DHD z Orange

  • 27 Odpowiedzi
  • 11930 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline LukAnt

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
DHD z Orange
« dnia: Listopad 22, 2010, 23:42:33 »
Orientuje sie ktoś jak to jest z DHD w Orange, pchają do niego swój syf? A jeśłi tak to czy da się z tym "żyć"
Obecnie mam TP i przez pierwszy okres użytkowania i zapoznawania się nie zmieniałem ROM'u. Teraz kończy mi sie umowa i zastanawiam sie czy warto brać u nich...
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem

*

Offline tomson93

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Desire HD
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2010, 20:33:16 »
oni zawsze pchają syf i malują swoje głupie logo wszędzie . Nie widziałem jeszcze telefonu od nich który by nie był brandowany . Myśle że da sie żyć  jak ci nie przeszkadza namalowane paskudne logo i głupie aplikacje typu orange news , internet itp .

*

Offline LukAnt

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2010, 20:55:44 »
loga itp mi nie przeszkadza, chodzi bardziej o rom. Czy ROM w Orange, Play itp to jest ten sam co można zdobyć na wolnym rynku?
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem

*

Offline tomson93

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Desire HD
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2010, 21:39:19 »
Nie play ma telefony developerskie czyli takie jak ze sklepu i nic w nich nie ruszają . Mają telefony identyko jak w sklepie , a orange tworzy swój własny rom który zawala śmieciami . I jak HTC wyda aktualizacje i ja ją jutro będe już miał w telefonie , to ty musisz czekać około 2-3 miesięcy aż orange dogada sie z htc htc zrobi specjalny soft dla nich i wypuści go 3 miesiące puźniej niż ja mam na nie brandowanym  . Tak było ze zwykłym desie który dopiero teraz dostaje 2.2 andka podczas gdy te ze sklepu mają go już 3 miesiące . Orange w swoim romie zmienia hboot , radio strukture romu itp .

*

Offline faziuz

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchPro
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2010, 21:02:50 »
Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczek DHD i nie posiada on zadnego logo orange a tym bardziej nie jest brandowany ROM

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2010, 22:03:57 »
Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczek DHD i nie posiada on zadnego logo orange a tym bardziej nie jest brandowany ROM
Chwała Ci za tę informację:D
Jutro przedłużam umowę właśnie z tym tel.:D
Nie ma też żadnych orange aplikacji?

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2010, 12:13:09 »
Witam, zatem jeżeli w DHD z orange nie ma w sofcie dodatków to czy będą na nim chodzić update systemu bezpośrednio od HTC? sprawdzał już to ktoś?

*

Offline yooshky

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wizzard, Topaz, Desire HD
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2010, 17:45:35 »
Witam, zatem jeżeli w DHD z orange nie ma w sofcie dodatków to czy będą na nim chodzić update systemu bezpośrednio od HTC? sprawdzał już to ktoś?
Będą. Za wcześnie chyba by aktualizować soft w tym telefonie. Sprawdzałem, łączy z HTC i sprawdza czy jest dostępna nowa wersja bez żadnych problemów.
Jedyny ślad Orange w tym sprzęcie to aplikacje SIM Inteligent :)

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2010, 11:35:15 »
No to super jeżeli by to działało :) Zobaczę jeszcze w salonie firmowym orange czy uda się zamówić DHD w wersji całkowicie niebrandowanej.

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2010, 13:15:29 »
Witam, zatem jeżeli w DHD z orange nie ma w sofcie dodatków to czy będą na nim chodzić update systemu bezpośrednio od HTC? sprawdzał już to ktoś?
Będą. Za wcześnie chyba by aktualizować soft w tym telefonie. Sprawdzałem, łączy z HTC i sprawdza czy jest dostępna nowa wersja bez żadnych problemów.
Jedyny ślad Orange w tym sprzęcie to aplikacje SIM Inteligent :)

No to kolego albo masz już najnowszy soft z koncówką 6, albo orange jednak branduje, bo ja mam telefon od 27 października i były już 2 updejty.

