 Odpowiedzi
  • 23424 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:30:21 »
Mam już DHD:) Oznajmiam że ze wszystkich dotychczasowych urządzeń PDA, DHD robi najlepsze zdjęcia i ma najlepiej rozwinięty funkcjonalnie aparat:P Mi tam nie przeszkadza jakaś plamka bo widzę znaczną różnice pomiędzy jakością zdjęć z poprzednich urządzeń.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 25, 2010, 21:36:04 »
Zrobiłem już trochę fotek z DHD i coś jest nie tak. Wszystkie zdjęcia są po prostu nie ostre. Nawet te zrobione przy mocnym oświetleniu. Dodatkowo jest masa szumów, a wieczorem to już w ogóle tragedia. Od czego to zależy? W HD2 fotki były o niebo lepsze. Bez szumów i ostre. Poniżej fotka do sprawdzenia. Co ciekawe filmiki zrobione w tych samych warunkach są ok.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 21:37:45 wysłana przez ziele »
Are you shpongled?

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:08:24 »
[...]
wyglada tak jakby stopien kompresji "zalatwil" te fote
to co dzieje sie z niebem przy 100% to porazka
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2010, 12:12:45 »
Nigdzie nie widzę opcji odnośnie kompresji. W hd2 było.
Are you shpongled?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2010, 12:33:54 »
Może to uszkodzenie - wygląda na błędne działanie autofocusa, bo DHD robi wyraźne zdjęcia, 10x lepsze od HD2.

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 26, 2010, 13:22:25 »
[...]
DHD robi wyraźne zdjęcia, 10x lepsze od HD2.
wyczytales czy osobiscie miales okazje to wyliczyc po zrobieniu foty ??
w/g mnie w tym samym oswietleniu (b.dobrym) zdjecia zrobione przez desire hd sa gorszej jakosci niz zrobione przez touch hd
a to ze rozdzialka 8 mpx ?? i co z tego
malpka kodaka z przed 5 czy 6 lat 3,2 mpx'a zostawia daleko w tyle DHD w kategorii zdjec
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 26, 2010, 20:20:34 »
Mógłby ktoś wrzucić swoje fotki? Chciałbym porównać je z moimi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 20:28:16 wysłana przez ziele »
Are you shpongled?

Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 06, 2011, 19:51:39 »
Mam prośbę o opinie w temacie zdjęć jak i filmów.

Obecnie mam Samsung Omnia HD i muszę przyznać, że jestem zadowolony zarówno ze zdjęć jak i filmów jakie kręci ten telefon. Bardzo poważnie się zastanawiam nad kupnem Desire HD ale w miarę jak szukam informacji na necie, mam coraz większy zamęt. Znalazłem porównanie jakości zdjęć: [*****]/f16/desire-hd-vs-galaxy-s-vs-omnia-hd-30885/]http://[*****]/f16/desire-hd-vs-galaxy-s-vs-omnia-hd-30885/[/url] gdzie jak dla mnie DHD wypada gorzej niż Omnia HD (zdjęcia z DHA są jakieś takie przejaskrawione).
Znalazłem też porównanie HTC Desire Vs Desire HD - Camera & Camcorder Test Comparison z Desire i muszę przyznać, że zarówno zdjęcia jak i filmy robione przez DHD wyglądają naprawdę nieźle.

Zastanawiam się jak to jest, że można znaleźć na necie zarówno naprawdę niezłe zdjęcia i filmy z DHD jak i bardzo kiepskie - czy to wina wersji softu, konkretnego telefonu (może zdarzają się jakieś wadliwe) ?

Kiedyś znalazłem stronę, gdzie można było porównać zdjęcia robione różnymi komórkami (w tych samych lub podobnych warunkach) - teraz jakoś nie umiem jej ponownie odszukać.

Proszę o więcej opinii użytkowników. Czy komuś udało się poprawić jakość dźwięku przy nagrywaniu ?

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 06, 2011, 23:50:52 »
DHD przynajmniej ten mój zdjęcia robi beznadziejne (patrz mój post wyżej). Co ciekawe nie ma tych problemów w filmach, które są na prawdę niezłe. Nie ma też efektu flagi który np występuje w tak rewolucyjnym iPhone. Chodzi o kurczenie lub rozciąganie się obrazu przy ruchach pionowych lub pochylaniu się obiektów przy ruchach poziomych.
Are you shpongled?

Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:50:24 »
Zastanawiam się tylko czy Twój ziele przypadek jest odosobniony, czy ten typ tak po prostu ma (a udane zdjęcia są kwestią przypadku). Mam nadzieję, że inni posiadacze DHD też się wypowiedzą.

*

Offline rafal66

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation Z710e + Acer Iconia Tab A500 (16)
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2011, 21:06:58 »
Ja mam na zmianę bardzo ostre udane (jak na telefon) zdjęcia, za potem serię rozmazanych paskudztw. Myślałem, że to przez nagrzewanie się matrycy, ale test kiedy cały aparat pod długiej zabawie aplikacjami i ładowaniu był gorący wypadł bardzo dobrze jakościowo - więc to nie to.
Co zauważyłem - nie udało mi się zrobić jeszcze dobrego zdjęcia kiedy aparat trzymam w pionie, w poziomie za to tak. Ale to raczej przypadek. Wg mnie programowa automatyczna ostrość jest zwalona potwornie, raz się jej uda, raz nie. Nie raz widzę na podglądzie jak złapie ostrość, po czym zgubi i zrobi tak zdjęcie. Może jakiś soft to rozwiąże?


