SPV M2000 dziwne zachowanie - sam się resetuje

  • 4 Odpowiedzi
  • 3241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SPV M2000 dziwne zachowanie - sam się resetuje
« dnia: Grudzień 04, 2011, 13:44:55 »
Witam!
Nowy tu jestem więc wybaczcie jak będę pytał się o głupoty.
Mam SPV M2000 - służy do obsługi zleceń w korporacji taksówkarskiej (dostałem za darmo) i mam z nim problem. Działa tylko w tedy gdy jest podłączony do zasilania. Wg systemu bateria jest OK, ale on jak nie ma zasilania zewnętrznego po jakimś czasie (max 20min) głupieje system uruchamia się od nowa, czasami po prostu zawiesza się, np. przestaje podświetlać ekran, a połowa ekranu wzdłuż robi się rozmazana. Po tych wszystkich cudach zazwyczaj traci ustawienia GPRS i muszę je wprowadzać od nowa. Ale to nie koniec stan taki zdarza się nawet podczas włączonego zasilania gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 15 st C!! Po prostu uruchamia się od nowa i już (zazwyczaj wcześniej zrywa połączenie GPRS i zawiesza program do obsługi zleceń).
A teraz pytania:
1. Czy to może być wina baterii??
2. Tzw zimny lut??
3. Uszkodzenie zasilania podtrzymania pamięci??
4. Naprawiać czy kupić coś innego
Dodam że urządzenie to jest bardzo poręczne bo ma duży i dobrze działający wyświetlacz a nie jakąś nowoczesną lipę która tylko palcem obsłużysz. Przypadło mi ono do gustu i tyle i chciałbym aby poprawnie działało. Dodam że postawiony jest na tym WM6 Prof.
Z góry dzięki za sugestie.
PS. Forum pozwoliło mi już na wskrzeszenie jednego SPV dla kolegi i obeszło się bez zadawania pytań.
Pozdrawiam

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPV M2000 dziwne zachowanie - sam się resetuje
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2011, 16:07:17 »
Akumulator umarł, czas wymienić, ciężko dostać oryginał ale zamienniki też nieźle sobie radzą
, koszt 30zł a warto.

Odp: SPV M2000 dziwne zachowanie - sam się resetuje
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:07:03 »
Dzięki za info, już myślałem że to coś w bebechach padło, a jeśli to bateria to mi lepiej. Powiedz jeszcze gdzie można kupić baterie za 30 bo na Alledrogo są tylko po 60 zł. Wolę 2 po 30 niż jedną za 60.
Pozdrawiam.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: SPV M2000 dziwne zachowanie - sam się resetuje
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:08:49 »
zobacz na batimex.pl

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPV M2000 dziwne zachowanie - sam się resetuje
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2011, 12:05:21 »
Batimex to chinczyk, to co na allegro to tez chinczyk, tylko z marza, cene podalem przy zamowieniu bezposrednio u dostawcy w HK, sciagelem ich juz kilkanascie dla siebie i dla forumowiczow.