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2010, 21:16:57 »
Witam, zatem jeżeli w DHD z orange nie ma w sofcie dodatków to czy będą na nim chodzić update systemu bezpośrednio od HTC? sprawdzał już to ktoś?
Będą. Za wcześnie chyba by aktualizować soft w tym telefonie. Sprawdzałem, łączy z HTC i sprawdza czy jest dostępna nowa wersja bez żadnych problemów.
Jedyny ślad Orange w tym sprzęcie to aplikacje SIM Inteligent :)

No to kolego albo masz już najnowszy soft z koncówką 6, albo orange jednak branduje, bo ja mam telefon od 27 października i były już 2 updejty.

:]
No koledzy...razem porównajcie swoje wersje systemów:D
Za 3 dni kurier zapuka z moim orange Desire HD i mam nadzieje że będzie to model bez ingerencji tej firmy...niech oni zajmą się branżą połączeń, smsów i internetu a HTC modyfikacją systemu:)

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2010, 00:02:24 »
w moim DHD jest 1.32.405.6 tel kupiony od polskiego dystrybutora.

*

Offline yooshky

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wizzard, Topaz, Desire HD
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:38:39 »
Witam, zatem jeżeli w DHD z orange nie ma w sofcie dodatków to czy będą na nim chodzić update systemu bezpośrednio od HTC? sprawdzał już to ktoś?
Będą. Za wcześnie chyba by aktualizować soft w tym telefonie. Sprawdzałem, łączy z HTC i sprawdza czy jest dostępna nowa wersja bez żadnych problemów.
Jedyny ślad Orange w tym sprzęcie to aplikacje SIM Inteligent :)

No to kolego albo masz już najnowszy soft z koncówką 6, albo orange jednak branduje, bo ja mam telefon od 27 października i były już 2 updejty.
Mam  1.32.405.6, na dzień dzisiejszy nie ma aktualizacji dostępnych.
Dziwny byłby to brand bez choćby splasha Orange :)
Pozdro.

*

Offline LukAnt

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2010, 00:05:24 »
Dzis kurier dostarczył mi DHD z Orange, nie ma nawet loga na obudowie :)
Za to jest mnóstwo pytań z mojej strony :)
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:27:37 »
Też już dostałem DHD z orange, odrazu sprawdziłem wersje oprogramowania i jest aktualna z tymi co są podane wyżej. Czyli jest OK:)
Po 1-szym dniu użytkowania stwierdzam......Urządzenie pierwsza klasa:D

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2010, 20:18:54 »
U nie też najnowsza wersja. Bez loga orange, bez simlocka i jakiś śmieci... aż dziwne bo zawsze "upiększają" telefony.
Are you shpongled?

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2010, 01:11:30 »
Wczoraj był nowy updejt do androida 2.2.1 juz pobrali Ci, którzy maja z orange i się boją o branda?  :wink:

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2010, 01:57:37 »
Ja właśnie zainstalowałem poprawkę. Obecna wersja to 1.72.405.3. Poprawka dotyczy zwiększenia wydajności i poprawy działania aparatu. Mam nadzieje że zadziała bo ostatnio robiłem fotki w dobrym świetle i kiepskie wyszły.
Are you shpongled?

*

Offline oswita

  • 29
  • Sprzęt: N82, I780, Touch Pro 2, E52, Desire HD
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2011, 15:16:29 »
Pan z salonu Orange, który jak się okazało podczas rozmowy jest wieloletnim entuzjastą telefonów i innych smartfonów powiedział, że aktualnie Orange nie ingeruje w żaden sposób w Desire HD. Rzekł był jednak, że to się po jakimś czasie zmieni i również Desire HD będą w Orange brandowane jak inne telefony.

ps. Ja dziś przedłużyłem umowę i jak wrócę do domu to zaczynam oglądać *_* nabytek :).

Pozdrawiam,

Piotrek

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2011, 18:02:35 »
Witam, jestem na etapie poszukiwania DHD na rynku wtórnym i mam takie pytanie, gdyż zauważyłem, że aktualnie można znaleźć telefon z Orange w dwóch wersjach tzn w normalnym pudełku i bez loga ale z simlockiem na Orange oraz już w pudełku Orange oraz ich "pięknym" logiem. I mam pytanie czy ma ktoś porównanie obu "przypadków", np. czy ta wersja 100% Orange ma zmienione oprogramowanie itd. Oraz czy Orange zmienia coś w oprogramowaniu tych telefonów bez loga czy zakłada jedynie simlocki ? Dzięki za odpowiedź.

