ROMy do HD

  • 2166 Odpowiedzi
  • 689449 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:58:30 »
teraz na hd mam energy rom , bardzo fajny romik tylko że wczoraj zaczął wysyłać sam sms którego ja sam wcześniej wysłałem i wysłał ich kilkadziesiąt nawet po sr dalej wysyłał 
miał ktoś taki przypadek ?

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:05:43 »
HR wygodniej jest zrobić przy użyciu guzika power no chyba, że ktoś lubi ściągać klapkę to może guzikiem od SR :) Mi za każdym razem się udawało zrobić HR za pomocą vol+ - oraz power :)
Are you shpongled?

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:46:55 »
teraz na hd mam energy rom , bardzo fajny romik tylko że wczoraj zaczął wysyłać sam sms którego ja sam wcześniej wysłałem i wysłał ich kilkadziesiąt nawet po sr dalej wysyłał 
miał ktoś taki przypadek ?
   
 
FIU FIU Niezły motyw. Mam ten ROM i wszystko jest OK. Chyba najlepszy  soft jakiego dotychczas używalem.



A jeśli chodzi o HR, to po prostu trzeba solidnie docisnąć vol+ i vol-. Bez obawy, obudowa wytrzyma:)

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 06, 2009, 22:42:30 »
w energy rom nie można ustawić raportów doręczeń
i mam pytanie czy to jest przypadłość tego romu czy tylko u mnie to występuje ?


już wiem nie było pytania
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 00:00:01 wysłana przez stokrot »

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 06, 2009, 23:44:42 »
Używam w tej chwili ROM Dutty 2.5 i według mnie jest to obecnie najbardziej dopracowany ROM z manila 3. Probowałem MaryOne 2.1 i Panosha 2.2 a nawet upgradowalem do Dutty 2.6... ale po tym wszystkim i tak zawsze wracałem do Dutty 2.5 bo nie ma tylu widocznych bledow. Najnowszy upgrade 2.6 zawiera bardzo wku... blad w postaci ciagle cofajacego sie o godzine zegara w zakladce home manili ( podczas active sync czy przypadkowym kliknieciu zegara). Poza tym 2.6 zaliczyl 3 HR i z 10 SR zanim wogole zaczal zachowywac sie normalnie, a to wszystko w ciagu 3 godzin uzywania. Zwiechy byly tak czeste ze juz nie wytrzymalem i spowrotem sflashowalem wersje 2.5.

Najszybszym i najstabliniejszym romem jakiego uzywalem byl Laurentius 7.5 ale jak sie okazalo ze automapa na nim nie chodzi to natychmiast zostal zdyskwalifikowany. Bardzo brakuje mi tej szybkosci i stabilnosci ale ROM bez dzialajacej automapy calkowicie odpada. Poza tym bardzo podoba mi sie nowa manila.

Czy jest tu moze ktos kto mial zainstalowany najnowszy ROM Energy i Dutty 2.5? Prosilbym o krotkie porownanie szybkosci(tej odczuwalnej na codzien a nie w benchmarkach), stabilnosci i ilosci bugow... mam juz dosyc flashowania w tym miesiacu i bardzo prosze o porade. A moze jest cos lepszego zebyh laczylo szybkosc i stabilnosc Laurentiusa 7.5 z manila 3 bez bugow a na deser zeby automapa na tym chodzila :D hehehe tak wiem wymagam chyba zbyt wiele ;) :P

*

Offline jarom

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://paragliding.in.poland.nid.pl/
  • Sprzęt: Compaq 4600 -> Hp5500 -> Hp4700 -> Eten x500 -> Eten X800 -> HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 07, 2009, 00:17:58 »
A czy ma ktoś link do Dutty 2.5? Bo nawet na stronie Duttego najstarszy znalazłem 2.6 :|

