ROMy do HD

  • 2166 Odpowiedzi
  • 689631 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 31, 2009, 17:01:40 »
Jakieś nowości?
[...]

Davideuck_V-4                                                                  31.01.2009
D3D, YOTA C., IE6+Flash, ICR, MSVC



download:
http://rapidshare.com/files/192068039/Davideuck_V-4.rar

Quartz d3d ati driver, seems the same Diamond driver floating here, but don't know why it feels good to me; I've obtained good benchmark(you can see my last posts on d3d thread), and look at the hologram screenshot, I was able to get 50 FPS!
New OPERA build 15445
WIFI tweak, speed up your wifi connection
New GPS settings, as suggested by bouya_k(thank you), these should improve the performance with tomtom.
Yota contacts, simply beautyful!
IPC black dialer, beautyful too!
IPC black calculator skin, what to say? Beautyful!
SLQCE 3.5, works perfect and now we have supports for new apps like TrackMe; thanks to Pzucchel!
AMMAR Action screen 12 buttons, really usefull app!
ALReader, in my opinion it could be very usefull too; thanks to dcoales!
Changed sms smaller fonts!
Upgraded Touch response to V 0.3.2, now it's enabled only when you use the keyboard to save battery!
Screen capture, some of you have requested an app to make screenshots, here it is!
Nitrogen 0.2.1, very powerful mp3 player, you'll love it, thanks to Pzucchel for the info again!
Now the rom is UC compatible!


UWAGA

przy problemach podczas zamykania przegladarki OPERA (jesli takowe sie pojawia) mozesz zablokowac D3D
zmieniajac wpis w rejestzre:

z:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\D3DM\Drivers]
"LocalHook"="d3dm_ati.dll"


na:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\D3DM\Drivers]
"LocalHook"="htc_d3dm.dll"





-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 01, 2009, 14:00:47 »
Może by tak zrobić podobny jak na xda ranking romów (ankieta) jakie używają użytkownicy PDAclub.pl?

*

Offline silver_pl

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TouchHD
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 01, 2009, 14:51:45 »
Wgrałem wczoraj ROM Davideuck_V-4 i nie zmienie go dopuki sie nie pojawi  Davideuck_V-5  :grin:

Ostatnio przetestowałem większość ROM'ów i tylko ten spełnia moje oczekiwania w 100%  :ok: Po prostu ma wszystkie potrzebne programy, szybkość, stabilność - extra   :E

*

Offline woody

  • **
  • 127
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 01, 2009, 17:25:50 »
Wgrałem wczoraj ROM Davideuck_V-4 i nie zmienie go dopuki sie nie pojawi  Davideuck_V-5  :grin:

Ostatnio przetestowałem większość ROM'ów i tylko ten spełnia moje oczekiwania w 100%  :ok: Po prostu ma wszystkie potrzebne programy, szybkość, stabilność - extra   :E

Bardzo ładny design ale jeszcze troche brakuje mu do stabilnosci. Chociażby te "mrożonki" po wyjsciu z opery.
Szybki ale wielkiej różnicy nie widze od standardowego "stock". Róznice w szybkich reakcjach na plus widać natomiast u Laurentius 7.1. Testowałem ;)
Poza tym te drivery ati wcale nie poprawiają benchmarków jak chwali się autor. Widać to nawet na oko w odtwarzanych filmach. Film o wyższym bitrate mp4, który wcześniej (tzn.na innym romie) działał płynnie tu zamienia się w pokaz slide'ów.
Niewątpliwie jednak ten ROM będzie się cieszył popularnością ze względu chociażby na owe skórki,które cieszą oko.
Tak działa PR. Niekoniecznie dobre to co w środku, ważne to co na zewnątrz. Choć chętnie połączyłbym zalety wyglądu z faktycznie zdrowym romem ;)

*

Offline ar2rc

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 01, 2009, 17:46:34 »
a może ktoś (nie ja bo English kiepsko) by napisał na xda aby polaka nie wywalał z przyszłego romu to na pewno w Polsce będzie nr1.