*

Offline williamsf1

  • *
  • 53
  • Sprzęt: Loox n560 / Samsung Omnia / HTC Leo / Desire HD
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:37:04 »
ciekawe z tym aparatem Desire HD bo w większości testów zdjęcia są naprawde przyzwoite - np

 

lub

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 15:46:23 wysłana przez williamsf1 »

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2011, 16:55:41 »
[...]
zaraz, zaraz
zdjecia wynalazles w necie (patrzac na linki), a chodzilo o wlasne doswiadczenia ;-)
chodzi o to zebys majac dhd sam zrobil foty i przyjrzal sie im dokladnie
a tak prawde mowiac to te foty......ktorych uzyles jako przyklad tez sa....takie sobie
czepiam sie tylko i wylacznie tego co sie dzieje gdy je powiekszysz do 100%
a wlasciwie co na nich widac....przyjrzalem sie tej focie ponizej z przed cmentarza chyba
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 17:01:55 wysłana przez cesare »
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 26, 2011, 21:08:47 »
na uczelni często używam aparatu w telefonie do robienia zdjęć notatek. i muszę przyznać, że aparat w desire hd jest badziewny - to 8mpix to jest tylko czysty marketing.

lampa błyskowa jest idealna, ale do oświetlania sobie klatki schodowej zanim się włączy światło. :)

zdjęcia tekstu na kartce wyglądają jakby ktoś krzywo 'przykręcił obiektyw' (brzegi kartki bywają nieostre), z lampa jest tak samo - nie obejmuje całego kadru tylko samą górę- dół jest nieoświetlany.
no i ta nieszczęsna plama.

Ktoś za chwile napisze, żebym sie przeszedł na xero, albo kupił sobie aparat jesli chce mieć dobre zdjęcia...

wszystko fajnie.

ale przesiadłem sie na DHD z Nokii e72 i wiem, że da się robić wystarczające zdjęcia aparatem z telefonu.

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 26, 2011, 21:22:47 »
[...]
ale przesiadłem sie na DHD z Nokii e72 i wiem, że da się robić wystarczające zdjęcia aparatem z telefonu.
pewnie ze duzo tansze aparaty telefoniczne robia "zawodowe" foty
Desire HD to byle gowno w ladnym opakowaniu i niezle oprogramowane
to jest GNIOT za kupe kasy
zeby ten telefon dawali teraz w promocji za zlotowke to szczerze......NIGDY !!!!!
no nie moze tak byc ze powiekszam fote do 100% i wyglada jak interpolowana
z reszta szkoda slow.....gadanie tu nic nie zmieni
jedni beda chwalic ze bardzo dobry aparat foto i bardzo glosno slychac z i w glosniku, a inni wrecz przeciwnie
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:09:16 »
No nie przesadzaj że od razu gniot. Jak dla mnie nie jest aż tak źle. Fakt że aparat mógłby być lepszy (to już mój HD2 robi lepsze zdjęcia) i głośnik głośniejszy (chociaż to da się lekko podratować), ale inne parametry są już przyzwoite.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:17:33 »
No nie przesadzaj że od razu gniot. Jak dla mnie nie jest aż tak źle. Fakt że aparat mógłby być lepszy (to już mój HD2 robi lepsze zdjęcia) i głośnik głośniejszy (chociaż to da się lekko podratować), ale inne parametry są już przyzwoite.
nie przesadzam
nie bede pisal czemu nie przesadzam bo juz wymienialem to wielokrotnie, i nie tylko ja
generalnie chodzi mi o to ze podstawowe, czysto "telefoniczne" rzeczy sa do dupy, tzn tak dzialaja
a sam aparat jest ladny, soft fajny i jest go duuuuzo
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:24:01 »
No to ja nie wiem. U mnie wszystko działa właściwie tak jak powinno. Wiem że mogłoby być lepiej, ale nie narzekam.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline williamsf1

  • *
  • 53
  • Sprzęt: Loox n560 / Samsung Omnia / HTC Leo / Desire HD
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 01, 2011, 10:44:10 »
Zapraszam do lektury na temat aparatu Desire HD http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875230

*

Offline rafal66

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation Z710e + Acer Iconia Tab A500 (16)
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2011, 21:26:16 »
Bardzo dobry poradnik. Wreszcie te zdjęcia zaczynają wyglądać. Dzięki za link.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 02, 2011, 09:29:36 »
Ale ten poradnik to przecież zwyczajny poradnik fotograficzny. :mysli: To co tu pisze, dotyczy każdej cyfrówki. ISO, korekta ekspozycji, jasność, kontrast, nasycenie kolorów... do tego migawka i przysłona. Sama podstawa podstaw. Czy mam z tego wysnuć wniosek, że ludzie psioczą na aparat HTC Desire HD tylko dlatego, że nie umieją się posługiwać cyfrówką na poziomie o oczko wyższym niż "ja tutaj naciskam guziczek na tym pudełku, a aniołki w środku magicznie malują mi obrazek"?  :S
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2011, 13:10:45 »
a to nie aniołki malują obrazek ?   :mysli:

 :grin:

*

Offline rafal66

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation Z710e + Acer Iconia Tab A500 (16)
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2011, 20:14:26 »
Jeremy, no nie do końca.
Bo raczej nikt nie zakłada takiego działania, tj. ustawiasz 0 a ten robi co chce.