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 07, 2009, 00:30:56 »
A czy ma ktoś link do Dutty 2.5? Bo nawet na stronie Duttego najstarszy znalazłem 2.6 :|

proszę bardzo http://www.duttythroy.net/download-area.html?func=startdown&id=347

*

Offline elektrod

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: mój pierwszy HTC -  Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 07, 2009, 07:12:23 »
Używam w tej chwili ROM Dutty 2.5 i według mnie jest to obecnie najbardziej dopracowany ROM z manila 3. Probowałem MaryOne 2.1 i Panosha 2.2 a nawet upgradowalem do Dutty 2.6... ale po tym wszystkim i tak zawsze wracałem do Dutty 2.5 bo nie ma tylu widocznych bledow. Najnowszy upgrade 2.6 zawiera bardzo wku... blad w postaci ciagle cofajacego sie o godzine zegara w zakladce home manili ( podczas active sync czy przypadkowym kliknieciu zegara). Poza tym 2.6 zaliczyl 3 HR i z 10 SR zanim wogole zaczal zachowywac sie normalnie, a to wszystko w ciagu 3 godzin uzywania. Zwiechy byly tak czeste ze juz nie wytrzymalem i spowrotem sflashowalem wersje 2.5.

Najszybszym i najstabliniejszym romem jakiego uzywalem byl Laurentius 7.5 ale jak sie okazalo ze automapa na nim nie chodzi to natychmiast zostal zdyskwalifikowany. Bardzo brakuje mi tej szybkosci i stabilnosci ale ROM bez dzialajacej automapy calkowicie odpada. Poza tym bardzo podoba mi sie nowa manila.

Czy jest tu moze ktos kto mial zainstalowany najnowszy ROM Energy i Dutty 2.5? Prosilbym o krotkie porownanie szybkosci(tej odczuwalnej na codzien a nie w benchmarkach), stabilnosci i ilosci bugow... mam juz dosyc flashowania w tym miesiacu i bardzo prosze o porade. A moze jest cos lepszego zebyh laczylo szybkosc i stabilnosc Laurentiusa 7.5 z manila 3 bez bugow a na deser zeby automapa na tym chodzila :D hehehe tak wiem wymagam chyba zbyt wiele ;) :P

Miałem Dutty 2.5 i później zmieniłem na Energy Rom. Różnica widoczna. HD na Energy Rom zaliczył kilka zwiech także szybko pożegnałem się z nim. Jakieś maiłem dziwne wrażenie, że wolno i nie tak działa, ale miałem go tyko chwilę, także nie testowałem go za dużo. Teraz jestem na Duttym 2.6 i jak na razie nie narzekam. Choć sprawdziłem teraz i podczas synchronizacji faktycznie przestawia się zegar o godzinę.
ROM     : eXperience V 6.0
Radio   : 1.14.25.24

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 07, 2009, 07:18:03 »
Moim zdaniem najprostszy sposób na wykonanie Hard Reset'u bez męczenia sie z przyciskami, (mi tez sie to nie udawało) to wciśniecie ikonki z angielskiego "Clear Storage" po wprowadzeniu kodu 1234 wykona sie Hard Reset. Ikonka jest w ustawieniach w zakładce System.

*

Offline venor

  • ***
  • 275
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:15:02 »
Co do wyswietlania poprawnej godziny:

"Start>Settings>Phone>Services>Time Synchronization>Get Settings>i odfajkuj "time synchronize""

ustawienia regionalne - polska

Start > Settings (Personal) > Phone > Time Zone (zakładka) "Automatic change time zone and clock" odznaczone

Ustawienia system > zegar i alarmy zaznaczone > home > GMT+1 Warszawa

"Problem z przestawiajacym sie zegarem rozwiazalem w troche inny sposob(Dutty 2.5) klikamy na glowny zegar w TF3D, nastepnie menu -> ustawienia lokalnej strefy czasowej-> wybieramy Polska + miasto które nas intersuje(obojetnie jakie), w kazdym razie w tym miejscu trzeba tez usunac czas dla Afryki, po tym zabiegu wchodzimy w all settings zakladka system wybieramy clock and alarms i dla home zmieniamy GMT+1 Warsaw wczesnie znowu byla Afryka, od tej chwili wszystko powinno byc w porzadku, od kiedy stosuje ta zmiane po wgraniu jakiegos romu ani razu nie zmienil mi sie czas czy to o godzine do przodu czy do tylu."