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 01, 2009, 20:48:13 »
Chwalicie rom Laurentius 7.1. jaka jest różnica miedzy Laurentius 7.3. czy wersja Laurentius 7.1.  jest lepsza od Laurentius 7.3. Ja mam obecnie 7.3. Wersji 7.1 nieinstalowałem czy jest szybsza stabilniejsza na logikę wersja 7.3 powinna być lepsza od starszej wersji 7.1. A większość tu chwali 7.1 a co z 7.3 nie sprawdziła sie ?

*

Offline woody

  • **
  • 127
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 01, 2009, 21:10:22 »
Chwalicie rom Laurentius 7.1. jaka jest różnica miedzy Laurentius 7.3. czy wersja Laurentius 7.1.  jest lepsza od Laurentius 7.3. Ja mam obecnie 7.3. Wersji 7.1 nieinstalowałem czy jest szybsza stabilniejsza na logikę wersja 7.3 powinna być lepsza od starszej wersji 7.1. A większość tu chwali 7.1 a co z 7.3 nie sprawdziła sie ?


Podobno to to samo ;)
W momencie odsłony zainstalowałem kolejny Rom 7.1.
Następnego dnia upgreadowałem do 7.2 i była to porażka bo kombinacja radia i sterowników ati muliła system.
Sam Laurentius szybko się zorientował i powrócił (znowu następnego dnia) do sterowników i radia z 7.1 oraz poprawiając pare błędów oznaczając nowy rom mianem 7.3. Ja w międzyczasie powróciłem do 7.1 ale upgread do 7.3 to było dla mnie już za wiele jak na 1 dzień więc pozostałem przy 7.1 ... i chyba na dłużej, bo pan L26 wycofał się ze swojego projektu. Mam też drugi aparat HD i na nim testuje sobie inne romy, ale jak narazie żaden nie dorównuje responsywnością wspomnianemu wyżej 7.1 i być może 7.3 ma tak samo.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 21:13:44 wysłana przez woody »

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 02, 2009, 07:13:20 »
Aa ok. Powiwdz mi jeszcze woody jak szybko otwiera ci sie album ze zdjęciami w TF3d u mnie sie zawiesza na kilka sekund i dopiero pokazuje.

*

Offline mephi100

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 02, 2009, 09:27:50 »
Aa ok. Powiwdz mi jeszcze woody jak szybko otwiera ci sie album ze zdjęciami w TF3d u mnie sie zawiesza na kilka sekund i dopiero pokazuje.

U mnie w L26 V7.3 album zdjęć otwiera się bez żadnych opóźnień (no może 1s), ale prawdopodobnie zależy to również od ilości zdjęć w albumie. U mnie jest ok 150 zdjęć.

*

Offline woody

  • **
  • 127
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 02, 2009, 09:51:18 »
U mnie bez zauważalnego opóźnienia -na pewno poniżej sekundy ;) mam ponad 100 zdjęć.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 02, 2009, 17:08:22 »
...


próbowałem wrzucić ten ROM na mojego HD, ale zatrzymał się przy 0% i nie poszedł dalej. W czym może być problem? na szczęście PDA nie umarł, dało się go normalnie uruchomić. Mam wersję not for sale - test only.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline woody

  • **
  • 127
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 02, 2009, 17:51:02 »
...


próbowałem wrzucić ten ROM na mojego HD, ale zatrzymał się przy 0% i nie poszedł dalej. W czym może być problem? na szczęście PDA nie umarł, dało się go normalnie uruchomić. Mam wersję not for sale - test only.

objawy jak przy braku HrdSPL

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 02, 2009, 18:06:44 »
hmm... no ale jak przy braku? Kurde, jak to wrzucić?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 02, 2009, 18:53:04 »
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 02, 2009, 21:33:18 »
Woody pisales ze instalowales ROM Davideuck_V-4 czy warto go wgrac jestem teraz z Laurentius 7.3. czy jest szybszy i stabilniejszy?

