-release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1

  • 134 Odpowiedzi
  • 42416 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 20, 2007, 17:54:50 »
Pytanie z ciekawosci :) czy mozna sie spodziewac nowych wersji projektu? (np. polska wersja :) )

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 20, 2007, 22:35:45 »
Pytanie z ciekawosci :) czy mozna sie spodziewac nowych wersji projektu? (np. polska wersja :) )

a po co ci polak? bedzie tylko zwalniał system

poza tym autor chyba sprzedał swojego kompakta

pozdrawiam ciebie i moja byla mda;)

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 22, 2007, 14:52:42 »
Witam

Mam problem z downgrade do windows 5 :/ jeszcze przed jego wgrywaniem wyskakuje blad : : This NBF file cannot be used for your PDA Phone. Please  get newer NBF file , sciagnalem 2 romy , a mianowicie :RUU_Charmer_38224_382129_027121_TMO_PL_PLK_Ship   i   ruu_compactii_aku3.3_38222_382117_026921_tmo_de_ger_ship  jednak wyskakuje Ciagle ten blad.Mam wgranego windowsa 6, telefon wchodz w tryb bootloadera(te 3 kolorowe paski) niestety program nie pozwala mi zrobic downgrade :/ ma ktos na to jakies rozwiazanie? z gory dzieki :)


woof a ja pozdrawiam Ciebie i moja byla nokie :)

*

Offline Sidick

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact II
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 23, 2007, 19:03:02 »
Też miałem problem w downgrade'em. Poszło dopiero jak wgrałem oryginalny ROM ze strony Ery.

Pozdrawiam

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 24, 2007, 15:57:13 »
niestety ten rom rowniez mi nie pomogl :/

*

Offline vlodeck

  • ****
  • 732
  • xda-dev mod
  • Sprzęt: Hejcztisi Magic
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 24, 2007, 20:07:46 »
Pytanie z ciekawosci :) czy mozna sie spodziewac nowych wersji projektu? (np. polska wersja :) )

Nie bedzie polskiej wersji bo charmer staje sie juz coraz mniej popularny na swiecie, nie wspominajac o Polsce, dlatego bylby to dla mnie raczej stracony czas.
Macbook Black

*

Offline marianpower

  • ****
  • 960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron
  • Sprzęt: HD2 , DESIRE, SENSATION
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 24, 2007, 21:24:27 »
witam wszytkich mam powazny problem z moim compactem 2.
 zaczeło sie  od wgrywania romu Touch i padl mi na samym koncu potem byla awaria ta samo co u kolegi"Apeluje o pomoc! Przez te cale zamieszanie mialem wlaczony moduł telefoniczny o niestety bylem przekonany, ze mam bootloadera w wersji 2.xx a mialem w wersji 1.2 podczas instalacji tego romu wystąpił jakiś bląd. Niestety telefonu nie idzie wlączyć, tzn wlącza sie, ale tylko na początku jak jest logo t-mobile i te czerwone napisy IPL 1.12 SPL1.12.0000 GSM 01.12.20 OS 4.0.0.0 dalej nie idzie. Proszę o pomoc, właśnie dostałem telefon, moje wypociny.. Da się go uratować? bootloadera  idzie włączyć. Nie ma komunikacji z active sync. Proszę o pomoc... błagam... POMOCY....."

potem szukalem na wiki wszytskiego o charmerach i propchetach sciagnoelm wszytskie mozliwe Romy i udalo mi sie wgrac tylko jeden jakis Qtek ale sytuacja wygladala tak samo ze pokazywal sie tylko pierwszy rysunek i nic wiecha na maxa wiec szukalem dalej. teraz jest tylko gorzej bo jka go włacze odrazu wlacza sie sam bez zadnego naciskania bootloadera i wlacza i wylacza tak z czestotliwoscia ok 20 sek
moje IPL 1.12  SPL 2.15 jak mam wgrac nowy rom skoro caly cas wylacza mi sie tel??
jaki rom mam wgrac (naprawde przekopalem wszystko jesli moza prosze o adres) ja osobiscie jestem przerażony  bo wgrywalem juz różne Romy do różnych telefonów ale takich problemów jeszcze nigdy nie mialem. poprostu masakra wiec prosze o pomoc.