Na moim HD z ROM`em Duttys HD V2.6 XTREME trzeba tak ustawic zegary ,zeby ten z Touch Flo3D byl tak samo ustawiony jak ten systemowy w ustawiniech systemu, co do idealnej sychronizacji czasu przez internet uzywam darmowego SKTSync ,ktory laczy sie i sychronizuje czas z czasem zegara atomowego na swiecie ;-)

Sprawdzone;-)
Pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 09:44:07 wysłana przez venor »
DEVICE: HTC Touch HD (Blackstone)

*

Offline elektrod

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: mój pierwszy HTC -  Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #610 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:54:56 »


...
Na moim HD z ROM`em Duttys HD V2.6 XTREME trzeba tak ustawic zegary ,zeby ten z Touch Flo3D byl tak samo ustawiony jak ten systemowy w ustawiniech systemu, co do idealnej sychronizacji czasu przez internet uzywam darmowego SKTSync ,ktory laczy sie i sychronizuje czas z czasem zegara atomowego na swiecie ;-)

Sprawdzone;-)
Pozdrawiam:)


Ten SKTSync jest na PC czy na PDA?
ROM     : eXperience V 6.0
Radio   : 1.14.25.24

*

Offline venor

  • ***
  • 275
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #611 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:59:46 »
Freeware (programik sychronizuje czas z tych samych serwerow co Windows)
SKTSync 1.0.7 zipped PC install and CAB file
http://s-k-tools.com/tsync/tsync.zip

Zanim zsychronizujemy czas z czasem atomowym na swiecie, musza byc poprawnie ustawione 2 ponizsze opcje :

1. Ustawienia (system) > Regional Settings >Polish (po zmianie ustawienia obowiazkowo SR)
2. Ustawienia (system) > clock & alarm > home > GMT+1 Warsaw

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 10:08:17 wysłana przez venor »
DEVICE: HTC Touch HD (Blackstone)

*

Offline jarmor

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hermes, HP iPAQ 214, FS LOOX 720, Samsung Wave
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #612 dnia: Kwiecień 07, 2009, 11:52:59 »
HR wygodniej jest zrobić przy użyciu guzika power no chyba, że ktoś lubi ściągać klapkę to może guzikiem od SR :) Mi za każdym razem się udawało zrobić HR za pomocą vol+ - oraz power :)

W przypadku HR nie jest istotne czym startujemy czy restartujemy THD. Może to być Power, przycisk Reset albo softreset jakimś programem.
Istotne jest by w momencie startu systemu były wciśnięte Vol-/Vol+.

Po fleshowaniu, gdy system robi softreset, wciskam Vol-/Vol+ i mam pierwszy HR. :proud:

*

Offline venor

  • ***
  • 275
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #613 dnia: Kwiecień 07, 2009, 13:22:18 »
prosze uzytkownikow ROM`u Duttys HD V2.6 XTREME o sprawdzenie :

1. czy migocze wam dioda na zielono w przycisku power jak  nadejdzie sms badz jest nie odebrane polaczenie ?? (w fabrycznym ROM`ie tak bylo)
2. czy reaguje wam HD na wyciaganie i wkladanie rysika (stylus`a) np. podczas rozmowy wyciagniecie rysika powinno wlaczyc notatnik ;w pocketshield ;S2U2 ;NoStylusWarning ,itp. itd. ?? (w fabrycznym ROM`ie reagowal)

?
z gory dzieki za odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 13:24:18 wysłana przez venor »
DEVICE: HTC Touch HD (Blackstone)

*

Offline elektrod

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: mój pierwszy HTC -  Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #614 dnia: Kwiecień 07, 2009, 13:34:57 »
prosze uzytkownikow ROM`u Duttys HD V2.6 XTREME o sprawdzenie :

1. czy migocze wam dioda na zielono w przycisku power jak  nadejdzie sms badz jest nie odebrane polaczenie ?? (w fabrycznym ROM`ie tak bylo)
2. czy reaguje wam HD na wyciaganie i wkladanie rysika (stylus`a) np. podczas rozmowy wyciagniecie rysika powinno wlaczyc notatnik ;w pocketshield ;S2U2 ;NoStylusWarning ,itp. itd. ?? (w fabrycznym ROM`ie reagowal)

?
z gory dzieki za odpowiedzi


ad. 1   przy smsie nie migocze, przy nieodebranym połączeniu migocze
ad. 2   podczas rozmowy gdy wyciągnę rysik to uruchamia się notes
ROM     : eXperience V 6.0
Radio   : 1.14.25.24

