weryfikacja bootloadera

  • 1 Odpowiedzi
  • 881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

weryfikacja bootloadera
« dnia: Luty 23, 2012, 23:35:17 »
Witam,
W celu wymiany wyświetlacza kupiłem uszkodzonego  (info z opisu "nie włącza się") blackstone-a ale z ciekawości podłączyłem go do kompa i po chwili system wykrył nowe urządzenie. Niestety HD faktycznie się nie włącza (czytaj brak reakcji na LCD). Nie mając za bardzo pojęcia o romach, spl-ach itp. zacząłem przekopywać internet. Przy próbie załadowania jakiegokolwiek romu dostawałem na zmianę komunikaty 294,226 i jeszcze jakiś z invalid Carrier ID. Nie można było też wgrać HSPL-a. Za pomocą MTTY v1.42 wykopałem, że mój dodatek do wyświetlacza to " HTCStance " co to za Vendor ID ?? nie znalazłem żadnego romu do tego modelu. No nic, jak już miałem ID to mogłem sam przygotować odpowiednie *.nbh za pomocą NBHUtil. Wgrałem nowe (H)SPL, Radio, OS, Splash, i niestety nic sie nie zmieniło. Jedyne oznaki życia telefonu to czasami zapalająca się dioda (chyba tylko po naładowaniu baterii na maxa) i czasami włączy się wibracja tak jak przy włączaniu telefonu jedna wibracja, system niestety się nie odpala i ekran pozostaje cały czas ciemny. Przyznam, że brakuje mi już pomysłów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to podmiana bootloadera ale nie wiem czy jest taka możliwość. I tu moje pytania :)
1. Czy można podmienić bootloadera
2. Jak można zmienić Vender ID na BLAC**** lub jakiś inny.
Za wszystkie sugestie i podpowiedzi bardzo dziękuję.

Odp: weryfikacja bootloadera
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2012, 20:05:40 »
Hmm, nikt nie ma pomysłu ?