coś mi ise zdaje ze padło wejscie synchronizacyjne gdyz po podlaczeniu go do komputera na chwilke pojawia sie bootloadera i wylacza sie tel nie ma ladowania w sensie nie swieci sie żólta lapka ani z kompa ani z kontatku. czy ktos wie co to moze byc??


doczytalem że problem moze polegac na rozladowanej baterii wiec prosze o pomoc odnośnik do linku z forum "Szukam Uzytkownikow Compact 2 Slask"


juz problem zażegnany!! jedynym sposobem bylo wgranie romu RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID sciegnietego najprawdopodobniej z WIKI żaden inny nie działał!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 18:01:46 wysłana przez marianpower »

*

Offline Little_Dirty

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Iphone 3G + Toshiba L40 + PSP S&L
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 30, 2007, 13:10:08 »
Witam, mam raczej dosyć głupie pytanie....czy sterowanie palcem w interfejsie Touch Flo nie wpływa negatywnie na wyświetlacz ?

*

Offline Sidick

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact II
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 30, 2007, 16:44:01 »
Jeśli będziesz używać suchego i czystego palca to nie  :mrgreen:

*

Offline vlodeck

  • ****
  • 732
  • xda-dev mod
  • Sprzęt: Hejcztisi Magic
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 30, 2007, 19:13:14 »
Nie wplywa negatywnie. Co wiecej, jest lepsze od rysika bo nie rysuje digitizera.
Macbook Black

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:02:47 »
Dzień dobry.
Tak czytam i czytam...
Po 1 aby wgrać WM6 należy ściągnąć CIDa tak?
Po 2 mam oryginalny Ery IPL/SPL 2.06.0001  Radyjko 2.19.21- jeśli uda się ściągnąć CIDa wgrywać przez RUU a jeśli nie Sheltoolem a co z radyjkiem-gdzieś czytałem o wgraniu wyższego radia??
Proszę mnie poprawić jeśli pisze bzdury  :D

ps;kupe czasu bawiłem się Wizardem ale z przymusu mam Charmera a WM5 coraz bardziej mnie wkurza.

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:35:06 »
Dzień dobry.
Tak czytam i czytam...
Po 1 aby wgrać WM6 należy ściągnąć CIDa tak?
Po 2 mam oryginalny Ery IPL/SPL 2.06.0001  Radyjko 2.19.21- jeśli uda się ściągnąć CIDa wgrywać przez RUU a jeśli nie Sheltoolem a co z radyjkiem-gdzieś czytałem o wgraniu wyższego radia??
Proszę mnie poprawić jeśli pisze bzdury  :D

ps;kupe czasu bawiłem się Wizardem ale z przymusu mam Charmera a WM5 coraz bardziej mnie wkurza.

Jak zainstalować WM6.0 TF masz opisane na początku wątku. Nie trzeba zdejmować CIDa żeby zainstalowac!:)

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:50:24 »
a co z radiem?

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:54:56 »
a co z radiem?

Ja nie wgrywałem wyższego radia i wszystko dziala wyśmienicie.

