ROM Opcje

  • 10 Odpowiedzi
  • 1961 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROM Opcje
« dnia: Grudzień 15, 2004, 22:13:30 »
Siemka zasalem rom francuski i mam pare pytań (do spv classic/e100). Czy jest mozliwość że telefon sie zawiesi i bede mógł go wyrzuciić
2.Czy mozna zrobić kopię zapasową starego rom-u
3. Ile mniej wiecej trwa zmiana rom-u.
4. Instalator jest po francusku a więc moze wiecieco ozancza:
Sauvegarde-Suivant-Precedent-
5. Czy podczas uaktualniania romu wyjąć karty SIM i SD.
Dzięki

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
ROM Opcje
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2004, 23:51:08 »
Nie mam SPV ale postaram sie odpowiedziec na pytania...
ad.1 Zawsze jest taka mozliwosc.
ad.2 Sprawdz czy pozwala na to program do upgrade'u romu, w inny sposob moze byc troche trudniej ale pewnie jest to mozliwe.
ad.3 Przy kablu USB powinno to trwac kolo 15min, moze byc mniej, moze byc wiecej. Jak stwierdzisz, ze cos sie chyba zawiesilo to lepiej nic nie wylaczaj i nie rozlaczaj tylko wpierw napisz dokladny opis sytuacji na forum.
ad.4 Uruchom instalatow w wersji angielskiej i sprawdz co jest napisane w tym samym miejscu.
ad.5 Karte SD radze wyjac, karty SIM chyba nie trzeba (ja nie wyjmowalem podczas upgrade'u MPx200 i bylo ok).

Zycze powodzenia :D

ROM Opcje
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2004, 08:10:05 »
Potwierdzam w zasadzie wszystkie punkty z wyjątkiem czasu, u mnie to zajęło około godziny i faktycznie lepiej nie wyjmować sprzętu z podstawki, chyba że się kompletnie zawiesi, wtedy trzeba wystartować z ekranu Canary i też pojdzie. Karti SIM nie trzeba wyjmować ja robiłem z włożoną kartą SD. W razie problemów mogę pomóc

ROM Opcje
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2004, 08:59:22 »
ad. 2. można zrobić kopie, masz tu link do programu który do tego służy  http://www.orange.fr/content/ge/high/monmobile/faq_spv/FR-backup_restore_tool_for_ruu_1.6.2.10%20Build.exe
ad. 3 u mnie to trwało też koło 10-15 min.
nie wyjmowałem karty.
powodzenie i bez strachu ;)

ROM Opcje
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2004, 15:00:00 »
Jeszce jedno. Czy zakłada on blokade sim-lock czy dane się tracą i gdzie zmienić język w instalatorze
Ico daje ten nowy rom (co się zmienia w fonie) i czy java sie dodaje

ROM Opcje
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2004, 19:30:16 »
zaklada tylko blokade na programy dane z fona znikaja wszystkie z karty SD zadne. Rom daj pare nowych opcji i wieksza funkcjonalnosc. a java to nie takei cos co jest potrzebne w starych fonach by cos sie ruszalo:P? zreszta na co co java? na czata chcesz wchodzic:P?

1. ba, zawsze jest, ale po co wyrzucac? wszystko da sie naprawic
2. gdzies wyzej odpowiedzieli: >
3. mi zajelo to niecale 20 min, wszelkie nadwyzki to na bank niedomagajacy komputer lub jakies problemy - niekoniecznie grozace czyms niepowolanym
4. klikaj intuicyjnie, zapewniam cie ze niema tam opcji "zniszcz telefon"
5. niema potrzeby wyjmowania niczego

ciekawostka:
wiele razy zmienialem juz oprogramowania w komorkach itp
i wiele razy musialem ryzykowac wgrywanie softu na pustej bateri(byly przypadki ze nawet bez baterii), z ciekawosci zmienialem soft na spv classic przy bateri an ok 10%, niebylo najmniejszego problemu(dzieci nierobcie tego w domu)
najwazniejsze jest zawsze podlaczenie do pradu, bateria to mniejszy problem, bywa poprostu pomocna;]

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
ROM Opcje
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2004, 21:31:41 »
Java jest po to by gierki chodzily :)

ROM Opcje
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2004, 12:40:51 »
mi tam chodzily gierki na najstarszym romie, wiec czy on tez ma jave? czy moze gierki nei do konca sa w javie:>?

ROM Opcje
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2004, 14:23:36 »
Te gierki w które ty grasz są pewnie pod smartphony. Gierki w javie składają się z 2 plików *.jar i *.jad

[Dodano: 2004-12-18 15:44:11]
CZemu nie moge romu zmienić. Wyskuje ATTENTION 111:LE SPV N'EST PAS RACCORDE AU SECTUR
i pod spodem
Merci de connecter vorte SPV au secteur via la support/cable USB/serie avant de continuer le processus de mise a jour
O CO CHODZi

ROM Opcje
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2004, 16:41:22 »
slownik francuski w lape i na zasadzie kali slon: >?

ROM Opcje
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2004, 19:33:47 »
to nie wyda francuski nie jest taki jka angielski. Kumpela mi tłumaczyłą to po trichu i tesh nic nie rozumie
jakos sie tłumaczy niektóre wyrazy razem wogóle posrany język