Blue Angel + gps HOLOX BT-541 jak skonfigurować żeby wreszcie zadziałało

  • 1 Odpowiedzi
  • 3641 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam,

Jak w tytule mam Blue Angel (mda III, qtek 9090, spv m2000 jak kto woli) i ostatnio zakupiłem na allegro zewnętrzny odbiornik gps na bluetooth HOLOX BT-541 (z recenzji, które czytałem tu i ówdzie wynikało, ze jest całkiem niezły).
Problem jednak w tym, że nijak nie łapie satelit.

Oczywiście zrobiłem tak:
ustawienia>połączenia>bluetooth> tu ładnie wyszukało mi moje bt-541 wpisałem kod dostępu 0000 dalej zaznaczyłem serial port (ale i w akcie desperacji próbowałem z nie zaznaczonym)> w trybie włączyłem bluetooth i pozwoliłem żeby urządzenie było widoczne przez inne> porty com sprawdzałem chyba wszystkie ale najczęściej na 6> zabezpieczenia sprawdzałem włączone i wyłączone no i ok.
W ustawieniach zewnętrznego gps w programach port com ustawiłem na brak (choć i próbowałem w innych kombinacjach)> w sprzęt sprawdziłem wszystkie wolne dbając, by się pokrywało z tym co w automapie i ustawieniach bluetooth> dostęp brałem na automatyczny (ale oczywiście sprawdzałem też z odhaczonym)

W automapie (wersja 6.5.0) sprawdzałem i automatycznie wyszukać port i przypisać do ustawionego wcześniej. Oczywiście w zaawansowanych zaznaczyłem używaj odbiornika gps bluetooth. Prędkości też różne sprawdzałem i co? i nic :(
Ciągle szuka, szuka, szuka, sygnału gps... i choćbym nie wiem ile czekał i tak nie może znaleźć ani jednej satelity (teoretycznie ten model gps powinien znajdować satelity bardzo szybko). Już naprawdę nie wiem co mam robić.
Sprzedawca deklarował, że nadajnik jest w 100% sprawny, ale już naprawdę nie wiem...

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł z chęcią wypróbuje :)

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blue Angel + gps HOLOX BT-541 jak skonfigurować żeby wreszcie zadziałało
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:52:22 »
1. Nie nadajnik tylko ODBIORNIK, poza tym "satelita" to r.męski więc "tego/jednego satelity"
Z GPS pracuję na co dzień więc takie błędy bardzo biją po oczach.

2. Sprawdzasz oczywiście na wolnym powietrzu a nie w domu?
3. Parowanie zrobiłeś dobre, potem serial port ok, potem "new outgoing port" np 6 lub 7
4. Sprawdź z Visual GPS zamiast z AM na porcie 6 lub 7 z baud 4600 jeśli GPS jest sprawny to w ostatniej zakładce pojawią się dane nawigacyjne a potem zacznie wykrywać satelity
5. Zimny start GPS bez aktualnej depeszy nawigacyjnej to nawet 10minut (liczy swoją pozycję zaczynając od Lat 0.0 Long 0.0 czyli od środka Ziemi).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 21:55:40 wysłana przez Antej »