Cytuj
0: Default value, in reality it applies aggressive noise reduction and sharpness

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2011, 20:43:18 »
Bardzo wiele czasem nawet bardzo zaawansowanych aparatów kompaktowych i tańszych lustrzanek to robi - wykazywały to m.in. testy, które przeprowadzałem ja i moi koledzy, kiedy jeszcze pracowałem w redakcji CHIP Foto-Video digital.

Zresztą podejdźmy do sprawy zdroworozsądkowo: parametr o którym piszesz, to sharpness. W większości aparatów, czy to w komórkach czy nie, ma wartości dodatnie i ujemne. Ale prawie żaden aparat przy wartościach ujemnych nie "bluruje" obrazu, bo to wygląda nienaturalnie (tzw. "miękkie" zdjęcie wygląda zupełnie inaczej). Stąd też dość łatwo można się domyślić, że cyfra "0" oznacza ustawienie domyślne, czyli wyostrzanie "średnie" - pomiędzy zerowym, a najwyższym. Zgadzam się - oznaczenie jest bardzo mylące. Tyle tylko, że nie jest to tylko domena tego jednego aparatu.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline rafal66

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation Z710e + Acer Iconia Tab A500 (16)
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 03, 2011, 19:31:09 »
Widzisz Jeremi, dla Ciebie to jest oczywiste, ale ty jesteś o ile mogę tak powiedzieć "z branży". Ja raczej nie i dla mnie to czarna magia, dlatego mi się ten poradnik tak spodobał.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 03, 2011, 23:25:45 »
Ja to rozumiem i cieszę się, że ktoś zadał sobie trochę trudu. Zareagowałem trochę zbyt nerwowo z nieco innego powodu: portale i fora takie jak pdaclub.pl są wysoko pozycjonowane w guglu. Co ktoś tu napisze, to zostaje i staje się punktem odniesienia. To potem powtórzy pięć osób na innych forach i blogach i staje się obowiązującą prawdą - bo jak ktoś później trafi na tę dyskusję szukając informacji o jakości aparatu w HTC Desire HD, to wiadomo, że nie przeczyta całej dyskusji na ileś stron, tylko pierwsze 2, może 3. W efekcie coś "jest do dupy" w zbiorowej świadomości, bo ktoś nie zadał sobie trudu, aby dobrze poznać narzędzie, którego używa. I to jest już coś, co jest bardzo dużym problemem.  Niestety nie zawsze dyskusja tak szybko zostaje naprostowana, jak w tym przypadku. :S
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline dexem1

  • **
  • 241
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2011, 14:30:25 »
Może to uszkodzenie - wygląda na błędne działanie autofocusa, bo DHD robi wyraźne zdjęcia, 10x lepsze od HD2.
pierdu pierdu mialem hd2 teraz mam DHD i  napewno HD2 robi ostrzejsze zdjęcia pozatym nie każde zdjęcie w DHD jest nie ostre ale na 10 fotek z 3 się trafią natomiast w HD2 10 na 10 były ostre

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:29:26 »
Może to uszkodzenie - wygląda na błędne działanie autofocusa, bo DHD robi wyraźne zdjęcia, 10x lepsze od HD2.
pierdu pierdu mialem hd2 teraz mam DHD i  napewno HD2 robi ostrzejsze zdjęcia pozatym nie każde zdjęcie w DHD jest nie ostre ale na 10 fotek z 3 się trafią natomiast w HD2 10 na 10 były ostre
niestety masz racje
byc moze trafily sie nam takie egzemplarze, ale z tego co czytalem tu, na xda oraz innych forach tez jada na aparat ile wlezie
testowalem DHD z HD, HD2 oraz Vario 2
DHD wypada cieeeeenko
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: htc desire hd aparat
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:23:17 »
Przesadzacie i to mocno przesadzacie z tą kiepskością DHD w dziedzinie rejestrowania światła - no chyba że trafiłem na jakis bardziej udany egzemplarz. Nie miałem i nie mam najmniejszej ochoty oglądać zdjęć w dużych przybliżeniach i analizować piksele ale moduł foto jest przeciętny - tak jak w innych PDA, komórkach, zabawkach. Matryca wielkości łebka szpilki i plastikowy smark udający obiektyw narazie nie będzie w stanie dać naprawdę dobrych zdjęć. Jeżeli potrzebujecie ładnych zdjęć (w sensie - bezszumowych, z ostrością jak żyletka tam gdzie chcecie) to potrzebna wam lustrzanka z dobrym zestawem obiektywów, a nie słuchawka.
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix