totalny UPDATE MDA III

  • 54 Odpowiedzi
  • 45469 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zyla

  • 23
totalny UPDATE MDA III
« dnia: Marzec 15, 2005, 23:19:28 »
Witam!

Mam moje MDA od niedawna (3tyg), ale juz zdazylem zapragnac najswiezszych upgradeow.
Czytalem forum WIKI, ale jesli chodzi o upgrady ROMow to nie moglem tam znalezc wystarczajacych informacji dla siebie (nie bylo romow z takim numerem (135), nie moglem tez znalezc slowa o mda z operatorem T-mob009 jakiego ja posiadam). Poza tym moje proby zrobienia totalnego backupu (tzn wszystkie romy, tak zebym zawsze mogl odzyskac to czym ryzykuje spelzly na niczym).
Mam pytanie - czy ktos z Was dzialal w ten sposob i udalo mu sie jakos to zrobic? Gdzie moge znalezc informacje dla noobow (najlepiej jakies howto) ktore bedzie zawierac dane o naszej sieci? Czy robicie jakies upgrady windows i jesli tak to gdzie sa one dostepne?
Prosze o odpowiedz doswiadczonych userow, ewentualnie odeslanie mnie do wczesniejszych postow dot. tego tematu

Pozdrawiam i dziekuje

Zyla

*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2005, 09:29:04 »
Witaj
rowniez mam MDA III i w weekend postanowilem pobawic sie ROMami, glownie z ciekawosci :)
Tak naprawde wszystko jest opisane na Wiki, jednak zeby to zrozumiec, musialem przeczytac wszystko chyba po cztery razy...

Zacznij od backupu ROMu opisanego tutaj:
 http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=13463&highlight=rom+backup+sd+card

Potem zgodnie z informacjami na http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=BA_GettingStarted (przy wykorzystaniu devicedata) wyciagnij informacje o swoim MDA. Nie przejmuj sie, gdy nie znajdziesz dokladnie takiego samego na forum, ja rowniez mam T-MOB009.

Ja sciagnalem ROM http://www.qtek.nu/files/BA_WWE_BP_12200_126_10600.zip - nowszego nie udalo mi sie wgrac na MDA III.
Teraz poszukaj editfix.bat i xda3nbftool.exe. Podmien znaki zapytania w editfixie na dane Twojego MDA zgodnie ze schematem przedstawionym w tym pliku, albo posilkuj sie Wiki.
Odpal upgrade - u mnie przeszedl bez problemu.
Aby pojsc odrobine dalej sciagnalem jeszcze Radio ROM 1.08 i zrobilem "standalone" upgrade :) do tej werski, korzystajac z pomocnego watku: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=18686

moj sprzet to obecnie:
ROM version        1.22.00 WWE
ROM date            10/22/04
Radio version        1.08.00
Protocol version    1337.39
ExtROM version    1.22.126 WWE

aha, dorzucilem jeszcze BT Stack 3900, rowniez z Wiki, i jak dotad wszystko smiga az milo :)
Przepraszam, ze tak ogolnikowo napisalem, ale siedze w robocie, a wszelkie materialy mam w domu :)

Powodzenia :)


*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2005, 21:50:08 »
Ja na razie boje sie robic kolejny update, moze zabiore sie za to jak bedzie wiecej czasu. Po prostu mam przeczucie, ze moze opuscic mnie szczescie :)
Mysle ze na 16MB karcie nie zmiesci Ci sie ROM. Kup moze 64MB - sa dosc tanie, a zawsze mozna wykorzystac np. do Automapy. Z za duza tez nie ma co przeginac, bo po zrzuceniu ROMu na karte i przegraniu na kompa powstaje plik o wielkosci karty... u mnie 512 MB :)
------------------------------------
update:
Zapomnialem jeszcze o jednym. Polecam pobrac stad:
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=ERK_Patches_13x
patch do aparatu fotograficznego MDAIII.
Zdjecia sa zdecydowanie lepszej jakosci - znacznie mniej szumu.

*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2005, 00:32:41 »
Nie ma problemu :)
Jesli nie pozbedziesz sie hardresetow, sprobuj sciagnac z xda najnowszy ROM maimacha 1.33.51 (jest cos o nim na tym forum w innym temacie). Co prawda trzeba dograc plik camera, ale jest to chyba najnowsza wersja i ma na dodatek WMP 10. Mam jeszcze Radio Stack 1.10. Do tego bawie sie Extended ROMami - mam teraz w miare stabilny cooked ROM 1.31.112 WWE

*

Offline zyla

  • 23
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2005, 21:32:09 »
a na radiu 1.10 nei moglem wysylac ani odbierac mmsow.
dziwne, bo internet przez gprs mi dzialal...

[Dodano: 2005-04-12 21:35:40]
a z wiki faktycznie jest tak, ze za kazdym razem, kiedy to czytasz -rozumiesz wiecej... ;)

[Dodano: 2005-04-12 22:56:50]
czy ktos mial podobne problemy?
u mnie po upgradzie romu na 1.22.183 (ze strony ery) i radia na 1.10 nie da sie w ogole korzystac z gprsu.
Ustawienia ery niby sa, niby wszystko ok, a dostaje komunikat ze nie moze sie polaczyc

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2005, 10:37:41 »
wgraj nowe radio 1.12 moze pomoze, ja jednak nie mialem problemu przy 1.10 gprs dzialal za to nie moge za zadne skarby podlaczyc go z laptopem jako modem dialup po bt. czy komus ta sztuczka sie w erse udala pzdr
LJ
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2005, 23:10:14 »
Ja bym sobie darowal radio 1.12. W tej chwili wedlug mnie najlepsza wersja to 1.10 - GSM zuzywa wyjatkowo malo energi - MDA wytrzymuje u mnie spokojnie o 1 dzien dluzej niz na 1.06.
Jednak na xda-devs ludzie zglaszaja, ze 1.12 znacznie bardziej zuzywa energie a nie widac znaczacej poprawy w dzialaniu GSM...

*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2005, 08:46:25 »
U mnie na 1.06 spokojnie wytrzymywal 2 dni, na trzeci zostawalo mu ze 30 procent i zdarzalo sie, ze pod koniec dnia juz padal.
Teraz, na radiu 1.10 trzyma 3 dni z palcem..., a zdarza sie ze cale 4 wytrzyma, ale to juz musze go mniej intensywnie wykorzystywac :)

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2005, 23:15:48 »
Cytat: hubert
Ja bym sobie darowal radio 1.12. W tej chwili wedlug mnie najlepsza wersja to 1.10 - GSM zuzywa wyjatkowo malo energi - MDA wytrzymuje u mnie spokojnie o 1 dzien dluzej niz na 1.06.
Jednak na xda-devs ludzie zglaszaja, ze 1.12 znacznie bardziej zuzywa energie a nie widac znaczacej poprawy w dzialaniu GSM...

jest na glownej stronie xda-developers.com w dziale blue angel upgrade, musisz byc zalogowany do nich zeby sciagnac i widziec zalaczniki
pzdr
LJ
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2005, 21:31:51 »
I ja mam trzaski w słuchawce BT NOKIA :( mam ugrade 3900 .. ? pomogło o tyle ze jest stabilne połączenie BT ale GPS BT AM nie widzi nawet jak na siłe ustawie port :( .....?
.......... A jak wdrac RADIO ROM 1.12 ...........? bo miałem go w RAR wypakowałem i jest ikonka inna niz np.w 3900 ....?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2005, 10:59:41 »
no to moze jeszcze taki link ..... w miare przystepnie napisane co i jak ;)

http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=154&PN=1&TPN=1

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2005, 02:25:02 »
Cytat: andy_bez_wandy
no to moze jeszcze taki link ..... w miare przystepnie napisane co i jak ;)

http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=154&PN=1&TPN=1

To byl dobry sposob jesli rom ktory chcesz upgradowac byl typem I jesli to typ II (wszystkie 1.40) juz nie chca dzialac z programem xda3nbftool - haslo to zmiany plikow nie dziala- nalezy sciagnac zhakowany baupgrade.exe http://forum.xda-developers.com/download.php?id=4817
zamienic nim ten w romie ktory chcemy upgradeowac, dodac linie [CHECKCEID_TYPE]=1 w notatniku do pliku tekstowego ruu.conf i odpalic upgarede nie bedzie wiecej country error
pzdr
LJ
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2005, 22:55:49 »

------------------------------------
update:
Zapomnialem jeszcze o jednym. Polecam pobrac stad:
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=ERK_Patches_13x
patch do aparatu fotograficznego MDAIII.
Zdjecia sa zdecydowanie lepszej jakosci - znacznie mniej szumu.[/quote]

Hubert: Na tym linku jest wiele patch'y czy chodziło Ci o ten "Camera_Patch_10080401.sa.CAB", czy jakiś inny?
Pozdrawiam

mda3 & W5 jak wykonać hardreset
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2006, 23:38:16 »
Czy ktoś z szanownych kolegów może napisać jaka kombinacja klawiszy wykonuje hard reser MDA3 z WM5.