*

Offline woody

  • **
  • 127
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 02, 2009, 23:57:41 »
Woody pisales ze instalowales ROM Davideuck_V-4 czy warto go wgrac jestem teraz z Laurentius 7.3. czy jest szybszy i stabilniejszy?

Zawsze warto wgrać by spróbować ale moim skromnym zdaniem jeżeli L26 7.3 jest tak szybki jak 7.1 to Davideuck v4 nie jest ani szybszy ani stabilniejszy.

*

Offline mephi100

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 03, 2009, 09:26:03 »
Woody pisales ze instalowales ROM Davideuck_V-4 czy warto go wgrac jestem teraz z Laurentius 7.3. czy jest szybszy i stabilniejszy?

Zawsze warto wgrać by spróbować ale moim skromnym zdaniem jeżeli L26 7.3 jest tak szybki jak 7.1 to Davideuck v4 nie jest ani szybszy ani stabilniejszy.

Dokładnie, 7.3 jest tak samo szybki jak 7.1 (moje odczucie). Davideuck nie wgrywałem więc się nie wypowiem.

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 04, 2009, 23:07:43 »
Jakieś nowości?
[...]

Davideuck_V-4.5, IE6+Flash, ICR, MSVC/CVSD                04.02.2009




Cyberon Voice Speed Dial
download
http://rapidshare.com/files/193975612/Davideuck_V-4.5_CVSD.rar


Microsoft Voice Commad
download
http://rapidshare.com/files/193975617/Davideuck_V-4.5_MSVC.rar



Deleted D3D drivers, in this way the rom is really STABLE!
Deleted Yota contacs, as I've seen some people like it other not, then who like it can install Yota separately
Deleted Nitrogen, for the same reason above
Turned back to Opera 15316, absolutely stable with no crashes!
Organized Programs folder with new icons. Now we have 6 folders: Games, Multimedia, Office Mobile, Readers, System and Web, all seems much ordered in this way.
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 05, 2009, 07:13:52 »
W takim razie pozostale przy Laurentius 7.3. A czy słychać coś w temacie opery z flash?

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 05, 2009, 07:21:05 »
Przez kilka dni miałem Laurentius 7.3, ale powracając do Dutty 1.7 stwierdzam, że jest szybszy i bardziej stabilny. Polecam.

*

Offline woody

  • **
  • 127
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 05, 2009, 13:08:57 »
Przez kilka dni miałem Laurentius 7.3, ale powracając do Dutty 1.7 stwierdzam, że jest szybszy i bardziej stabilny. Polecam.

To jest takie Twoje "fanboyowe" stwierdzenie czy może robiłeś jakieś konkretne testy czy benchmarki?
W jaki sposób wg ciebie Dutty jest szybszy i stabilniejszy?
Testowałem Dutty i jeśli chodzi o porównanie na tzw "oko" -bo chyba o takie subiektywne stwierdzenie Ci chodzi- Laurentius jest zauważalnie szybszy od większośći Romów. Poza responsywnością widać to także w "performance video" we wbudowanym albumie czy WMP. Nie wiem jak mu się to udało, może przez przypadek ale jednak. Jest to tymbardziej zastanawiające,że w romach L26 nic praktycznie nie zostało odchudzone. Pozostały wszystkie oryginalne programy i usługi z WM i HTC. Inni panowie ze swoich Romów wywalają wszystko co się tylko da robiąc np 70megabajtowy flash ze 160 oryginalnego "stock".
W benchmarkach L26 tez wypada parę punktów wyżej. Niestety pan L26 zawiesił/zakończył działalność więc na pewno wkrótce pojawi się godna konkurencja. Nowe sterowniki,oficjalnie poprawione romy,otwarcie kodu sprzętowej akceleracji graficznej dla programistów itp, -jednym słowem nowe możliwości dla kucharzy.

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 05, 2009, 16:20:39 »
Przez kilka dni miałem Laurentius 7.3, ale powracając do Dutty 1.7 stwierdzam, że jest szybszy i bardziej stabilny. Polecam.

To jest takie Twoje "fanboyowe" stwierdzenie czy może robiłeś jakieś konkretne testy czy benchmarki?
W jaki sposób wg ciebie Dutty jest szybszy i stabilniejszy?
Testowałem Dutty i jeśli chodzi o porównanie na tzw "oko" -bo chyba o takie subiektywne stwierdzenie Ci chodzi- Laurentius jest zauważalnie szybszy od większośći Romów. Poza responsywnością widać to także w "performance video" we wbudowanym albumie czy WMP. Nie wiem jak mu się to udało, może przez przypadek ale jednak. Jest to tymbardziej zastanawiające,że w romach L26 nic praktycznie nie zostało odchudzone. Pozostały wszystkie oryginalne programy i usługi z WM i HTC. Inni panowie ze swoich Romów wywalają wszystko co się tylko da robiąc np 70megabajtowy flash ze 160 oryginalnego "stock".
W benchmarkach L26 tez wypada parę punktów wyżej. Niestety pan L26 zawiesił/zakończył działalność więc na pewno wkrótce pojawi się godna konkurencja. Nowe sterowniki,oficjalnie poprawione romy,otwarcie kodu sprzętowej akceleracji graficznej dla programistów itp, -jednym słowem nowe możliwości dla kucharzy.
Może i po części fanboyowe, stwierdzam to po kilku dniach użytkowania obu romów, zainstalowaniu kilku aplikacji, gier. Nie robiłem żadnych testów, wszystko na oko. Może poprostu bardziej zamuliłem Laurientusa :) Jak dla mnie wygrwając sobie bardziej odchudzony rom, później mogę spokojnie każdą aplikację której rzeczywiście będę używał, zainstalować. A nie tylko mieć ikonkę od picu w multimediach :) To tylko takie moje spostrzerzenia.
PS. Możesz podać jakieś linki do testów?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 16:31:09 wysłana przez Piekus »

*

Offline macgeb

  • **
  • 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • H E I M D A L L
    • www.heimdall.net.pl
  • Sprzęt: HTC Touuch HD2 + 16GB
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 05, 2009, 18:15:53 »
Cyberon Voice Speed Dial lub Microsoft Voice Commad jak jest różnica??
Życie to dziwka, w dodatku droga, a najgorsze jest to, że dziwkę trudno jest pokochać...

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 05, 2009, 19:01:42 »
Cyberon Voice Speed Dial lub Microsoft Voice Commad jak jest różnica??

niewydaje mi sie zeby bylo to znaczacym elementem wyboru ROM-u
natomiast jesli ktos przyzwyczail sie do jednego z tych dwoch programikow to jakis tam sens jest
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Cley

  • **
  • 101
  • Sprzęt: HP iPAQ 5550; HTC Touch HD, Navroad
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 07, 2009, 23:30:40 »
Witam,

zanim ktoś z mądrzejszych w tym temacie ode mnie napisze, żebym poczytał wcześniejsze posty powiem, że przeczytałem cały ten wątek ze dwa razy. Mimo wszystko nie jestem pewien jak wrzucić do mojego HD Rom Laurentiusa 7.3 (mocno zachwalany). Dodam, że już pościągałem sobie potrzebne jak sądzę programy:
  • Laurentius 7.3 naturalnie
  • Unsigned_HardSPL_for Blackstone_OliNex.zip
  • SSPL-Manual-TouchHD.zip
  • Restore_Stock_SPL_113 oraz 114_2
Ponieważ ta "zabawa" może mieć poważne konsekwencje chciałbym mieć pewność, że zrobię wszystko tak jak trzeba. Bardzo byłbym wdzięczny za opisanie krok po kroku jak to zrobić. Jeśli uważacie, że zaśmiecam wątek to prosiłbym kogoś chętnego do pomocy aby napisał mi to mailem. Wiem, że proszę o wiele ale nawet chętnie zapłacę za dobrą instrukcję (w końcu wiedza kosztuje)  :wink:

Czy znajdzie się ktoś kto pomoże mi ulepszyć mojego Touch HD?
Poniżej aktualne dane mojego PDA.

Pozdrawiam
Cley

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 08, 2009, 03:16:17 »
[...]
  • Unsigned_HardSPL_for Blackstone_OliNex.zip
  • Laurentius 7.3 naturalnie
[...]

Zaistalowac AS
Podpiac HD'ka i skonfigurowac z AS
Uruchomic HardSPLWrapper_Blackstone.exe (HD caly czas podpiety i widoczny w AS)
- o ile mnie pamiec nie myli telefon powinien wskoczyc w tryb bootloadera
  i powinien zaczas ladowac sie HardSPL

Teraz mozesz odlaczyc telefon i recznie wejsc w tryb BootLoader (jednoczesnie vol- vol+ i docisnac Power
Sprawdz czy pojawil sie wpis informujacy o nowym SPL-u
Jesli bedzie wszystko OK to bierz sie za ROM
Podlacz do kompa telefon z zaladowanym trojkolorowym menu (bootloader)
Uruchom BlackStoneCustomRUU.exe i dalej juz po kolei
Jak caly proces przebiegnie bez przeszkod po zaladowaniu ROMu telefonik Ci sie zrestartuje i uruchomi
sie juz z nowymi okienkami

mam nadzieje ze niczego nie pominalem .
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 03:22:12 wysłana przez cesare »
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline Cley

  • **
  • 101
  • Sprzęt: HP iPAQ 5550; HTC Touch HD, Navroad
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 08, 2009, 10:05:27 »
Dzięki za instrukcje. Jeszcze tylko dwa pytania. M oże są banalne ale wolę się upewnić. Czy podczas tych operacji karta SIM powinna być w urządzeniu? I drugie pytanie podobne. Czy karta microSD również powinna pozostać w PDA, czy nie stracę danych na niej?

Pozdrawiam.
Cley

*

Offline ar2rc

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 08, 2009, 10:43:50 »
tak mogą być włożone (w bootloaderze musi być napis usb, a nie serial)

*

Offline Cley

  • **
  • 101
  • Sprzęt: HP iPAQ 5550; HTC Touch HD, Navroad
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 08, 2009, 11:15:34 »
No cóż. Uruchomiłem HardSPLWrapper_Blackstone.exe. Mimo ostrzeżeń, że proces potrwa około 10 minut, właściwie po dwóch minutach było po wszystkim. Pomyślałem, że może tak powinno być. Próbowałem uruchomić ręcznie tryb Bootloader (razem, Vol+,Vol- i Power) ale nic poza uruchomieniem systemu się nie stało. Mało tego, wszystko w moim teelfonie wygląda tak jak przed rozpoczęciem całej operacji.

O co chodzi? Czy ma na to wpływ, że telefon kupiony był po prostu w sklepie a nie u operatora?


*

Offline offroad

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 08, 2009, 12:24:48 »
Witam

Mam kilka pytań ( nie bijcie dopiero wgryzam się w temat  :grin: )

Jestem w posiadaniu HD od Polskiego przedstawiciela producenta , urządzenie pokazuje mi rom w wersji 1.14.479.3(25874)WWE czy to oznacza ze mogę wgrać bez hardspl-a romy takie jak Laurentius 7.3?

Czy zmiana roma powoduje zmianę języka całego Windowsa? (HTC miał oryginalnie do wyboru nasz ojczysty język)

Jakie są minusy użycia USPL  ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

PS. Co do postu powyżej kolega ma chyba na myśli włączenie HTC z przytrzymanym klawiszem vol -


Pozdrawiam offroad