Dell AXIM X5 400, warto?

  • 2 Odpowiedzi
  • 9352 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dell AXIM X5 400, warto?
« dnia: Grudzień 13, 2002, 23:15:29 »
!
to w ogole kupowac, czy pomysl poroniony?

.d

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
Dell AXIM X5 400, warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2002, 06:57:03 »
Pomysł nie jest poroniony. Dell zapowiadał tego pocketa jeszcze przed świętami w oficjalnej sprzedaży. Jeśli chodzi o parametry to ten droższy ma to samo co wszystkie inne pockety (te same gniazda - CF nie do tyczy iPAQ-a, taki sam procek PXA25, taki sam RAM 64MB i ten sam system operacyjny - PPC2002, IrDA itd.).
Musisz tylko zadecydować czy ważny jest dla Ciebie Bluetooth/WiFi, którego Axim nie ma - trzebaby doinstalować go na karcie CF ale wtedy blokujesz sobie to gniazdo CF a można je wykorzystać na kartę pamięci... Dokupienie BT lub WiFi to znowu dodatkowe koszty.
Poza tym urządzenie jest nowe na rynku -  z tego co wiem już można go kupić oficjalnie - więc możesz się spodziewać np. podobnych "problemów" jak po wyjściu LOOX-a np. Napewno, te rzeczy zostaną szybko poprawione. Nie wiem też jak z dostępnością akcesoriów. Na początek może ich nie być wogóle (mowa o pokrowcach, foliach na ekran itd. więc trzeba będzie niektóre rzeczy "dostosowywać" do Axim-a.

Ogólnie wg. mnie warto. Axim ma stanowić konkurencję - zwłaszcza cenową - dla obecnych już na rynku modeli pocketów. Jeśli faktycznie jego cena będzie poniżej 2500zł brutto to chyba nie będzie się nad czym zastanawiać. Natomiast jeśli przekroczy 2600zł brutto to wtedy brałbym tylko LOOX-a - różnica w cenie będzie żadna a LOOX jest na rynku dłużej i już pojawiły się poprawki systemowe i sporo akcesoriów.

Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

Dell AXIM X5 400, warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2002, 10:30:10 »
Poczekamy zobaczymy .... trzeba to najpierw zobaczyc. Mi sie podoba :)