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2006, 16:31:56 »
?
Hard Reset robi się jak opisano wyżej - Power + Reset, w ciągu 3 sek. trzeba wcisnąć przycisk 'Camera' i 'Voice'. Pojawi się menu, w którym mamy 3 opcje:
1. Enable KITL
2. Clear registry hive
3. Format Storage

Opcja nr 1 uaktywnia 'kernel independent transmission line' - narzędzie do niskopoziomowego debugowania.

Opcja nr 2 'formatuje' rejestr (przydatne, gdy MDA nie chce się uruchomić, ale nie możemy zrobić hard - resetu z powodu ważnych danych w pamięci).

Opcja nr 3 formatuje pamięć wewnętrzną.

Żeby zrobić hard Reset wybieramy opcję 2 i 3 (poruszamy się przyciskami  'Camera' i 'Voice', jeden przeskakuje na następna opcję, drugi zmienia YES/NO), i naciskamy klawisz 'z koperta' (drugi od lewej, pod ekranem). Czekamy kilkanaście sekund i voila.
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline Morfeusz

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dużo różnych i będzie jeszcze więcej...
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2006, 01:23:04 »
Witam wszystkich

Czy ktoś z szanownych użytkowników MDA III może wskazać mi stronę lub link z ROM-em(niestety część linków podanych w tym temacie już nie działa) który usunie opisany poniżej problem:
"najwazniejszy problem to wieszanie sie telefonu, tzn przynajmniej raz dziennie telefon wiesza sie w taki sposob, ze np ktos do mnie dzwoni, odbieram polaczenie ale nic nie slysze ani ja nie jestem slyszany, to samo gdy ja probuje sie do kogos dodzwonic, polaczenie jest nawiazane ale tak jakby nie dzialal glosnik i mikrofon, jedynym sposobem na usuniecie tej awarii jest miekki reset, ale neistety wystarcza to na krotko"

Obecnie używam ROM-u ze strony ERY
Z góry bardzo dziekuję...
iPhone 3GS (16GB) + Blackberry 8900 + Nokia N900 + Motorola Milestone + Kilkanaście innych leżących na biurku...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2006, 09:54:42 »

*

Offline Morfeusz

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dużo różnych i będzie jeszcze więcej...
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:28:39 »
Zmienłem samo radio z 1.06.02 na 1.15.00 bez zmiany samego ROM-u.
Z tego co wiem RADIO odpowiada za moduł GSM...
Mam nadzieję że to pomoże...
iPhone 3GS (16GB) + Blackberry 8900 + Nokia N900 + Motorola Milestone + Kilkanaście innych leżących na biurku...

*

Offline Morfeusz

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dużo różnych i będzie jeszcze więcej...
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 01, 2006, 11:53:29 »
Upgrade samego RADIA nic nie dał...
Zmieniłem ROM na 1.42.00 i miejmy nadzieję że to coś da...
Niestety nie dało  :(

Czy ktoś z szanownych użytkowników ma jakieś pomysły jak wyeliminować wyżej opisany problem?

Za wszystkie pomysły i sugestie z góry bardzo dziekuję....
(Dodam że nie chcę przechodzić na WM 2005)
iPhone 3GS (16GB) + Blackberry 8900 + Nokia N900 + Motorola Milestone + Kilkanaście innych leżących na biurku...

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 02, 2006, 19:50:02 »
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

Blad podczas upgrade
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2007, 21:09:54 »
No tak .. stalo sie :(  
 Ze strony http://sx66-blueangel.home.comcast.net/ sciagnalem:
EXT_ 1.40.125-Tmobile  
Radio ROM_1.15.00
SystemROM_1.40.00
gdzies w sieci znalazlem jeszcze
Camera_2.21b18157.sa
Udalo sie poprawnie wgrac EXT_ 1.40.125-Tmobile i dorzucic do tego Camera_2.21b18157.sa aby dzialal aparat w telefonie.
Postanowilem pojsc dalej i zaaktualizowac System oraz Radio.
Zrobilem wszystko jak w opisie, wyedytowalem EditFIX.bat nastepujaco:

REM ~DeviceData.txt PH20B 0 B WWE E T-MOB101 1.12.22 2 2 1.12.169 1.02.00 02.00
REM Replace the question marks with the data from ~DeviceData.txt
 
REM 'sd' stands for device, e.g. PH20B.
REM 'sl' stands for language, e.g. WWE.
REM 'so' stands for operator (Country ID), e.g. T-M0B101.

