MDA III i wysyłanie emaili problem

  • 5 Odpowiedzi
  • 683 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MDA III i wysyłanie emaili problem
« dnia: Maj 25, 2006, 23:26:58 »
Witajcie, tak jak w temacie mam problem z wysyłaniem emaili z mojego MDA III. Gdy palmtopa mam zsynchronizowanego z dużym kompem i internetem to nie moge w ogóle coś napisać i nadać z palmtopa. Gdy wchodze w poczte na palmtopie poprzez GPRS (heyah) to loguje się na portalu np. Onet wpisuję nazwe odbiorcy ale nie mam okienka wpisywania treści emaila oraz nie mogę dokleić załącznika który prędzej w wordzie na palmtopie napisałem. Czy też macie ten problem? Z palmtopa mogę tylko nadać nazwe emaila, ale nie moge dać treści i załącznika :(   Możecie mi coś doradzić?

MDA III i wysyłanie emaili problem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2006, 10:11:09 »
Cześć,
Ja uzywam do obsługi kont mailowych systemowego "Messaging". Skrzynki mam na WP, niemam żadnych problemów, oczywiście moge rónież załączać załączniki :). Jeżleli to Ci nie działa to prawdopodobnie masz źle skonfigurowaną skrzynkę (w PDA, nie masz np włączonej autoryzacji).
Sprawdziłem z ciekwaści wysyłanie emaili poprzez stronę internetową. Faktycznie domyslny Internet Explorer wogóle sobie nie radzi, nie można napisać widomości nie mówiąc o załącznikach... :(. Uzywam też Netfronta.. z nim jest lepiej, mozna napisać i wysłać wiadomość ale nie działają załączniki.
Ogólnie wiadomo, że ten sposób wysyłania emaili nie działa prawidłowo ponieważ przeglądarki są niedoskonale i nie obsługują np Javy itd...
Mam MDA III z 2003SE
Pozdr

Odp. Kuti73
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2006, 15:03:39 »
Witaj i dzięki za odpowiedź. Pisałeś o autoryzacji w PDA, gdzie to się załącza (w co mam wejść po kolei aby to załączyć)?
Wysyłasz emaile przez Messaging, rozumię że masz ustawione:

To: 123@wp.pl (dla przykładu taka skrzynka)

Cc: ....................  - czy tu coś wpisujesz?

Bcc: .................. - czy tu coś wpisujesz?

Subj: Próba emaila z wp  (nazwa tematu emaila)

Account: Outlook E-Mail (wybór email czy txt sms)

No i poniżej text emaila plus załączniki



To było wysyłanie emaili. A jak odbierasz emaile. Czy poprzez wejście w internet explorera, wejście w portal WP, i wejście już w swoją skrzynkę?
Z góry dzięki za odpowiedź

MDA III i wysyłanie emaili problem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2006, 11:39:33 »
Cześć,
Według mnie powinienneś  uzywać systemowego Messaging. Do odbierania i wysyłania emaili (włącznie z załącznikami). Nie uzywaj do tego przeglądarek internetowych.
Powinieneś wejść w Messaging, potem w Accounts (na dole :)) i załozyć nowe konto. Zakladanie konta jest bardzo podobne jak np w Outloku czy innym programie pocztowym na stacjonarny PC. Jezeli założysz poprawnie i bedziesz miał połączenie internetowe to wszystko bedzie hulało :).
To co pisałem o autoryzacji to miałem na mysli jedno z ustawień własnie w tym Accounts. Niektóre serwery poprostu wymagaja autoryzacji i wtedy należy to włączyć. Spróbuj doświadczalnie które ustawienie jest poprawne.
To co napisałeś (Cc:, Bcc itd.) to nic innego jak "kopia dla" lub "do wiadomości", niema obowiązku tego wypełniać. Reszta to standardowa budowa wiadomości email :)
Powodzenia

Add Kuti73
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2006, 01:28:36 »
Witaj

WIELKIE DZIĘKI, pocztę już odbieram z kont na WP. INTERII i ONECIE. Ściąga wszystko z załącznikami. Mam tylko problem z wysyłaniem. Coć one nie chcą ode mnie wyjść. Połączenie z netem oczywiście jest. Robię to tak.
Start/Messaging/New
To: podaję nazwę konta sam albo wybieram z listy wpisanej w książce kontaktów
Subj - jakis tam temat
Account: wybieram konto (Interii, WP, Onetu)
Poniżej piszę wiadomość. W tools dodaję załącznik.
Rysikiem daję na Send  (chmurka przez send przeleci)

Po tym widze że mój email jest w danym koncie danego portalu w outbox


Jeśli muszę jakieś jeszcze sprawy w moich kontach poustawiać czy możesz mi podać krok po kroku co i gdzie zaznaczyć lub wpisać? Już mi ręcę opadają :(   ale widzę postępy - pocztę odbieram :) :lol:

MDA III i wysyłanie emaili problem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2006, 09:37:25 »
Witaj,
Wejdź w ustawienia Twojego konta np. na WP. Tam masz 4 kroki ustawień, w 4 jest przycisk "options", wybierz go a pokarzą Ci się nowe 3 kroki :)... W 2 kroku jest opcja "Outgoing mail requires authentication", włącz ją. Teraz powinno Ci działać wysyłanie wiadomości.
Powodzenia