BA + GPS samochodowy CMJ4u - CMJ 300

  • 2 Odpowiedzi
  • 5097 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wichuras

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Blue Angel & Nokia 3310
BA + GPS samochodowy CMJ4u - CMJ 300
« dnia: Luty 12, 2012, 16:48:07 »
Zostałem posiadaczem starego dość odbiornika GPS samochodowego, lecz nie mogę nawiązać połączenia pomiędzy GPS a programem [np. Automapa, mapy Google, Velox (java) ].
Jest to uchwyt z portem szeregowym do BA, poprzedni właściciel posiadający ten telefon z tym odbiornikiem mówił że nic nie ustawiał, po prostu podłączył i działało z Automapą. Niestety mi się ta sztuka nie udaje, bo poprzedni właściciel mimo starań pomocy mi - nie wiele udało nam się zrobić.
Brak sygnału GPS lub "Nie można wykryć układu GPS" - takim komunikatem wita mnie każdy program.
Z tego co zauważyłem telefon łączy się poprzez złącze szeregowe [RS232 Tx + Rx] ale nie wiem na jakim porcie pracuje odbiornik GPS oraz z jaką częstotliwością pracuje. Próbowałem ręcznie szukać po wszystkich portach wchodzących i częstotliwościach [sporo czasu to zajęło] z programem Automapa, trochę próbowałem z mapami google i Velox. lecz bezskutecznie.
System który był wgrany [i jest nadal] przez właściciela: WM 6.5 Pro PLK [wer. 28244.5.3.10]
ROM: WM 6.5.5 by D-Two PLK
Radio: 1.13.0

Czyli nic nie zmieniłem - ale połączyć się nie potrafię.
W ustawieniach systemu, jest też ustawienie zewnętrznego GPS, który przekierowuje porty sprzętowe od COM-0 do COM-9 oraz <brak> i szybkość transmisji
na port programowy [tak myślę, że jest to przekierowanie] od COM-0 do COM-9 oraz <brak> a także od GPD-1 do GPD-9
a także w tych ustawieniach [3cia zakładka] znajduje się dostęp, w którym było zaznaczona opcja "Automatycznie zarządzaj systemami GPS (zalecane)" a w opisie jest napisane iż pozwala to zarządzać systemowi windows mobile dostępem do danych nawigacyjnych dla wielu programów jednocześnie.

Jeśli ktoś miał możliwość lub styczność z tym odbiornikiem GPS prosił bym o pomoc w konfiguracji telefonu. Sam odbiornik diodą informuje o znalezieniu sygnału GPS. Po przyłączeniu telefonu świeci się dioda ładowania. Nie mogę ustawić portów i szybkości danych odbiornika.
Niestety Google niewiele pomogło bo nie mogę znaleźć nawet strony producenta, a jedyną informacją w pudełku od odbiornika to tylko zgodność z normami europejskimi odnoście promieniowania radiowego i podstawowe dane techniczne.
W moim słowniku nie ma miejsca na słowa
"nie umiem" "nie znam się" nie potrafię" "to niemożliwe do wykonania"

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BA + GPS samochodowy CMJ4u - CMJ 300
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2012, 18:27:27 »
To dokupiłeś GPS do swojego BA na WM6.5 czy cały zestaw tj. GPS+kolejne BA?

VisualGPS albo GIS Russa dobrze sprawdzają się do sprawdzania na jakim porcie jest GPS.

Zazwyczaj to COM 2,4,6,7  baudrate 4800

Przydałoby się sprawdzić czy na WM2003SE działa poprawnie, może w tym ROM WM6.5 nie ma obsługi RS232.


*

Offline wichuras

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Blue Angel & Nokia 3310
Odp: BA + GPS samochodowy CMJ4u - CMJ 300
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2012, 01:12:50 »
Russa i VisualGPS niestety niczego nie znajdują, Russa przeszukiwała Wszystkie porty jakie tylko mogła, na wszystkich możliwych częstotliwościach [były tylko 3 możliwości] - Brak efektu

Tak, kupiłem zestaw BA + GPS
Stary BA naprawiony, czeka aż tego unicestwię [a mam niemiły talent do przypadkowego zniszczenia telefonu]

jutro wrzucę WM2003se na telefon, zobaczę i opisze efekt.



Połączone: Luty 14, 2012, 22:43:48
GPS Uruchomiony, system nie obsługiwał portu RS232 lub port komunikacyjny był zajęty przez inne urządzenie.
Dane odbiornika GPS
COM: 1
Baud: 19200

System WM 6.5.5 RC5 (23698 Multi-Lang) By D-Two
Ustawienia w systemie
Sprzętowy port COM: 1
Sprzętowy Baudrate: 19200

Systemowy port COM: 8
Zezwolenie na zarządzanie danymi GPS przez system windows: Tak

Programy takie jak Automapa, GoogleMaps, VisualGPSce - działają poprawnie po ustawieniu Portu Com 8 oraz Baudrate 19200.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 22:43:48 wysłana przez wichuras »
W moim słowniku nie ma miejsca na słowa
"nie umiem" "nie znam się" nie potrafię" "to niemożliwe do wykonania"