REM ms_.nbf Password = 0x20040522
REM nk.nbf Password = 0x20040521
REM radio_.nbf PAssword = 0x20040523

REM xda3nbftool -x ms_.nbf ms_.nba 0x20040522
xda3nbftool -x nk.nbf nk.nba 0x20040521
xda3nbftool -x radio_.nbf radio_.nba 0x20040523
 
REM xda3nbftool -sd ????? -sl ???? -so ???? ms_.nba
xda3nbftool -sd PH20B -sl ENG -so T-MOB005 nk.nba
xda3nbftool -sd PH20B -sl ENG -so T-MOB005 radio_.nba
 
xda3nbftool -c -u NK.nba
REM xda3nbftool -c -u ms_.nba
xda3nbftool -c -u Radio_.nba
 
REM xda3nbftool -x ms_.nba ms_.nbf 0x20040522
xda3nbftool -x nk.nba nk.nbf 0x20040521
xda3nbftool -x radio_.nba radio_.nbf 0x20040523
del *.nba
 
uruchomilem BaUpgradeUt.exe - nacisnalem NEXT - pokazalo sie okienko z obecnymi wersjami ROMow i wersjami ktore zostana zainstalowane - znowu NEXT, zobaczylem na ekranie napis:

Checking the information on your device...Please wait...
Please don't disconnect your device from your PC or the power supply until the update is completed.

Caly czas napis ten widnial na ekranie .... minuta  ... dwie .. piec ... dwadziescia minut ... czterdziesci - po piecdziesieciu minutach stwierdzilem, ze chyba cos sie zawiesilo, cos nie zadzialalo. Na telefonie caly czas napis USB  v2. 05.
Po ok piecdziesieciu minutach postanowilem cos z tym zrobic bo przeciez niemozliwym wydaje sie aby tyle czasu sprawdzal telefon (checking the information on your device). Odlaczylem kabelek USB. Na telefonie napis zamienil sie z USB na Serial. Na kompie pozostalo caly czas te same okienko. Program BaUpgradeUt byl zablokowany - nawet gdy chcialem standardowo zrestartowac kompa ... program na to nie pozwolil. Nacisnalem wiec na obudowie RESET. Komp uruchomil sie ponownie. Restartowalem telefon - SoftReset, HardReset - wyciaglem nawet baterie - po uruchomieniu caly czas widnieje USB v2.05 lub Serial (w zaleznosci czy podlacze telefon do kompa).
Po ponownym uruchomieniu kompa podlaczylem telefon i jeszcze raz zalaczylem BaUpgradeUt.exe - juz bez pierwszych okienek od razu wskoczyl na te ostatnie gdzie niby sprawdza telefon i prosi aby czekac. Po dwoch godzinach .. nadal nic - na ekranie komputera jak i telefonu caly czas to samo :(  
 Ma ktos jakis pomysl jak to mozna rozwiazac ?

         pozdrawiam
            Mayster

totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2007, 11:48:23 »
Udalo sie ...  !  :)
Blad ktory popelnialem to ... (az sam nie wierze) - pda przy upgrade'owaniu podlaczalem przez usbhub'a a nie prosto do kompa. Bylo to powodem ... zlego dzialania programu do update'u telefonu.
Dzis cos mnie podkusilo aby podlaczyc bezposrednio - zadzialalo od razu, za pierwszym razem :)
Tylko zastanawiam sie dlaczego nikt mi nie pomogl we wczesniejszych postach ? Zero odzewu ? Czyzby jasnowidze wiedzieli, ze sobie poradze czy jak ? :-\

            pozdrawiam
              Mayster

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2007, 14:53:13 »
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2007, 21:15:40 »
Kurde, wgralem tego najnowszego baniaczka z linka I mam problemy z siecia i bluetoothem.  Baniaczek na forze opisal, ze trzeba po soft resecie wejsc w comm managera I dac ustawienia wifi lub bluetooth, potem dac na off, a potem juz mozna wlaczac i wylaczac wifi lub bluetooth ile sie chce.  Ja moge wlaczyc albo wifi albo bluetooth, a zeby razem to chodzilo to musze  najpierw ustawic bluetooth, potem soft redet, teraz mam dzialajacy bluetooth, ustawiam siec I moze jest ok, a jak nie to musze jeszcze jeden reset.  Czy nie ma jakiejs mozliwosci zeby zappamietywal ustawienia I  po resecie zeby odpalal wifi I bt od razu? Ta latke tez zainstalowalewm z dodatkow, ktore podal baniaczek

Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2007, 22:25:29 »
Radio: 1. 12. 00
ROM: 5. 04. 10 WWE
ROM date : 01/01/07
Protocol version: 1337. 42
ExtROM version: helmi_c 1. 4NET2 R2

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2007, 22:32:54 »
Jak dla mnie wifi i bt to jeden wielki chodzący problem (o zasięgu BT nie wspominając). Wersja Baniaczka zadziałała dopiero po poprawce ze sterownikiem Logout'a (pewnie ta, o której wspominasz). Teraz mam efekt taki, ze nawet po poprawnym zalogowaniu do Wifi, jego wyłączenie powoduje zniknięcie informacji na today.
Ja sobie darowałem walkę, bo przesiadłem się na Hermesa, ale jakby coś się rozwinęło (Tuatara mówi, że planuje przysiąść nad WM6 dla BA) to ciągle trzymam BA w pogotowiu.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2007, 22:46:58 »
przy 1.12 nie mialem problemów.
"...-there is delay between RadioROM starting and initialisation of the device. There is only one fix: when device is booting for the first time, wait 5s (from the time you can see on the screen, that there is no information about radiorom version), then immediately make a soft reset, long before the device will finish booting: after this 2nd soft reset readio rom will boot and everything will work fine.
if you don't want to play like this, there is only one option.."
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 02, 2007, 08:42:20 »
W sumie jakos porestartowalem, powylaczalem i powlaczalem i dziala.     Tzn.     za kazdym razem sie wlacza/wylacza WIFI i BT.     Juz nie musze kilka razy klikac ON.     Nie wiem jak po soft resecie, ale nie bede probowal dopoki nie bede musial.     Jeszcze mam inne pytanie.     Jak dam na device lock i krotko wcisne power button to dzialaja mi wszystkie klawisze na qteku.     Czy mozna cos zrobic zeby sie nie wlaczaly?

EDIT: Zrobilem soft reset i oczywiscie znowu problemy.    W sumie problemu z siecia nie ma, bo najpierw sie ja wlacza w wifi settings a potem w comm managerze, ntomiast po ustawieniu wifi nie moge wlaczyc bluetootha.    Zeby dzialaly obydwa media nalezy zrobic tak (krok po kroku):
1.    Soft reset
2.    BT na ON
3.    Soft reset
4.    Uruchamia sie z BT wlaczonym
5.    WLAN settings -> dajemy turn on ( u mnie musze zawsze 2 razy kliknac na turn on zanim sie wlaczy)
6.    Od razu w comm managerze daje WLAN off
7.    Wychodze z comm managera -> na tasku mam wifi: off  BT:ON
8.    Z powrotem wchodze do comm managera -> wlan on
9.    Na tasku mam wifi:moja_siec   BT: on
10.    Teraz w comm managerze moge dowolnie wlaczac/wylaczac wlan i BT.  

Ciekawe czemu musi byc bt wlaczone zanim sie przystapi do wlaczania wlana
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2007, 09:03:09 wysłana przez enkell »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 02, 2007, 11:26:07 »
lordJim: cytowałeś mój tekst z forum XDA a propos czego? :) Bo na pewno z wifi ani BT nie ma on związku, to wyjasnienie co zrobić, jak się Radio/GSM nie odpala po wyłączeniu prądu.
enkell: może komuś się to przyda, ale ja rzadko potrzebuję BT i WiFi na raz, więc mnie te kombinacje aż tak nie bolą. A do wardrivingu i tak BA ma za słabą antenkę :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: totalny UPDATE MDA III
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2007, 21:36:37 »

jakubd masz calkowitą rację, jak zauważyłeś - użyłem symbolu cytatu  :D a mój błąd polegał na wklejeniu cześci Twojego postu zupełnie przez przypadek. Miałem otwartych kilka wątków jednocześnie i przeniosłem w danej chwili nie ten. Niemniej jednak polecam Twoje posty na XDA dla wszystkich zainteresowanych i chylę czoła  :)
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...