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 12, 2007, 19:59:15 »
Prawde mówiąc aż nie chce mi się wierzyć, ze to takie proste. Z wizardem też miało być prosto a problemy były (co prawda nie uwaliłem ale nerwów troszkę poszło) z SPV C600 również. Wszędzie tam trzeba było CIDa ściągać.
Czyli wedle 1 postu bez żadnego wczesniejszego przygotowania?
ps wole się upewnić  :-|


uffffff mało zawału nie dostałem

najpierw mi padło zasilanie w domku i się komputer zresetował-mało w gacie ie narobiłem ale po HR odpalił WM5 a później wywaliło na PDA komunikat :nie mogę uruchomić pliku..."jakiegośtam i tu miałem przedzawałowy bo pod koniec wgrywania to było. Ale po HR wsio OK.
Zabieram się za testy
dzięki


ps: szukam Prophet_G3_RadioRom_v2.61.21.rar ale wszystkie linki powygasały (na xda również). Czy mozna wrzucić Prophet_G3_RadioRom_v2.69.21?????
i czy wgrywać normalnie przez RUU?

oki znalazłem aktywny link do Prophet_G3_RadioRom_v2.61.21.rar

http://rapidshare.com/files/14990665/XDA_Neo_Radio_2.61.21.zip.html


jeszcze jedno pytanie: po uśpieniu Charmer usypia na "amen" ;) nawet nie chce ładować przez ładowarkę sieciową, tak samo jest gdy podłączę ładowarkę, zacznie ładować a ja wyłącze ekran-przestaje ładować. Gdzie można (podejżewam,że rejestr) to zmienić?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2007, 06:42:31 wysłana przez tomwil »

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 17, 2007, 10:35:04 »
Witam.
Mam pytanko, czy można wyłączyć funkcję TouchFLO? Jakimś dziwnym trafem nie dzaiała funkcja przewijania, jak przejadę rysikiem z góry na doł nic sie nie dzieje, wczesniej właczał sie TF i przechodił do coommn nenagra, teraz to nie dziala. Czy jest mozliwe że gdzieś w opcjach to wyłaczyłem? Przeszukałem już całe menu i nic takiego nie moge znalezc!!

*

Offline Piotr_Kaczmarek

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • HTC w MEGARAM
  • Sprzęt: HTC Universal, HTC BlueAngel i inne
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 18, 2007, 02:59:28 »
 ***************************************************
*                                                   *
* HTC Prophet Upgrade to CrossBow PDAViet's Edition *
*                                                   *
* Total process may take about 10-20 minutes        *
*                                                   *
 ***************************************************

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

Start Time:  2:44:09,35

Initializing...........

Clearing the existing Extension ROM....

Copying the new Extension ROM.......

Writing the new CrossBow OS ROM...

3 partitions, 2 binary partitions
customerid=00000000 uniqueid= 00 00 00 00 70 2c 02 01 23 24 0e e0 08 04 06 8b
CopyFileToTFFS(OS.nb:0, 0, 03900000)

I na tym stoi. Jakiś pomysł?

Zarowno v2 jaki 2.1 Soft poprzedni to rom Ery
MDA I, MDA III, MDA PRO, HP 9515. HTC - Mój świat, moje zabawki :)

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 18, 2007, 19:24:24 »
i mi tak stało z 20 minut  :D już miałem PDA w ręku aby zrobić coś głupiego jak skończyło  :D-tak się instaluje :)

*

Offline Lejna

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 06, 2008, 19:54:01 »
próbowałem zainstalować "HTC Camera Album" bo fajny bajerek ma przybliżanie i oddalanie palcem fotek ale wogóle się ten program nie chce uruchomić czy wie ktoś jak to odpalić ??  :-?

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 06, 2008, 20:31:34 »
jaką masz wersje tego programu?

*

Offline Lejna

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:48:36 »
jaką masz wersje tego programu?

coś takiego mam - HTC__Album_mui_0409.cab a co jest wersja inna działająca ??

