Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50

  • 9 Odpowiedzi
  • 32064 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Maniek

  • 45
  • Sprzęt: obecnie HD < Artemis < Prophet < Dell Axim X51v...
Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« dnia: Styczeń 07, 2006, 17:35:59 »
Na Aximsite pojawił się sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50. Przydaje się to w przypadku uszkodzenia systemu i braku możliwości floszownia ROMU poprzez połącznie z PC via ActiveSync.

Jakiś miesiąc temu, po kilku dniach po przejściu na WM5 mój X50 przestał się uruchamić.  :( Pasek postępu zatrzymywał się gdzieś ok. 80%. Zastanawiałem się już nad wysłaniem Axima do serwisu w Stanach. Jednak  okazało się, że gościu o ksywce domme wpadł na sposób i przygotował tutorial i potrzebne pliki. Rano przeflaszowałem Axim do WM2003, który po tym zaczął działać.  :D

Tutorial z linkami do obrazów systemów:
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=112012&page=1&pp=20

Tutorial do przygotowania plików:
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=112267

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2006, 18:35:48 »
No czyli jednak się da :] dzięki za info.
Are you shpongled?

*

Offline mick1

  • 28
Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:13:15 »
Sprawa dziala jak narazie tylko na rodzinie x50 - w rodzinie x51 nie jest jeszcze znany sposob zrobienia dumpa romu. ROM pochodzacy od Della (w paczce do sciagniecia ze strony) jest jakos spakowany/zaszyfrowany/niewiadomoco.
Dla rodziny x50 walaja sie przerobione exeki do flashowania tego wlasnie romu sciagnietego z della. Przerobione sa tak, ze nie sprawdzaja wersji romu na urzadzeniu.
w x51v wystarczy prosty trick - po przejsciu sprawdzania wersji ROM (czy sie nadaje, czy nie) podmienic plik IMG na plik, ktory potrzebujemy. Ja zmienilem z niemieckiego na angielski. Chodzi bez problemow.

Update: koresponduje z paroma osobami z aximsite, i wyglada na to, ze ten trick dziala tylko na ver 00 niemieckiego firmware

Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2006, 14:00:59 »
A ja mam taki wlasnie problem i to na aximie x51v po zbotowaniu pojawia sie logo windowsa i 3 ikonki na gorze, nic nie mozna zrobic po podpieciu do kompa wykrywa go active sync ale nic wiecej poza "connecting" sie nie dzieje... Gdyby ktos byl wstanie zrobic dump roma z anglojezycznego x51v bylbym bardzo wdzieczny...

*

Offline lukas12p

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x51v, SD 2GB, CF 4GB, GPS BT-338.
Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2006, 14:25:18 »
tez mialem problem z x51v po nie udanym update do A12.
to pomoglo:  http://www.jaml.com/ROMCreation/

Odp: Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2007, 14:22:56 »
Na Aximsite pojawił się sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50. Przydaje się to w przypadku uszkodzenia systemu i braku możliwości floszownia ROMU poprzez połącznie z PC via ActiveSync.

Jakiś miesiąc temu, po kilku dniach po przejściu na WM5 mój X50 przestał się uruchamić.  :( Pasek postępu zatrzymywał się gdzieś ok. 80%. Zastanawiałem się już nad wysłaniem Axima do serwisu w Stanach. Jednak  okazało się, że gościu o ksywce domme wpadł na sposób i przygotował tutorial i potrzebne pliki. Rano przeflaszowałem Axim do WM2003, który po tym zaczął działać.  :D

Tutorial z linkami do obrazów systemów:
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=112012&page=1&pp=20

Tutorial do przygotowania plików:
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=112267

Witam,
Masz gdzies zassane te obrazy romow, bo chcialbym upgradowac swojego x50v do wm5 i zobaczyc jak to bedzie dzialac w praktyce

Odp: Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2007, 18:27:11 »
Powiem tak: zrobiłem upgrade za pomocą CD z Della. Przez tydzień męczyłem się z wolno działającym komputerem, potem wgrałem poprawkę dla x50v wypuszczona przez Della i było jeszcze gorzej (wolniej, z koniecznością resetów).
Wróciłem do 2003se, które śmiga aż miło.

Michał

Odp: Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2007, 23:35:24 »
Witam,

Mam nastepujacy problem - mam Della Axim v50v - po update systemu z 2003 na 5, przez pare dni dzialal fatalnie po czym przestal sie odpalac (laduje sie laduje, i przy 80 % ladowania systemu zatrzymuje sie 'na amen').  Probowalem juz kombinacji klawiszy resetujacych itp ale nic nie pomaga.  Moze sposob z bootem z karty sd byl by odpowiedni, lecz zupelnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac. . .  Pomimo ze znam dosc dobrze angielski tamten tutorial wydaje mi sie 'troche zamotany' , do tego zadne linki juz prawie nie dzialaja (ani do obrazow [obraz niby jakis na dysku mam], ani do programu ktory przeabia obrazy z img na nb0). . .

Czy ktos z forum byl by tak mily i poprowadzil mnie 'za raczke' do rozwiazania tego problemu? Zwyczajnie szkoda mi tego palma bo juz z 3 miesiace lezy na polce po tym jak stwierdzilem ze nie mam juz do niego nerwow. . .

Bede niezmiernie wdzieczny.
Pozdrawiam serdecznie.

*

Offline andrew123

  • *
  • 77
  • Sprzęt: DELL Axim X50V + GPS + SD 2GB
Odp: Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2007, 14:03:25 »
przylaczam sie do prosby :) rowniez padlo ladowanie sie systemu :( hehe ach ten WM5

Odp: Sposób na flaszownie ROM-u z karty SD w Aximach serii x50
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2008, 00:41:29 »
mam pytanko mam axima x50 z WM 2003 czy da sie zrobic flasha i wgrac mu wm 2003 ENG? Wszytskie aplikacje z support dell sprawdzają wersję języka przy upgrade ! :( a Ja chce mieć angielski systemik lub polski? są jakieś nakładki może? dzieki za pomoc!