*

Offline rafal66

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation Z710e + Acer Iconia Tab A500 (16)
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2011, 20:51:42 »
czy Orange zmienia coś w oprogramowaniu tych telefonów bez loga czy zakłada jedynie simlocki ?

W nowszych niestety już zmienia, te bez loga to zapewne starsza partia - tam nie było nic, no chyba że sam simlock. W tych z logiem pewnie już jest ichniejszy rom - nie mam styczności z takim romem więc nie powiem Ci czy jest gorszy. W sumie zawsze możesz sobie zmienić rom na inny, np. gotowany, ale wtedy ryzykujesz utratę gwarancji. Początkowo Orange nie pakował tam swoich dodatków. Efekt ich obecności jest taki, że musisz czekać (no chyba, że zmienisz rom) aż Orange wypuści nową wersję, np. 2.3.3 androida, bo aktualizacja od HTC dla niebrandowanych Ci automatycznie nie wejdzie.
Szczerze mówiąc - jeśli różnica w cenie by była około 100-150zł to brałbym mimo wszystko droższy niebrandowany (wcześniejszy Orange, Play), ale jak ktoś i tak zmienia sobie rom to chyba nie ma różnicy (nie wiem jak z simlockiem, ale chyba nie problem).
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 20:58:58 wysłana przez rafal66 »

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 13, 2011, 21:18:55 »
Witam
Dodam swoje trzy grosze do dyskusji. Jestem nowy i zielony, ale też kupiłem w orange DHD i dzisiaj zaktualiwało mi system do wersji 2.3.3 ( nie pamietam wszystkich parametrów) Telefon kupiłem 25 lutego i nie ma w nim żadnych aplikacji z orange ani loga. Wnioskuje z tego, że to nie brandowana wersja, ale jak wspomniałem jestem zielony.
Pozdrawiam

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2011, 14:21:27 »
Hej!

Zamierzam zakupić DHD i z tego co widzę, to na allegro taniej chodzą sprzęty z Orange. Doczytałem że zdjęcie sim-locka jest wykonalne, zmiana romu również, przywrócenie romu - też nie problem. Ale jak to wygląda w przypadku oddawania telefonu na serwis w ramach gwarancji? Przywrócę ROM i tyle? Czy muszę coś jeszcze zrobić (np. założyć z powrotem sim-locka - da się?)? Miał ktoś już takie przejścia?

*

Offline siwyyy

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Diamond
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2011, 05:22:19 »
Odgrzeję kotleta...
Czy ostatnio odbierał ktoś może fona z orange?
Brandują czy nie?

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2011, 20:32:55 »
DHD z Orange ma Logo z tyłu na pokrywie zakrywającej kartę sim.
Ma simlocka.
Oprócz logo Orange podczas włączania nie widziałem, żadnych "Orange menu".

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2011, 15:53:28 »
Ja mam DHD z Orange i nie jest brandowany.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 05, 2011, 19:43:54 »
Ja mam DHD z Orange i nie jest brandowany.

U mnie też tel był brandowany ale pokazywało się tylko logo orange. Pewnie dlatego że mam PLAY :mrgreen:

*

Offline sznoorek

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC DESIRE HD
Odp: DHD z Orange
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:16:18 »
Witam!
Mam DHD z Orange, jest wgrane ichnie oprogramowanie (ikona od neta inna, orange nawigacja i jakieś gierki) prawdopodobnie simlock, ale nie mam karty z innej sieci.
Wiem ze HTC dało aktualizację do Android 2.3.5 i Sense 3.0, ja ma Android 2.3.3 i nie widzi aktualizacji, po wenie Orangowy soft jeszcze nie gotowy.
Jak mogę wgrać oryginalny soft HTC lub gotowany (np Revolution - używałem wypieków kucharza na Diamond).
Z Desire HD mam od niedawna, wcześniej gościł u mnie HD2 i jeszcze wcześniej Diamond.

Prosiłbym o opis co i jak, najlepiej łopatologicznie i po polsku :D
..:: HTC DESIRE HD ::..
..:: HTC HD2 ::..
..:: HTC DIAMOND ::..