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 08, 2008, 19:12:05 »
jaką masz wersje tego programu?

coś takiego mam - HTC__Album_mui_0409.cab a co jest wersja inna działająca ??

spróbuj tego http://4pda.ru/forum/attach/1123125/HTC_Album_RUS_and_ENG.rar
tam są 2 pliki jeden o którym piszesz i 2-HTC Album mui 0419.cab

*

Offline abar01

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:28:01 »
Witam was Panowie. Od niedawna jestem posiadaczem MDA Compact II w sieci Era. Udało mi się ściągnąć z niego simlock-a. Korzystam teraz z niego i chciałbym go "ulepszyć", ale przyznam się, że mało się znam na tym. Czy któryś z Was maiłby na tyle cierpliwości żeby poprowadzić mnie jak dziecko za rączkę z tą instalką WM6. MDA dostałem w spadku i jest dla mnie pamiątką. Dlatego boje się żeby nie zrobić mu kuku. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Adam.
MDA Compact II

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 10, 2008, 12:08:49 »
Wszystko czego potrzebujesz jest zawarte w tym wątku. Przeczytaj wszystko dokładnie 2 razy, przeanalizuj, nie spiesz się!:) Jak się pojawią jakies watpliwości to pisz.

*

Offline abar01

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:59:28 »
Witam ponownie. Soft wgrałem, niby wszystko działa, ale wyskakuje mi błąd "Connot execute \Windows\TimeWizard.exe" Ustawić zegar mogę, ale każda operacja na godzinie i wyskakuje ten błąd. No i format godziny AM, PM, a chciałbym 24-o godzinny. Bardzo proszę o podpowiedz co mam zrobić
MDA Compact II

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 10, 2008, 22:09:28 »
zrób HR a jeśli nie pomoże wgraj Rom Ery
http://rapidshare.com/files/77331261/PLK.rar.html

i ponownie wgraj WM6. Widocznie coś poszło nie tak przy wgrywaniu.

*

Offline abar01

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 11, 2008, 07:23:22 »
Po HR niby wszystko jest OK. Tylko, dlaczego wszystko na czarno? Ja lubię kolory, a tu same czarne motywy. I jeszcze jeden problem, gdy ustawię mp3 jako dźwięk dzwonka połączeń przych. to, gdy ktoś dzwoni w głośniczku się gotuje. Sygnał jakby był przesterowany, a odtwarzając ten sam mp3 na playerze MDA wszystko jest OK. Może są gdzieś pliki do pobrania, które rozwiążą moje problemy. Bardzo proszę o radę.

A TAK PO ZA TYM WSZYSTKIM TO KOLEDZE VLODECK GRATULUJE I DZIĘKUJĘ ZA WYPASIONY SOFCIK.

Pozdrawiam.
MDA Compact II

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 12, 2008, 14:42:50 »
już ktoś zadawał takie pytanie ale ja muszę sie upewnić na 100% zanim cos zrobie :D .Mam więc Charmera (MDA Compact II) z ERY z oryginalnym softem itp. nic nigdy z nim nie kombinowałem. I z tego co wyczytałem z poprzednich postów to nie muszę żadnych blokad zdejmować tylko po prostu postępować zgodnie z instrukcja w pierwszym psocie aby zainstlowac tego ROM'a. Musze być na 100% pewny dlatego pytam bo nie chciałbym czegoś zepsuć :worried:

*

Offline vlodeck

  • ****
  • 732
  • xda-dev mod
  • Sprzęt: Hejcztisi Magic
Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 12, 2008, 15:47:38 »
Blokad sciagac nie musisz, ale poki co masz bootloader 1.xx (te cyferki czerwone przy wlaczaniu telefonu). Dlatego musisz najpierw wgrac WM5 od T-mobile, do ktorego dalem link na poczatku. Pozniej mozesz spokojnie bawic sie w WM6.
Macbook Black

*

tomwil

Odp: -release- Charmer WM6 TouchFLO ver. 2.1
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 12, 2008, 16:25:01 »
Blokad sciagac nie musisz, ale poki co masz bootloader 1.xx (te cyferki czerwone przy wlaczaniu telefonu). Dlatego musisz najpierw wgrac WM5 od T-mobile, do ktorego dalem link na poczatku. Pozniej mozesz spokojnie bawic sie w WM6.

a nie wystarczy najnowszy sofcik ery??? ipl/spl podniesie do 3.08