[BlueAngel] mrugające diody, nie włącza się

  • 3 Odpowiedzi
  • 3411 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[BlueAngel] mrugające diody, nie włącza się
« dnia: Luty 02, 2012, 23:55:40 »
Witam!
Mam problem, a mianowicie:
Mój HTC BA (spv m2000) nie ma ochoty się włączyć, nie reaguje wogóle na przycisk power, a bateria się ładuje i napięcie na niej jest takie jak powinno. Kiedy podłączam go do ładowarki sieciowej/kabla USB (nie ma to znaczenia) występują różne reakcje. Czasem oświecają się diody od Bluetooth oraz ta druga z tym że cały czas na czerwono, a nie na pomarańczowo, czasem tylko ta od ładowania-też na czerwono. Czasami nawet jarzą się tylko albo migają obie.
Czy przyczyną może być to, że nie ma pod baterią jednej z dwóch blaszek na dole telefonu ?? Zastąpiłem ją niedawno kuleczką drutu miedzianego i miernik twierdzi, że spełnia swoją funkcję. Od razu chciałem też zaznaczyć, że nie posiadam stacji dokującej - tylko kabel usb i łądowarkę.
Proszę o pomoc bo już na prawdę skończyły mi się pomysły...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [BlueAngel] mrugające diody, nie włącza się
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 07:39:22 »
Jaki ROM?
Czy wchodzi do Bootloader?

Kabel zasilajacy bez aku = czerwona dioda?

Wlozysz aku pomaranczowa, czy brak reakcji?

Widzialem juz dwa BA z uwalona plyta, ladowaly baterie ale nie wstaly.

Nie wiem jak zbadales napiecie aku, bo w BA nie ma bezposredniej opcji pomiaru. mozliwe ze samo aku zdechlo. Blaszki na dole mozna calkiem zaslonic i tez wszystko dziala.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 07:42:22 wysłana przez Antej »

Odp: [BlueAngel] mrugające diody, nie włącza się
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2012, 10:58:47 »
Wgrany był windows mobile 5 i właśnie takiego używałem od momentu kupna BA. Nic nie zmieniałem, nie flashowałem itp.
Niestety nawet do bootloadera nie wchodzi. Totalnie martwy.
Zgadza się, kabel zasilający bez aku odpala czerwoną diodę i pali się ona stale (nie miga, nie wariuje itp) czytałem, że to normalne.
Po włożeniu aku zaczyna się właśnie ta choinka. Najczęściej jest tak, że najpierw kilka sekund mruga czerwona dioda, a po chwili gaśnie i zaczyna mrugać niebieska.
Co do badania napięcia, po prostu woltomierzen sprawdziłem czy na samej baterii jest 3.7 - 4V. Nie było na niej kompletnie nic, a teraz jest naładowana, więc wydaje mi się, że tutaj nie o ładowanie chodzi ^ ^
A tak przy okazji czy jest możliwość ingerencji w soft urządzenia z WM bez jego włączania?? Bo póki co nie znam innej metody niż tryb serial albo ActiveSync  :S

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [BlueAngel] mrugające diody, nie włącza się
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 12:18:04 »
badalem miernikiem kilkanascie oryginalnych aku od BA, na zadnej kombinacji pinow nie wykrylem wiecej niz napiecie rzedu 0.20-0.60V. znane martwe mi plyty tylko lekko raz blyskaly dioda BT. Jesli jest czeste blyskanie to moze jednak tylko kompletnie padniety aku. Jesli to martwa plyta to teraz kwestia jaka to para MB+LCD. Jesli zlota tasma to jest tutaj temat w ktorym user ma sprawna plyte do tego typu LCD. Bez macania i przekladki czesci od siebie wiecej nie wymysle.