Jak można uszkodzić BlueAngela w czasie flashowania

  • 1 Odpowiedzi
  • 7187 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak można uszkodzić BlueAngela w czasie flashowania
« dnia: Październik 09, 2008, 00:45:04 »
Grzebię ostatnio w bootloaderze i procedurze flashowania (czyli w tym, co robią programy BaUpgrade i MaUpgrade_noID).
Pojawia się co jakiś czas wołanie o pomoc: ratunku! flashowałem, coś poszło nie tak i mi ROM padł.

Jeśli używałeś któregoś z tych programów: BaUpgrade lub MaUpgrade_noID i wgrywałeś nowy ROM, to nie ma żadnej możliwości, żeby coś uszkodzić. Nie ma znaczenia: czy bateria była za słaba, czy prądu zabrakło, czy ROM był od innego urządzenia, czy się pecet zepsuł. Wykonaj któreś z tych czynności w dowolnej kolejności: naładuj bateryjkę, zreperuj komputer, ściągnij inny ROM, znajdź prawidłowy sposób na HardReset, znajdź system inny niż Vista, uruchom bootloader, wypij piwo, głowy nie zawracaj i flashuj od nowa.

Nawet nie ma nawet znaczenia, jeśli jest trochę uszkodzona pamięć DOC (czyli DiskOnChip) - ta do której wgrywasz ROM (analogicznie do uszkodzonych sektorów na dysku) - do 2% uszkodzonych sektorów system sobie poradzi.

Analogicznie: nie ma szansy uszkodzenia czegoś wgrywając Extended_ROM (przy WM2003).

Wydaje mi się, że istnieje szansa uszkodzenia RadioROMu w podobnych okolicznościach. Wydaje mi się, bo nie sprawdziłem do końca, żeby sobie nie uszkodzić niczego. Na szczęście RadioROM zmienia się rzadko (raz, góra dwa razy w życiu), więc szansa takiego zdarzenia jest mała. W każdym bądź razie - przed zmianą RadioROMu zastanów się, czy akumulator jest naładowany i rozważ skorzystanie z laptopa (żeby przerwa w dostawie prądu nie zepsuła niczego).

Moje uwagi dotyczą też tego palmtopa wersji CDMA (nie pamiętam, jak się nazywa)
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 00:53:31 wysłana przez baniaczek »

A jeśli się coś stało w czasie wgrywania RadioROMu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2008, 20:45:34 »
A jeśli się coś stało w czasie wgrywania RadioROMu

Po kolei:
Jeśli MaUpgrade_noID albo BaUpgrade odmówił wgrania RadioROMu, to nic się nie stało. Weź MaUpgrade_noID zamiast BaUpgrade (albo odwrotnie), weź RadioROM typu I zamiast typu II (albo odwrotnie) (nie pytaj, co to znaczy - poszukaj) i zacznij od nowa.

Jeśli RadioROM zaczął się wgrywać, zatrzymał się na 0%, a po kilkudziesięciu sekundach wyskoczył błąd 114, to: nic się nie stało (w sensie nic się nie zepsuło). Postępuj jak w punkcie powyżej.

Jeśli RadioROM zaczął się wgrywać, i wgrało się go więcej niż 0% - to masz kłopot.

Nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że tak należy postępować:
Przede wszystkim, pod żadnym pozorem - nie resetuj palmtopa, nie uruchamiaj od nowa bootloadera i nie panikuj.
Wyjmij go z podstawki, zatłucz (z taskmgr) wszystkie procesy: rapimgr, wcescomm, wcesmgr (i jeśli jest aktywny, to MaUpgrade_noID albo BaUpgrade).

Znajdź sobie program mtty.exe

Wstaw palmtopa w podstawkę, poczekaj 10 sekund, uruchom mtty
Jako port możliwy do podłączenia powinien się pojawić (w mtty - pod przyciskami "OK" i "Cancel") przycisk "USB". Jak nie ma, to wylącz mtty, wyjmij palmtopa z podstawki, poczeka 10 sekund wstaw pamltopa w podstkę itd.

Jak już się mtty połączy z palmtopem - musisz go doprowadzic do takiego stanu, żeby palmtop odpowiedział "USB>" albo "Serial>"

Klepnij Enter
Jeśli palmtop nie odpowie (w sensie, że nic się nie pojawi na ekranie komputera, albo odpowie, że "Invalid command!") to naciskaj po kolei klawisze:
retuoR
Uwaga: początkowe znaki to małe litery, ostatni znak to jest wielka litera "R") Musisz to robić szybko. pomiędzy wciśnięciem poszczególnych klawiszy nie może minąć więcej niż 999 milisekund. Jeśli się zagapiłeś i palmtop nie odpowie upragnionym napisem "USB>", to jeszcze raz: klepnij Enter, wpisz retuoR. I ewentualnie jeszcze raz, i jeszcze raz...

Jak już palmtop się odezwie: zamknij mtty, wyjmij palmtopa z podstawki, poczekaj kilkanaście sekund sekund, wstaw palmtopa w podstawę i spróbuj ponownie wgrać RadioROM. Jest szansa, że się uda.

A jak się nie uda? Prawdopodobnie masz fajny palmtop bez modułu telefonu :(

« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 21:15:59 wysłana przez baniaczek »