*

Offline venor

  • ***
  • 275
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 07, 2009, 13:48:22 »
hmm

zaczne wiec od wgrania RADIO 1.13.25.24, jesli to mi nie rozwiaze tych powyzszych problemow to HR poleci :)
DEVICE: HTC Touch HD (Blackstone)

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 07, 2009, 14:05:08 »
przecież te migotania trzeba samemu poustawiać dla poszczególnych zdarzeń:
settings/sound/advanced/notifications
jest tam opcja flash light for
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:05:38 »
Nowy ROM HTC  ORYGINAŁ

RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.xxx.x_Radio_52.62.2 5.34_1.13.25.24

Link do xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501583
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 16:08:13 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline ivica

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:29:47 »
tak opisane juz http://smartmobile.pl/stockowy-rom-blackstone-wwe-156

ale nie dziala z Hard-SPL  ;)

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 07, 2009, 16:38:34 »
tak opisane juz http://smartmobile.pl/stockowy-rom-blackstone-wwe-156

ale nie dziala z Hard-SPL  ;)


Własnie się o tym przekonałem..
Ale juz widze ze jest stara manila ... e to badziew bedzie
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 07, 2009, 19:28:56 »
Witam Koledzy

czy moze ktos wstawic linka do orginalnego romu ??

z gory dzieki :grin:

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7

*

Offline aaaassss

  • **
  • 177
  • Sprzęt: HTC Touch HD ROM,  i-Mate Ultimate 9502
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 07, 2009, 19:49:15 »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 19:52:11 wysłana przez aaaassss »

*

Offline porosiu

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd, htc desire,evo 3d
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:15:26 »

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:40:54 »
Czy ktoś może sprawdzić - przy włączonej usłudze oczekiwania połączeń gdy rozmawiamy i przychodzi kolejne połączenie to już 2x  Dutty 2.6 rozłączył mi rozmowę gdy kończyła się próba połączenia którego nie odebrałem . Trochę to denerwuje, miałem ważną rozmowę widzę że jakaś maruda dzwoni więc nie odbieram a tu nagle rozłączenie obu połączeń  :O.
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline mrock

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 07, 2009, 23:02:40 »
http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=179&act=sd&cat=2


"Sorry, this software download is not suitable for your device."
Czyli standard :/

*

Offline FRONC

  • **
  • 226
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 07, 2009, 23:35:45 »
tak opisane juz http://smartmobile.pl/stockowy-rom-blackstone-wwe-156

ale nie dziala z Hard-SPL  ;)

3. http://rapidshare.com/files/218585015/RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe

Działa na wersji HD kupionym w EuroAGD po wgraniu USPL 2.3 :)

Można spolszczyć manile przez zmianę w rejestrze z 409 na 415  :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 23:37:20 wysłana przez FRONC »

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 08, 2009, 13:56:29 »
Dutty v2.6 ROM Sound Files

pliki dźwiękowe z w/w ROMu
pamiętam ze ktoś szukał (69 pliczków)

download
http://rapidshare.com/files/218852456/Dutty_Sound.rar
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 08, 2009, 21:07:27 »
Działa na wersji HD kupionym w EuroAGD po wgraniu USPL 2.3 :)

Można spolszczyć manile przez zmianę w rejestrze z 409 na 415  :ok:


A zrobiłeś sobie kopię bo w HD sprzedawanych poza Play'em był "extension package" którego jak narazie nigdzie nie można znaleźć.

Co do Duttys HD V2.6 to zaczyna mi się co raz bardziej nie podobać - co raz bardziej się "tnie" w miarę jak co raz więcej "śmieci dnia codziennego" jest w nim. Widzę że jest o wiele większa konsumpcja zasilania albo wskaźnik oszukuje. Ikony na home ekranie w manili reagują średnio precyzyjnie, bardzo często naciskając ikonę wiadomości uruchamiają się np. ustawienia. Do tego bug związany z oczekującymi połączeniami (musiałem wyłączyć usługę). Sama integracja opcji WM podoba mi się ale wyraźnie brakuje "mocy". Coś czuję jeżeli tylko pojawi się SPB Mobile Shell 3.0 i będzie działać tak jak pokazują screeny to zmieniam na jakiś fabryczny rom , ewentualnie jakiś super light i kupuję Shella 3.0.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 21:09:35 wysłana przez Borg »
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 08, 2009, 21:38:04 »
Zapraszam do testowania V5 mojej produkcji...
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW