Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!

  • 6 Odpowiedzi
  • 4505 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!
« dnia: Listopad 24, 2007, 13:13:07 »
Witam.
Otoz sprawa wyglada tak: probowalem wgrac do compact II z UK wm6 od vlodeck. Tyle, ze sie okazalo ze urzadzenie mialo cidlocka (mial byc sciagniety) i do tego upgrade na wm6 byl robiony na ipl/spl 1.12
Oczywiscie po takim "zabiegu" telefon sie wieszal na splashscreenie. Przy probie hard resetu pokazuje "format failed". Probowalem roznych rozwiazan. Najpierw wgralem orginalny rom z t-mobile RUU_Compact ll_2060227_20602110_021921_T-MobileUK_Ship
Jednak to nie pomoglo. Czytajac iles tam watkow na xda-dev wyczytalem zeby za pomoca ROMUpdateUtility_Wizard_NoID powrocic do 1.12 i tak zrobilem. Po tym dalej wisial, tyle ze pokazywal:
ipl 1.12
spl 2.06.0000

Szukajac kolejnych rozwiazan, znalazlem sposob aby wgrac mu rom od prophet'a i to powinno pomoc - tez nic nie dalo. Teraz na dodatek nie da rady nawet wrocic do zadnego romu z t-mobile bo przy probie zmiany pokazuje mi, ze plik nk.nbf jest nieprawidlowy. W tym momencie na splashscreenie pokazuje sie:
ipl 1.12
spl 2.15.0000
gsm 02.30.21
os 2.15.7.38

Juz nie mam pomyslow co dalej robic...
Ma ktos jakies pomysly? Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc...
Napisane: Listopad 24, 2007, 09:22:51
Juz sobie poradzilem.  :mrgreen:
Solucja jest tutaj:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=343356

Dzieki vlodeck!!!

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
potrzebna zgoda

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2008, 02:14:11 »
mi ten rom nie wszedl, wywalilo bląd niezgodnosci ID i wgralem dez od prophet tzw rom ratunkowy
WM5 RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID.exe   i pomoglo

Odp: Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2009, 09:52:56 »
A co jeżeli RUU wogole nie widzi urządzenia?? Jest w trybie botloadera ale nie laczy sie z nim zaden RUU
Nie dyskutuj z idiota ! Najpierw Cie sprowadzi do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..

*

nokser

Odp: Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2009, 09:59:42 »
A masz Viste czy XP??

Odp: Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2009, 11:46:54 »
Mam Viste, ale probowalem tez ubrata na XP i nic. Znalazlem nawet na XDA sposob z wylaczeniem w AS wykrywania polaczenia USB ale to tez nic nie dalo.
Napisane: Marzec 06, 2009, 12:18:20
Czy ktoś coś wie jak to zrobić????
Nie dyskutuj z idiota ! Najpierw Cie sprowadzi do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..

*

Offline arturknez

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leoś
Odp: Charmer wisi na splshscreenie - POMOCY!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:55:20 »
Powinien pomóc ten sposób :

Piotr_Kaczmarek

Bawiąc się Charmerem i wielokrotnie próbując wgrac rom WM6 urządzenie nie startowało. Nie wiedziałem co zrobic dlatego tez postanowilem dac gotowe rozwiazanie dla userow. Gotowy ROM WM5 PL.

ROM: ERA WM5 PL

Wystarczy rozpakowac, uruchomic boot loader (kamera+power+reset) podłączyc kabelek USB i odpalic program ROMUpdateUtility.

Pamiętajcie: Wyjmijcie karte SIM, SD itp. Bateria MUSI!! byc naladowana!! I robicie to na własne ryzyko. Soft zadziała na każdym HTC Charmer bez względu na blokade CID'a !!

P.S.: W/g mnie bardzo szybki i stabilny rom. Prosze nie zadawac mi pytan gdyz mialem to urzadzonko przez 2 dni w raczkach.

Link: http://rapidshare.com/files/77331261/PLK.rar.html
żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce.....